Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какъв 1440p 144 Hz монитор да си взема?

Препоръчан отговор

Трябва ми 144hz монитор 2к, може и 1080p, но предпочитам 2к.

Изцяло за  PC гейминг, няма да го ползвам да цъкам PS4 PS5 xbox-и и т.н

В момента съм с benq xl2411, но той няма hdmi 2.0 порт, няма и display port и новата ми видео карта ще има следните портове :

Гледам има много видове монитори с различни матрици - IPS, TN и VA.

Не знам коя матрица си струва за гейминг най-много, както казах искам да има бърза реакция монитора,

и ще се ползва само за PC гейминг, няма да го гледам отдалеко, ако има значение и т.н

Бюджета е  800 лева, но в зависимост от модела, ако много, много си струва,може и до 1000, но повече изобщо не ми се дават.

Задължително 144-165 херца, но не и 240 + може и 1080p, но предпочитам 2k резолюция.

Какви са разликите в матриците има ли разлика в бързината при IPS-a и TN / VA матриците, какви са ползите?

Ако някой може да помогне, бих се радвал!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Raze написа:

Модел?

GIGABYTE GeForce RTX 3080 VISION OC 10G

ето и снимка на портовете, тя още я няма налична нали, но съм направил предварителна поръчка и чакам.

портовете.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е чудно как хората изчакват да мине денят с най-големите намаления в годината, и след това се сещат да търсят какво да купят ... :D

LG 27GL850B

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По добре да беше взел 3070. За тази има да чакаш поне полвин година минимум

Иначе за гейминг най-бърза реакция ги водят ТН матриците, но картината и всичко им е зле. ИПС а е с добра картина, но слаб контраст и средно бърза матрица, ВА е с добър контраст и картина, и бърза матрица и малки ъгли на видимост. Аз бих си взел ВА матрица, понеже не ми трябва бърза реакция, а добра картина. 

Разгледай този модел. Брутален е 144 хц, 1 милисекунда, ВА матрица -

https://megamag.bg/product/monitor-samsung-c49hg90d-curved-48-9-led-ultra-hd-3840x1080-/39757 ... не е 1440 п, но ако е 1440п ще е доста скъп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, dream3dprint написа:

По добре да беше взел 3070. За тази има да чакаш поне полвин година минимум

Иначе за гейминг най-бърза реакция ги водят ТН матриците, но картината и всичко им е зле. ИПС а е с добра картина, но слаб контраст и средно бърза матрица, ВА е с добър контраст и картина, и бърза матрица и малки ъгли на видимост. Аз бих си взел ВА матрица, понеже не ми трябва бърза реакция, а добра картина. 

Разгледай този модел. Брутален е 144 хц, 1 милисекунда, ВА матрица -

https://megamag.bg/product/monitor-samsung-c49hg90d-curved-48-9-led-ultra-hd-3840x1080-/39757 ... не е 1440 п, но ако е 1440п ще е доста скъп.

Наистина е брутален монитора, но ми е над бюджета и той е 49 инча, а аз повече от 27 не бих искал.

Мерси все пак за предложението.

преди 1 минута, killchain написа:

Оправи понятията, иначе само се объркваш, като търсиш - 1440p не е 2K.

Прав си, не е така, но нали просто за по-накратко така ги наричат повечето хора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, arestant написа:

Много точно предложение, аз точно между него и lg 27850-b се колебаех, разликата е в цената и че единият е 165 herza.

https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/lg-27gl850-vs-dell-s2721dgf/912/16485 прегледах това ревю набързо и сякаш dela има някакъв превес, но 

все пак си струва и 100 лева повече, според теб струва ли си dela повече пред lg-то и защо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

- колега аз съм с ЛГ-то само че 27ГЛ83А, преди имах и ГЛ850, който сменях гаранционно ... недостатъци -стойката е посредствена, няма въртене, само 2 усб порта, а заема 1, моите бройки с такъв панел имаха силен глоу, който се забелязва доста на тъмно и покритието не обира отраженията добре

- Делла е с новата ревизия на същата матрица, но по-добра стойка и свързаност, от 1та бройка коята съм виждал беше по-добре като глоу и отражения спрямо ЛГ... но трябва да се внимава с dim pixels на 60Хц

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, arestant написа:

- колега аз съм с ЛГ-то само че 27ГЛ83А, преди имах и ГЛ850, който сменях гаранционно ... недостатъци -стойката е посредствена, няма въртене, само 2 усб порта, а заема 1, моите бройки с такъв панел имаха силен глоу, който се забелязва доста на тъмно и покритието не обира отраженията добре

- Делла е с новата ревизия на същата матрица, но по-добра стойка и свързаност, от 1та бройка коята съм виждал беше по-добре като глоу и отражения спрямо ЛГ... но трябва да се внимава с dim pixels на 60Хц

С други думи dela е мн по-удачният избор в момента.Аз не смятам да го пускам на по-малко от 144 hz така или иначе.

Благодаря ти за инфото отново ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, hitlerdidnothingwrong написа:

С други думи dela е мн по-удачният избор в момента.Аз не смятам да го пускам на по-малко от 144 hz така или иначе.

Благодаря ти за инфото отново ;)

- за мен лично е по-удачен избор, матриците са си идентични иначе ... само го провери все пак като бройка ако вземеш такъв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, arestant написа:

- за мен лично е по-удачен избор, матриците са си идентични иначе ... само го провери все пак като бройка ако вземеш такъв

Нямаше ли да излиза по-нова версия? С "А" накрая. Или се бъркам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Jorge написа:

Нямаше ли да излиза по-нова версия? С "А" накрая. Или се бъркам?

- правичката да си кажа не знам ... сподели какво си чул

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, arestant написа:

Аз не съм перфекционист, ще ползвам монитора само за гейминг и по принцип си цъкам всичко нa low, за да има fps, да няма лаг,

да няма забивания и прочие.Ако разбира се игрите ми позволяват играя на високи настройки, но нали ако fps-a си е стабилен 144 и 144+.

В тоя интерес на мисли според теб, има ли смисъл да давам 80-те лева повече за dela, стойката не ме бърка по принцип, а разликата 

144 и 165 херца тя си е почти никаква и няма да я коментирам.Там за 60-те херца изобщо няма да пусна на 60 херца монитора, а за

силното блестене и отраженията това да ми е най-малкият проблем + usb Портовете едва ли да ги ползвам също.

Така че, ще те помоля пак казвам след всичко, което изброих да ми кажеш спрямо това, за което аз ще ползвам монитора и, че 

тези изброени от теб недостатъци не сами проблем, мислиш ли, че е окей да си го взема или все пак си струва повече dell-чето?

Аз лично бих искал да си спестя тея 80 лева, защото както казах не съм перфекционист и не ме бъркат 95 % от тези недостатъци, които ти изброи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, hitlerdidnothingwrong написа:

Аз не съм перфекционист, ще ползвам монитора само за гейминг и по принцип си цъкам всичко нa low, за да има fps, да няма лаг,

да няма забивания и прочие.Ако разбира се игрите ми позволяват играя на високи настройки, но нали ако fps-a си е стабилен 144 и 144+.

В тоя интерес на мисли според теб, има ли смисъл да давам 80-те лева повече за dela, стойката не ме бърка по принцип, а разликата 

144 и 165 херца тя си е почти никаква и няма да я коментирам.Там за 60-те херца изобщо няма да пусна на 60 херца монитора, а за

силното блестене и отраженията това да ми е най-малкият проблем + usb Портовете едва ли да ги ползвам също.

Така че, ще те помоля пак казвам след всичко, което изброих да ми кажеш спрямо това, за което аз ще ползвам монитора и, че 

тези изброени от теб недостатъци не сами проблем, мислиш ли, че е окей да си го взема или все пак си струва повече dell-чето?

Аз лично бих искал да си спестя тея 80 лева, защото както казах не съм перфекционист и не ме бъркат 95 % от тези недостатъци, които ти изброи.

По твоята логика можеш да минеш и доста по-тънко(не си перфекционист).:D Ще се ориентираш към VA панел или даже TN като сегашният ти. Все пак не си взискателен и само ще си цъкаш игрички. Има всякакви варианти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Jorge написа:

По твоята логика можеш да минеш и доста по-тънко(не си перфекционист).:D Ще се ориентираш към VA панел или даже TN като сегашният ти. Все пак не си взискателен и само ще си цъкаш игрички. Има всякакви варианти.

Да, но няма много добри моделчета, то дори TN панелите имат по-добър response time мисля от ips-a и VA матриците, не съм сигурен де.

https://gplay.bg/asus-tuf-gaming-vg27wq  / https://gplay.bg/gigabyte-g27qc-gaming-monitor 

Четох малко повечеко за асуса и не видях много добри мнения, за гигабайтчето не съм чел нищо.

Я ако си ''на ти'' с мониторите дай едно мнение за един от двата.

ps : И все пак засега като цяло съм се спрял на lg-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, hitlerdidnothingwrong написа:

Да, но няма много добри моделчета, то дори TN панелите имат по-добър response time мисля от ips-a и VA матриците, не съм сигурен де.

https://gplay.bg/asus-tuf-gaming-vg27wq  / https://gplay.bg/gigabyte-g27qc-gaming-monitor 

Четох малко повечеко за асуса и не видях много добри мнения, за гигабайтчето не съм чел нищо.

Я ако си ''на ти'' с мониторите дай едно мнение за един от двата.

ps : И все пак засега като цяло съм се спрял на lg-то.

Нещо не ми се занимава точно тази вечер, но ето ти варианти:

Untitled.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, hitlerdidnothingwrong написа:

- то не е голямото пестене 80 лева към800 но ти си преценяш ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, arestant написа:

- то не е голямото пестене 80 лева към800 но ти си преценяш ..

Поръчах dell-а в крайна сметка, дано се окаже що-годе читава бройката, която ми пратят, благодаря за предложението и разясненията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване