Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвет за покупка на SSD за съхранение

Препоръчан отговор

преди 13 минути, Тамболианеца написа:

Как успя да напишеш толкова много небивалици в едно изречение?

Щото HDD  ползват връзка по торсиона и са безгранични по скорост, нали?

Да те светна:  140/100 MB/s R/W за HDD срещу 550/500 MB/s R/W на SSD на USB 3.x, а за външно NVMe на USB 3.2 e 850/800 MB/s

Последните ми замервания на личен хардуер в една друга тема:

... небавилаците са твое творение приятелю я кажи за устойчивостта на ССД без подаване на електричество и до колко са подходящи за външен сторидж като не се включват редовно и естествено при употреба с времето клетките се износват .... това говорим само за сторидж на архив с години само там ХДД имат предимство...

- а ти знаеш ли какъв порт наличен има че изхождаш от УСБ 3.x / УСБ-Ц и дори и тогава ти е ясно че потенциала на НВМЕ изобщо го няма какъвто е постижим, а цената е далеч от 100лв с цялата инфраструктура... и това за 50-100ГБ данни, за които такива скорости изобщо не са необходими... айде чао

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, arestant написа:

... небавилаците са твое творение приятелю я кажи за устойчивостта на ССД без подаване на електричество и до колко са подходящи за външен сторидж като не се включват редовно и естествено при употреба с времето клетките се износват .... това говорим само за сторидж на архив с години само там ХДД имат предимство...

- а ти знаеш ли какъв порт наличен има че изхождаш от УСБ 3.x / УСБ-Ц и дори и тогава ти е ясно че потенциала на НВМЕ изобщо го няма какъвто е постижим, а цената е далеч от 100лв с цялата инфраструктура... и това за 50-100ГБ данни, за които такива скорости изобщо не са необходими... айде чао

Любопитно ми е дали въобще си прочел питането на автора?

"Често ми се налага да прехвърлям голямо количество информация /50-100 GB/ и да я връщам обратно. Към момента ползвам един HDD 320GB от лаптоп сложен в кутия с USB 3.0. Но е доста бавен."

100% съм сигурен, че не си.

Айде чао. 😊

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Тамболианеца написа:

Любопитно ми е дали въобще си прочел питането на автора?

"Често ми се налага да прехвърлям голямо количество информация /50-100 GB/ и да я връщам обратно. Към момента ползвам един HDD 320GB от лаптоп сложен в кутия с USB 3.0. Но е доста бавен."

100% съм сигурен, че не си.

Айде чао. 😊

... и ти като прочете УСБ 3.0 какво фантазираш за скорости на нвме ????... и в крайна сметка как ще подсигуриш тези скорости ако и от другата страна нямаш поне толкова бързо устройство ??? не си по темата освен че пишеш глупости .... за тия пари ще си вземе или ХДД или нормално САТА ССД .. познай ССД дали е по-устойчиво във времето като външен сторидж, освен че ще е поне двойно по-малко по обем... който е губил данни от неактивно ССД знае за какво говоря .. с един wd elements portable прехвърля през УСБ 3 със 100MB/s което е предостатъчно за целите ... за по интензивна и честа работа с големи обеми има и други решения , но нито са в темата нито в бюджета !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се карайте.

Идеята е да имам под ръка високоскоростно устройство, на което да прехвърля по най-бързия начин определено количество данни. И след това да ги върна обратно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, 2249 написа:

Не се карайте.

Идеята е да имам под ръка високоскоростно устройство, на което да прехвърля по най-бързия начин определено количество данни. И след това да ги върна обратно.

Идеята е ясна - не разбрахме ... „За къде бързаш“?

Изобщо - защо „мяткаш насам-натам“ толкова големи пакети?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, 2249 написа:

Не се карайте.

.... ако разлика от няколко минути ти е много ама много важна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, jhoro написа:

Идеята е ясна - не разбрахме ... „За къде бързаш“?

Изобщо - защо „мяткаш насам-натам“ толкова големи пакети?

Що не го питаш и що диша, а?

Много сте интересни някои хора тук - когато някой търси нещо евтинко, с което да си свърши работа - голямо затискане да даде някаква сума горница...Когато някой иска да се сдобие с нещо бързо - за къде бързаш...
А вие сърбел нямате ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, цър-вул написа:

Що не го питаш и що диша, а?

Много сте интересни някои хора тук - когато някой търси нещо евтинко, с което да си свърши работа - голямо затискане да даде някаква сума горница...Когато някой иска да се сдобие с нещо бързо - за къде бързаш...
А вие сърбел нямате ли?

Защо „слагаш“ всички думи в моята уста?

Кога съм казвал, че „нещо евтино, ама работещо“ е лошо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване