Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Предлагат почти пълно затваряне на държавата

Препоръчан отговор

преди 2 минути, Hristo52 написа:

За заведения и ресторанти не ми пука, но малките магазини с какво са виновни а? Железария, Фризиор, Шивачи, и какви ли ги няма още магазинчета за услуги. С какво са виновни?

Съгласен съм, те вина нямат, но заради кауните кръчмари и подобни на тях ще изгорят и останалите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 241
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Бе нали виждам кои са поддръжниците на локдауна- учители, лекари, ченгета, администрация... Пълна безотговорност към народ и държава! И с цялата си наглост изкараха хората безотговорни, чрез слугински

Ами наредили са му от Европата да ни позатвори,че да си изравним икономиките,че много сме дръпнали и сме им трън.........:))

Алеле пипнат рикията народа ще ги изтрепе до крак.

Публикувани изображения

преди 2 минути, Bubbles написа:

Айде айде, пак мантрата за бедната държава.
Ще го кажа и на теб - Държава в която се почива по един месец за Коледа/Нова година, по половин месец за Великден и още толкова за знайни и не знайни празници и чието население е вечно по кръчмите и курортите НЕ Е бедна.
В случая с България е бедна икономиката, но това е благодарение на хората които я цакат където и както сварят.
Достатъчно е да разгледаш тук темите из форума за компютърните конфигурации и други разни джаджи, всеки мята по 2-3-5 бона за сандък... алоууу бедните!

Аз чух от Борисов, че всички държави са в криза, а само България върви нагоре. Расте икономиката.

https://www.mediapool.bg/borisov-se-izhvarli-s-rech-za-ikonomicheski-podem-evrostat-barzo-go-prizemi-news314457.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, acnekt написа:

Айде айде, пак мантрата за бедната държава.

Не говоря за БГ ,а по принцип!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, acnekt написа:

Аз чух, че всички държави са криза, а само България върви нагоре.

Мдаа и аз четох нещо такова, е оже би това обяснява нещата.😆

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Bubbles написа:

xkml2344.png

https://www.facebook.com/boyko.borissov.7/posts/2935617389999645

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Слави Маринов написа:

Не говоря за БГ ,а по принцип!

Да ние няма как да се сравняваме с политиците, но в края на краищата живеем във време в което всеки вече има достъп до интернет, водим се разумни(Макар че аз лично това го поставям под сериозно съмнение), начини винаги има, факт е че няма да удобно нито лесно, но още от време оно хората са казали "Човек какво сам си направи, и Господ не може да му го направи!".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, acnekt написа:

9rj8vbbh.png

Ама ти на тоя вярваш ли? В 16 часа ти говори че локдаун няма да има. А в 17 министъра иска затваряне. Ама айде моля ти се. Това правителство е вече толкова некомпетентно и обхванато от паника, че не е истина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, acnekt написа:

Е сега вече ще ги стигнем Хамериканците...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Bubbles написа:

като имаш заем, това са свежи пари и в един момент наистина може да се окаже че си на плюс според статистиките

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Hristo52 написа:

Как пък веднага се разпореди! Знаеш ли колко стари хора, ТЕ имат нужда от грижи, а не да гледат деца. Ако семейството има баба и дядо, или не са на 500 километра. А тия жени, за да гледат деца искат пари!

Давам идеи.

Има много здрави баби и дядовци. Проблема е че някой от тях се изплашиха от короната и едва ли всички ще искат да гледат внуци.

А за бавачките, мисля, че може да се създаде една държавна програма и да се заплаща за една бавачка от държавата по 2000 лева на месец. Има много жени останали без работа, а те жените умеят да гледат деца.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, haidukpikaso написа:

манджа и апчита щом ни остайли - ще се живей

Ако нямам доходи, ни манджа, ни апчита ще имам. Като ще ме принуждават да си стоя в къщи, да ми ги подсигурят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, acnekt написа:

Аз чух от Борисов, че всички държави са в криза, а само България върви нагоре. Расте икономиката.

Ами наредили са му от Европата да ни позатвори,че да си изравним икономиките,че много сме дръпнали и сме им трън.........:))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, nikolela написа:

Ако нямам доходи, ни манджа, ни апчита ще имам.

а като си в карантина, по богат ли ще си - отколкото ако държавата заключи всичко

има критерии на зболеваемост по медиите го казаха - и вероятно вече сме близо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

а като си в карантина, по богат ли ще си - отколкото ако държавата заключи всичко

В карантина си 10-14 дни(ако си болен),и това е индивидуално,съвсем друго е да се затвори всичко за месеци!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В карантина си 10-14 дни(ако си болен),и това е индивидуално,съвсем друго е да се затвори всичко за месеци!

а ако почти нямаш клиенти, и като си платиш тока за отопление на магазанчето - по добре ли ще си отколкото да го затвориш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Bubbles написа:

Съгласен съм, те вина нямат, но заради кауните кръчмари и подобни на тях ще изгорят и останалите.

Вина няма никой! Всеки който си вади хляба с работа иска да работи! Само тия на държавна хранилка им е по- готино да помързелуват месец два и да си взимат заплатите. Убиват всичко частно с тая простотия!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Hristo52 написа:

Затваряне на стотици малки магазинчета

Бакалина мисли да затваря, няма смисъл да стои по 5 часа на ден да чака над 65 баси

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, sky1 написа:

Има много жени, които са останали без работа и могат да работят, като бавачки на деца. 

Също и от бабите и дядовците могат да се гледат.

Въпросът е обаче, че учениците от началните класове трябва да учат присъствано.

Който няма баби и дядовци кво праим.На жените бавачки без работа как да им се плаща.Като ходиш на работа има пари, като неходиш на работа има ли пари та да плащаш на бавачки?Ааа ама нема работа и си стоим вкъщи за тва неплащаме на бавачки.Не ходим на работа няма доходи стоим си вкъщи,да за кво да плащаме на бавачка/щом не ходим на работа за кво да и плащаме/Кръгът е затворен.Стой си у вас гледай си децата ама с какво и как ще издържаш семейството си...........твой проблем си е .На ДЪРЖАВАТА НЕ И ДРЕМЕ как ще оцелееш важни са мерките

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, haidukpikaso написа:

Бакалина мисли да затваря, няма смисъл да стои по 5 часа на ден да чака над 65 баси

Зеления коридор отново се променя от "компетентните" но няма да го махнат де...Ще бъде сутрин от 9 до 11 само. И магазини и аптеки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Kalin Karaboychev написа:

„Ние не налагаме локдаун, вярваме, че заедно ще го наложим. Така всеки един от вас ще стане и лекар, и медицинска сестра. Така и вие ще станете герои в домовете се. Време е да се обединим отново в името на живота. Дори да мислим различно, дори и да се страхуваме за доходите си, сме длъжни да направим това усилие, за да запазим нашите сънародници. Защото само живите и здравите хора могат да вдигнат една държава, в каквато и криза да е”, призова проф. Ангелов. Според него няколко седмици дисциплина ще са равни на хиляди спасени животи.

Здравният министър увери, че за Коледа ще се направи всичко възможно мерките да бъдат отслабени. Според него те ще дадат резултат най-рано 8 дни след въвеждането им. Очакванията на здравните власти са за подобрение на обстановката в рамките на 2 седмици.

Манталитета ни е коренно различен.

Съседната ти тема доказва това. 900 страници и пак едни и същи си плямпат за "леката настинка" .....  и как " мерките ни затварят устата" и ни дискриминират.

Няма фейк и конспирация която да не е тиражирана в нея тема. Всички са повторени и там.

Ми няма как да стане... Това са само пожелания. Никога няма да стигнем например Щвеция , която въпреки негативните постижения с короната, се обляга именно на "препоръки" , и там хората ДОРИ ги спазват.

Тука никога няма да стане това с "препоръки" .

преди 6 минути, haidukpikaso написа:

В големите магазини е пълно с хора над 65 извън "коридора" .  И се врат като за последно .  :)

Обаче другите от 13.30 до 16.30 ги връщат.

"такъв е мат'ряла" ... перефразирам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

В големите магазини е пълно с хора над 65 извън "коридора" .  И се врат като за последно .  :)

Обаче другите от 13.30 до 16.30 ги връщат.

не ме и вълнува мене

аз по принцип си ходя към 20-21 часа у Фантастикото щото имам фобия от тълпи, на спокойствие си пазарувам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.facebook.com/stefan.tashev/posts/10218504008617714

Очаквайте от утре протести срещу по-строгите мерки. От същите, които до днес искаха затваряне на държавата!!!

Гласувам пълно доверие на проф. Мутафчийски, проф. Балтов, проф. Ангелов, проф. Богов, доц. Кунчев. Това са истинските министри на народа. Да се бе чувал досега техният глас, можеше да си спестим кошмара.
Мерките, които предлагат, уви, са закъснели. Тичаме след бурята. Бе редно още преди месец да последваме Англия, Франция, Гърция, Белгия...
Борисов опита по либералния начин, но нивото на самосъзнание на народонаселението не респондира със здравия разум, дисциплината и емпатията.
Допуснаха се невероятни идиотщини - тълпи "протестъри" без маски, които никой не санкционира, отваряне на коледни пазари и ледени парзалки, толеранс към беззаконието на нощните клубове и чалготеки, футболни агитки, скупчени една в друга на мачове...Докато навсякъде другаде стадионите бяха празни.
Да, властта в България по време на цялата пандемия предложи възможно най-демократичния модел за реакция.
Не издържахме този тест.
Глупаците си вярват, умните се съмняват до последно. И още.
Пълна лъжа е, че се затваря държавата.
Сега това ще ви внушава пропагандата на Бабикян и Румен Радев.
Няма lockdown до март. Предлага се затваряне на училища, ясли и университети, заведения и нехранителни магазани. И то за 21 дни.
Не се ограничава ничие движение или пътуване, няма КПП-та, както през пролетта. Никой не налага и терор да напускаш дома си по всяко време, няма вечерен или полицейски час - както в половин Европа. Не се затварят границите. Не се обмисля по никакъв начин отлагане на изборите.
Мислете и четете внимателно преди да съдите.
Иначе всеки решава за себе си. Дочувам вече аргументите "кой ще ни гледа децата", "бизнесът ми ще фалира", "оборотите ми се свиха", "оставам на улицата"...
Ужасно е, разбира се. Напълно разбирам тези аргументи и донякъде ги споделям. Поне ако съдя по джоба си.
За всички ни е тежко. В медиите и книжарския бранш, от които вадя прехраната си, стягаме жестоко коланите вече осми месец, всичко е на земята - от рекламата, през търговската дейност, до реализацията.
И все пак няма по-висша ценност от човешкия живот, отвъд всякакъв патос. Не желая и не издържам повече фейсбукът ми да се превръща в Книга на мъртвите. Не мога да преглътна раздялата с приятели, близки, познати.
Това стои по-високо от всичките пари и обороти на света, от целия личен комфорт.
Не приемам смъртта на лекари и учители, на млади хора в разцвета на силите си, не приемам безвъзвратно прекършените съдби на цели семейства и родове.
Да преглътнем егото си, за да спасим каквото е останало от системата. Да дадем глътка въздух на медиците - поне до Коледа. Няма друг начин. Търся го, мъча се да си го представя, но не се получава.
Игра на живот и смърт, която животът е длъжен да спечели в името на човека - без партийни пристрастия и политика.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Belhor написа:

Вина няма никой! Всеки който си вади хляба с работа иска да работи! Само тия на държавна хранилка им е по- готино да помързелуват месец два и да си взимат заплатите. Убиват всичко частно с тая простотия!

Всеки си вади хляба, ама всеки тряя да мисли, а не да се чуди как да прескача правилата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един силен пост :

Угнетяващо е да се проследят първите - ФБ - реакции на предложените от здравния министър мерки за ограничаване на епидемията. Калейдоскопичен хаос от мърморене и недоволство, носене на вода от 999 кладенеца за това, че мерките са несправедливи, опасни, разоряващи, изразяващи прикрита корист и т.н. Понякога се чудя - какво може да събуди моралното чувство на българското общество. Това чувство, което поражда общностно единство и изблик на солидарност на основата на най-простичката човещина. Мрежата е пълна с некролози - на хора от всякакви възрасти, паднали жертва на ковид-а. Вчера пациент на болницата в Бургас се самоуби, хвърляйки се от осмия етаж, защото не можа да понесе страданията на своите събратя по съдба в ковид-отделението. Лекари и медицински сестри изнемогват. Да сте чули някой от тях да пита кога ще му платят повече? Аз не съм чул. Питат кога ще се наспят, кога ще отидат при семействата си, кога ще имат по-голяма сигурност, борейки се на първа линия със заразата. Мнозина от тях лично минаха през ада на болестта. Мнозина загинаха. Не заслужават ли тези хора нашето разбиране, съчувствие, благодарност?
Глухото ръмжене срещу ограничителните мерки е добре информирано. Недоволните добре знаят, че в съседна Гърция не само има локдаун, но и вечерен час, забрана за излизане и т.н. Така - повече или по-малко - се воюва срещу вируса и в останалата част на Европа. Знаем, но не искаме да си го признаем. По-лесно е да намерим конспирация, виновник и букет формални основания да се измъкнем от ограниченията. Най-възхитителният аргумент е неспособността на правителството да се справи. Като имам предвид как властта се справя с всички останали неща, склонен съм да допусна, че с пандемията все пак институциите се справят една идея - не повече - по-добре. Може би защото са на поста си тези невероятни, чудесни, кой знае откъде взели се хора с бели престилки, които водят битката на ръба на отчаянието - в пълен контраст с мангъровците, с мърморковците и с навъсените привърженици на поредната конспиративна теория за вируса като заговор. Освен на медиците, редно е да сторим поклон и на учителите - на тези вече немлади в мнозинството си хора, които също жертват ежедневно живота си за нашите деца. Свалете шапки пред тези хора, господа! И си дайте сметка, че живеем във време, в което всеки от нас трябва да плати данъка за уникалното благо да бъде жив и да живее в общество - в българското общество. Всеки трябва да плати този данък, който се измерва в солидарност, благодарност и отговорност. Усмихнете се, отворете сърцата си - нека поне за малко бъдем едно цяло, да бъдем общество! Оставайки различни - и в състезание помежду си.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване