Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Искат да ме съдят, при условие че има плащане, какви са тея ,,Съдъ Груп"?

Препоръчан отговор

преди 10 минути, Raze написа:

Аз ти казах какво да направиш - жалба в полицията. Като е започнало дело, трябва да ти пратят призовка. Да ти даде номера на делото - отиваш в съда и го проверяваш.

Да де, нали това ти казвам, иска да го праща, а защо да го праща при условие че има плащане по задължението?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз този филм го виждам така

да иде в мобилния оператор и да каже да уредим плащането с договор за разсрочено плащане, че почнаха да ме гонят фирми за събиране на дългове

и така онези ако заведат дело, ще може да се неутраализира че вече имаш законна схема за плащането

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма такива положения...

щом имаш движение по сметката...не може да ти насмогне...

щото трябва да те съди за примерно 100лв...

докато почнат делото и те вече са намалели на 90....

пуска за 90...задълженията са намалели на 80....

а пък може и да се гавриш с тях по левче вноската всяка седмица...

преди 34 минути, Reckitjesok написа:

Да де, нали това ти казвам, иска да го праща, а защо да го праща при условие че има плащане по задължението?

забавяне на документи по институциите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Без умствен капацитет написа:

аз този филм го виждам така

да иде в мобилния оператор и да каже да уредим плащането с договор за разсрочено плащане, че почнаха да ме гонят фирми за събиране на дългове

и така онези ако заведат дело, ще може да се неутраализира че вече имаш законна схема за плащането

Ами от мобилния оператор в офиса казаха че да правя някакви вноски, за да има движение, те виждат сумата, тя не е прехвърлена на СГ!  СГ Просто почнаха да ми звънят и да искат плащане.

преди 39 минути, _nib_ написа:

няма такива положения...

щом имаш движение по сметката...не може да ти насмогне...

щото трябва да те съди за примерно 100лв...

докато почнат делото и те вече са намалели на 90....

пуска за 90...задълженията са намалели на 80....

а пък може и да се гавриш с тях по левче вноската всяка седмица...

забавяне на документи по институциите

Да де, ама при мен сумата е 1000 лв!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това дело, докато приключи ще си изплатил всичко - е за туй никакво дело няма да ти повдигнат, ала за да не ти занимават главата с техните простотии, намери от някъде цялата сума, плащай и ги пращай по дяволите, защото са страшни досадници. Аман от на мобилните циганиите, само като ги чуя по телефона и почвам да ги намилам, лъжат като за световно, а онаа ми вика "ама от какво не сте доволни господине, кажете ще си запишем и да проверим сигнала", запиши си да не ми звъниш, докато политиката на фирмата ви не включи поне липса на неуважение към клиентите, уважение не ща, достатъчно е да не ни правите на малоумници.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, insec написа:

И това дело, докато приключи ще си изплатил всичко - е за туй никакво дело няма да ти повдигнат, ала за да не ти занимават главата с техните простотии, намери от някъде цялата сума, плащай и ги пращай по дяволите, защото са страшни досадници. Аман от на мобилните циганиите, само като ги чуя по телефона и почвам да ги намилам, лъжат като за световно, а онаа ми вика "ама от какво не сте доволни господине, кажете ще си запишем и да проверим сигнала", запиши си да не ми звъниш, докато политиката на фирмата ви не включи поне липса на неуважение към клиентите, уважение не ща, достатъчно е да не ни правите на малоумници.

Така е, но разбираш ли че сега докато не съм на работа, а неплатен отпуск заради пандемията няма от къде да ги плащам. Когато отмине пандемията и отворят фирмата ще продължа, а тези не ги интересувало, пандемия карантина и така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Reckitjesok написа:

Така е, но разбираш ли че сега докато не съм на работа, а неплатен отпуск заради пандемията няма от къде да ги плащам. Когато отмине пандемията и отворят фирмата ще продължа, а тези не ги интересувало, пандемия карантина и така.

Подайте сигнал в полицията!

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да подам сигнал в полицията и за какво? Първо, нямам записани тези разговори, второ ме търсят за плащане. Поради каква причина и какво да кажа като обяснения в полицията?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе ти в 1 клас ли си? Като имаш телефон и си титуляр на сметка би трябвало да си над 18. Запис не е доказателство и не ти е работа. Оплакваш се от обезпокоителни обаждания по всяко време. С искане за рекет. Особено ако искат парите да се превеждат в тяхна сметка. И не са ти предоставили писмен документ какви се явяват. Поговори с кварталния, в полицията не ядат малки деца.

Защо си допуснал толкова голяма сметка като не можеш да я плащаш. Оператора ограничил ли ти е услугата?

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Филипов написа:

Бе ти в 1 клас ли си? Като имаш телефон и си титуляр на сметка би трябвало да си над 18. Запис не е доказателство и не ти е работа. Оплакваш се от обезпокоителни обаждания по всяко време. С искане за рекет. Особено ако искат парите да се превеждат в тяхна сметка. И не са ти предоставили писмен документ какви се явяват. Поговори с кварталния, в полицията не ядат малки деца.

Защо си допуснал толкова голяма сметка като не можеш да я плащаш. Оператора ограничил ли ти е услугата?

Тя ситуацията е съвсем друга, имам таблет и две устройства и два договора, нямаше проблем с плащането, до момента в който катастрофирах и бях аут няколко месеца, след това договорите бяха прекратени, след шестия месец, а аз бавно се възстановявах физически и финансово.Така с времето договорите се прекратиха и сумата стана цяла, не искат да се превежда по друг айбан, но прекаляват с държанието, обработка на лични данни без мое съгласие, тона и всичко останало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Reckitjesok написа:

Ами от мобилния оператор в офиса казаха че да правя някакви вноски, за да има движение, те виждат сумата, тя не е прехвърлена на СГ!  СГ Просто почнаха да ми звънят и да искат плащане.

тези СГ не знаят че плащаш, за тези плащания имаш ли договор - поне пази касовите бележки

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Без умствен капацитет написа:

тези СГ не знаят че плащаш, за тези плащания имаш ли договор - поне пази касовите бележки

Не знаят? И в по късен етап ли не виждат плащанията? Иначе днес ходих, в офиса на мобилния оператор виждат сумата, но казаха че е прехвърлена към СГ, излизало им е! А иначе няма такъв договор, и по горе колегата каза да съм подписал с мобилния оператор такъм, но отказаха, нямало как да направим споразумение, пазя касовите бележки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Reckitjesok написа:

Как да подам сигнал в полицията и за какво? Първо, нямам записани тези разговори, второ ме търсят за плащане. Поради каква причина и какво да кажа като обяснения в полицията?

Подавате жалба за телефонен тормоз. При желание от Ваша страна може да разрешите да ви се следи телефона на който получавате въпросните заплахи. След това нека звънят. При следваща вид заплаха от там, звъните и полицията вече има запис. ;) После тя си знае. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, iИ.дИоNд.Ni написа:

Подавате жалба за телефонен тормоз. При желание от ваша страна може да разрешите да ви се следи телефона на който получавате въпросните заплахи. След това нека звънят. При следваща вид заплаха от там звъните и полицията вече има запис. ;) После тя си знае. 

Не опира въпроса това, за записването е ясно, въпросът е да избегна съдебно! Хем вносям, хем искат да ми пращат за изпълнително дело защото съм бил внасял малко, те може да искат каква ли не сума, нали има вървене по плащанията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Reckitjesok написа:

Хем вносям

Имате ли вносни бележки?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Имате ли вносни бележки?

Има, писал съм по горе! Ако например сумата е 1000 лв, се уговаряме да внеса 200, примерно, на второ плащане внасям 100, но човека звънни и казва че според него 100 са малко искам поне 300, или ги внасяш до края на деня или утре пращам документите за съд, така е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Reckitjesok написа:

100 са малко искам поне 300, или ги внасяш до края на деня или утре пращам документите за съд, така е.

Имате ли споразумение с оператора?

Това Вашето е телефонна измама!!! 

Затова и Ви казах, че трябва да дадете сигнал до полицията!!!

Успех!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Reckitjesok написа:

Има, писал съм по горе! Ако например сумата е 1000 лв, се уговаряме да внеса 200, примерно, на второ плащане внасям 100, но човека звънни и казва че според него 100 са малко искам поне 300, или ги внасяш до края на деня или утре пращам документите за съд, така е.

товя трябва да се направи в писменна форма, затова отивай да правите договора - съда не приема кой какво е казал

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Без умствен капацитет написа:

товя трябва да се направи в писменна форма, затова отивай да правите договора - съда не приема кой какво е казал

Отказаха, нямало как, днеска съм ходил!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Reckitjesok написа:

Бате ти си мечтата на всеки мошеник. :hang:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Reckitjesok написа:

Не знаят? И в по късен етап ли не виждат плащанията? Иначе днес ходих, в офиса на мобилния оператор виждат сумата, но казаха че е прехвърлена към СГ, излизало им е! А иначе няма такъв договор, и по горе колегата каза да съм подписал с мобилния оператор такъм, но отказаха, нямало как да направим споразумение, пазя касовите бележки.

Овъртял си се доста добре. Първо си купил неща които очевидно не можеш да си позволиш. После когато вече не си могъл да пращаш е трябвало при първа възможност да се свържеш с оператора и да обсъдите вариантите за погасяване на дължимите суми. Сега трябва да изясниш на кого дължиш парите. Вероятно на тези дето ти звънят. На какво основание си внасял пари при мобилния оператор, какво пише в бележките?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе ти не разбра ли? Телекомът са изсипали един куп задължения на тия рекетьори. И те са почнали с телефонен тормоз наред да видят кой ще плаща и кой не за да задвижат писмената процедура. Но тя е скъпа и продължителна и гледат да минат табързо с тормоза. И всеки тормозещ има на главата си няколкосторин длъжника (примерно) а заплатата му зависи от размера на върнатите дългове. И затова е всичко че било малко. Колкото може - толкова. В съда ще докаже форсмажор с допълнително разходи, които се плащат преди дълга, а тормозещият няма да дочака заплата за до тук.

Ако попадне при групата на неплащащите ще му представят договор за цесия на задължението и всичко останало. Но човекът има семейство, деца, форсмажор и не могат да му вземат всичко. Има законен минимум за издръжка, който не може да се пипа. Още повече че до момента половината дълг е погасен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.12.2020 г. в 16:18, Reckitjesok написа:

Eдинствения, който не знае нищо, тук си ти.Лъжат те.Лъже те първо оператора.Нищо не могат да видят, ако задължението е прехвърлено към СГ.Няма как да видят нещо, след като към тях ,ти вече нямаш никакви задължения.

На този, който ти звъни. най-учтиво му обясняваш, че има пълното право да се обърне към съда, щом толкова го желае.

Не зная какво си се стреснал толкова.На СГ въобще не е изгодно да те съди, особено след като плащаш редовно поне част от задължението.

Разбира се СГ имат интерес да съберат колкото може по бързо сумата, затова вдигат пушилка,Но само толкова.Плашат те и това е. Ако клъвнеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване