Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, 
Не съм сигурен че го публикувам в правилната секция, но търся решение на проблем. Така Лаптопа ми започнаа да се изклчваа като пусна игра. Не се изклюва веднага, а след определено време. Същоо fps ми по време на игра паднаа драстично. Реших да  търсяя проблем като почнах да следя температурата, да пускам най различни диагностики. Като пусна Windows Memory Diagnostic, диагностиката стига до едни 15- 30% и лаптопа отново се изключва. Тъй като бях теглил някакви ъпдейти на драйверите за видео, реших да преинсталирам лаптопа, за да проверяя дали от това е проблема. При самата преинсталация лаптопа отново се изключи като при втория опти успях да го преинсталирам. Все още не съм теглил игра, за да видя дали има промяна, но пробвах да пусна отново тази Memory diagnostic и отново се изключи. От какво може да бъде проблема и как да тествам от какво е, за да мога да го оправя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точен модел на лаптопа?

Точни стойности на температурите на всички компоненти с датчик?

Добре е да спреш да го ползваш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извади батерията на лаптопа и го пробвай как ще се държи включен само към адаптера.

Ако знаеш как се прави, отвори го и го почисти добре, ако не можеш го занеси в сервиз да го направят.
Също ако няма втора видео карта има вероятност тя да е сдала багажа.

Иии да, точен модел на лаптопа ще е от полза.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно прегрява и изключва. Изтегли това:

https://www.hwinfo.com/download/

Пусни му сензорите, пусни и логване, за да може като изключи да видиш максималните температури на видеокарта и процесор. Най-вероятно ти прегрява и затова изключва. Занеси го в сервиз, за да го почистят и да му сменят термопастата, за да не спре да работи окончателно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така. 
Модела на лаптопа е Asus gl552jx. 
 Processor : Intel core i7-4720Hq Cpu @2.60 Ghz 2.59Ghz
Ram : 8 gb
Видео картите са 2 
Intel haswell-Mb gt2 Integrated Graphics - Intel HD Graphics 4600 - 1gb

NVIDIA GeForce GTX 950M 2 gb

500gb SSD 

Качих в и репорта от тази програма да го погледнете. Когато следях температурата на лаптопа с различни програми. Температурата на процесорите варира от 49-до 71, а тази на видео картата ми е давало до  80 процента. 
Като правя опити да го натоваря брайзър, игра на заден фон, като цяло след като почна да се рестартира не съм праил опит да играя тъй като fps Ми падна и да не преча на другите играчи. Пускам само custom игра и не играя продължително време, за да видя какво ще стане .

Лаптопа го носих на 2ма майстори от града. Единият го изчисти, бил натоварил процесорите и не се бил изключил и каза че ако не се оправи било видео картата. Другият каза че имало някакъв проблем с рампаметта, но след като взех лаптоп и пуснах Memory diagnostic пак се изключи и fps не се беше оправил. Но като се замисля не съм напълно сигурен дали само ми каза какъв е проблема и да не го е оправил. Утре ще мина да го питам. 

След преинсталацията на лаптопа и инсталирането да drivers изтеглих CS-go за да видя дали има промяна. Тъй като не съм я играл много отдавна не съм напълно сигурен но ми се стори че пак самото местене на камерата се случва бавно. 
влязох в Nvidia Expirience и видях че има Updatе.Ъпдейтнах до последно като от там има оптимизатор за игри. Стартирах отново играта за да видя как е, обаче стана по злее. В момента самата камера като се мести почва да илизат едни  черни неща. Аз ги описвам като ако самата картина е като box - примерно тава е box-shadow. Изтрих всички драйвери на nvidia- не се промени нищо. Инсталирах пак драйвери без да ъпдейтвам от Nvidia expirience Но не се оправи.
Драйверите за лаптопа ги тегля от asus.com 

report.LOG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване