Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет банда .
Имам запитване .
Слагам флашка вместо  диск на ди ви ара на камерите за запис на видео .
И естествено се появява проблем .
Не иска да изкарва видеото после на компютъра от флашката нито пък ди ви ара го чете а на флашката има записи но ми изписва че има запис но не може да бъде прочетен !
Пробвах с пот плеър и с влц но не искат да четат H.264 ...
Двара е :
H.264
Тук предполагам проблема не е в кодеците защото пот плеъра ги има както и влц то .
Нещо не става както тряя и не зная какво .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, dzaabo написа:

Привет банда .
Имам запитване .
Не иска да изкарва видеото после на компютъра от флашката нито пък ди ви ара го чете а на флашката има записи но ми изписва че има запис но не може да бъде прочетен !
Двара е :
H.264
Тук предполагам проблема не е в кодеците защото пот плеъра ги има както и влц то .

Това, което не става е, че трябва да си сложиш HDD и после чрез самия DVR (или дистанционно чрез CMS-a) да си направиш backup на записите, които те интересуват

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, dzaabo написа:

Привет банда .
Имам запитване .
Двара е :
H.264

Това не е моделът на DVR устройството. А и не виждам смисъл да слагаш флашка след като си е направен да сложиш хард диск вътре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Емил Костов написа:

Това не е моделът на DVR устройството. А и не виждам смисъл да слагаш флашка след като си е направен да сложиш хард диск вътре.

Просто нямам диск в момента под ръка и за това исках да пробвам с флашка .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, dzaabo написа:

Просто нямам диск в момента под ръка и за това исках да пробвам с флашка .

Кажи точен модел на DVR устройството, за да видим какво поддържа. Не съм срещал засега модели дето да могат директно да записват на флашка, но то какво ли вече не измислиха.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДВРа  пише в линукс ФС. Единствения начин е чрез бекъп/експорт. А ако ползва флашката за основа кой знае как я дели и дали въобще му стига скорост на запис. Абе мазаво. :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, dzaabo написа:

има запис но не може да бъде прочетен

Не ти ли записва на флашката и плеър?

Какъв формат са видео файловете? Виж в DVR-а, че може да има и друг файлов формат. На мен ми се е случвало единия да е повреден в някакъв времеви диапазон, но другият формат да се чете.

преди 43 минути, miro20 написа:

Абе мазаво. :) 

Оф, добре, че помогна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.12.2020 г. в 20:25, Myanmar написа:

Не ти ли записва на флашката и плеър?

Какъв формат са видео файловете? Виж в DVR-а, че може да има и друг файлов формат. На мен ми се е случвало единия да е повреден в някакъв времеви диапазон, но другият формат да се чете.

Оф, добре, че помогна.

Не ми дава друг формат за запис . Доста си поиграх из настройките и ме дава само този .
Интересното е че прави записа но после не го чете нито двр а нито на ком не се четат .
Не знам ако сложа някой портативен плеър на флашката да ли ще се получи да работи .. Но то след като не го отвря на компа едва ли ще стане по този начин .
На двр а няма как да се инсталира плеър .

на 14.12.2020 г. в 18:55, Емил Костов написа:

Кажи точен модел на DVR устройството, за да видим какво поддържа. Не съм срещал засега модели дето да могат директно да записват на флашка, но то какво ли вече не измислиха.

DVR combo kit - model : KYX 7004H-4
http://www.syperstore.com/index.php?route=product/product&product_id=1579

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, dzaabo написа:

Интересното е че прави записа но после не го чете нито двр а нито на ком не се четат .

Качи файла в YouTube, като избереш да е скрит, т.е. никой да не го вижда. Той ще ти го конвертира и ще разбереш има ли видео в записаното. Но ако файловете са съм 1 GB големи, най-веротно просто имаш проблем с плеъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Myanmar написа:

Качи файла в YouTube, като избереш да е скрит, т.е. никой да не го вижда. Той ще ти го конвертира и ще разбереш има ли видео в записаното. Но ако файловете са съм 1 GB големи, най-веротно просто имаш проблем с плеъра.

Интересното е че има нещо записано но при опит да се пусне пише че файла не съдържа видео .
Това ми е интересното . Ди ви ара прави някви простотии .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, dzaabo написа:

Интересното е че има нещо записано но при опит да се пусне пише че файла не съдържа видео .
Това ми е интересното . Ди ви ара прави някви простотии .

Не прави никакви простотии. DVR-a обикновено "пише" на HDD, което се форматира през самия DVR - обикновено с ext файлова система, като "формата" на файловете е нестандартен, с цел лесно търсене на събитие по дата, час и т.н. При бекъп върху външен носител, софтуера "конвертира" съответните парчета видео (и аудио, ако има) в четим за повечето софтуерни плеяри формат.

При IP камерите с поддръжка на запис върху memory card, нещата са различни, но и там има модели, които работят със "собствени" формати и картите са нечетими на PC....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, NewRedDragon написа:

Не прави никакви простотии. DVR-a обикновено "пише" на HDD, което се форматира през самия DVR - обикновено с ext файлова система, като "формата" на файловете е нестандартен, с цел лесно търсене на събитие по дата, час и т.н. При бекъп върху външен носител, софтуера "конвертира" съответните парчета видео (и аудио, ако има) в четим за повечето софтуерни плеяри формат.

При IP камерите с поддръжка на запис върху memory card, нещата са различни, но и там има модели, които работят със "собствени" формати и картите са нечетими на PC....

Ясно :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох че има някакъв начин флашката да се ползва като HDD но е описано компютър че може да я разпознае като ХДД ...
Дали някак си не може да се промени флашката и ДВ А РА да я помисли за HDD ????

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, dzaabo написа:

Четох че има някакъв начин флашката да се ползва като HDD но е описано компютър че може да я разпознае като ХДД ...
Дали някак си не може да се промени флашката и ДВ А РА да я помисли за HDD ????

Не. Двата интерфейса са различни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такаааа :) 
Имам напредък !
Отворих настройките на флашката и я направих да чете САМО ВИДЕО а не всичко както е по подразбиране !
След тази моя идея Пот Плеъра подкара записа .  VLC Продължи да упорства и не изкара нищо както и DVR а също не пожела да я чете .
Проблема е оправен !
Ако някой има същия заплетен казус като мене да си направи флашката да чете САМО ВИДЕО и да я пусне с Пот Плеър !
Това е от мене и благодаря на всички , които се опитаха да помогнат !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване