Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със скоростта на интернета при А1

Препоръчан отговор

преди 47 минути, ncl написа:

Linksys WRT54GL

Морално остарял. Бих предложил същя С6, но с безплатна доставка:
https://www.pcstore.bg/product/tp-link-archer-c6-ac1200/?utm_source=pazaruvaj&utm_medium=cpc&utm_campaign=pazaruvaj

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 67
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Аз също се бях сдърпал с тях, но нямаха шанс, защото при мен има 4 интернета и този дето дойде да прави демонстрация на услугата просто се отказа. А и при мен се оказа повредено устройство на А1.

N стандарта не осигурява ли до 300Mbps?A LAN портовете му каква скорост осигуряват?

Ъпдейт. Днес дойде рутера. Скоростта след него вече е 194 Mbps. Всичко е точно.

Публикувани изображения

преди 49 минути, ncl написа:

Какво стана? Реши ли се проблема?

Ще използвам настоящата тема тъй като имам сходна ситуация. Положението е следното: Имам интернет от А1 със скорост 75/45 Mbps. Устройствата са първо модем Cisco EPC3208 след него има рутер Linksys WRT54GL. Към него са вързани два компютъра. Първият на около метър, а втория с кабел 10м. Cat 5e. DOCSIS мрежа. Мрежовите карти и на двата компютъра са гигабитови.  Скоростта след рутера е 42/20 Mbps. Другата седмица преподписвам договора като скоростта ще е 200/120 Mbps. Доколкото разбирам освен ограничението от мрежата, което ограничава предполагаемата скорост до 112/20 Mbps, има ограничение и от рутера, което теоретически е до 100 Mbps, а реално вероятно е 85-90 Mbps. Въпросите са: заслужава ли си за тези 20-25 Mbps да сменя рутера? Предполагам, че едва ли ще усетя някаква осезаема разлика в скоростта, но може и да бъркам. И трябва ли да идват от А1, за да направят някакви настройки по рутера?

За рутер съм се спрял на този: Безжичен рутер TP-Link Archer C6, AC1200, Gigabit, Dual-Band, Черен - eMAG.bg

Аз съм със съшия модем. След него имам рутер TP-link 740N. Ето и speedtest на моята машина след рутера:

image.png.d2bbb6efdf025ef784311b5ec85a848a.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)  То хубаво безплатна доставка, но цената е 75 лева. А иначе е 55 лева + 5 за доставка, общо 60 лева.

Излиза, че няма голям смисъл да сменям рутера. Иначе е на 15 години и почти не съм имал проблеми с него. А с какъв план е това? 100 или 200 Mbps?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сори, @ncl, не знам защо възприех цената за 55... Мое недоглеждане.

А рутърът е повече от приличен за тази цена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така. Поръчах рутера, ще дойде вторник или сряда. Вчера активираха новия план, но има един проблем. Скоростта преди рутера е 194 Mbps, но след рутера скоростта е същата като на предишния план - 42 Mbps , а трябваше да е поне двойно повече. Някакви идеи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ncl написа:

Скоростта преди рутера е 194 Mbps

Това с директно закачен към доставчика компютър ли е мерено?

преди 1 час, ncl написа:

след рутера скоростта е същата като на предишния план - 42 Mbps

LAN или wifi?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи му един ресет. Помниш ли си ключа за безжичната мрежа?
https://technicallyeasy.net/how-to-reset-the-linksys-wrt54gl-wireless-router/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се. Освен, че е запаметен го има записан и на още няколко места. Ще пробвам и ще пиша какво е станало.

Направих ресет, но без резултат. Същото положение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ncl написа:

То причината е ясна, но нали на теория скоростта по жица е до 100 Mbps? Да не опира до някакви настройки?

Кажи марка и модел на новия рутер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам за какви скорости пишете, но в Топ дестинации в България 

А1 нямат ѝ 3G...

Някой да ме убие Не мога на 112 да звънна!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Емил Костов написа:

Кажи марка и модел на новия рутер.

Поръчах този: Безжичен рутер TP-Link Archer C6, AC1200, Gigabit, Dual-Band, Черен - eMAG.bg

Ще дойде вторник или сряда. Още съм със стария рутер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване