Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталация на Windows 7/10 Проблем.

Препоръчан отговор

Здравейте ! Някой да е имал следния проблем при инсталация на windows. Когато сложа програмата която ми прави флашката. Без да пипам настройките инсталацията тръгва. Стигам до там да избера диск и не ми дава да инсталирам защото трябва да в GPT. Правя го да е GPT и става това с линиите.

128520474_377873689964166_4735239013516977432_n.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Атанас Димов написа:

Когато сложа програмата която ми прави флашката.

Къде слагаш програмата? Коя е програмата?

преди 4 минути, Атанас Димов написа:

Правя го да е GPT

Как?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, цър-вул написа:

Къде слагаш програмата? Коя е програмата?

Как?

Rufus. Попронцип като я пусна тя си е със стандартни настройки и съм нямал проблеми до сега. Ако пипаш опциите избираш mbr/gpt

Mbr тръгва стигам до дяловете и там ми изписва че е gpt и не дава да го инсталирам.

Като я направя gpt нищо не тръгва и се появяват тези "линии" 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Атанас Димов написа:

Като я направя gpt нищо не тръгва и се появяват тези "линии"

Ама по какъв точно начин го правиш GPT?

И ако може малко инфо за системата на която инсталираш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А настройките в BIOS какви а

преди 5 минути, Атанас Димов написа:

Ако пипаш опциите

Аз ако пипам е едно, ти като пипаш - резултатът е тема във форума.
Опитай да обясняваш по-подробно и направи някоя снимка на екрана:
1. Преди да "правиш" gpt

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам програмата rufus там има опция да избереш преди да направи флашката. Софтуера е от замунда ( не ми дава да го линкна) До сега не ми е трябвало да променям нищо. Като пусна програмата зареждам iso файла. И натискам да прави флашката. И нямах проблеми с инсталацията. 

Но сега се получава проблем 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилича ми на хардуерен проблем - RAM памет, видеокарта, дъно? Може и повредено USB. Пробвай с друга USB памет и изегли windows от сайта на microsoft с техния инструмент и го запиши пак с него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей така за опит само - с официалния инструмент на MS направи USB паметта с инсталация за последния W10.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ей така за опит само - с официалния инструмент на MS направи USB паметта с инсталация за последния W10.

Не е с официалния инструмент

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, цър-вул написа:

Как?

до колкото разбрах, първо е направил флашката MBR 

преди 39 минути, Атанас Димов написа:

Стигам до там да избера диск и не ми дава да инсталирам защото трябва да в GPT.

после направил флашката GPT

преди 39 минути, Атанас Димов написа:

Правя го да е GPT и става това с линиите.

така го разбирам аз
дън са хилиш пак...няма да участвам в темата

Редактирано от дpъндю (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

Ползвай бутона [Използване на инструмента сега], изтегли файла, стартирай го с администраторски права и укажи запис на USB.
Не каза с какви настройки в BIOS стартираш инсталацията

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Атанас Димов написа:

Здравейте !

извинявай!
предишният ми пост, не се отнася за теб
давай подробна информация за да ти помогнат

не се усетих...дрът съм веке
кихам кашлам трътам
не ставам за войвода

Редактирано от дpъндю (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам че на лаптоп искаш да го инсталираш. Когато буутваш флашката от F2/DEL/F12 или там какъвто бутон натискаш излиза ли ти два пъти флашка? Едната нормално, а другата накрая да пише (UEFI) 

Примерно:

Sony Media Storage 
Sony Media Storage (UEFI) това е за GTP формата на Win. "Windows 7 не поддържа GTP!"

Иизтегли последната версия на rufus от официалния им сайт виж в гуугъл. 

Другия вариант е да форматираш флашката по дефолт, после да си изтеглиш туула на микромеките и да го запишеш директно на флашката от туула

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са просто глупости! И дано знаеш, че колкото по-рядко се форматира флашка, толкова по-дълго живее.
Така или иначе Media Creation Tool ще форматира флашката, преди да насипе съдържанието на инсталатора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, цър-вул написа:

Това са просто глупости! И дано знаеш, че колкото по-рядко се форматира флашка, толкова по-дълго живее.
Така или иначе Media Creation Tool ще форматира флашката, преди да насипе съдържанието на инсталатора.

Това не го знаех. Имам флашка от преди 8 години и все още си работи. Постоянно триех и записвах и се ползваше всеки ден с часове за музика. И двата варианта да направи нищо нема да стане

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата поражда въпроси...

@Атанас Димов

1. Защо няма никаква информация за машината? Накрая ще излезе, че windows 7 въобще не е разумна идея(има го в заглавието, за това го споменавам).

2. Защо няма никаква информация за iso образите, които ползваш? Знаем ли ние какви образи мъчиш и дали въобще са кадърно събрани?

Викаш си "аз до сега съм нямал проблеми" - ами ето, че сега имаш, съответно е редно да обясниш подробностите, ако реално търсиш отговор.

3. Защо го караш на проба-грешка-проба-грешка-и_така_до_безкрай, вместо да разбереш кога/защо/как да си направиш флашката? Мързи ме, иначе бих написал един "кратък" пост какво правят всичките тези инструменти, когато си записвате флашката(поне в най-общи линии). Да не говорим, че във форума многократно е показвано какво е достатъчно да се направи с флашката, за да може да зарежда както в UEFI, така и в Legacy режим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Марио Проданов
      Здравейте на всички! Искам да започна с това - Честита Нова година на всички! Да сте живи и здрави, всичко най-хубаво Ви пожелавам и нека всичко, с което се захванете с лекота го изминавате! 

Както сте прочели от заглавието имам проблем с TouchPad на лаптопа ми  HP EliteBook 8440p като не иска да работи. 
      Опитах се да реша проблемa по следния начин:
      -Прегледах си горната лампа на лаптопа за TouchPad и я активирах - не иска да работи!
      -Инсталирах си най-новия драйвер за TouchPad - Synaptics PS/2 Port Touchpad - също не работи! 
      -От диспечера на устройства махнах стария драйвер и пробвах дали работи - без резултат. След това инсталирах същия драйвер за TouchPad - отново.
      -Отворих да проверя под клавиатурата дали всички кабели са свързани, както трябва - всичко е наред. Няма откачен лентов кабел. Всичко е свързано!
      -Върнах първоначалните настройки на BIOS - продължава. 
      Към момента това изпробвах и от всичко това проблема продължава.

Някой има ли предложение как да реша проблема? Ще бъда много благодарен на всеки, който сподели начин как да се реши. 
      Моля хората, които са тук да философстват без опит и да коментират неприятни неща - да напуснат форума!
      Благодаря за отделеното време и внимание!
    • от Марио Проданов
      Здравейте на всички! Имам проблем с интернет мрежата на лаптоп HP EliteBook 8440p -  с всички необходими инсталирани драйвери от сайта на производителя не ме допуска да се свържа с интернет мрежата. Преди си работеше без проблеми и изведнъж започна да прави такъв проблем.
      Опитах се да го преинсталирам  от Windows 10 на Windows 7 и отново е същата работа. Проверих и лан картата, но към момента ми изглежда, че всичко е наред с нея и със свързаните кабели.Проверил съм и настройките на BIOS дали от там е забранен достъпа до WI-Fi мрежата, но там няма проблеми.
       Реших да пробвам да сложа Wireless USB Adapter и имам интернет без никакви проблеми, но целта ми е да имам интернет без Wireless USB адаптери. 
      Затова някой може ли да ми даде някаква насока или да ми даде мнение по проблема?
      Благодаря на всички за отделеното време и внимание!
      Ако имате въпроси - питайте. 
      Извинявам се, ако съм пропуснал нещо. 
      Имам и видео, но е голямо като размер - 13MB
    • от илия кочев
      Добър ден! 
      От 2 седмици имам един проблем. Проблемът е следният, когато включа 2 устройства към интернета ми той изведнъж се срива. Уж изписва, че телефона ми е свързан към интернета, но няма връзка към интернет под чертичките за интернет се появява една удивителна. Давам следният пример включвам си лаптопа за да мога да се включа към онлайн обучението всичко си върви добре, но веднага когато включа телефона си към мрежата интернета на двете устройва се срива и не зарежда и се показва въпросната удивителна под чертите на сигнала. Като включа Lan кабела ми към лаптопа интернета е постоянен, но пък на телефона става това с удивителната и следователно не мога да използвам интернет на телефона ми. Ще приложа скрийн шот към поста ми. За тези две седмици се обръщах много пъти към интернет доставчика ми. Ходих да ми reset-ват рутера не се оправи казваха ми да рестартирам и нищо от това не се получи. Рутерът ми е TP-LINK WR840N. Преди тези 2 седмици интернета ми беше перфектен. Не е от слаб сигнал понеже стаите делят по една около метър стена. Апартаментът ми не е голям тристаен е, рутерът се намира в средата на апартамента, стаите са една до друга. Въпросните доставчици на Интернет ми казват, че могат да изпратят техници само и единствено кога нямам 2 или повече часа интернет. Надявам се някой да има решение на проблема или поне ясна причина за пеоблема. Благодаря за обърнатото внимание! 

• от Марио Проданов
      Здравейте на всички! Изпитвам проблем с лаптоп Toshiba Satellite L300 - не иска да стартира без батерия. Батерията е проблемна и е за смяна. Собственикът ме помоли да му разреша проблема - да стартира без батерия.   Това, което съм направил до момента: -разглобил целия лаптоп и направил проверка на всеки компоненет и лентови кабели. Всичко е наред с тях! -Проверил зарядното, защото собственика ми е докарал зарядно с 22V 4.5A, като по manual го дават 19V 3.95A. Тествал съм го с универсалното ми зарядно и съм го направил 19V 3.95A. Същата работа - не стартира! -Махнал съм 1 плочка рам памет и стартирах без нея- отново е така. Дори съм ги сменил 2-те пробно с моите. Не успех!     Моля за помощ и съвет! Ще съм благодарен на всеки един от Вас за помощта и изразеното мнение! Благодаря Ви за отделеното време и внимание! Поздрави!      
    • от Марио Проданов
      Здравейте на всички! Имам технически проблем с лаптоп Toshiba Satellite. 
      Батерията на лаптопа е стара, за смяна е и при стартиране на ОС работи за по-малко от минута и Тошибата се изключва.
      Проблемът не е толкова до батерията.
      Обаче проблема е там, че когато стартирам с зарядно не се пуска. Разглобих лаптопа, всички компоненти разглобих  и проверих ги . Същото се отнася и за лентовите кабели и се оказа, че всичко си работи. 
      Реших да пробвам следното - махнах батерията и го включих с зарядното. Първите три опита се пуска и моментално изгасва. След третото пускане се пуска, но показва само черен екран. Не показва логото на Toshiba, BIOS и ОС.
      Снощи установих, че собственика ми е предоставил зарядно устройство с 20V/4.5A, докато по manual на лаптопа изисква 19V/3.5A и се чудя дали е от зарядното, защото и то е сменено и да не би да прекъсва от него. 

Споделете си вашето мнение и се надявам да решат проблема. 
      Съжалявам, ако съм забравил нещо да отбележа. 
      Благодаря на всички за отделеното време и внимание!

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване