Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

току-що, Raze написа:

Това unknown device ли е вграденото видео? Хардуерен идентификатор има ли?

тя просто не показва предполагам,че да нямам драйвер. Имам само мойта на nvidia

ето кода от първото редче PCI\VEN_10DE&DEV_1055&SUBSYS_908B104D&REV_A1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това излиза nvidia 410m. Дай на интелската - предполагам е непознатото устройство?

https://www.google.com/search?q=PCI\VEN_10DE%26DEV_1055%26SUBSYS_908B104D%26REV_A1&ie=utf-8&oe=utf-8

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Това излиза nvidia 410m. Дай на интелската - предполагам е непознатото устройство?

https://www.google.com/search?q=PCI\VEN_10DE%26DEV_1055%26SUBSYS_908B104D%26REV_A1&ie=utf-8&oe=utf-8

ето ACPI\VEN_SNY&DEV_5001

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, илия кочев написа:

първото редче да копирам?

Даваш десен бутон на мишката и на двете устройство и после свойства и намираш въпросните "кодчета" ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е това.

https://www.google.com/search?q=ACPI\VEN_SNY%26DEV_5001&ie=utf-8&oe=utf-8

Май нямаш опция да ползваш вградената видеокарта. В BIOS има ли нещо за превключване или бутон отстрани на лаптопа?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е това.

https://www.google.com/search?q=ACPI\VEN_SNY%26DEV_5001&ie=utf-8&oe=utf-8

Май нямаш опция да ползваш вградената видеокарта. В BIOS има ли нещо за превключване или бутон отстрани на лаптопа?

емии няма има power button и шорткът бутони към браузър 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nvlddmkm грешките за съжаление е една от най-неприятните. Има моменти при които става въпрос за софтуерен проблем - т.е. проблем с версията на драйверите (понякога по-стара или по-нова) решава проблема (преди да се сложи друга версия на драйвера е добре да се почисти под Safe Mode с DDU => https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html), но доста често грешките свързани с nvlddmkm са от самата карта (особено ако в dmp файловете има имформация за Machine Check Exception или System Thread Exception). И тогава решението е само замяна на картата (което не е приложимо за лаптопа). Остава да пробвате все пак с друга версия на драйвера или да опитате да подкарате тази на intel. Ако не стане наистина ще е по-добре да слезете на Win 8.1 да речем. Пак си остава удачен вариант, защото има доста от благинките на 10 и няма доста от плявата също. Е да...поддръжката е само до 2023 и вече се актуализира само за кръпки по сигурността (няма вече optional кръпките), но може да ви е по-изгоден вариант пред замяната на лаптопа с по-нов, което си е разход (ако този ви върши работа). Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Raze написа:

тъй като енвидията е стара, не може да работи на пълна мощност, за това дадох идеята в предишен пост, да я остави да работи в икономичен режим

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дpъндю написа:

тъй като енвидията е стара, не може да работи на пълна мощност, за това дадох идеята в предишен пост, да я остави да работи в икономичен режим

така ще мога ли пак да работя на лаптопа без да имам проблем дори с включена видео карта? П.С играя на geforce now xD

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

току-що, илия кочев написа:

така ще мога ли пак да работя на лаптопа без да имам проблем дори с включена видео карта? П.С играя на geforce now xD

откъде да знам това
нямам си никаква идея

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, B-boy/StyLe/ написа:

nvlddmkm грешките за съжаление е една от най-неприятните. Има моменти при които става въпрос за проблем с версията на драйверите (понякога по-стара или по-нова) решава проблема (преди да се сложи друга версия на драйвера е добре да се почисти под Safe Mode с DDU => https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html), но доста често грешките свързани с nvlddmkm са от самата карта (особено ако в dmp файловете има имформация за Machine Check Exception или System Thread Exception). И тогава решението е само замяна на картата (което не е приложимо за лаптопа). Остава да пробвате все пак с друга версия на драйвера или да опитате да подкарате тази на intel. Ако не стане наистина ще е по-добре да слезете на Win 8.1 да речем. Пак си остава удачен вариант, защото има доста от благинките на 10 и няма доста от плявата също. Е да...поддръжката е само до 2023 и вече се актуализира само за кръпки по сигурността (няма вече optional кръпките), но може да ви е по-изгоден вариант пред замяната на лаптопа с по-нов, което си е разход (ако този ви върши работа). Успех!

Много добра подробна информация, мерси също за препоръките,но съм пробвал с ddu под safe mode преинсталиране на драйвера или замяна с друг,но от толкова опити проблема не се реши сега карам с най-новия им доволен съм ама проблема пак го има :(

преди 1 минута, дpъндю написа:

откъде да знам това
нямам си никаква идея

значи го пробвам 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, илия кочев написа:

емии няма има power button и шорткът бутони към браузър 

Ами остава ти да видиш и в BIOS, както казах и повтарям, и ако и там няма, значи няма начин да ползваш вграденото видео, не е проблема в драйверите за него, а в липсата му. Като гледам какво пише за подобен модел със същите параметри, май нямаш опция да ползваш вграденото видео: Review Sony Vaio VPC-EJ3D1E/W Notebook - NotebookCheck.net Reviews

Цитат

Sony relies on a GeForce 410M rather than the processor-integrated HD Graphics 3000. Just like the popular GT 520M, the 410M is based on the Fermi architecture's GF119 chip. This low-end chip isn't much of an upgrade over the HD3000, with 1 GB DDR3 VRAM, only 48 Shader units and a core clock of 575 MHz. Unlike the Intel GPU, it supports DirectX 11, DirectCompute, OpenCL and CUDA. Nvidia's Optimus technology for dynamic graphics switching is not implemented.

Евентуално можеш да пробваш да намалиш честотата на паметта и процесора на nvidia видеокартата със софтуер като msi afterburner или nvidia inspector, дано това да оправи проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами остава ти да видиш и в BIOS, както казах и повтарям, и ако и там няма, значи няма начин да ползваш вграденото видео, не е проблема в драйверите за него, а в липсата му. Като гледам какво пише за подобен модел със същите параметри, май нямаш опция да ползваш вграденото видео: Review Sony Vaio VPC-EJ3D1E/W Notebook - NotebookCheck.net Reviews

разбирам 

какво ми предлагате сега да направя?(освен това с биоса,но и аз мисля,че няма как да използвам вграденото) и моля някой да ми каже хубави настройки за ето тези неща. Защото pci express ми е на off на всичко processor power managment всичко ми е на 50% и на охлаждането ми е на active това добри настройки ли са за положението ми?

image.png

И да попитам какво губя и какво печеля при използването на windows 8.1?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, илия кочев написа:

разбирам 

какво ми предлагате сега да направя?(освен това с биоса,но и аз мисля,че няма как да използвам вграденото) и моля някой да ми каже хубави настройки за ето тези неща. Защото pci express ми е на off на всичко processor power managment всичко ми е на 50% и на охлаждането ми е на active това добри настройки ли са за положението ми?

И да попитам какво губя и какво печеля при използването на windows 8.1?

Ако хардуера ти, не e дефектирал (разбирай nvidia картата), ще имаш работещ лаптоп със съвместими драйвери за ОС.

NVIDIA GeForce 410M Update (Windows 8.1 64bit)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване