Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колебания относно захранване Cool Master Elite V3 600w и неговата съвместимост с RTX 3070

Препоръчан отговор

Здравейте! Планирам да си ъпгрейдна конфигурацията от GTX 1050-ti към RTX 3070, но ми излезе следният въпрос - дали не трябва да си сменя захранването?

Настоящата ми конфигурация е:

Asrock A320M Pro 4/AM4

AMD Ryzen 5 2600 3.4ghz 6core

8GB DDR4 2666 Team Elite+

1TB SATA 6G/3Y/ST1000DM010

240GB SSD Kingston

Asus STRIX-1050-TI-0-O4G-GAMIN

PSU CM Elite V3 600w

Проверих и според резултатите на сайта, който използвах (https://www.newegg.com/tools/power-supply-calculator/), би следвало 471 вата да са достатъчни ако променя единствено и само GPU-то. Тук обаче ми изскочи следното притеснение - след малко ровене из интернет излиза, че захранването ми има доста лоша слава (май други, по-стари PSU-та от същата серия се считат за опасни?) и се чудя дали не е рисковано по някакъв начин да ъпгрейдвам с такова захранване и дали да не обмисля да си взема ново. Можете ли да дадете мнения по въпроса? Благодаря предварително.

Считам за нужно да отбележа, че нямам много опит с работата с компютърна техника и предварително се извинявам за потенциалните неточности и недоразбирания, допуснати тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, CinderDrift написа:

Здравейте! Планирам да си ъпгрейдна конфигурацията от GTX 1050-ti към RTX 3070, но ми излезе следният въпрос - дали не трябва да си сменя захранването?

Настоящата ми конфигурация е:

Asrock A320M Pro 4/AM4

AMD Ryzen 5 2600 3.4ghz 6core

8GB DDR4 2666 Team Elite+

1TB SATA 6G/3Y/ST1000DM010

240GB SSD Kingston

Asus STRIX-1050-TI-0-O4G-GAMIN

PSU CM Elite V3 600w

Проверих и според резултатите на сайта, който използвах (https://www.newegg.com/tools/power-supply-calculator/), би следвало 471 вата да са достатъчни ако променя единствено и само GPU-то. Тук обаче ми изскочи следното притеснение - след малко ровене из интернет излиза, че захранването ми има доста лоша слава (май други, по-стари PSU-та от същата серия се считат за опасни?) и се чудя дали не е рисковано по някакъв начин да ъпгрейдвам с такова захранване и дали да не обмисля да си взема ново. Можете ли да дадете мнения по въпроса? Благодаря предварително.

Считам за нужно да отбележа, че нямам много опит с работата с компютърна техника и предварително се извинявам за потенциалните неточности и недоразбирания, допуснати тук.

Има лоша слава, а ти е служило досега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Има лоша слава, а ти е служило досега.

Малко повече от две години ми е служило, като единствено от време на време съм чувал доста слаб и ненатрапчив coil whine (едва ли повече от 10 пъти през целите 2 години) от него. Главното ми притеснение е да не стане някаква беля с претоварване на захранването, която да доведе до разваляне на някой от компонентите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, CinderDrift написа:

Малко повече от две години ми е служило, като единствено от време на време съм чувал доста слаб и ненатрапчив coil whine (едва ли повече от 10 пъти през целите 2 години) от него. Главното ми притеснение е да не стане някаква беля с претоварване на захранването, която да доведе до разваляне на някой от компонентите.

Като си решил да правиш upgrade ( все пак всичко е до пари) си направи upgrade и на захранването. А това винаги може да си го държиш в резерва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Като си решил да правиш upgrade ( все пак всичко е до пари) си направи upgrade и на захранването. А това винаги може да си го държиш в резерва.

Въпросът е точно, че вече стигам абсолютната граница на бюджета си и се старая да установя дали е наложително да взема ново захранване в момента или е по-добре да отложа. Като страничен въпрос - планирах да си вдигна RAM-a до 16GB заедно с новата видеокарта, но ако ми се налага да си взема и ново PSU (и следователно да се откажа от купуването на още RAM на този етап), наличието само на 8GB до каква степен би bottleneck-вало моята система?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2+ годишно бюджетно захранване, без сертификат, на сравнително лакома видеокарта за 1300+ лева. Аз не бих си рискувал за 120-150 лева - колкото струва ново захранване с поне silver сертификат - цялата конфигурация.

Сегашната ти видеокарта е харчила няма и 70 вата и то главно от PCI-E слота, и да е имала допълнително захранване, то почти нищо допълнително не е харчила. И си вземи още поне 8 GB RAM и то на по-висока честота, ще имаш сериозен bottleneck с такава небалансирана конфигурация и новата видеокарта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от артлик
      Здравейте, проблема е следния, искам да си преинсталирам компа, от  хр на win 10 от флашка. Настроил съм биоса да стартира от usb то, и когато трябва да ми изпише Press any key to boot from CD/DVD  
      ми излиза това

• от Метин Шабан
      Здравейте, пиша относно лаптопа ми, който наскоро забелязах, че издава странен звук, който се повтаря през доста кратък интервал. Понякога стихва за известно време. Чува се точно до жака за зареждане. Тъй като има функция Acer Nitrosense & Coolboost, да не би да е вентилатор, който се пуска и спира, въпреки че не мога да си обясня, защо като се пусне работи едва 4-5 секунди и спира. За този интервал няма как да охлади толкова бързо,че да спре. Ако някой може да помогне ще съм благодарен. Прикачен е звукозапис
      Обаждане 001.m4a
    • от V_B
      Здравейте, искам да ви попитам как мога да премахна фокусните линии. Използвам Canon M50 заедно с Elgato cam link 4K. Виждам това, което се вижда на камерата на моят компютър, въпросът ми е как мога да направя, че да се вижда изображението без линии и т.н.

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от Mr. ??
      Здравейте!
      Предстои ми сглобяването на нова конфигурация до няколко месеца. Бъдещ билд със AMD R7 5800X + GTX 1050 Ti (от старата),
      във CM TD500 Mesh W (налична).  Но, с условието видео картата да се смени с RTX 3060 (при нормализиране на цените ,да се надяваме)
      Проблема е с избора на захранването (засега ще се взема само PSU + SSD NVMe) .
      Гледах тази листа, от препоръчваните захранвания в категория B. (за среден клас)
      Необходимо ли е да се взема по-мощно захранване от 750 W, за успокоение, или ако се оверклоква ,тогава е разумно да се вземе 850 W?
      За сега съм се спрял на:
      Seasonic 750W, FOCUS GX Series, 80 PLUS Gold
      Има доста стряскащи/лоши коментари за развалено/избухнало захранване в Amazon.com за Seasonic Focus GX серията.
      Очаквам и други предложения до към 250 лв.  Например от EVGA, Corsair, Cooler Master, Be quiet.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване