Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Често ползвам обществени wi-fi мрежи.Чел съм статии за това как хакери създават фалшиви точки за достъп.Как мога да разбера дали мрежата за,която се връзвам не е фалшива?С цел да ми бъдат записани паролите от сайтовете,които съм посещавал.Надявам се запознати с темата да обяснят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-сигурно е да не ползваш!

Кой очакваш да ти гарантира, че дадена обществена точка за достъп е сигурна?

Ако все пак ползваш - добре е поне да минаваш през VPN, това правиш ли го?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, antsofia написа:

Често ползвам обществени wi-fi мрежи.Чел съм статии за това как хакери създават фалшиви точки за достъп.Как мога да разбера дали мрежата за,която се връзвам не е фалшива?С цел да ми бъдат записани паролите от сайтовете,които съм посещавал.Надявам се запознати с темата да обяснят.

:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, antsofia написа:

обществени wi-fi мрежи

Става дума за отворените мрежи

Най-сигурно е през прокси или VPN тунел

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казано честно за това никога не съм се замислял... Пък и да има някой който да ти каже как да ги разпознаваш то трябва да е по-голям хакер от тези които създават мрежите:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

:lol6:

кво се хилиш ве
той от де да знай, че фалшивата точка за достъп е за да се разбере паролата на рутъра
отваря се ено прозорче в браузъра и вика, а ся напиши си паролата за да я крадне Дръндю

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, дpъндю написа:

кво се хилиш ве
той от де да знай, че фалшивата точка за достъп е за да се разбере паролата на рутъра
отваря се ено прозорче в браузъра и вика, а ся напиши си паролата за да я крадне Дръндю

Какво общо има обществена мрежа с краденето на парола на рутер?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Емил Костов написа:

Какво общо има обществена мрежа с краденето на парола на рутер?

в нашият парк всичко е отворено
нета е директно от доставчика
тъй де, достъпва се без парола
много младежи ходят там  с лаптопи
фалшива точка за достъп се прави само на защитени с парола
защитените с парола са нечия собственост
на  кафенета, болници и тънъ

на 1.12.2020 г. в 22:49, antsofia написа:

Често ползвам обществени wi-fi мрежи.Чел съм статии за това как хакери създават фалшиви точки за достъп.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, дpъндю написа:

И спокойно може да се слуша трафика на всеки, закачил се към точката

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дpъндю написа:

фалшива точка за достъп се прави само на защитени с парола
защитените с парола са нечия собственост
на  кафенета, болници и тънъ

Ще попитам пак какво общо има обществената мрежа с крадене на паролата на рутер. Обществената мрежа е направена нарочно свободна, за да може всеки да я използва. И няма как някой да ми открадне нещо от телефона или лаптопа ако се вържа към нея. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Ще попитам пак какво общо има обществената мрежа с крадене на паролата на рутер. Обществената мрежа е направена нарочно свободна, за да може всеки да я използва.

именно
не нужно да се създава изкуствена точка за достъп, когато вече я има

фалшивите точки за достъп се създават за крадене на парола

не знам вече за кой път го викам те тва

отпуши тея уши, да ма чуеш кво викам

пп

виж кво пише автора на темата

на 1.12.2020 г. в 22:49, antsofia написа:

Често ползвам обществени wi-fi мрежи.Чел съм статии за това как хакери създават фалшиви точки за достъп.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.12.2020 г. в 1:47, дpъндю написа:

А това как трябва да се чете точно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дpъндю написа:

именно
не нужно да се създава изкуствена точка за достъп, когато вече я има

фалшивите точки за достъп се създават за крадене на парола

не знам вече за кой път го викам те тва

отпуши тея уши, да ма чуеш кво викам

пп

виж кво пише автора на темата

на 1.12.2020 г. в 22:49, antsofia написа:

За трети път ще те попитам ( не го приемай като заяждане) Какво общо има обществената мрежа с крадене на паролата на рутер и парола на кое в рутера?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Какво общо има обществената мрежа с крадене на паролата на рутер и парола на кое в рутера?

определено не ме разбираш
нали е ползвал обществена мрежа
авторът се опасява от хакери за които е чел, че създават изкуствена точка за достъп
и аз му казвам, че изкуствена точка за достъп се прави при заключени мрежи с цел крадене на пароли
и явно не мога да се изразя така, че да ме разбереш
така че, не ме цитирай повече, няма да отговоря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, дpъндю написа:

определено не ме разбираш
нали е ползвал обществена мрежа
авторът се опасява от хакери за които е чел, че създават изкуствена точка за достъп
и аз му казвам, че изкуствена точка за достъп се прави при заключени мрежи с цел крадене на пароли
и явно не мога да се изразя така, че да ме разбереш
така че, не ме цитирай повече, няма да отговоря

....."той от де да знай, че фалшивата точка за достъп е за да се разбере паролата на рутъра"..... Това се опитвам да разбера, но не го разбирам.  Иначе хакер може да ти направи нещо ако му разрешиш ти сам. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, дpъндю написа:

изкуствена точка за достъп се прави при заключени мрежи с цел крадене на пароли

Дънди, забравяш криптирането ... ;) Ти първо трябва да се свържеш със "скритата точка", това става с вид протокол. Да, теоретично е възможно да се "види" паролата която ползваш, но преди това трябва да знаеш протокола. 

Свързването което го правят "Анонимните" е спрямо масовите рутери на пазара. Рутера не е нищо друго освен един компютър, но без монитор. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Дънди, забравяш криптирането ... ;) Ти първо трябва да се свържеш със "скритата точка", това става с вид протокол. Да, теоретично е възможно да се "види" паролата която ползваш, но преди това трябва да знаеш протокола. 

Свързването което го правят "Анонимните" е спрямо масовите рутери на пазара. Рутера не е нищо друго освен един компютър, но без монитор. ;) 

И какво пречи на хакера да си направи "фалшива" мрежа с парола и пак да си "лови" шаранчета.  А и темата не е за хакване на рутер, а за това че ако се закачиш към свободна мрежа с телефона ти влизат и ти знаят всички пароли, които ползваш на него. Пълно безумие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Пълно безумие.

Да, безумие е да се свързваш към обществена мрежа и да даваш да се възприема от компютъра като частна. Друг е въпрос за правилно да си конфигурирал системата какво да се споделя в частната мрежа и в обществената. 

Хакерите не ме интересуват. Да си правят каквото си мислят, че ще стане, но си прав = балъци ще има. 

п.п. В днешно време какво ли не споделяме из "обществената мрежа", че е без значение какво ще покажем. Що се касае за паролите които ползваме, хм ... да някои имат практика да ги държат някъде записани за улеснен достъп. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Да, безумие е да се свързваш към обществена мрежа и да даваш да се възприема от компютъра като частна. Друг е въпрос за правилно да си конфигурирал системата какво да се споделя в частната мрежа и в обществената. 

Хакерите не ме интересуват. Да си правят каквото си мислят, че ще стане, но си прав = балъци ще има. 

п.п. В днешно време какво ли не споделяме из "обществената мрежа", че е без значение какво ще покажем. Що се касае за паролите които ползваме, хм ... да някои имат практика да ги държат някъде записани за улеснен достъп. ;) 

Почваш да усещаш накъде отиват нещата. А по лошото е да се цъка безразборно на линкове, да не се чете какви съобщения излизат или да се инсталират програми само с Next без да се чете. Като чуя вече:" натиснах тук нещо и виж сега какво става с компютъра, може ли го оправиш" и ми се изправят косите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Почваш да усещаш накъде отиват нещата.

Не, че не съм правил простотии, и аз в миналото и аз, и аз и аз ... , но това е тенденцията на масовия потребител в момента. Клик, клик ... ;) 

Трудно е да го предпазиш от самия него, особено ако той е настройвал собствената си системата на компютъра си. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Иначе хакер може да ти направи нещо ако му разрешиш ти сам. 

вярно е 
тоя уж няма WPS и версията на reaver 1.6.6 не го хваща
ама с версия 1.4..... 

дори не е нужно в този случай да създавам фалшива точка за достъп

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, дpъндю написа:

вярно е 
тоя уж няма WPS и версията на reaver 1.6.6 не го хваща
ама с версия 1.4..... 
Screenshot_2020-12-03_17-03-27.png.3ab63290e9e21994b53860d50ef20e63.png

дори не е нужно в този случай да създавам фалшива точка за достъп

Ами то затова се слага стабилна парола, прави се update на firmware на рутер и прочие. За да се ползва една услуга потребителят трябва да има елементарни познания, а ти виждаш какви теми има в Калдата и не само.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

виждаш какви теми има в Калдата и не само.

изтрий картинката в цитата
де да знам този дали не чете "калдата"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване