Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Покупка на легло/спалня

Препоръчан отговор

Здравейте,

най-сбито, дойде моментът да помисля за комфортния си и пълноценен сън и смятам, че първата стъпка е покупката на достатъчно качествени легло и матрак, които да ми помогнат да започна да спя повече и да не се събуждам по-уморен отколкото съм си легнал. Проблемът обаче е, че до момента никога не съм правил такава покупка, ползвал съм си старото легло, което не е с матрак, тъй като до момента сънят ми беше нещо между другото и с две думи ситуацията ми е "тъмна Индия". Изборът на пазара е меко казано голям, но ми се иска да чуя мнения на хора, които вече са го играли този мач.

Нямам някакви особени изисквания относно цветове, външен вид и дизайн. Общо взето ми е все тая как изглежда леглото, стига да е качествено и да ми е удобно. Това, което ми се иска е следното:

1. Наклонена табла. Бил съм по командировки в хотели с легла с абсолютно права рамка и както и да се наглася, все не ми е удобно. Затова и много държа таблата да има някакъв наклон, който да позволява по-малко напрежение във врата при гледане на телевизия, четене на книга и т.н

2. Размер 140/160 на 200, тоест не търся единично легло.

За да не съм голословен, прилагам линкове на това, което съм гледал до момента, пък да видим дали съм се ориентирал правилно.

Вариант 1 - Легло с ламелна скара Неапол - ХОП МЕБЕЛИ (hop-mebeli.com)

Вариант 2 - Легло с подматрачна рамка Лаура - 339 лв - ХОП МЕБЕЛИ (hop-mebeli.com)

Вариант 3 - Спален комплект Лаура 160/200, Лаура, 160/200, дъб сонома + антрацит гланц | Мебели Виденов (videnov.bg) - като промоцията му изтича в 12 нощес, та нямам много време за умуване.

Отделно идва и въпросът с матраците. Не държа да е двулицев, но и не искам да е прекалено мек. По-скоро бих се ориентирал към нещо умерено, със сигурност не бих купил матрак, в който потъваш. Какво бихте препоръчали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Матракът е най-важното нещо, а рамката на леглото е за красота.
Имам един от латекс от Икеа и други с пружини вътре, даже и на два етажа са в последния.
Тези от латекс могат и да не са меки, ако не искаш да потъваш, или предпочиташ по-стабилна база за по време на креватните гимнастиги с госпожата.
Тези с пружините не са подходящи да са вдигнати от единия край, не са ги правили да се сгъват така. Даже и за превоза се карат без да ги сгъваш ( ако има акъл превозвачът де).
Латексът ще е в по-голямата си част синтетичен и малко естествен, ако не искаш да струва 4000 лв.
Който разбира ( и иска да му е твърдо ) латекс избира.
А ако няма пари, еми тогава се правиш, че им вярваш на мошениците търгаши и купуваш нещо от дунапрен там и после бързо ще го смениш ( ако имаш пари де ).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://matraci.bg/promo/premium-orotpedic

Такъв взех пролетта и мога да кажа, че е много удобен. Не е нито твърд, нито мек. Заслужава си парите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Белгиеца написа:

Имам един от латекс от Икеа и други с пружини вътре, даже и на два етажа са в последния.
Тези от латекс могат и да не са меки, ако не искаш да потъваш, или предпочиташ по-стабилна база за по време на креватните гимнастиги с госпожата.
Тези с пружините не са подходящи да са вдигнати от единия край, не са ги правили да се сгъват така. Даже и за превоза се карат без да ги сгъваш ( ако има акъл превозвачът де).
Латексът ще е в по-голямата си част синтетичен и малко естествен, ако не искаш да струва 4000 лв.
А ако няма пари, еми тогава се правиш, че им вярваш на мошениците търгаши и купуваш нещо от дунапрен там и после бързо ще го смениш ( ако имаш пари де ).

Първо благодаря за изчерпателния отговор.

Относно изборът, понеже за пръв път ще купувам матрак, нямам идея кое какво представлява, тоест шансът да се набутам с някой боклук е стабилен. Затова и реших да отворя темата. В същото време обаче, със сигурност не мога да извадя 1000 лева за матрак, идеята ми е 1000 максимум да е целият бюджет за легло с подматрачна рамка и матрак или съответно легло с еднолицев матрак.

Определено не искам матрак, в който да потъвам. Имам проблеми с кръста вследствие на спорт в миналото и по никакъв начин не искам матрак тип "облак", в който като легна по гръб, кръстът ми пада в "дупка". Напротив, искам матрак който да ми дава опора на цялото тяло, за да мога като заспя инцидентно по гръб, нещо което се опитвам да избягвам(с оглед на гореспоменатото), да не се събуждам половин човек.

преди 1 час, andreygg написа:

https://matraci.bg/promo/premium-orotpedic

Такъв взех пролетта и мога да кажа, че е много удобен. Не е нито твърд, нито мек. Заслужава си парите.

Чудесно, много благодаря за конкретния линк, ще го разгледам. А да използвам да задам един тъп въпрос, ама като не съм купувал, по-добре да си питам.
Има ли вероятност като купя първо легло за матрак 160/200(какъвто ми е необходим на мен) и взема матракът допълнително от друг търговец след като вече леглото е сглобено, по някакъв начин нещо да не пасне? Или е абсолютен стандарт?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай матрака задължително. В много магазини са изложени и опаковани с найлон, така че може дори да легнеш и видиш дали ти е удобен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, baitexpo написа:

Пробвай матрака задължително. В много магазини са изложени и опаковани с найлон, така че може дори да легнеш и видиш дали ти е удобен.

Това се замислих и аз, май няма да стане без пробване, че иначе много ще се ходи по мъките. В събота се разходих до Виденов и разгледах ето този Матрак Лео Multirelax, двулицев 160/200, Лео Multirelax, 160/200 | Мебели Виденов (videnov.bg), който ми се стори нелош, но пък в последствие в интернет не прочетох особено добри отзиви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Матраците на Виденов не са добри. Бягай от тях. Стария матрак беше от Виденов и не беше качествен. На твоя въпрос. Размерите са стандарт и няма проблем. Моята спалня е 160/200 от Виденов, а матрака е от линка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Авторе, 1,40м е персон и половина, за един човек е ок, но за двама е малко.Аз преди време купувах спалня , и също държах да възмножно супер комфорт.Тука в Холандия най-комфортните спални са тип хотелски наричат ги боксспринг.Основата му е един цял или два отделни съединени пружинени матрака.Върху тях има друг матрак , или пак два съединени, и често отгоре и трети, който наричат топър.Дебелината му е между 5-8см и основната му функция е да направи отгоре леглото апсолютно цяло, ако е със съединени матраци, както и за екстра комфорт.Топъра може да бъде с пияна, която е супер през зимата, понеже държи топло, с гел, който е супер за през лятото понеже държи хладно, може да бъде и с гел и с пияна и да го обръщаш според сезона, или с обикновен дунапрен.Долнитр матраци като твърдост се делят на Soft, Medium, Hard.Отделно Medium и Hard се делят на 1,2,3,4.Отделно комфорта на тези матраци зависи да ли са пружинен и, с пияна, комбинирани пружини/пияна или с латекс.Отделни има два вида пружинени.С обикновенни пружини, които са една до друга и малко се преплитат, те са по ефтиния вариянт, имаш и с покет-пружини, които всяка пружина е облицована от вътре и това предовратява допирането им една в друга.Имаш и само с пияна, които са подходящи само за легла с твърда основа, които ги прави неподходящи за бокс спринга, понеже основата е с пружинени матраци, и върху тях трябва да има задължително пак пружинени.Имаш и такива с латекс.Аз си купих въпросния боксспринг с едни от най-твърдите матраци Hard-2. Бяха твърди като торби с цимент.След първите две нощи започнах се събуждам със зверски болки.Обадих се във фирмата от където го закупих, обясних така и така, казаха ми, че било нормално, понеже са нужни 30 дена тялото да свикне с матраците и матраците с тялото.Викам аве какви 30 дена ве алоууу , аз ако спя 30 дена на това легло после ще съм инвалид.Реших да взема нещата в свои ръце.Махнах първо топъра, понеже , четох, че понякога той е причината , нищо, че е измислен с цел екстра комфорт.Резултат никакъв.След това реших да сменя матраците, тези, които са върху основните.Ходих гледах пробвах.Взех едни от Икеата обикновенни пружинени по 100 евро бройката.Те ми се сториха по-удобни от покет-пружините.По-гъвкави ми се сториха, до колкото покета, по-дървени.Сложи ги, изхвърлих топъра.Изчаках 24 часа да се разпънат пружините.Послед направо се преродих.Е нема такъв кеф.Понабутах се малко, но кефа цена няма.До колкото за таблата, преповъчително е права, за да може да държи врата изправен, ако решиш да четеш книга или да гледаш телевизия.Нали имаш и възглавница, вече нея може да  нагласиш евентуално по-изправена или по-легнала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Alon_zo написа:

Авторе, 1,40м е персон и половина, за един човек е ок, но за двама е малко.Аз преди време купувах спалня , и също държах да възмножно супер комфорт.Тука в Холандия най-комфортните спални са тип хотелски наричат ги боксспринг.Основата му е един цял или два отделни съединени пружинени матрака.Върху тях има друг матрак , или пак два съединени, и често отгоре и трети, който наричат топър.Дебелината му е между 5-8см и основната му функция е да направи отгоре леглото апсолютно цяло, ако е със съединени матраци, както и за екстра комфорт.Топъра може да бъде с пияна, която е супер през зимата, понеже държи топло, с гел, който е супер за през лятото понеже държи хладно, може да бъде и с гел и с пияна и да го обръщаш според сезона, или с обикновен дунапрен.Долнитр матраци като твърдост се делят на Soft, Medium, Hard.Отделно Medium и Hard се делят на 1,2,3,4.Отделно комфорта на тези матраци зависи да ли са пружинен и, с пияна, комбинирани пружини/пияна или с латекс.Отделни има два вида пружинени.С обикновенни пружини, които са една до друга и малко се преплитат, те са по ефтиния вариянт, имаш и с покет-пружини, които всяка пружина е облицована от вътре и това предовратява допирането им една в друга.Имаш и само с пияна, които са подходящи само за легла с твърда основа, които ги прави неподходящи за бокс спринга, понеже основата е с пружинени матраци, и върху тях трябва да има задължително пак пружинени.Имаш и такива с латекс.Аз си купих въпросния боксспринг с едни от най-твърдите матраци Hard-2. Бяха твърди като торби с цимент.След първите две нощи започнах се събуждам със зверски болки.Обадих се във фирмата от където го закупих, обясних така и така, казаха ми, че било нормално, понеже са нужни 30 дена тялото да свикне с матраците и матраците с тялото.Викам аве какви 30 дена ве алоууу , аз ако спя 30 дена на това легло после ще съм инвалид.Реших да взема нещата в свои ръце.Махнах първо топъра, понеже , четох, че понякога той е причината , нищо, че е измислен с цел екстра комфорт.Резултат никакъв.След това реших да сменя матраците, тези, които са върху основните.Ходих гледах пробвах.Взех едни от Икеата обикновенни пружинени по 100 евро бройката.Те ми се сториха по-удобни от покет-пружините.По-гъвкави ми се сториха, до колкото покета, по-дървени.Сложи ги, изхвърлих топъра.Изчаках 24 часа да се разпънат пружините.Послед направо се преродих.Е нема такъв кеф.Понабутах се малко, но кефа цена няма.До колкото за таблата, преповъчително е права, за да може да държи врата изправен, ако решиш да четеш книга или да гледаш телевизия.Нали имаш и възглавница, вече нея може да  нагласиш евентуално по-изправена или по-легнала.

Здравей, много полезен коментар. По ред на номерата:

Към момента съм се насочил към размери 160 на 200. Сегашната спалня е такава, с тая разлика, че е стара и не е с матрак, а класическия пружинен вариант с дюшек, който след десетки години вярна служба, просто вече си е заминал, заедно със самия механизъм на леглото. Каквото и да правя, просто няма как да се поправи "уморен" материал. Заспя ли по-гръб, сутрин съм половин човек, а на тая възраст още ми е рано да пия хапчета за кръст, та определено си е дошло времето вече.

Относно топърите, мисля ги и тях, но на първо време искам да се снабдя с подходящ матрак, който вече, ако не ми е удобен, в последствие да си взема топ матрак. Определено не искам матраци, които да са твърди като цимент, но не искам и такива, в които като седнеш, потъваш 20 санта надолу, защото реално погледнато аз искам точно обратното, като легна по гръб, да има нещо, което да ми дава опора на кръста. Искам нещо междинно между твърдо и меко, за да може хем да е комфортно, хем да пази тялото.

След като говорих днес с търговеца, се спрях на ето тоя вариант, който е с ламелна рамка в комплекта, тоест мога да си взема двулицев матрак, който периодично да се обръща - https://hop-mebeli.com/leglo-neapol-s-lamelna-skara . Другият вариант ми идва излишно скъп, тъй като нито ми е важно да съхранявам отдолу нещо, нито да имам ракли, нито нещо подобно, трябва ми най-обикновено легло, на което да сложа матрак. По тоя начин ще си дам повече ресурс за избор на матрак, тъй като това легло е 200 лева с рамката.

Относно наклонът на таблата, абсолютно държа да има такъв. В момента леглото, което използвам е леко наклонено и ми е в пъти по-удобно от легла, които съм ползвал напред назад по командировки в разни хотели, вили и тн.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробата на матраците в магазина не е определяща.Понеже на тялото му трябва няколко седмици да се напасне.Може в магазина да е удобен, но след няколко дена или седмици да имаш страшни болки.В повечето фирми матраците не могат да се връщат, ако са ползвани, понеже се водят хигиенични продукти.Има обаче фирми , които предлагат пробен период от няколко седмици и е възможна замяна и връщане.Бих посъветвал да се насочите към такава.Икеата дава 25 години гаранция и поне тука в Холандия предлагат замяна само първия път на един матрак.Итересувай се и ламелената скара от долу до колко килограма издържа, както и матрака.До колкото ми е известно Медиум и Хард матраците имат варианти до 120 кила общо тегло.Но, ако си до 80 кила няма смисъл да се взима за 120 кила, понеже той ще бъде по-твърд и няма да може тялото добре да се отпусне на него.Килограмите са общи за целия матрак.Тоест, ако купиш цял 160/200 и е с капацитет 80кг. Ако легнат двама човека ще потъне прекалено и бързо ще му се е&е мамата.Топъра за мен е напълно излишен, защото колкото има позитивни отзиви за него като екстра толко има и отрицателни.По-добре парите за него да бъдат инвестирани в по-качествен матрак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Alon_zo написа:

Пробата на матраците в магазина не е определяща.Понеже на тялото му трябва няколко седмици да се напасне.Може в магазина да е удобен, но след няколко дена или седмици да имаш страшни болки.В повечето фирми матраците не могат да се връщат, ако са ползвани, понеже се водят хигиенични продукти.Има обаче фирми , които предлагат пробен период от няколко седмици и е възможна замяна и връщане.Бих посъветвал да се насочите към такава.Икеата дава 25 години гаранция и поне тука в Холандия предлагат замяна само първия път на един матрак.Итересувай се и ламелената скара от долу до колко килограма издържа, както и матрака.До колкото ми е известно Медиум и Хард матраците имат варианти до 120 кила общо тегло.Но, ако си до 80 кила няма смисъл да се взима за 120 кила, понеже той ще бъде по-твърд и няма да може тялото добре да се отпусне на него.Килограмите са общи за целия матрак.Тоест, ако купиш цял 160/200 и е с капацитет 80кг. Ако легнат двама човека ще потъне прекалено и бързо ще му се е&е мамата.Топъра за мен е напълно излишен, защото колкото има позитивни отзиви за него като екстра толко има и отрицателни.По-добре парите за него да бъдат инвестирани в по-качествен матрак.

На този етап матракът ще се използва само от мен, та товаропоносимост от 80-85 килограма ми е абсолютно достатъчна. Иначе определено ще пробвам преди да купя, вече ако има опция за връщане, добре дошло.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, nedqlkow написа:

Заспя ли по-гръб, сутрин съм половин човек, а на тая възраст още ми е рано да пия хапчета за кръст,... 

Определено не искам матраци, които да са твърди като цимент, но не искам и такива, в които като седнеш, потъваш 20 санта надолу, защото реално погледнато аз искам точно обратното, като легна по гръб, да има нещо, което да ми дава опора на кръста.

Aкo спиш 1 седмица на моя матрак с двата реда пружини, после няма да искаш твърди матраци.
Като си легнал по гръб дупето ти ще потъне и пружините под кръста ще ти го поддържат /кръста/ и прешлените си почиват.

Само че когато купувах моя 90 на 200 см на сайта на бг Икеа имаше само по-широки от този вид. Може да ти се видят скъпички евентуално.

https://www.ikea.com/be/fr/images/products/hokkasen-matelas-a-ressorts-ensaches-ferme-blanc__0606259_PE682165_S5.JPG?f=s

https://www.ikea.com/be/fr/p/hokkasen-matelas-a-ressorts-ensaches-ferme-blanc-90425947/

Те това е истината на комфорта иди го пробвай Икеа на линка съм избрал твърдия му вариант. По-добре си купи само матрак за твоето старо легло, ама да се събуждаш без болки в кръста.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Белгиеца написа:

Aкo спиш 1 седмица на моя матрак с двата реда пружини, после няма да искаш твърди матраци.
Като си легнал по гръб дупето ти ще потъне и пружините под кръста ще ти го поддържат /кръста/ и прешлените си почиват.

Само че когато купувах моя 90 на 200 см на сайта на бг Икеа имаше само по-широки от този вид. Може да ти се видят скъпички евентуално.

https://www.ikea.com/be/fr/images/products/hokkasen-matelas-a-ressorts-ensaches-ferme-blanc__0606259_PE682165_S5.JPG?f=s

https://www.ikea.com/be/fr/p/hokkasen-matelas-a-ressorts-ensaches-ferme-blanc-90425947/

Те това е истината на комфорта иди го пробвай Икеа на линка съм избрал твърдия му вариант. По-добре си купи само матрак за твоето старо легло, ама да се събуждаш без болки в кръста.

Има го този матрак в Икеа, не ми пречи да се разходя до София и да го пробвам. 900 лева е, но пък имайки предвид, че леглото е 200, няма да си надскоча кой знае колко много бюджета, дори като включим някакви пари за сглобяване на леглото.

Вариантът с матрак на старото легло не стои на дневен ред. Неслучайно използвам думата "старо", просто не е предвидено да бъде ползван матрак на него, класическо легло за дюшек си е. Има пружинен механизъм, който през годините се е износил и вече няма свойството да задържа това, което е върху него в хоризонтална позиция. Каквото и да сложа отгоре, или ще го съсипя(ако е матрак) или ще бъде абсолютно същата ситуация, каквато е в момента. С две думи без легло няма да се мине.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нито един матрак не е подходящ за старите пружинени легла.Това, което Белгиеца е пусна като вариянт е матрак с покет-пружини.Водят ги по-качествените от обикновенните пружинени матраци, но на практика е много относително.Аз например ги пробвах и ми дойдоха твърди и дървени.Обикновенките пружинени, ми хареса, понеже са по-пружиниращи и нямам никакво напрежение в тялото.Понеже автора ще купува легло с дървени ламели, може да пробва и тия матраци с пияната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, nedqlkow написа:

Вариантът с матрак на старото легло не стои на дневен ред. Неслучайно използвам думата "старо", просто не е предвидено да бъде ползван матрак на него, класическо легло за дюшек си е. Има пружинен механизъм, който през годините се е износил и вече няма свойството да задържа това, което е върху него в хоризонтална позиция. Каквото и да сложа отгоре, или ще го съсипя(ако е матрак) или ще бъде абсолютно същата ситуация, каквато е в момента. С две думи без легло няма да се мине.

Аз леглата съм ги купил от скъп магазин двечки дъбови за да пасват на мебелите.
Е, трябваше да ги преправям като им слижих 200 см винкели от двете страни вместо предвидените от производителя джаджи на които дървените евтини решетки от Икеа и други магазини не могат да се сложат, щото ще се счупят. Жена ми плаща преди време скъпа решетка от скъпия магазин, която е с много по-здрави летви. 
На детето леглото е от Икеа с едни ламаринени "винкелчета" никак не вдъхват доверие възрастен човек да ляга върху тях, а леглото е 90 на 200 см.
Та на твоето старо легло му слагаш и ти два винкела от по 200 см и нищо на никой няма да казваш, траеш си и ще те надживее. Трябва само да измериш точно дали ще се събере дървената решетката, щото при мен трябваше с боргия 10 мм да правя дупки конусчета за да не надминават главите на винтовете, иначе нямаше да влезе решетката.
А предимството на винкелите е  и че държат страничтите дъски да не се огънат с годините, например ако ги залееш с вода по невнимание и някой мокър чаршав е стоял върху тях цял ден да се накиснат хубаво.
Е, не трябва да си с две леви ръце де !
Трябва да мериш всичко предварително, особено ако купувиш продукти от различни магазини като мене. Всъщност 2-те легла в спалнята са по 97 см широки външно, който не е мерил предварително, може после да няма място и да се чуди какво да прави, ха ха ха ...

преди 10 минути, Alon_zo написа:

Нито един матрак не е подходящ за старите пружинени легла.

Що бе, тия матраци от дунапрен си се огъват по пружината, имах такъв и го изхвърлих, ама пружината не я изхърлих, качих я на тавана за всеки случай, че няма от къде да купя друга ако ми дойде друг акъл след време. И леглото и него го изхвърлих, нищо че си беше здраво понеже нямах второ същото да са еднакви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Белгиеца написа:

Е, трябваше да ги преправям като им слижих 200 см винкели от двете страни вместо предвидените от производителя джаджи на които дървените евтини решетки от Икеа и други магазини не могат да се сложат, щото ще се счупят. Жена ми плаща преди време скъпа решетка от скъпия магазин, която е с много по-здрави летви. 
На детето леглото е от Икеа с едни ламаринени "винкелчета" никак не вдъхват доверие възрастен човек да ляга върху тях, а леглото е 90 на 200 см.
Та на твоето старо легло му слагаш и ти два винкела от по 200 см и нищо на никой няма да казваш, траеш си и ще те надживее. Трябва само да измериш точно дали ще се събере дървената решетката, щото при мен трябваше с боргия 10 мм да правя дупки конусчета за да не надминават главите на винтовете, иначе нямаше да влезе решетката.
А предимството на винкелите е  и че държат страничтите дъски да не се огънат с годините, например ако ги залееш с вода по невнимание и някой мокър чаршав е стоял върху тях цял ден да се накиснат хубаво.
Трябва да мериш всичко предварително, особено ако купувиш продукти от различни магазини като мене. Всъщност 2-те легла в спалнята са по 97 см широки външно, който не е мерил предварително, може после да няма място и да се чуди какво да прави, ха ха ха ...

Що бе, тия матраци от дунапрен си се огъват по пружината, имах такъв и го изхвърлих, ама пружината не я изхърлих, качих я на тавана за всеки случай, че няма от къде да купя друга ако ми дойде друг акъл след време.

Ти говориш за най-ефтините матраци, само те са с дунапрен.А пък препоръчваш на чиляка покет-пружинен.Последно дунапрен или покет-пружинен?Аз имам дунапренен на единично легло в стаята за гости.За две-три вечери спане става, но като комфорт е много далеко от пружинените или с мемори пияната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Белгиеца написа:

Що бе, тия матраци от дунапрен си се огъват по пружината, имах такъв и го изхвърлих, ама пружината не я изхърлих, качих я на тавана за всеки случай, че няма от къде да купя друга ако ми дойде друг акъл след време. И леглото и него го изхвърлих, нищо че си беше здраво понеже нямах второ същото да са еднакви.

Това с винкелите ясно, ще се сложат по продължение на дължината на леглото, за да стъпи матракът на тях. В средата обаче какво ще го държи тоя матрак да не увисне като ...? Просто си му е дошъл моментът на това легло, от 20 години спя на него, просто вече не се търпи, всяка вечер се събуждам по-уморен отколкото съм си легнал, не става. На 28 години да пия лекарства за болки в кръст и гръб е грехота, при все, че до преди няколко години съм спортувал активно и се предполага, че тялото ми е в някаква прилична кондиция, грехота е. Та леглото ще се сменя със сигурност, тези 200 лева няма да ме сбъркат.

Въпросът е, че явно матрак няма да си купя без да съм отишъл в магазина и да съм го пипнал. И на мен ми се иска да е изцяло онлайн, ама да платя 700-800 лева за нещо, което не знам дали няма да ми е неудобно, мерси. Не, че като идеш в магазина е 100% сигурно, че ще избереш точно най-подходящото нещо, но поне до някаква степен да понамаля риска от ходене по мъките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така де в магазина легаш и пробваш, ама легаш по-далече от края на матрака където са седали вече 10 хиляди човека, щото е омекнал от този край.

преди 11 часа, Alon_zo написа:

А пък препоръчваш на чиляка покет-пружинен.Последно дунапрен или покет-пружинен?

Това дето е на снимката с двата реда опаковани цилиндри му препоръчвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 6.12.2020 г. в 17:08, Белгиеца написа:

След като успях днес да се добера до Икеа и да чакам 40 минути на опашка да вляза, ми се струва че се ориентирах и май, май ще се поръчва. Избрах както следва:

Легло - TRYSIL легло, 165x218 см, Кафяво | IKEA България

Матрак - MATRAND латексов матрак, 160x200см, Бяло | IKEA България

Леглото го имаше изложено в магазина във вариант 140 и нещо на 200 и нещо, тоест малко по-малкия вариант, но си го предлагат и по-голям, какъвто търся аз.

Матракът беше изложен също в малък размер, нещо от сорта на 90 на 200, успях да легна на него, да го пробвам, струва ми се доста удобен. Тук идва въпросът с транспортирането на руло, за което ме предупредиха в магазина. Колко време горе долу трябва да мине, за да може да се ползва матракът по предназначение след като го разопаковам вкъщи? Предупредиха ме също за някаква фабрична мизирма, която имало, която изчезвала, но колко време трябва да мине, за да изчезне?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, nedqlkow написа:

След като успях днес да се добера до Икеа и да чакам 40 минути на опашка да вляза, ми се струва че се ориентирах и май, май ще се поръчва. Избрах както следва:

Легло - TRYSIL легло, 165x218 см, Кафяво | IKEA България

Матрак - MATRAND латексов матрак, 160x200см, Бяло | IKEA България

Леглото го имаше изложено в магазина във вариант 140 и нещо на 200 и нещо, тоест малко по-малкия вариант, но си го предлагат и по-голям, какъвто търся аз.

Матракът беше изложен също в малък размер, нещо от сорта на 90 на 200, успях да легна на него, да го пробвам, струва ми се доста удобен. Тук идва въпросът с транспортирането на руло, за което ме предупредиха в магазина. Колко време горе долу трябва да мине, за да може да се ползва матракът по предназначение след като го разопаковам вкъщи? Предупредиха ме също за някаква фабрична мизирма, която имало, която изчезвала, но колко време трябва да мине, за да изчезне?

Защо го споделяш? Сега някой ще ти каже, че си направил калпав избор и си избрал неизгодни покупки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, nedqlkow написа:

Тук идва въпросът с транспортирането на руло, за което ме предупредиха в магазина. Колко време горе долу трябва да мине, за да може да се ползва матракът по предназначение след като го разопаковам вкъщи? Предупредиха ме също за някаква фабрична мизирма, която имало, която изчезвала, но колко време трябва да мине, за да изчезне?

На латексовия матрак можеш да спиш още същата вечер, той ще си се доизправя сам по-натам.
Изчакай няколко седмици да поомекне, преди да лягаш по гръб на новия.
На твое място не бих сложил долу нарешетките ония пластмасовите халки които правят някои летви да са по-твърди. Жена ми си ги държи на нейното легло, ама аз не ги слагам щото ме дразнят.
А за миризмата, еми ... оставяш прозореца отворен да се проветрява.
Не бой се, ще ѝ свикнеш. Той латекса е синтетичен, малко е частта на естествения.
Ако беше дал 2000 € за матрак от изцяло естествен латекс, тогава щеше да трябва да го оставиш на тавана да се измирише 2 - 3 месеца, ако не понасяш силната му миризма.

Ама този който си го купил няма да е непоносим.
Можеш да му сложиш едно одеало отгоре и една черга отдолу ако искаш да мирише по-малко през ноща и като станеш ги махаш за да се проветрява.

Проблемът който ще имаш с този матрак е, че ако ти е твърд няма да се е променил и след години даже, та няма да си имаш извинение що го изхърляш. Не е като ония от дунапрените да се смачкат под дупето за постоянно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Myanmar написа:

Защо го споделяш? Сега някой ще ти каже, че си направил калпав избор и си избрал неизгодни покупки.

Е, той тоя риск го има винаги :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Белгиеца написа:

Можеш да му сложиш едно одеало отгоре и една черга отдолу ако искаш да мирише по-малко през ноща и като станеш ги махаш за да се проветрява.

Железобетона ще обере всеки мирис.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Myanmar написа:

Бедняци тъпънари винаги ще има, кво му пука на него ?

току-що, Myanmar написа:

Железобетона ще обере всеки мирис.

Абе тая година новият мокет в стаята на синчето бая време смърдя, добре че и новите мебели и те миришат ама различно, та миризмата от мокета стана по-незабележима.
Държах му от сутрин до вечер прозореца отворен и той спеше в друга стая, цели 2 месеца.

преди 5 минути, nedqlkow написа:

Е, той тоя риск го има винаги :)

Абе неблагодарник такъв, как пък не се сети едно плюсче да кликнеш бе, от началото на темата ти ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Белгиеца написа:

Бедняци тъпънари винаги ще има, кво му пука на него ?

Абе тая година новият мокет в стаята на синчето бая време смърдя, добре че и новите мебели и те миришат ама различно, та миризмата от мокета стана по-незабележима.
Държах му от сутрин до вечер прозореца отворен и той спеше в друга стая, цели 2 месеца.

Абе неблагодарник такъв, как пък не се сети едно плюсче да кликнеш бе, от началото на темата ти ?

Човече, изобщо не съм знаел за съществуването на тези плюсчета, сега ги виждам, след като каза :D Имам 1000 мнения и никога не съм обръщал внимание. Разбира се, че съм благодарен, казах го няколко пъти.

Иначе аз още не съм ги купил, че не ми е достатъчно голяма колата да си ги докарам, та ще ги поръчам през сайта. Умувам още с коя от трите подматрачни рамки да поръчам, които са дадени в сайта и правя поръчката. Според консултантката в магазина, измирисването ставало за 2-3 дни, разпъването по-бързо.

Относно матрака, със сигурност ще сложа нещо отгоре да го пази. Възможно да си поръчам и един протектор направо и да се знае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      след като колата, която имах до момента(и първа такава в живота ми) приключи своят жизнен цикъл преди около месец, за втори път съм във филма с намирането на нов автомобил. В рамките на този един месец разгледах немалко коли, предимно такива в автокъщи и ситуацията е меко казано трагична - абсолютни трошки с милион забележки, които разбира се никой не ти казва по телефона, виждаш ги на място. Лошото е, че не живея в София и всеки път ми се налага да отида на оглед, респективно да мина 150 км в двете посоки, за да видя нещо, което просто не си струва да гледам. Най-пресният пример е да се "пропусне" да ми се каже по телефона, че въпросната кола е с отрязан катализатор или да бръкна в ауспуха на бензинова кола и да има половин сантиметър чернилка. Както и да е, по темата.
      Нагледах се на всякакви трошляци и вече сериозно се замислям за покупка на нова кола или кола от оказион, случаи при които поне мога с малко по-голяма сигурност да предположа, че няма да се набия на нещо, което е умряло в някоя автоморга в Австрия/Италия/Германия и нашите са го докарали за продажба тип "качваш се и караш". Малко по-детайлно и за очаквания, бюджет и прочие.
      Все още доизбистрям окончателните параметри, но към момента спокойно бих могъл да направя една първоначална вноска от порядъка на 7-8000 лева и съответно да разсроча на лизинг останалата част от сумата и да си я плащам на вноски. Това при вариант покупка на нов автомобил или на оказионен такъв, който е малко по-евтин от новия и също се предлага на разсрочено плащане. Целта ми е след като направя първоначалната вноска, да ми се върже месечна такава не по-голяма от 200-250 лева, което пък според моите сметки ме класира във вариант на автомобил с цена не по-голяма от 22-23 хиляди лева.
      Разбира се, вариантът с покупка на употребяван автомобил от собственик(за предпочитане) или от автокъща си остава съществуващ, като там бих казал, че мога да отделя нещо от порядъка на 10-12000 лева.
      Относно техническите параметри на самия автомобил, изискванията ми не са кой знае колко. Единственото нещо, което не търпи коментар е автоматичната скоростна кутия. Първият ми автомобил беше с такава, следващият също ще бъде. Ако имам възможност да избирам, бих избрал бензинова кола, но това не означава, че отписвам дизелите. Предпочитам също да не е малка, тоест по-скоро бих купил седан или SUV, отколкото хечбек.
      Е, да видим какво мислите. Ще съм благодарен на всеки коментиращ :)
    • от Annn
      Здравейте,
      Търся съвети за избор на лаптоп с бюджет до около 3500лв  Ще се използва за графичен дизайн, логотип...рисуване с графичен таблет.     Последно гледах Леново Легион, но с по-новите компоненти излизам от бюджета. Трудно ми е да преценя дали ако сложа 64рам, вместо 32 ще е толкова по-значимо в сравнение с това дали графичната карта е Nivida Rtx s 6 или  8 памет... Или предходните на RТХ, също са достатъчно силни.. И колко е осезаема разликата между процесорите Intel i7 10750H/9750H....     *Отделно за екрана не знам какво точно да гледам , освен да е IPS изглежда че и те са с различно качество. На първо време няма да има допълнително монитор.   *Смятам да ползвам Windows 10, и се зачудих дали има съществена разлика между pro/ home освен че pro е по-добре за групови задачи, офиси...
    • от Evgeni Lyubenov
      Лаптоп ASUS TUF Gaming - имат самопочистваща система, тя доколко е добра срещу прах и други обичайни замърсители от въздуха?
      Също ме интересува дали дребни боклуци преминават през клавиатурата, както е при обикновените лаптопи?
      Шумът на охлаждащата система често ли се чува или само при върхови натоварвания?
      Примерен модел
      Търся мнение от техник или потребител, а не проформа
    • от Анита Христова Трифонова
      След това предаване свалиха Веселин Дремджиев от ефир. Правете си сметка дали е вярно или не. Ако не беше вярно, щяха да го съдят за клевета. Щом го свалят от ефир, значи… Ха-Ха .Сън в лятна нощ! Компромат и Б Б.Вие се шегувате . ББ може да бъде "бутнат" само от тези който го назначиха на този пост.Но ако бъде бутнат, то друг ще дойде..Сигурно по-образован и изобщо супер мъж ...назначен естествено от "онези"....,Кои са те ли?...ако питаш ....Много изкаш да знаеш,бе! Ние не ги виждаме.Като зомби са .Може и твоят много приятен съсед а може и твой роднина да е .Нима някой познава тайните служби?
      Каталунски компромати - ще бутнат ли Бойко Борисов?
      БОЕЦ СЕЗИРА ГЕШЕВ ЗА СКАНДАЛА "КЪЩАТА В БАРСЕЛОНА НА БОЙКО БОРИСОВ"
      Разследване на испанската полиция срещу Бойко Борисов
      Къщата в Барселона, Йордан Ципорков пред В. Дремджиев -
      Излъга ли Б.Борисов с аферата "Барселона"?

И всичките ли ги прави милионерки, като изключим богатата баба Меркел?
      Как Бойко се опита да прикрие аферата  Барселона

Колко жени е имал Бойко борисов?
      Веселина Томова: Коя е мистериозната дама, снимала спалнята на министър-председателя? И ОЩЕ!

Най-подходящата булка за Бойко Борисов

Сватбата на Бойко Борисов и Ангел Меркел - хем брак по сметка, хем хубава съседка

Възможна ли е любовта между премиера Борисов и кметицата на Габрово?

• от leonsanchesss
      Добър вечер колеги, реших да си купувам лаптоп та исках да се допитам до вас. Лаптопът ще се използва основно за учебни цели и  любителска видеообработка. Бюджетът е около 1200лв. (+/- 100). Други изисквания са да има IPS - матрица и матов дисплей тъй като ще се прекарва доста време пред него. Като размери на екран се чудя между 14" и 15,6 инча. За сега съм се спрял на следните модели: 
      1.Lenovo IdeaPad S540-15IWL - 81NE00B6BM
      2.Lenovo IdeaPad S540-14API - 81NH00A7BM
      3.Lenovo IdeaPad 330s-14IKB - 81F400BCBM_8GB
      4.Лаптоп Lenovo ThinkBook 15-IIL - 20SM003SBM/2_16GB

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване