Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Струва ли си windows 7 след спирането на подръжката?

Kazimotoo_

Препоръчан отговор

Здравейте.

Карам я с 10-ката вече 2 години някъде. Не ми харесва.. ппц компютъра ми е с стари части и 10-ката върви доста мургаво, бавен т.н Преди това бях с 7-цата и нямах проблеми. Чудя се дали да се върна на 7-цата, но подръжката я няма и повечето приложения спират подръжката. Струва ли си да минавам на седмицата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До skylake / piledriver  windows 7. С по-нова машина губиш всякакви оптимизации, заложени в windows 10. Отделно, всяка следваща платформа от 2016 година насам става все по-трудна за подкарване на windows 7(не е елементарно като инсталираш и заспиваш).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не си струва. Windows 10 и 8.1 управляват по-добре ресурсите на една машина, в сравнение със 7 . Изпробвал съм го.  По-скоро проблемът ти е, че машината е слаба (вероятно), а приложенията стават все по-тежки. 

Ако ти се занимава - инсталирай си Windows 7 в Dual Boot, и му сложи същите приложения, които ползваш сега на 10-ката. Ползвай последователно едната и другата ОС. Така сам ще усетиш разликата.

Аз много харесвах 7-ицата на времето. Обаче сега вече не бих се върнал към нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Досега нито една програма не ми е спряла защото съм на 7-ца. Декември спира официално поддръжката на флаш в сайтовете и когато това стане програмата с която записвам флаш стриймове ще ми стане излишна, но това не е зарадии 7-цата същото важи и за 10-ката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, RudeBoy написа:

Не, не си струва. Windows 10 и 8.1 управляват по-добре ресурсите на една машина, в сравнение със 7 . Изпробвал съм го.  По-скоро проблемът ти е, че машината е слаба (вероятно), а приложенията стават все по-тежки. 

Ако ти се занимава - инсталирай си Windows 7 в Dual Boot, и му сложи същите приложения, които ползваш сега на 10-ката. Ползвай последователно едната и другата ОС. Така сам ще усетиш разликата.

Аз много харесвах 7-ицата на времето. Обаче сега вече не бих се върнал към нея.

8.1 най-бързо зарежда ако си с хард диск от трите, ама с това свършват плюсовете му. А 10-ката изобщо не е 10-ката от 2015 и с всяка нова версия излизаща средно на 6 месеца става все по тежка и без ССД вече просто е много тегава. Мен лично най-много ме дразнят ъпдейтите в 10-ката. Пускаш компа набързо да свършиш някоя работа и почва да ти върти тъкалата да намества ъпдейтите, а ти си чакай ако нямаш друга работа без да знаеш кога точно ще свърши това. да не говорим, че индианците често пускат бъгави ъпдейти, после трябва да се пускат ъпдейти дето трябва да оправят предния ъпдейт. Да ти кажа много ми е кеф че 7-цата вече не я ъпдейтват и нямам с нея такива проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, ined написа:

8.1 най-бързо зарежда ако си с хард диск от трите, ама с това свършват плюсовете му.

Изобщо не свършват с това плюсовете му, но както и да е. За мен 8.1 (не за бъгавата 8-мица, която беше като Vista) взима най-доброто от двата свята (стабилността на 7 и доста от модерните инструменти, които ги има в 10, но липсват в 7 като допълнителните параметри на DISM, verifier и т.н.). Аз също съм на мнение, че ако автора на темата не харесва по някоя причина 10, да си качи 8.1. Разбира се, ако го дразни грозния METRO интерфейс (както мен ме дразни), да си сложи един OpenShell (наследника на ClassicShell на Иво) и да си свирка. Ще я поддържат до 2023г. поне и няма вече Optional Updates, а само такива по сигурността, където рядко има проблеми и така няма нужда да ги спира (и такива ще има само веднъж месечно така или иначе, не през ден като при 10). От 7 пък на мен ми липсва само Aero-то...за мен там пък свършват плюсовете му...

Да не говорим, че дефрага на 7 прави дефраг, а не TRIM при работа с SSD и при инсталация на 7, трябва ръчно да се прави alignment на дяла, а инсталатора не го прави сам (пак за работа с SSD).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, ined написа:

8.1 най-бързо зарежда ако си с хард диск от трите, ама с това свършват плюсовете му. А 10-ката изобщо не е 10-ката от 2015 и с всяка нова версия излизаща средно на 6 месеца става все по тежка и без ССД вече просто е много тегава. Мен лично най-много ме дразнят ъпдейтите в 10-ката. Пускаш компа набързо да свършиш някоя работа и почва да ти върти тъкалата да намества ъпдейтите, а ти си чакай ако нямаш друга работа без да знаеш кога точно ще свърши това. да не говорим, че индианците често пускат бъгави ъпдейти, после трябва да се пускат ъпдейти дето трябва да оправят предния ъпдейт. Да ти кажа много ми е кеф че 7-цата вече не я ъпдейтват и нямам с нея такива проблеми.

10-ката въобще не е тежка, нито заема много ресурси. Зарежда по-бързо (cold boot) от всички линукс дистрота, които съм пробвал, а не са 1-2. Обновленията са веднъж месечно, не виждам проблем. Бъгове има, като всяка ОС, но са дребни - последните бяха за check disk и оптимизацията на SSD, но ги фиксват бързо. Check disk за 13 години съм го пускал..веднъж? Та 10-ката е чук.
Ако се държи зле на машината ти, вероятно е мега стар хардуеър, хардуеърна несъвместимост, зараза или прекалил с ''оптимизирането''/почистването на OС-а.
Зв мен е ТОП ОС. 

Screenshot (1).png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 5 минути, hbuchtev написа:

Не спирам актуализациите на win 10 , защото ползвам вградената му антивирусна.

Това въобще не може да е аргумент, при положение, че актуализирането й може да се осигури по разписание без връзка с актуализациите на системата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен най-големия аргумент в полза на 8.1/10 срещу 7 е наличието на инструменти за диагностика и ремонт. Направо ми настръхва косата, ако трябва да поправям прецакани системни файлове от WinSxS store на 7, защото знам, че там без писане на скриптове за SFCFix няма да мине номера. Отделно друго си е да има Refresh\Reset вградени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, B-boy/StyLe/ написа:

За мен най-големия аргумент в полза на 8.1/10 срещу 7 е наличието на инструменти за диагностика и ремонт. Направо ми настръхва косата, ако трябва да поправям прецакани системни файлове от WinSxS store на 7, защото знам, че там без писане на скриптове за SFCFix няма да мине номера. Отделно друго си е да има Refresh\Reset вградени.

За много хора ремонтната функционалност не е фактор. А си страхотен + в поддържането на една система.

преди 18 минути, hbuchtev написа:

цър-вул, сигурен ли си че като спреш актуализацията на операционната система, то вградената и антивирусна ще е актуална?

Или търсиш пак да се заяждаш?

"%ProgramFiles%\Windows Defender\MpCmdRun.exe" -SignatureUpdate

Създаваш си нова задача в разписанията и си ти. Ако на това му се вика заяждане - здраве му кажи.

Ако по някаква причина има проблем с актуализирането, може първо да пуснеш почистване на дефинициите:

"%ProgramFiles%\Windows Defender\MpCmdRun.exe" -removedefinitions -dynamicsignatures

и тогава изпълни по-горната команда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kazimotoo_ написа:

Карам я с 10-ката вече 2 години някъде. Не ми харесва.. ппц компютъра ми е с стари части и 10-ката върви доста мургаво, бавен т.н Преди това бях с 7-цата и нямах проблеми. Чудя се дали да се върна на 7-цата, но подръжката я няма и повечето приложения спират подръжката. Струва ли си да минавам на седмицата?

Ако си без SSD ползването на 10 си е мазохизъм.

преди 30 минути, ined написа:

. А 10-ката изобщо не е 10-ката от 2015 и с всяка нова версия излизаща средно на 6 месеца става все по тежка и без ССД вече просто е много тегава.

Абсолютно съм съгласен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Богатир написа:

Абсолютно съм съгласен!

Не, че нещо колега, ама то останаха ли потребители, които да ползват системи без SSD дискове в днешно време? Цените им толкова паднаха, че всеки би си позволил поне един малък диск за системен такъв и обикновено това се явява един от най-практичните и ценово ефективни ъпгрейди, който да си направиш. А и това се отнася за всички ОС според мен, не само за 10. Просто SSD > HDD. Период.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

Не, че нещо колега, ама то останаха ли потребители, които да ползват системи без SSD дискове в днешно време?

Останаха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kazimotoo_ написа:

10-ката върви доста мургаво

кът некой сигън...тъй де, мургав та чак църен
нещо такова като мен ве

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

Не, че нещо колега, ама то останаха ли потребители, които да ползват системи без SSD дискове в днешно време? Цените им толкова паднаха, че всеки би си позволил поне един малък диск за системен такъв и обикновено това се явява един от най-практичните и ценово ефективни ъпгрейди, който да си направиш. А и това се отнася за всички ОС според мен, не само за 10. Просто SSD > HDD. Период.

Аз съм с SSD само на лаптопа  - там е 10. 🙃  На единия настолен съм със 7, с обикновен хард, 8 Рам и Core i5 на другия настолен пак 8 Рам, пак Core i5 обикновен хард и Уиндоус 10, та..Разликата  - десятка на SSD и десятка на обикновен хард е ГОЛЯМА!

Извода - трябва да купя две SSD - та ама..след Нова година , че парите заминават покрай тия Празници. :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, цър-вул написа:

10 на hdd  е като стоматолог хирург да ти вади зъб с боксови ръкавици - баавно и мъчително.

И не само при 10 бре. Аз съм сигурен, че който е ползвал SSD после, която и ОС да сложи на HDD ще му се види мудна. Сега при 7 може да не е чак, толкова належащо, колкото е при 10, но разликата пак ще си е осезаемо голяма.

Не знам за вас, но аз засядам на масата (даже закъснях) и затова Весели Празници от мен! :champagne1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самото ползване на Уиндоус си в мазохизъм, ама … Вие си знаете!
  • Харесване 1
  • Ядосано 1
  • Еха 2
  • Ха-ха 1
  • Грижа 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Не, че нещо колега, ама то останаха ли потребители, които да ползват системи без SSD дискове в днешно време?

Има и то доста. Вероятно повечето не са и чували за такова животно. Иначе автора вместо да минава на седмица, да си вземе едно SSD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, B-boy/StyLe/ написа:

И не само при 10 бре. Аз съм сигурен, че който е ползвал SSD после, която и ОС да сложи на HDD ще му се види мудна. Сега при 7 може да не е чак, толкова належащо, колкото е при 10, но разликата пак ще си е осезаемо голяма.

Лайкнах те по принцип - за празника!

Да - след лек Линукс на SSD - всеки контакт с Windows (особено на HDD) е труден! Ама ... свиква се. Отивам до WC-то, да пуша ... ей такива неща.

преди 2 минути, ncl написа:
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Има и то доста. Вероятно повечето не са и чували за такова животно. Иначе автора вместо да минава на седмица, да си вземе едно SSD.

Да, и при мен го има това!
Специализиран софтуер работи само на ХР! Заради него държа една щайга. Ако ѝ купя SSD - самото то ще е по-скъпо от самата щайга! Нищо, че цените на SSD-тата паднаха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ncl написа:

Което е странно, защото цените на SSD-тата и особено малките такива паднаха доста. Един 120GB SSD диск, струва, колкото една флашка, която за тази цена, дори ще е 64GB (ако е от бързите)...

преди 4 минути, jhoro написа:

Лайкнах те по принцип - за празника!

Да - след лек Линукс на SSD - всеки контакт с Windows (особено на HDD) е труден! Ама ... свиква се. Отивам до WC-то, да пуша ... ей такива неща.

Е няма нужда от подаяния. Пък и всеки да ползва каквото си иска. Недей да "байтваш" превръщайки тема за избор между различни версии на Windows в поредната тема Windows срещу Линукс. Такива има доста. Ай, наздраве!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване