Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос свързан с Wifi карта

Препоръчан отговор

Най-евтин вариант е Intel AC-7260 с който аз дори се сдобих и съм доволен, става и горното преложение на Broadcom, a оптимален вариант е пълноразмерна карта на Qualcomm QCA9880 може и варианта с 2 стрийма , ако нямаш трета антенка.Тук говорим , ако старата ти карта е на mini pci-e слот. Ако пък си на М2 слот възможностите са вече много. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен картата, проблем а може да в зашумяване на ефира (на канала/Channel с която рутера "оперира").

Тъй като не каза нищо за модела на картата/вградения безжичен модул.

Най напред бих направил тест със друго устройството било то таблет, телефон или друг лаптоп, на мястото на лаптопа, как се държи със обхвата и скоростта

Като, втора скъпа бих тествал с програма, колко е "зашумен" ефира  тоест, за други рутери оперират (било то на 2.4 GHz и 5 GHz).

Това става с програма ,като Wifi Analyzer (на смартфона) или директно от Microstoft store/магазина свалена (подобна програма).

Ако се окаже, че има  доста други рутера в близост до теб, на даден канал по wifi, задай му ръчно, при  канал който няма никой или са доста по-малко рутерите които излъчват на него.

Също провери и обхвата. Ако, имаш слаб обхват (смени местоположението на рутера), напълно е възможно да се разпада връзката.

Третото, което да опиташ е смяна на честотата  от 2.4 GHz на 5 GHz, например, ако безж. карта го поддържа.

След тези стъпки, ако пак има проблем, тогава търси проблема в картата или в драйвера/ОС на лаптопа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Mr. ?? написа:

Това става с програма ,като Wifi Analyzer (на смартфона) или директно от Microstoft store/магазина свалена (подобна програма).

Или с Acrylic WiFi

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Вчера правих тази процедура на Acer Aspire 5742G, използвах тази карта:

https://www.olx.bg/ad/nova-wi-fi-mrezhova-karta-intel-7260-867mbps-7260ac-7260sdw-7260hmw-72-CID632-ID6mVK8.html

Вносители са и имат голям опит с подмяна на безжични карти на стари лаптопи и може да ти дадат съвет. Например при мен не се очакваше проблем,тъй като BIOS-a няма whitelist (запис на разрешения хардуер), но пак се наложи да направя "процедурата" с изолирането на пин 51 от картата (от там чете производителя) с...тиксо. Преди това се бавеше зареждането на ОС, но след изолирането всичко е ОК. Драйвери от сайта на Intel.

Късмет!

PCI-E WiFi PINS.png

Pin51.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, gpp написа:

Вчера правих тази процедура на Acer Aspire 5742G, използвах тази карта:

https://www.olx.bg/ad/nova-wi-fi-mrezhova-karta-intel-7260-867mbps-7260ac-7260sdw-7260hmw-72-CID632-ID6mVK8.html

Вносители са и имат голям опит с подмяна на безжични карти на стари лаптопи и може да ти дадат съвет. Например при мен не се очакваше проблем,тъй като BIOS-a няма whitelist (запис на разрешения хардуер), но пак се наложи да направя "процедурата" с изолирането на пин 51 от картата (от там чете производителя) с...тиксо. Преди това се бавеше зареждането на ОС, но след изолирането всичко е ОК. Драйвери от сайта на Intel.

Късмет!

PCI-E WiFi PINS.png

Pin51.jpg

Не виждам смисъл да дадеш 47 лева за такъв модул като една USB безжична карта струва 15 лева. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има смисъл, ако лаптопа няма USB 3. Скорост със старата карта в домашната мрежа (TP-LINK Archer C3200) 16 MB/s, с адаптер TP-LINK Archer T9UH (AC1900) през USB 2 порт - 20-22 МВ/s, новата Intel 7260HMW - 30 MB/s. 

Няколко МБ в повече не са кой знае какво, но в ролята на NAS използвам HDD enclosure, който се нуждае от хост, за да прехвърля файлове между дисковете си, т.е. скоростта ми се дели на две...

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е! И аз ги гледах... Ноооо, не съм сигурен дали са истински или реплика и все пак не ми се чакаше - в карантина съм, на жената изтече и не се сдържах, скука🙂  Сега се готвя да сглобявам NAS - избрах, кутия, дъно, процесор...

Здраве на всички! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4-та година търкалям един HP 250G1 (с черен списък) с подменен от там AzureWave AW-CB160H

Snap27.png
Миналата година сменях на едно Lenovo G50-30

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, цър-вул написа:

4-та година търкалям един HP 250G1 с подменен от там AzureWave AW-CB160H

Snap27.png

Недей ще литне този лаптоп ;)  Завори всички прозорци.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Емил Костов написа:

ще литне

Нъл затуй съм му набил тес крила...😎
Ама LAN-ът му е умрял - 100Mbps

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реагирах така, невярващо, защото не може да е вярно, ако е MBps, a не по-вероятното Mbps. Допускам, че са мегабита в секунда [Mbps], защото скоростта в статуса е теоретична и недостижима, един вид комуникация между адаптера и рутера, а реалната скорост е максимум 70% от обявената. Да видим - 0,7 X 866 = ~ 600 Mbps, или 75 MBps, т.е. няма как скоростта да е в мегабайти, явно си имал предвид мегабита... Моя грешка! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, gpp написа:

Вярно е! И аз ги гледах... Ноооо, не съм сигурен дали са истински или реплика и все пак не ми се чакаше - в карантина съм, на жената изтече и не се сдържах, скука🙂  Сега се готвя да сглобявам NAS - избрах, кутия, дъно, процесор...

Здраве на всички! 

Точно от алито за 20 пари Интелче вече повече от 2г.

dell-wif1.png dell-wifi.png

На 2.4GHz около 130-140мб/с максимум

на 5 GHz   около 330-340мб/с максимум

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, gpp написа:

Значи има потвърждение, че има и истински. Едва ли пазиш риселъра...Явно трябва да се рискува...

Жив е - цък !

Мисля да взимам тази в бъдеще, няма да е излишна макар рутера да не е AX !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване