Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Сложих допълнителна карта на компютъра и в момента на дисплея се показват единствено 4 странни символа. Някаква настройка в BIOS-a ли трябва да се пипне ?

20201221_194929.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи допълнителна карта?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Емил Костов написа:

Какво значи допълнителна карта?

Допълнителна видео карта освен вградената.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, aztam написа:

Слагаш външна видеокарта. ( нарочно ти зададох така въпроса). Сега трябва да кажеш марка и модел на хардуера, с който разполагаш както и марка, модел на новата видеокарта. Външната видеокарта нова ли е или втора употреба? Сигурен ли си, че си включил монитора в нея?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Radeon HD 5750 на 16085753971035473616199194043971.thumb.jpg.2edc612ebdb4756687cab1854aed8bf2.jpgI-7, която няма причина да не я подкара. Пуснал съм я през DisplayPortCable, защото мониторът няма HDMI. Има и два DVI, които също не работят. На друг компютър работи през HDMI.

16085758607638529075100001258352.jpg

HP i-7 на май 7500 беше процесора, но не мога да видя точно какъв е сега, на дъното пише  IPMMB-FM

16085762484076884613547231831594.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре сега си кажи марка и модел на монитор, дъно и с какво захранване си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Добре сега си кажи марка и модел на монитор, дъно и с какво захранване си.

Dell U2412M e монитора, дъното го писах и снимах по горе

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази конфигурация досега с каква видеокарта е била? Пробва ли да занулиш BIOS?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата и мониторът имат Display порт. Би трябвало ако ги свържеш всичко да работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Тази конфигурация досега с каква видеокарта е била? Пробва ли да занулиш BIOS?

По подразбиране настройки и означава това? Ще опитам

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Картата и мониторът имат Display порт. Би трябвало ако ги свържеш всичко да работи.

И аз така мислех :) Благодаря за добронамереността!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, aztam написа:

По подразбиране настройки и означава това? Ще опитам

И аз така мислех :) Благодаря за добронамереността!

Тестваш с друг кабел и какво значи по-горе DVI портоввете не работят? Така си взел картата или...?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е нужен и BIOS update. Така и не стана ясно дали изобщо е имало на тази машина отделна видеокарта, кой точно е процесора, дъното има някаква снимка, по която евентуално този, който го е правил, може да го познае като модел - поне етикета да се виждаше. От това, което е дадено

преди 38 минути, aztam написа:

на дъното пише  IPMMB-FM

ми излезе от сайта на HP, че може би дъното е с този чипсет: https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/64021/intel-z75-express-chipset.html

който поддържа 2/3 поколение интел процесори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Емил Костов написа:

Тестваш с друг кабел и какво значи по-горе DVI портоввете не работят? Така си взел картата или...?

Никога не можах да изкарам сигнал от тях, само през HDMI та може и да има някаква повреда. Друг кабел засега няма - трудно се намират тия. Ще чака по-добри времена :( 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, aztam написа:

Никога не можах да изкарам сигнал от тях, само през HDMI та може и да има някаква повреда. Друг кабел засега няма - трудно се намират тия. Ще чака по-добри времена :( 

Нещо ме съмнява, че тази видеокарта май е повредена. Двата DVI не работят. Сега не тръгва и Display портът.Откъде е купувана?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На няколко години е, може би като стоя извън компютър да съм я закачил нещо. Следващият монитор с HDMI ще я получи явно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, aztam написа:

Това дъно няма вградено видео - ползва това, което е в процесора. Влез в BIOS и виж настройката на видеото каква е. Кое видео е първично.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Нещо ме съмнява, че тази видеокарта май е повредена. Двата DVI не работят. Сега не тръгва и Display портът.Откъде е купувана?

Аз, доколкото разбрах, е тествана и на друга машина, но автора нещо не може да върже 2 изречения на кръст и да даде смислен отговор на всички въпроси. Ще почакаме и ще видим. Може и слота да е повреден, да се нуждае от ъпдейт на BIOS, както казах или да има някаква несъвместимост. Все пак това е марково дъно, а те са си доста капризни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Raze написа:

Аз, доколкото разбрах, е тествана и на друга машина, но автора нещо не може да върже 2 изречения на кръст и да даде смислен отговор на всички въпроси. Ще почакаме и ще видим. Може и слота да е повреден, да се нуждае от ъпдейт на BIOS, както казах или да има някаква несъвместимост. Все пак това е марково дъно, а те са си доста капризни.

Аз доколкото разбрах само HDMI портът работи, защото я е тествал на друга машина с друг монитор. Но си прав, нека да изчакаме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване