Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Изглежда всичко точно. Идва ми наум нещо сега - номера на канала трябва да отговаря на физическия порт (BNC) на задната страна на ДВР-а. Защото ти можеш да ги разместваш софтуерно на монитора. Опитай и с протокол HD-CVI2.0 за всеки случай. Камерата твърдо има OSD мenu. Другия вариант е контролер, но не си заслужава да се дават пари, според мен. Нещо ме съмнява тази камера...... По принцип нощния им режим е доста читав - е не на 20 метра, както пишат, но на 5-10 м е ОК

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата протокола съм пробвал. Звънях на тези от магазина от където купих техниката, викат камерата няма такова OSD меню, защото тя нямала как да записва... Глупости... После им писах един имейл подробно със снимки. Да видим какво ще ми пишат сега. Но разбирам, че ти си в тази сфера. Нормално ли е камера когато е включена и е монтирана на 4м височина някои диоди да светят повече, а някои по-малко*  Поне сз така виждам. 😁

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Sinan Halilov написа:

Звънях на тези от магазин дето купих викат камерата няма такова меню, защото тя няма как да записва... Глупости...

Това наистина са глупости!

преди 14 минути, Sinan Halilov написа:

Нормално ли е камера когато е включена и е на 4м височина като гледам отдолу ми се струва, че сякаш някои диоди светят повече(по ярко), а другите по-малко светят.

Има вероятност да е "зрителна измама" - от ъгъла на гледане. IR диодите трябва да "светят" равномерно - с еднакъв интензитет!

PS: Има вероятност (имал съм такива случаи) да се продават направо ментета. Корпусите на цяла серия камери са еднакви и понякога слагат в оригиналния корпус съвсем друга карантия и оптика.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В краен случай пращам ги на гаранционния сервиз. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Sinan Halilov написа:

В краен случай пращам ги на гаранционния сервиз. 

Я дай някой кратък запис от ДВР-а (ако има HDD в него де :) ), да видя какво се вижда в нощен режим

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам флашка в момента за да направя бек ъп. Но снимах с телефона. Както се вижда на хронологията в камера 2 от 00:00 до 06:30 има засичено движение и то непрекъснато. Дефакто няма никакво движение, но това размазване го засича като движение. А записа е на този линк https://streamable.com/udpakm. Не се вижда хубаво, но утре ще се старая да направя един бек ъп от двр а към флашката. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Sinan Halilov написа:

Нямам флашка в момента за да направя бек ъп. Но снимах с телефона. Както се вижда на хронологията в камера 2 от 00:00 до 06:30 има засичено движение и то непрекъснато. Дефакто няма никакво движение, но това размазване го засича като движение. А записа е на този линк https://streamable.com/udpakm. Не се вижда хубаво, но утре ще се старая да направя един бек ъп от двр а към флашката. 

Не в ред нещо.... Нормално DVR-a "засича" като движение пикселизацията - той все пак сравнява отделни кадри :) Особено щом тези артефакти са само в нощен режим.....

Ето една снимка от преди малко.... и то от 10 годишна, 0,8 MPx камерка с 12 IR диода. :)

New Device001_CAM5_20201124175312_1.bmp

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В PTZ менюто като протокол май трябва да избера DH-SD1, а като избор нямам такъв протокол и избирам HD-CVI. Причината, че не се отваря OSD менюто може ли да тази

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Sinan Halilov написа:

В PTZ менюто като протокол май трябва да избера DH-SD1, а като избор нямам такъв протокол и избирам HD-CVI. Причината, че не се отваря OSD менюто може ли да тази

Не - в user manual-a на камерата също изрично е написано HD-CVI

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване