Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Съществува ли база данни на НР монитори, в която база данни мога да видя MTBF на мониторите и средния живот на подсветката?

Изпадна ми едно HP LP2465 на смешно ниска цена. Тествам го вече няколко часа и не откривам никаква забележка. Опитах да гугълна MTBF за него, но не можах да открия. Открих някакви лошо структурирани записи, част от които свързани с някакви монитори, останалите - несвързани с нищо, където единствено пишеха over 120,000 hours, но не зная това води ли се достатъчно достоверна информация, и има ли начин да се намери по-конкретна?

Открих в един НР форум, че някой беше питал за MTBF на някакво устройство, бяха го пренасочили към друг форум, но въпросния друг форум, към който го бяха пренасочили така и не открих.

Някакви идеи как мога да открия конкретно тази информация за този модел монитор?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. И какво ще ти даде това? Колко е "смешно ниската цена"? Сега да обсъждаме цената на бутилка пиене ли? Която всеки ден можеш да си я изпикал?

Средностатистически от телевизорите LCD с CCFL трае 3,14 спрямо LED. Но при тях (съвременните) се гони планирано остаряване. А този монитор може и да е направен както трябва. Взимай и не теоретизирай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То за подсветката си е доста относително. Зависи и на колко % осветеност се ползва. Пример - един и същ ТВ Panasonic TX-L42ET60E. Вече е на 7+ години по спомен. Моя все още работи без проблеми, но един приятел беше взел същия по същото време, когато и аз взех моя. Преди година и нещо неговия остана без подсветка и му я сменяха, но той го беше ползвал постоянно на 100% подсветка. Иначе моя работи по цял ден и все още нямам проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.11.2020 г. в 3:22, Филипов написа:

И какво ще ти даде това? Колко е "смешно ниската цена"? Сега да обсъждаме цената на бутилка пиене ли?

Въпросът, Филипов, не е в цената, която е под стойността на три кафета в средностатистическо кафене. Бъргър Кинг не ги броим, защото те държат най-ниската възможна цена за кафе в града.

Въпросът не е и в това, че го взех от магазин, който магазин е създаден с цел опазване на околната среда, а именно - когато някой иска да се отърве от нещо, което работи, и не иска да замърсява околната среда - дава го в този магазин.

Въпросът ми е да имам представа доколко от средностатистическия ресурс е употребен.

на 27.11.2020 г. в 9:43, Raze написа:

То за подсветката си е доста относително.

Както и с всяка друга техника. Все пак на някои професионални серии съм виждал даден проекторесурс или очакван живот на подсветка, и по спомен беше 40 или 45 хиляди часа.

И прекрасно зная, че не може да се предвиди кога нещо ще се развали, но ще ви дам един пример от телевизорите в България преди 30-тина години.

София 81 и Електрон 380ДБ. Два модела от една и съща генерация, първия създаден няколко години преди втория. Очаква се втория да е по-модерен и по-качествен, но разликата беше от земята до небето. София 81, преди да бъдат внесени регенерираните кинескопи от Югославия, за тези, които са достатъчно информирани - визирам внесените след 89-та година от гусина Стефанъ Гиговъ, беше телевизор, който се налагаше да бъде поправян веднъж на 3-4 години поне.

Електрон 380ДБ се налагаше да бъде поправян поне веднъж, може би два пъти годишно.

Това просто бяха различен клас телевизори.

За мен НР LP2465 е висок клас монитор, ако съм в грешка - поправете ме, и по принцип не очаквам проблеми от него, но това не ми пречи да потърся някои спецификации.

На фотоапаратите например дават ресурс на затвора. Това не ти дава гаранция, ако извън гаранционния срок, затвора на фотоапарата се повреди, преди да си направил съответният брой кадри, както и това не пречи доста фотоапарати да направят доста повече кадри от въпросният ресурс.

Както и да е. Ако не ме мързи ще поровя още, пък знам ли - може и да намеря тази информация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване