Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам следния проблем с лаптопа ми(Asus X51) I3 8130u/MX130: Процесорът му държи много високи температури и на момента дори се изгасва. Някъде около 95 градуса, когато е натоварен, докато видео картата е около 75 80 максимум. Пастата е сменена и е изчистен внимателно. Някакви идеи на какво се дължи, защото моите се изчерпаха?😐

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, TrustNoOne1 написа:

Здравейте! Имам следния проблем с лаптопа ми(Asus X51) I3 8130u/MX130: Процесорът му държи много високи температури и на момента дори се изгасва. Някъде около 95 градуса, когато е натоварен, докато видео картата е около 75 80 максимум. Пастата е сменена и е изчистен внимателно. Някакви идеи на какво се дължи, защото моите се изчерпаха?😐

Тези темепратури от какво се получават? Още като пуснеш лаптопа, като сърфираш в интернет или играеш някаква тежка игра?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не е х510? Ако не се опитваш да играеш игри на тая пръчка не би трябвало да загрява толкова или пастата дето си я сложил не става за нищо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Емил Костов написа:

Тези темепратури от какво се получават? Още като пуснеш лаптопа, като сърфираш в интернет или играеш някаква тежка игра?

Получават се и при сърфиране в нета, а днес дори пуснах лека игра и се изключи. 

преди 7 часа, Joss Bomon написа:

Вентилатора чува ли се ? Кой е точния модел на лаптопа ?

Да и върти на високи обороти, но не смогва. asus x510u

преди 5 часа, ined написа:

Да не е х510? Ако не се опитваш да играеш игри на тая пръчка не би трябвало да загрява толкова или пастата дето си я сложил не става за нищо

Играя супер леки игри и то рядко. Проблема е, че и в нета загрява на 85-90. Пастата, която съм сложил е Evercool. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, TrustNoOne1 написа:

Играя супер леки игри и то рядко. Проблема е, че и в нета загрява на 85-90. Пастата, която съм сложил е Evercool. 

Този лаптоп не е за игри, предполагам е с Windows OS от плана на захранването изберете балансиран или спестяване на батерията което ще намали загряването на процесора. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопите наистина не са проектирани за игри макар че аз съм имал по-голям трошляк от този лаптоп и го тормозих с игри много години наред и даде фира но след 8-мата година. 

По това което виждам, лаптопа ти просто има сериозен проблем с охлаждането и най-добре директно на сервиз да открият проблема ти,а не просто да го почистят като всеки път и като се прибереш отново да се пече. Не е уместно при сърфиране в интернет вентилатора да бучи на 100% все едно играеш някоя тежка игра, ти по тази логика ако правиш учебна презентация този лаптоп пак ще се изключи от високи градуси. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Baininja написа:

Лаптопите наистина не са проектирани за игри макар че аз съм имал по-голям трошляк от този лаптоп и го тормозих с игри много години наред и даде фира но след 8-мата година. 

По това което виждам, лаптопа ти просто има сериозен проблем с охлаждането и най-добре директно на сервиз да открият проблема ти,а не просто да го почистят като всеки път и като се прибереш отново да се пече. Не е уместно при сърфиране в интернет вентилатора да бучи на 100% все едно играеш някоя тежка игра, ти по тази логика ако правиш учебна презентация този лаптоп пак ще се изключи от високи градуси. 

Точно това е проблема. Не е в това, че е лаптоп и не става за гейминг, въпреки че леките игри си ги подкарваше преди да почне да грее. На сервиза човека ми каза, че освен да смени термо пастата също не се сеща за друго :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, TrustNoOne1 написа:

Точно това е проблема. Не е в това, че е лаптоп и не става за гейминг, въпреки че леките игри си ги подкарваше преди да почне да грее. На сервиза човека ми каза, че освен да смени термо пастата също не се сеща за друго :D

Отиди при друг майстор, щом да е почистил лаптопа и сменил термопаста да продължава да грее то това не е нормално. Аз съм с лаптоп който не става изобщо за игри па макар от време на време да разцъквам повече от 75 градуса в най-силно натоварване не е вдигнал, иначе при сърфиране в интернет макс 40 да вдигне, а лаптопа е 2 пъти по слаб от твоят.Охлаждането на повечето лаптопи е такова, че моментно охлажда, но при продължително натоварване не успява толкова добре да избута топлината поне от този клас лаптопи и въпреки всичко тези градуси са големи и най-много ако не се промени едиственото нещо е да съсипеш лаптопа нацяло. 

Може да е от калпав вентилатор, нискокачествена термо паста и куп причини затова ти трябва наистина добър сервиз който да ти реши проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, TrustNoOne1 написа:

На сервиза човека ми каза, че освен да смени термо пастата също не се сеща за друго :D

Освен паста се почиства и радиатора, почистват се ламелите за да се подобри отвеждането на топлината извън кутията. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, TrustNoOne1 написа:

Получават се и при сърфиране в нета, а днес дори пуснах лека игра и се изключи. 

Да и върти на високи обороти, но не смогва. asus x510u

Вероятни причини за проблема:

1. Пробит охладител. Ако охладителят се пробие, газът вътре в него изтича и процеосът и видеокартата не се охлаждат. При теб може и да не е това, защото при такава ситуация лаптопът загрява почти веднага и дори се изключва.

2. Неправилно монтиран охладител, или неправилно сложена термопаста. Лаптопът трябва да се отвори наново и да се прегледат нещата.

3. Неработещ или повреден вентилатор на радиатра, както и самият радиатор да е задръстен с прах и мръсотия. Пак трябва да се отвори машината и да се провери.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Емил Костов написа:

Вероятни причини за проблема:

1. Пробит охладител. Ако охладителят се пробие, газът вътре в него изтича и процеосът и видеокартата не се охлаждат. При теб може и да не е това, защото при такава ситуация лаптопът загрява почти веднага и дори се изключва.

2. Неправилно монтиран охладител, или неправилно сложена термопаста. Лаптопът трябва да се отвори наново и да се прегледат нещата.

3. Неработещ или повреден вентилатор на радиатра, както и самият радиатор да е задръстен с прах и мръсотия. Пак трябва да се отвори машината и да се провери.

Радиаторът не е пробит, защото го пробвах да го нагрея от единия край със запалка и за 2 сек се загрява в другата част. Пробвах различни методи на поставяне на паста, а охладителят няма как да се обърка при поставянето му и разлика няма. Днес ще взема паста на Arctic, за да пробвам с по-висок клас и дано смъкна поне 10тина градуса. Ако не се получи нищо просто не знам. Лаптопа е нов модел сравнително и работи бързо и безпроблемно, но това просто не мога да си го обясня защо се получава.  Другото което се забелязва е, че температурата не се вдига постепенно, а рязко, което не знам дали може да бъде от някакъв сензор, но там вече ми е тъмна Индия....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да вдига рязко, наистина куца нещо в охлаждането - например не прилепва добре охладителя, нещо там бих търсил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, TrustNoOne1 написа:

Радиаторът не е пробит, защото го пробвах да го нагрея от единия край със запалка и за 2 сек се загрява в другата част. Пробвах различни методи на поставяне на паста, а охладителят няма как да се обърка при поставянето му и разлика няма. Днес ще взема паста на Arctic, за да пробвам с по-висок клас и дано смъкна поне 10тина градуса. Ако не се получи нищо просто не знам. Лаптопа е нов модел сравнително и работи бързо и безпроблемно, но това просто не мога да си го обясня защо се получава.  Другото което се забелязва е, че температурата не се вдига постепенно, а рязко, което не знам дали може да бъде от някакъв сензор, но там вече ми е тъмна Индия....

Затова всички се опитваме да ти кажем, че проблема ти е за добър сервиз. Във форум специално твоя случай ще бъде трудно решен ако ли не изобщо, наистина тук има много които разбират, но без да погледнат и да видят само ще е гадаене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване