Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова конфигурация за гейминг с RTX 3080, дайте едно мнение и какво според вас може да се подобри / промени ?

Препоръчан отговор

Линк към количката с частите 

https://gplay.bg/share/ayu

Струва ли си да купувам още вентилатори и тези, които са на кутията има 3 отпред по default, които си идват с нея, струва ли се да се сменят

с after market такива за по-добър въздушен поток или е все тая ?

Аз съм поръчал един за задната част на кутията https://gplay.bg/arctic-f12-pro - ето линк, има ли смисъл да поръчвам по-скъп от него или ще ми свърши работа и той.

Конфигурацията ще е за гейминг няма да има оувърклокове, няма да има рендъринг (ще си ползвам старата машина ако ми се наложи).

Частите са ми запазени, струва ли си според вас нещо да променям, нещо да добавям, нещо да премахна и да взема по-евтино, ако няма да 

има разлика?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На цялата тази сума, с такива компоненти, баш от SSD да пестиш, според мен, е голяма глупост. Вземи си някое читаво M.2 поне, минимум като това: http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SPECTRIX-S40G-1TB-XPG/

с много по-добри скорости и 5 годишна гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Raze написа:

На цялата тази сума, с такива компоненти, баш от SSD да пестиш, според мен, е голяма глупост. Вземи си някое читаво M.2 поне, минимум като това: http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SPECTRIX-S40G-1TB-XPG/

с много по-добри скорости и 5 годишна гаранция.

За гейминг ще ми помогне ли нещо тази по-високата скорост, защото аз с тежък софтуер не работя, не обработвам клипове и прочие.

И за вентилаторите и въздушният поток нещо да кажете? И от gplay по-добре ми препоръчвайте, защото оттам всичко ще поръчвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То не е въпроса само до скорости, а и до надежност и гаранция. Ама парите са си твои. Тези бюджетки с 3 годишната гаранция, дето си избрал, не се знае дали ще я изкарат и половината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.... абсолютно всичко без кутията ако ти харесва и без процесора ако си го избрал ... а 1700 лева за 3080 ... доста нагло

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, arestant написа:

.... абсолютно всичко без кутията ако ти харесва и без процесора ако си го избрал ... а 1700 лева за 3080 ... доста нагло

Аз затова пуснах тая тема, да се подобрят нещата, но все пак не ми каза ЗАЩО при положение, че

всичко е съвместимо и отговаря на целите ми.1700 лева за 3080 било нагло, ами такива са цените в момента и в Европа, 

да не казвам, че в магазини като пласико и скайбг цената им е по над 2 бона и то на запалит марката.

Дай ми пример кой компонент с кой трябва да се смени и точната причина, не е окончателна конфигурацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

- това ясно колега нали затова го коментирам

- защо бързаш за карта и процесор да платиш лаунч цена не знам ...

1. дъно като искаш етино msi b550-a pro е добро дъно, или вече b550 tomahawk ,b550 gaming edge wifi

2. охладител за процесора: Ac freezer 34 esports (duo)

3. памети най-добре 2х16ГБ, но за 2х8 ти препоръчвам crucial ballistix 3600 CL16 или 3200 CL16, които са микрон Е чипове, имам едни такива но 2х16

4. m.2 SSD защото вече са много евтини, kingston a2000 1TB по 210-220 лева

5. на тази цена има по-добри захранвания на superflower -leadex iii и seasonic , focus gx

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То тази видеокарта я няма налична, както и процесора, а и не се знае скоро дали ще ги има, така че не е ясно за какво спорите изобщо.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, arestant написа:

- това ясно колега нали затова го коментирам

- защо бързаш за карта и процесор да платиш лаунч цена не знам ...

1. дъно като искаш етино msi b550- a pro е добро дъно, или вече b550 tomahawk ,b550 gaming edge wifi

2. охладител за процесора: Ac freezer 34 esports (duo)

3. памети най-добре 2х16ГБ, но за 2х8 ти препоръчвам crucial ballistix 3600 CL16 или 3200 CL16, които са микрон Е чипове, имам едни такива но 2х16

4. m.2 SSD защото вече са много евтини, kingston a2000 1TB по 210-220 лева

5. на тази цена има по-добри захранвания на superflower -leadex iii и seasonic , focus gx

Кажи ми защо да давам 500 лева за дъно(примерно) като няма да му използвам функциите? 

охладителя е такъв, щото няма се оувърклоква тоя процесор, почти нищо няма да спечеля в гейминга с оувърклок.

2х16? за какво са ми 2х16 при положение, че за гейминг 16 в момента са достатъчни (поне за мен) и каква ще е разликата в

performance-а ако си взема crucial модела на рамта - отново почти никаква.

това за ссд-то съм го коментирал - в гейминга няма разлика, а винаги мога да си добавя по-късно едно Nvme.

за захранването - може да се смени да, аз съм избрал всичко примерно ей така.

И затова пуснах темата пак казвам, някой да ми помогне да я променим за по-добро.

Всичко ще е от gplay, а там като гледам нямат нито seasonic нито focus gx.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Raze написа:

То тази видеокарта я няма налична, както и процесора, а и не се знае скоро дали ще ги има, така че не е ясно за какво спорите изобщо.....

кое беше спорът?

преди 16 минути, nedev_ написа:

Кажи ми защо да давам 500 лева за дъно(примерно) като няма да му използвам функциите? 

охладителя е такъв, щото няма се оувърклоква тоя процесор, почти нищо няма да спечеля в гейминга с оувърклок.

2х16? за какво са ми 2х16 при положение, че за гейминг 16 в момента са достатъчни (поне за мен) и каква ще е разликата в

performance-а ако си взема crucial модела на рамта - отново почти никаква.

това за ссд-то съм го коментирал - в гейминга няма разлика, а винаги мога да си добавя по-късно едно Nvme.

за захранването - може да се смени да, аз съм избрал всичко примерно ей така.

И затова пуснах темата пак казвам, някой да ми помогне да я променим за по-добро.

Всичко ще е от gplay, а там като гледам нямат нито seasonic нито focus gx.

...защо ми ги пишеш тия примерни суми 500 лева като съм ти препоръчал едно дъно за 270 кинта и 2 по 330 кинта .. и това първото за 270 е по-добро от пръчката про4

.. ще си поговорим пак като го чуеш как звучи боксовия охладител

.. 2х16 първо са евтини сега,  второ са две дуал ранк платки , което е добре за зен 3 ... все пак това само го предлагам

.. а за разликата с crucial не е за performance а за това че плащаш същото за кингстън с по-слаби чипове - 1 , 2

- дори за 3600Ц17 има по-евтини -patriot viper 4

... същото за ССД ... защо взимаш умряла САТА която струва колкото НВМЕ от съвсем приличен клас? и разлика има в гейминга но какво да ти обяснявам и да е малка пак я има

преди 16 минути, nedev_ написа:

Всичко ще е от gplay

... от това вече не мога да те спася

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, arestant написа:

кое беше спорът?

...защо ми ги пишеш тия примерни суми 500 лева като съм ти препоръчал едно дъно за 270 кинта и 2 по 330 кинта .. и това първото за 270 е по-добро от пръчката про4

.. ще си поговорим пак като го чуеш как звучи боксовия охладител

.. 2х16 първо са евтини сега,  второ са две дуал ранк платки , което е добре за зен 3 ... все пак това само го предлагам

.. а за разликата с crucial не е за performance а за това че плащаш същото за кингстън с по-слаби чипове - 1 , 2

... от това вече не мога да те спася

какъв боксов охладител, охладителя ще бъде Arctic Freezer 34 eSports DUO то си го пише в количката кой е.

там за примерната цена съм я написал, щото повечето от тея дъна просто имат някви портове допълнителни и функции, които няма да ползвам,

аз мога и 800 лева да дам за дъно и все пак кое дъно да взема от gplay.bg вместо пръчката аз нямам почти никакъв избор там за жалост.

За рамта и захранването напълно съм съгласен, но кво да ги прая тея от gplay, нямат seasonic в сайта.

https://gplay.bg/aorus-p750w-80-gold-modular  или това https://gplay.bg/cooler-master-mwe-gold-750w-v2-full-modular какво мислиш за тях?

за рамта марките са им 

CORSAIR
G.SKILL
GIGABYTE
HyperX
KINGSTON
TEAM GROUP ELITE
JONSBO
.... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, nedev_ написа:

какъв боксов охладител, охладителя ще бъде Arctic Freezer 34 eSports DUO то си го пише в количката кой е.

там за примерната цена съм я написал, щото повечето от тея дъна просто имат някви портове допълнителни и функции, които няма да ползвам,

аз мога и 800 лева да дам за дъно и все пак кое дъно да взема от gplay.bg вместо пръчката аз нямам почти никакъв избор там за жалост.

За рамта и захранването напълно съм съгласен, но кво да ги прая тея от gplay, нямат seasonic в сайта.

https://gplay.bg/aorus-p750w-80-gold-modular  или това https://gplay.bg/cooler-master-mwe-gold-750w-v2-full-modular какво мислиш за тях?

за рамта марките са им 

CORSAIR
G.SKILL
GIGABYTE
HyperX
KINGSTON
TEAM GROUP ELITE
JONSBO
.... 

- извини ме охладителя го разбрах че отпада ... аз затова го написах пак, да този е достатъчен за процесора при тиха работа

- защо държиш на гплей отстъпка или имаш ако мога така в прав текст да питам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, arestant написа:

- извини ме охладителя го разбрах че отпада ... аз затова го написах пак, да този е достатъчен за процесора при тиха работа

- защо държиш на гплей отстъпка или имаш ако мога така в прав текст да питам

да, всички компоненти ми идват с 5 % отстъпка + от черният петък съм ги подбрал (грешно както се вижда) и там имам към 100-на лева отстъпка :(

Това захранване ей ся гледах верно е много зле направо не знам кво да правя.

можеш ли да видиш от сайта някое до 240-250 лева да го сменям направо и него и някое дъно до 350 макс.

видео картата ми и процесора са запазени и те са си с 5% остъпка също.

PS :

Попромених нещата я виж как изглежда сега конфигурацията

смених ссд то 512 gb ще бъде nvme, смених дъното, смених захранването.

https://gplay.bg/share/azp   - линк към количката

Остана сега да видим всичко точно ли е и последно тея вентилатори стоковите на кутията да се сменят ли трите и тоя, 

който е в количката да го сменям ли, освен него да се купуват ли други?

Рамта, не знам, ако можеш ми препоръчай някой кит 2x8 от сайта на gplay, ако не да си остане тая.

Друго да променям ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... само да отбележа, че съм против закупуване на процесор и карта на лаунч, даже доста над лаунч цената, но..

надявам се имаш поне 1440p 144Hz монитор, за да осмислиш видеото

- дъно Gigabyte b550 aorus elite V2 .. или ако предпочиташ асуски БИОС - Tuf gaming b550 plus

- паметите ако искаш 3600 могат да останат тези които си бяха или team t.force vulcan tuf kit ddr4-3600 cl19, които ще се вържат с второто дъно и реално са с 19ка trcdrd тайминг като другите, който е по-критичен от cl.. ще можеш да ги оптимизираш на 3600ц16 поне

- A2000 1TB (скъпо идва сравнено с други търговци)

- като захранвания е слабо за избор, може да се вземе CM MWE Gold V2 750W или NZXT C750, но и двете са скъпо листнати .. все пак това ти е най-добрият избор за 750W около 200 лева там

... за допълнителна перка за кутията гледай да е 4 пина -ф12 pwm pst

p.s. малко ми се обръщат червата като видя фризер 34 за 80 лева дори да е esports duo, прецени дали стандартния esports с една перка не е съвсем достатъчен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, nedev_ написа:

https://gplay.bg/share/azp   - линк към количката

Аз пак не разбрах - ти не виждаш ли, че нито процесора, нито видеокартата са ти налични, как ще ги купиш?!?

hEIsHm7.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Raze написа:

Аз пак не разбрах - ти не виждаш ли, че нито процесора, нито видеокартата са ти налични, как ще ги купиш?!?

hEIsHm7.png

И картата, и процесора са ми налични и са ми запазени с pre order още миналият месец, стига си писал неща, за които не знаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Raze написа:

hEIsHm7.png

- прочете ли първото мнение в темата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, arestant написа:

... само да отбележа, че съм против закупуване на процесор и карта на лаунч, даже доста над лаунч цената, но..

надявам се имаш поне 1440p 144Hz монитор, за да осмислиш видеото

- дъно Gigabyte b550 aorus elite V2 .. или ако предпочиташ асуски БИОС - Tuf gaming b550 plus

- паметите ако искаш 3600 могат да останат тези които си бяха или team t.force vulcan tuf kit ddr4-3600 cl19, които ще се вържат с второто дъно и реално са с 19ка trcdrd тайминг като другите, който е по-критичен от cl.. ще можеш да ги оптимизираш на 3600ц16 поне

- A2000 1TB (скъпо идва сравнено с други търговци)

- като захранвания е слабо за избор, може да се вземе CM MWE Gold V2 750W или NZXT C750, но и двете са скъпо листнати .. все пак това ти е най-добрият избор за 750W около 200 лева там

... за допълнителна перка за кутията гледай да е 4 пина -ф12 pwm pst

p.s. малко ми се обръщат червата като видя фризер 34 за 80 лева дори да е esports duo, прецени дали стандартния esports с една перка не е съвсем достатъчен

То launcha на 3080 беше септември и вече минаха 2 месеца и то карти няма и чак догодина февруари ще има и пак ще са такива цените, с колко да паднат

процесора ми пада на 655 с остъпките, колко да падне и той, ами да поръчвам tuf дъното + nzxt захранването (след остъпка пада на 227), рамта също ще я сменя, ссд-то го няма налично за жалост и перката също, я добавям 

Значи засега изглеждат така нещата https://gplay.bg/share/azq

какво мислиш  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, nedev_ написа:

То launcha на 3080 беше септември и вече минаха 2 месеца и то карти няма и чак догодина февруари ще има и пак ще са такива цените, с колко да паднат

процесора ми пада на 655 с остъпките, колко да падне и той, ами да поръчвам tuf дъното + nzxt захранването (след остъпка пада на 227), рамта също ще я сменя, ссд-то го няма налично за жалост и перката също, я добавям 

Значи засега изглеждат така нещата https://gplay.bg/share/azq

какво мислиш  

https://gplay.bg/silicon-power-ssd-p34a80-nvme  това ?

... ако не се взима 1тб нвме за такъв клас машина няма смисъл, особено p34a80 което е с висок клас контролер и е оптимално производително на 1TB

- всичко друго поне според мен е ок

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, arestant написа:

https://gplay.bg/silicon-power-ssd-p34a80-nvme ? това

... ако не се взима 1тб нвме за такъв клас машина няма смисъл, особено p34a80 което е с висок клас контролер и е оптимално производително на 1TB

- всичко друго поне според мен е ок

еми ще го добавя тогава и него, то като ще е да е, поне няма да ъпгрейдвам nvme ако се запази здраво в бъдеще.

И последно една перка ще ми стигне, защото тая ще се постави отзад и то си има 3 перки, които идват с кутията отпред,

има ли смисъл за още?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване