Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Горд собственик съм на лаптоп Acer E5 572G 75Y3. Снощи изведнъж интернетът спря. Рестартирах рутера... нищо. Рестартирах мрежовия адаптер, никаква промяна.  Погледнах  настройките за IP  и DNS сървър, на автоматичен режим са. Рестартирах и лаптопа, но безрезултатно. Гледам на мобилния телефон Wifi през рутера имам. Като щракна да търся wifi  мрежи на лаптопа, намира домашната мрежа, но при опит да се включи ми дава - неправилно конфигуриран IP  адрес.

Пробвах директно с кабел през Lan porta на лаптопа в рутера, пак няма интернет, въпреки, че и адаптера е разрешен и всички драйвъри са си на местата.

Въпросът ми е, може ли Wi Fi  модемът да е изгорял в едно с Лан картата?

Има ли такива комбинирани, че да са в един модул? Сондирам мнения, преди да разглобя лаптопа и да съм купил новите части?

Има ли вариант да пропускам нещо софтуерно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, дори безжичният адаптер е отделен модул ! Пробвахте ли дали имате интернет с други устройства ? Вероятно е софтуерен проблема или нещо е натиснато в настройките , като Airplane Mode !?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се, че AVAST - антивирусната програма, е блокирала със защитната стена интернетът. Не знам защо, как ...., но след като спрях защитната стена и интернетът тръгна....😵

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, blacksapfir написа:

Оказа се, че AVAST - антивирусната програма, е блокирала със защитната стена интернетът. Не знам защо, как ...., но след като спрях защитната стена и интернетът тръгна....😵

Никога не ползвам безплатен/free/ антивирусен софтуер, защото по презункция е направен така /да "сгегне" компютъра/, че да си помислиш , че си заразен сериозно и закупиш в следствие платената версия, която ще оправи проблема ! За Аваст това е практика от над 10 години .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, blacksapfir написа:

лаптоп Acer E5 572G 75Y3

Ако си с win 10 ползвай вградения дефендър, достатъчно добър е. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване