Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да споделим бенчмарк със Cinebench R23

Tommygun
 Сподели

Препоръчан отговор

По актуална дискусия от темата за Geekbench. Тук може да ги мерим по Cinebench.

Актуалната версия е R23 ,затова не виждам смисъл нова тема да е със старата масова версия R20.

Лаптопа

etj6Sbh.jpg

ето и как е с тока. Държеше 46-47 вата по време на теста. Тези 60 не можах да ги видя докато сменя таба.

10Gntf9.jpg

А ето и стоков 1600

1PnbCTq.jpg

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо е така при теб. И предния път това написа а другите ги виждаха. Да каже още някой дали не ги вижда. Но по принцип са от споделен албум от гугъл с директен линк. Ако виждаш скрийншота от другата тема,трябва да виждаш и тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Tommygun написа:

Не знам защо е така при теб. И предния път това написа а другите ги виждаха. Да каже още някой дали не ги вижда. Но по принцип са от споделен албум от гугъл с директен линк. Ако виждаш скрийншота от другата тема,трябва да виждаш и тях.

Да, но не. Оправи си линковете, че само дедови@ се вижда.:D А тази глупост р23 е пълен шит. От мен да го знаеш.;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъпия форум не ми дава да си редактирам мнението.

А така как е?

ABSRlIqpiEFDWkzQPuyxhTl2Ii_k6_zCEt8Fwucw

JZhQGJXuKSd4JRKaE03wDqMLB--wFe0A9CzQIOj9

B_fjOhSfWu_nY_Krv9RezMVkPBZzqIjVjN3hBdve

преди 1 час, Jorge написа:

Да, но не. Оправи си линковете, че само дедови@ се вижда.:D А тази глупост р23 е пълен шит. От мен да го знаеш.;)

Би ли споделил защо. От това ,което прочетох е просто съобразена версия с новата версия на софтуера и трябва да показва по-реално разликите, дори и с най-новите процесори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без клок, Ryzen 1600 AF, RAM @3200 MHz. През това време си цъках из фейс и други сайтове из браузъра, цял ден не съм рестартирал, има доста отворени неща (макар и да заемат нищожен % CPU) - utorrent, skype и други.

E6HCyAK.png

преди 35 минути, Tommygun написа:

Тъпия форум не ми дава да си редактирам мнението.

Как да не дава? Горе в дясно имаш многоточие.

Да, сега гледам и моето мнение преди 2 часа също не позволява редакция, изглежда има определен период, в който може да се редактира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

[email protected] + 2x8GB ADATA XPG Spectrix D60G RGB 3200Mhz CL16 .

R23:
Single : 1349
Multi : 13784

g6tfiwJ.jpg

добавям тук и резултати от R15 и R20 тестовете, със същия клок и настройки на i7-10700K:

R15:

2187 cb

i0EOqmZ.jpg

R20:

5327 pts

p25iDYW.jpg

=============================================================================================================

=============================================================================================================

[email protected] , 1.365V , 4x8GB TridentZ 4000Mhz 16-16-16.

R23:

Multi- 11246 pts
Single- 1438 pts

NN8v379.jpg

R20:

4337 pts

9T64IyU.jpg

R15:

1817 cb

KDwBiGU.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ще е някой като добара от новите Райзъни да пусне един тест. Като гледам по IPC АПУ-то е на едно ниво с 10ххх Интел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Утре пристига моя Ryzen 9 5900X . Обещавам да споделя резултати , само да остане време да събера конфигурацията :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Успях да събера снощи конфигурацията.  За сега все още изучавам опциите в биоса . Нямам особено време за съжаление, но като че ли никак не е лошо процесорчето на първо четене.  Заигравката най вече с PBO + Curve Optimizer дава най-интересните промени на пръв поглед в сингъл кор перформънса . IF над 3600 не ми тръгва . Паметта пали от раз на по-високи честоти, но задам ли IF ръчно над тази стойност , даже не изгрява . За сега това го оставам на задан план , по-скоро първо ще се опитам да докарам някаква стабилност с възможно най-високи честоти при гейминг . С Negative - 20 на Curve Optimizer-а до момента бууст честотите са по-добри в игрите , спрямо варианта само с активирано PBO . При по-висока стойност , Negative - 30, или -35  вече губя стабилност , но пък бууста става чувствитолно по добър .  Абе има доста да разучавам настройки , за 1-2 часа няма как да стане . Температурите са също добри. С CLC240 с PBP-enable , след R23 -  75-76градуса. С PBP+ Curve Optimizer Negative -20 , градусите са между 65-70.

Ето 1-2 бързи теста .

R23 : PBO - enable , RAM 3600Mhz CL 16 /не съм пипал никакви тайминги/

hPnrWXI.jpg 

R20:  PBO + Curve Optimizer Negative -20 , RAM 3600Mhz CL 16 /не съм пипал никакви тайминги/

wT89VMQ.jpg

R15:  PBO + Curve Optimizer Negative -20 , RAM 3600Mhz CL 16 /не съм пипал никакви тайминги/

D9NHQ2k.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Томи , за съжаление не остава време за игри . От пролетта не помня да съм разцъквал по сериозно някое заглавие . Дано с сега с излизането на Far cry 6 и AC valhalla успея да заделя по няколко часа седмично . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С настоящия бета биос на моя MSi MAG B550 Tomahawk , няма подкарване на инфинити фабриката над 1800мхц . Всякакви комбинации от волтажи пробвах на VDDG CCD , VDDG IOD, SOC и  VDDP , но никакъв шанс. За сега оставям на 3600Мхц 16-16-16 , 1.35V за 24/7.   Снощи почнах да мъча паметта на 3600mhz 14-14-14 , но за стабилност ми иска към 1.5V . Ще пробвам да си поиграя събота / неделя повечко с таймингите , да видим дали ще успея да сваля  и малко волтажа.  Евентуално бих тествал ,  ако имам време и с фиксиран волтаж какъв клок и резултати ще докарам .  

п.п. Относно гейминга , завъртях няколко теста със старата GTX 1080Ti Hybrid  на far cry 5 , SOTR , AC Origins и AC Odyssey .  При еднакъв клок на картата , [email protected]Гхц имаше леко предимство в AC origins и Одисей , както и на far cry 5 . На  SOTR пък Райзена имаше доста внушителна преднина спрямо клокнатия интел.  Това е на първо четене от мен за няколко часа човъркане .

Както и да е , ето няколко резултата само с PBO + Curve Optimizer Negative -20 на Single core:

R23:

0VpL2ja.jpg

R20:

jfaxq5v.jpg

R15:

U1TtbJ6.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

- колега можеш ли да пуснеш шот от зен таймингс за паметите , мисля че имам идея за IF честота ... а ти пробва ли да разкачиш синхрона с паметите и да пробваш дали изгрява над 1800 ИФ за да не те да те дънят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото чета и гледам по клипчета, за момента не е възможно да се пусне по-високо или от 3600 или 3800. 4000 не можело да стигне и чакали нова Агеса. А разкачането било контрапродуктивно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Tommygun написа:

Доколкото чета и гледам по клипчета, за момента не е възможно да се пусне по-високо или от 3600 или 3800. 4000 не можело да стигне и чакали нова Агеса. А разкачането било контрапродуктивно...

... доста хора още в първите седмици подкараха над 1900 ИФ ... миналата се мъчих с един 5600Х на импакта нямаше изгряване с XMP дори на самсунг b.die кит на 3600 - това бяха други проблеми, които уж се решиха....но  процесора не е мой за жалост или радост

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитах снощи и само с единия кит от 2х8ГБ /който се води tridentZ 4133 , 19-19-19/ .  Всички опити ми бяха на 3800Мхц при Cl16 . Ako задам ръчно IF на 1900 , изобщо не изгрява . Черен екран и само Clear CMOS оправя положението. Ако го оставя на Auto  ми изкарва някакви стойности на IF от рода 950 мхц .  Гледам в HWBG форума също доста разнопосочни мнения. При едни не изгрява също като мен над 1800 , при друг , при това с дъно X570 Msi Tomahawk , няма грижи на 1900 .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам - аз отдавна не съм пипал по моя 1600 нищо. Даже му върнах клока и го бутам на сток,защото май съм го повредил нещо при последното чистене на водното. Извадих го от сокета на затворена скоба заедно с водния блок и май нещо съм прецакал,че почна да ми прави на стабилни настройки проблеми. А може и да е юсб хъба ми ,защото преместих клавиатурата на него и мишката в нея. Налага ми се често да я вадя и пъхам пак,защото от Блустак ми забива клавиатурата а програмата,която пиша в момента иска Блустак отворен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получава нещо интересно с паметите. Стандартно са за 3200 и повече от 3400 не дават да ги вдигам. Но интересното е че като използвам XMP-то за 3200 и вдигна на 3400 компютъра работи по-нестабилно отколкото другия вариант. При него използвам XMP за 3000 и въпреки че тук вече е с по-кратките тайминги, без нищо друго да пипам само вдигам честотата на 3400 и компютъра работи много по-стабилно. 1-2 пъти седмично да замръзне и то само като съм отворил Google Chrome браузъра. Така че може и да не е от рама.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой , ако се интересува от бууста и температурите , ето какво е положението след Blender test :

Тук съм с PBO+25 , AMD Curve Optimizer Negative -25 .  По време на Cinebench и Blender-теста ядрата буустват между 4600-4625Мхц. При гейминг отделни ядра си достигат до 4975Мхц. Снимка от Far cry 5 .  Ако задам по-висока честота на PBO /+50 , +75/ бууста стига на отделни ядра до 5Гхц - 5.025Гхц.  За съжаление така нямам никакво подобрение при игрите спрямо Curve Optimizer Negative стойности от рода на  -20 или -25 .  Температурите в този случай също отиват леко на горе . Вероятно заради дъното, а може би и заради калпавия бета биос , все още не мога да докарам стабилни настройки на Curve Optimizer при Negative -30 или -35. Там определено има още по сериозно подобрение в мулти треда , при това без никаква негативна промяна в сингъла.

Линк:

ZjbyWzl.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване