Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да споделим бенчмарк със Cinebench R23

Препоръчан отговор

По актуална дискусия от темата за Geekbench. Тук може да ги мерим по Cinebench.

Актуалната версия е R23 ,затова не виждам смисъл нова тема да е със старата масова версия R20.

Лаптопа

etj6Sbh.jpg

ето и как е с тока. Държеше 46-47 вата по време на теста. Тези 60 не можах да ги видя докато сменя таба.

10Gntf9.jpg

А ето и стоков 1600

1PnbCTq.jpg

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо е така при теб. И предния път това написа а другите ги виждаха. Да каже още някой дали не ги вижда. Но по принцип са от споделен албум от гугъл с директен линк. Ако виждаш скрийншота от другата тема,трябва да виждаш и тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Tommygun написа:

Не знам защо е така при теб. И предния път това написа а другите ги виждаха. Да каже още някой дали не ги вижда. Но по принцип са от споделен албум от гугъл с директен линк. Ако виждаш скрийншота от другата тема,трябва да виждаш и тях.

Да, но не. Оправи си линковете, че само дедови@ се вижда.:D А тази глупост р23 е пълен шит. От мен да го знаеш.;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъпия форум не ми дава да си редактирам мнението.

А така как е?

ABSRlIqpiEFDWkzQPuyxhTl2Ii_k6_zCEt8Fwucw

JZhQGJXuKSd4JRKaE03wDqMLB--wFe0A9CzQIOj9

B_fjOhSfWu_nY_Krv9RezMVkPBZzqIjVjN3hBdve

преди 1 час, Jorge написа:

Да, но не. Оправи си линковете, че само дедови@ се вижда.:D А тази глупост р23 е пълен шит. От мен да го знаеш.;)

Би ли споделил защо. От това ,което прочетох е просто съобразена версия с новата версия на софтуера и трябва да показва по-реално разликите, дори и с най-новите процесори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без клок, Ryzen 1600 AF, RAM @3200 MHz. През това време си цъках из фейс и други сайтове из браузъра, цял ден не съм рестартирал, има доста отворени неща (макар и да заемат нищожен % CPU) - utorrent, skype и други.

E6HCyAK.png

преди 35 минути, Tommygun написа:

Тъпия форум не ми дава да си редактирам мнението.

Как да не дава? Горе в дясно имаш многоточие.

Да, сега гледам и моето мнение преди 2 часа също не позволява редакция, изглежда има определен период, в който може да се редактира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

[email protected] + 2x8GB ADATA XPG Spectrix D60G RGB 3200Mhz CL16 .

R23:
Single : 1349
Multi : 13784

g6tfiwJ.jpg

добавям тук и резултати от R15 и R20 тестовете, със същия клок и настройки на i7-10700K:

R15:

2187 cb

i0EOqmZ.jpg

R20:

5327 pts

p25iDYW.jpg

=============================================================================================================

=============================================================================================================

[email protected] , 1.365V , 4x8GB TridentZ 4000Mhz 16-16-16.

R23:

Multi- 11246 pts
Single- 1438 pts

NN8v379.jpg

R20:

4337 pts

9T64IyU.jpg

R15:

1817 cb

KDwBiGU.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ще е някой като добара от новите Райзъни да пусне един тест. Като гледам по IPC АПУ-то е на едно ниво с 10ххх Интел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Утре пристига моя Ryzen 9 5900X . Обещавам да споделя резултати , само да остане време да събера конфигурацията :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Успях да събера снощи конфигурацията.  За сега все още изучавам опциите в биоса . Нямам особено време за съжаление, но като че ли никак не е лошо процесорчето на първо четене.  Заигравката най вече с PBO + Curve Optimizer дава най-интересните промени на пръв поглед в сингъл кор перформънса . IF над 3600 не ми тръгва . Паметта пали от раз на по-високи честоти, но задам ли IF ръчно над тази стойност , даже не изгрява . За сега това го оставам на задан план , по-скоро първо ще се опитам да докарам някаква стабилност с възможно най-високи честоти при гейминг . С Negative - 20 на Curve Optimizer-а до момента бууст честотите са по-добри в игрите , спрямо варианта само с активирано PBO . При по-висока стойност , Negative - 30, или -35  вече губя стабилност , но пък бууста става чувствитолно по добър .  Абе има доста да разучавам настройки , за 1-2 часа няма как да стане . Температурите са също добри. С CLC240 с PBP-enable , след R23 -  75-76градуса. С PBP+ Curve Optimizer Negative -20 , градусите са между 65-70.

Ето 1-2 бързи теста .

R23 : PBO - enable , RAM 3600Mhz CL 16 /не съм пипал никакви тайминги/

hPnrWXI.jpg 

R20:  PBO + Curve Optimizer Negative -20 , RAM 3600Mhz CL 16 /не съм пипал никакви тайминги/

wT89VMQ.jpg

R15:  PBO + Curve Optimizer Negative -20 , RAM 3600Mhz CL 16 /не съм пипал никакви тайминги/

D9NHQ2k.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Томи , за съжаление не остава време за игри . От пролетта не помня да съм разцъквал по сериозно някое заглавие . Дано с сега с излизането на Far cry 6 и AC valhalla успея да заделя по няколко часа седмично . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С настоящия бета биос на моя MSi MAG B550 Tomahawk , няма подкарване на инфинити фабриката над 1800мхц . Всякакви комбинации от волтажи пробвах на VDDG CCD , VDDG IOD, SOC и  VDDP , но никакъв шанс. За сега оставям на 3600Мхц 16-16-16 , 1.35V за 24/7.   Снощи почнах да мъча паметта на 3600mhz 14-14-14 , но за стабилност ми иска към 1.5V . Ще пробвам да си поиграя събота / неделя повечко с таймингите , да видим дали ще успея да сваля  и малко волтажа.  Евентуално бих тествал ,  ако имам време и с фиксиран волтаж какъв клок и резултати ще докарам .  

п.п. Относно гейминга , завъртях няколко теста със старата GTX 1080Ti Hybrid  на far cry 5 , SOTR , AC Origins и AC Odyssey .  При еднакъв клок на картата , [email protected]Гхц имаше леко предимство в AC origins и Одисей , както и на far cry 5 . На  SOTR пък Райзена имаше доста внушителна преднина спрямо клокнатия интел.  Това е на първо четене от мен за няколко часа човъркане .

Както и да е , ето няколко резултата само с PBO + Curve Optimizer Negative -20 на Single core:

R23:

0VpL2ja.jpg

R20:

jfaxq5v.jpg

R15:

U1TtbJ6.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

- колега можеш ли да пуснеш шот от зен таймингс за паметите , мисля че имам идея за IF честота ... а ти пробва ли да разкачиш синхрона с паметите и да пробваш дали изгрява над 1800 ИФ за да не те да те дънят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото чета и гледам по клипчета, за момента не е възможно да се пусне по-високо или от 3600 или 3800. 4000 не можело да стигне и чакали нова Агеса. А разкачането било контрапродуктивно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Tommygun написа:

Доколкото чета и гледам по клипчета, за момента не е възможно да се пусне по-високо или от 3600 или 3800. 4000 не можело да стигне и чакали нова Агеса. А разкачането било контрапродуктивно...

... доста хора още в първите седмици подкараха над 1900 ИФ ... миналата се мъчих с един 5600Х на импакта нямаше изгряване с XMP дори на самсунг b.die кит на 3600 - това бяха други проблеми, които уж се решиха....но  процесора не е мой за жалост или радост

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитах снощи и само с единия кит от 2х8ГБ /който се води tridentZ 4133 , 19-19-19/ .  Всички опити ми бяха на 3800Мхц при Cl16 . Ako задам ръчно IF на 1900 , изобщо не изгрява . Черен екран и само Clear CMOS оправя положението. Ако го оставя на Auto  ми изкарва някакви стойности на IF от рода 950 мхц .  Гледам в HWBG форума също доста разнопосочни мнения. При едни не изгрява също като мен над 1800 , при друг , при това с дъно X570 Msi Tomahawk , няма грижи на 1900 .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам - аз отдавна не съм пипал по моя 1600 нищо. Даже му върнах клока и го бутам на сток,защото май съм го повредил нещо при последното чистене на водното. Извадих го от сокета на затворена скоба заедно с водния блок и май нещо съм прецакал,че почна да ми прави на стабилни настройки проблеми. А може и да е юсб хъба ми ,защото преместих клавиатурата на него и мишката в нея. Налага ми се често да я вадя и пъхам пак,защото от Блустак ми забива клавиатурата а програмата,която пиша в момента иска Блустак отворен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получава нещо интересно с паметите. Стандартно са за 3200 и повече от 3400 не дават да ги вдигам. Но интересното е че като използвам XMP-то за 3200 и вдигна на 3400 компютъра работи по-нестабилно отколкото другия вариант. При него използвам XMP за 3000 и въпреки че тук вече е с по-кратките тайминги, без нищо друго да пипам само вдигам честотата на 3400 и компютъра работи много по-стабилно. 1-2 пъти седмично да замръзне и то само като съм отворил Google Chrome браузъра. Така че може и да не е от рама.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой , ако се интересува от бууста и температурите , ето какво е положението след Blender test :

Тук съм с PBO+25 , AMD Curve Optimizer Negative -25 .  По време на Cinebench и Blender-теста ядрата буустват между 4600-4625Мхц. При гейминг отделни ядра си достигат до 4975Мхц. Снимка от Far cry 5 .  Ако задам по-висока честота на PBO /+50 , +75/ бууста стига на отделни ядра до 5Гхц - 5.025Гхц.  За съжаление така нямам никакво подобрение при игрите спрямо Curve Optimizer Negative стойности от рода на  -20 или -25 .  Температурите в този случай също отиват леко на горе . Вероятно заради дъното, а може би и заради калпавия бета биос , все още не мога да докарам стабилни настройки на Curve Optimizer при Negative -30 или -35. Там определено има още по сериозно подобрение в мулти треда , при това без никаква негативна промяна в сингъла.

Линк:

ZjbyWzl.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване