Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с RX 460

Виж решението Разрешен от Bubbles,

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Преди малко ми дойде новата видео карта - RX460 4GB, DDR5, с две перки, която не изисква 6pin. 

Та реших да си изтрия драйвърите на старата видео карта(Nvidia GT640 1GB DDR3) и да изключа компютъра, за да си сложа новата видео карта. 

След поставяне на видео картата и поставени всички кабели, за жалост резултата е, че не вади картина! Перките се въртят, но картина няма! 

Извадих биос батерията, вкарах я.. Сложих пак.. И няма картина!

А най-лошото е, че като свързах старата видео карта и тя не искаше да вади картина! 

Захранване - 450W HiTech.

А това е видео картата.

Друго странно, което забелязвам е, че червената светлинка, която показва, колко натоварен е хард диска е, че не свети! Нито с новото видео, нито със старото! 

Помощ! :E

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

Поне началния екран можеш ли да видиш(там от където се влиза в биоса и т.н.)?

Пробвай тази комбинация : Ctrl + Windows + Shift + B
Това рестартира видеокартата и често върпи работа в такива случаи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Bubbles написа:

Поне началния екран можеш ли да видиш(там от където се влиза в биоса и т.н.)?

Пробвай тази комбинация : Ctrl + Windows + Shift + B
Това рестартира видеокартата и често върпи работа в такива случаи.

ИМА КАРТИНААА!!! КОМАНДАТА ПОМОГНА!!! Сега ще опитам да изтегля драйвъри за новата видео карта. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Рашко Николов написа:

ИМА КАРТИНААА!!! КОМАНДАТА ПОМОГНА!!! Сега ще опитам да изтегля драйвъри за новата видео карта. 

Браво! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Raze написа:

Модел на дънната платка?

Asus F2AB5-M Pro

Странното сега е пък, че лан порта ми отказа да работи. Тоест лан картата, която ползвам не иска да включва.. 

преди 3 часа, Raze написа:

Модел на дънната платка?

Asus F2AB5-M Pro

Странното сега е пък, че лан порта ми отказа да работи. Тоест лан картата, която ползвам не иска да включва.. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Bubbles написа:

Вградената?

Използвам такава лан карта, която прихваша WiFi.

Окей.. Проблема с лан картата също го реших. Не е правила добре маса с колектора.

Остава следния проблем: 

Когато видео картата е закачена за дънното и не иска да включва картина, даже след като натисна Cntrl+Windows+Shift+B. Обаче, когато не е, то тогава картината се появява без проблемно. 

А реално съм свързал монитора към дънното, колкото докато изтегля нужните драйвъри за видео картата. 

И в следствие според моя преценка мисля, че не ми достига мощност, за да подкарам самата видео карта! :]]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Окей.. Проблема с лан картата също го реших. Не е правила добре маса с колектора.

Остава следния проблем: 

Когато видео картата е закачена за дънното и не иска да включва картина, даже след като натисна Cntrl+Windows+Shift+B. Обаче, когато не е, то тогава картината се появява без проблемно. 

А реално съм свързал монитора към дънното, колкото докато изтегля нужните драйвъри за видео картата. 

И в следствие според моя преценка мисля, че не ми достига мощност, за да подкарам самата видео карта! :]]

Едит: Сега прочетох, че изисква 350W минимално захранване. Аз съм с 450W. 

Изключваме вероятността за недостиг на мощност!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Включи си монитора във видеокартата, от какъв зор го включваш към дъното при условие, че си закачил отделна видеокарта? Драйвера най-вероятно windows ще го инсталира, но и без него пак ще имаш картина. Има и вариант видеокартата да е повредена. Това е доста стар модел. Нова ли е или втора употреба? Ако си я купил от прее*алник, май ще пиеш една студена вода.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Проблема беше, че не ми достига мощност.. Сега обаче имам друг проблем! А проблема е, че след като добавих новата видео карта, то слота ми за wifi адаптера ми спира да работи! И не.. Не адаптера въобще не включва! 

Също друго странно.. След, като включва компютъра и докато не натисна Cntrl+Alt+windows+B, то картина не вади!

Махна ли Лан картата и всичко си функционира нормално! 

Тоя компютър пълен с проблеми..

Помощ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, hudyr написа:

В кои слотове какво слагаш? Възможно е слотовете да споделят пътеки и да имат 

Цъкни тук, за да видиш снимката!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо, дал си грешен модел на дъното. Твоето не е -M PRO, а просто -M.

2 x PCIe 2.0 x16 (x16/x4)
1 x PCIe 2.0 x1

Пъхаш видео картата в най-горния x16 слот(тъмносиният), а мрежата я пъхаш в най-долния x16(черният), който електрически е х4. И всичко ще работи нормално. Иначе в момента видеото ти е толкова скопено, че ме боли да го гледам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, hudyr написа:

Първо, дал си грешен модел на дъното. Твоето не е -M PRO, а просто -M.

2 x PCIe 2.0 x16 (x16/x4)
1 x PCIe 2.0 x1

Пъхаш видео картата в най-горния x16 слот(тъмносиният), а мрежата я пъхаш в най-долния x16(черният), който електрически е х4. И всичко ще работи нормално. Иначе в момента видеото ти е толкова скопено, че ме боли да го гледам.

Дайте си пейпала, ако обичате! 🙂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване