Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Някой може ли да даде мнение за магазин Omni bg

Ако случайно има хора поръчвали от тях, че мисля да купувам видеокарта, и нещо мераците за RX580 се секнаха поради дефицита и двойно по-високите цени на които ги пускат пак по магазините.

https://omni.bg/product/134842/msi-rx-570-armor-8g-oc.html

И вероятно ще се опра на 570

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Росен Р. Александров написа:

Някой може ли да даде мнение за магазин Omni bg

Ако случайно има хора поръчвали от тях, че мисля да купувам видеокарта, и нещо мераците за RX580 се секнаха поради дефицита и двойно по-високите цени на които ги пускат пак по магазините.

https://omni.bg/product/134842/msi-rx-570-armor-8g-oc.html

И вероятно ще се опра на 570

Роска, нямам мнение за този търговец, но мога да дам такова за избраното от теб. Насочил си се към стар чип и модел съответно. Какви парички си подготвил за тази покупка? За около 550 BGN има вариант(и то доста добър) от AMD - 5500XT(MSI RX 5500 XT GAMING X 8G). Също така, ако се въртиш около сума приблизително 600-650 лева можеш да погледнеш по-неглиже моделите на 1660Ti(ZOTAC GTX 1660 Ti Edition ), която е доста по-бърза от 570, 580, 5500XT.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

- ммммм много добре го насочи към карта която е на кантар с 1650 супер или излиза малко напред на моменти където играе паметта -и това нещо за 550 лева ... направо да беше му казал да си хвърли парите през прозореца...

1080

1440

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, arestant написа:

- ммммм много добре го насочи към карта която е на кантар с 1650 супер или излиза малко напред на моменти където играе паметта -и това нещо за 550 лева ... направо да беше му казал да си хвърли парите през прозореца...

1080

1440

Не ти излизат линковете, но да...трябваше да му предложа карта, която да е бърза като 2080Ti, но на цената на 1050Ti. Лесна работа. И понеже Роската е пенсионер 35 годишен би било естествено да метне някой лев през прозореца. Защо ли не те пратя да пасеш се чудя?! Но все пак празници наближават...ще те оставя да се изявяваш още малко и след това директно в канала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... ма не напъвай се бе драги , нито си някой да ме пращаш където и да е нито ти се получават опитите да коравееш...  до скоро още имаше бройки от 1650 супер по 350 лева 5500 ХТ 400 лева , 1660 супер 500 лева а 5600 ХТ 600 лева ... само който не може да върже 2 и 2 = 4 ще ти каже колко добра покупка било 5500 ХТ за 550 лева ... а примера ти с 2080ти и 1050ти беше по-тъп и от предложението

... за весели празници ето го линка

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/gtx-1650-super-vs-rx-5500-xt-2020-update/19/

To illustrate just how these GPUs perform in the grand scheme of things, our 14-game average frame rates have the 4GB 5500 XT and GTX 1650 Super an absolute dead rubber. Yes, there are games where one takes the upper hand over the other – as we have spent the last 14 pages showing – but overall, we are getting two very evenly-matched GPUs.

The slight exception to this is the 8GB model, which can use its larger frame buffer to its advantage in a number of games, resulting in an average frame rate that is 5% higher than its competitors. Again, it’s still not a lot by any stretch of the imagination, but it is a slight lead.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Nvidia изобщо не е разглеждан вариант, търся карта до около 500 лева с 8ГБ памет, Nvidia нямат такива за този ценови клас, а и последните години съм алергичен към тях.

1660 само в игрите ще е по-добра, а аз не съм чак толкова запален дърт геймър. То как да е, успях да намеря RX580 за 500 лева с доставката.

Само остава да видя ардес кога ще ми я пуснат. https://ardes.bg/product/gigabyte-radeon-rx-580-8gb-gaming-gv-rx580gaming-8gd-2-0-183780

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... хората ги продаваха по 200 кинта втора ръка тия карти... дай сега 500 ...  

https://shop.sky.bg/RX5600XT-ITX-6GB-GDDR6?search=rx 5600

.. картинката е сбъркана

https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-5600-xt-itx/

виж какво  мислиш за размерите и температурите , па после ме пращайте да паса... пасе който дава 500-600 кинта за нисък клас карта без значение нова или с чип на 100 години който е ребрандиран (рх 580)... разбирам че не си запален геймър ама не разбрах това как оправдава да си платиш толкова много пари за нещо толкова старо и слабо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имало е и по-евтини: Видео карта ASUS RX 5500 XT Dual EVO, 8GB GDDR6, 128-bit - eMAG.bg

Ако ще се дават толкова пари за карта, по-добре е да се избере по-нов модел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, arestant написа:

https://shop.sky.bg/RX5600XT-ITX-6GB-GDDR6?search=rx 5600

.. картинката е сбъркана

https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-5600-xt-itx/

виж какво  мислиш за размерите и температурите , па после ме пращайте да паса... пасе който дава 500-600 кинта за нисък клас карта без значение нова или с чип на 100 години който е ребрандиран (рх 580)... разбирам че не си запален геймър ама не разбрах това как оправдава да си платиш толкова много пари за нещо толкова старо и слабо

Няма 200 няма 300. Много започнаха да се правят на тарикати заради скока на криптовалутите. А не съм толкова луд да дам 350 - 400 лева на старо за RX580 и то с изтекла гаранция.

Каза ти се няколко пъти, не мога да си позволя повече от 500 лева, ама ти си знаеш твоето, и все ми предлагаш карти много над бюджета ми. Ти като можеш да си позволиш и ми предлагаш, ами поръчай я до мой адрес, няма да откажа!

преди 26 минути, ncl написа:

Имало е и по-евтини: Видео карта ASUS RX 5500 XT Dual EVO, 8GB GDDR6, 128-bit - eMAG.bg

Ако ще се дават толкова пари за карта, по-добре е да се избере по-нов модел.

От Емаг не посмях да поръчвам. Има много противоречиви мнения от хора с опит там относно компютърни компоненти.

Факта е приключен, поръчал съм вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, ncl написа:

Честито за придобивката тогава и весели празници.

Мерси. То това е подарък по неволя, но когато 400 - 500 реда код напишеш и ти крашне видеокартата, и файла се повреди. Не е много секси преживяване.

И да се надяваме че празниците ще ни развеселят поне малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, arestant написа:

В интерес на истината преди месеци можеше да се намерят RX 580 втора употреба дори и за 140 - 150 лева с остатъчна гаранция. Последните седмици не съм проверявал ,но едва ли ще откриеш на такива цени . Като виждам какво е положението в момента и търговците предлагат карти 3060 Ti  на цени надвишаващи приемливите за 3070 , а модели ,като 3080 спекуланти се опитват да ги пласират за 2400 -2549 . Дори не искам да помисля до какво може да доведе тази лудост с крипто валутите . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване