Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Струва ли си windows 7 след спирането на подръжката?

Kazimotoo_

Препоръчан отговор

Някога изобщо ако сте имали нормален интернет и всичко необходимо, като ви излезне грешка на екрана има функция която веднага я коригира и изпраща към Microsoft и ако не е техен продукт веднага го премахва а ако е техен просто поправя грешката защото има обратна връзка към тяхната " виртуална машина "  все пак те са доста напред с техниката както и с производство; роботи и какво ли не

преди 15 часа, цър-вул написа:

Чукча - писатель, чукча не читател!
И каква е връзката между въпросните ъпдейти и папка %programfiles(x86)%?

Връзката е че Ъпдейти за счупени стари цветни телевизори се инсталират в x86  браТ
и имаш два пъти повече едни и същи папки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 месеца по-късно...

Бре на слаба машина сложих 7 32 бит и не ще да се ъпдейтва. С 2 зора го ъпдейтнах. 

Много ми хареса какво съобщение получих и го снимах.

https://i.imgur.com/fC66gsR.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Изпратиха ми Acer 8730G

Компютъра върви с Windows Vista Home Premium

Чудих се да я ъпгрейдна ли ОС до Windows 7 Home Premium 

В крайна сметка се отказах защото Windows Vista върви със софтуер и програми, които не са налични на сайта на Acer

Официално компютъра подържа Windows 7 но на сайта предлагат драйвери и помощни програми!

Проблема ми беше с ъпдейти те които много трудно реших…

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, andrianivanov написа:

Изпратиха ми Acer 8730G

Компютъра върви с Windows Vista Home Premium

Чудих се да я ъпгрейдна ли ОС до Windows 7 Home Premium 

В крайна сметка се отказах защото Windows Vista върви със софтуер и програми, които не са налични на сайта на Acer

Официално компютъра подържа Windows 7 но на сайта предлагат драйвери и помощни програми!

Проблема ми беше с ъпдейти те които много трудно реших…

Пишеш - защото ти е скучно ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, andrianivanov написа:

Темата е интересна за стари компютри…

Не много стари, но си прав!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

На лаптоп Тошиба инсталирах на ССД като втора ОС Уиндоус 7 . След борба с драйвери и други проблеми, не може да се актуализира-нито уиндоуса, нито антивирусната (на Майкрософт),не може да се смени езиковия пакет,който идва през актуализацията.Опитах с мини тула, излиза съобщение за неподдържан формат. Актуализирането на ОС не е толко важно, но антивирусната ми се иска да работи. Ако не може да се направи, дали има някаква друга антивирусна, дето да не ми досажда непрекъснато със сканирания и пр? Ползвал съм Аваст и НОД32, голяма досада.

111.png

112.PNG

113.PNG

14_cr.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, NEVADA написа:

Ако не може да се направи, дали има някаква друга антивирусна, дето да не ми досажда непрекъснато със сканирания и пр? 

Пробвай Panda Free Antivirus .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Пробвай да свалиш и актуализираш ръчно:

Windows Defender in Windows 7 and Windows Vista 32-bit | 64-bit

Свалям, при опит да го инсталирам, нищо ни става-върти колелцето 1-2 сек и до там. Какво не правя както трябва? Апро-по, одеве, като гасих лаптопа , преди да се изключи, конфигурира някакви актуализации, сега ще видя какво е било.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, NEVADA написа:

Свалям, при опит да го инсталирам, нищо ни става-върти колелцето 1-2 сек и до там. Какво не правя както трябва? Апро-по, одеве, като гасих лаптопа , преди да се изключи, конфигурира някакви актуализации, сега ще видя какво е било.

То така трябва да стане. Няма да видиш процеса на обновяване. Просто се разархивират файловете, където трябва и заменят другите. Провери дали не са актуални сега дефинициите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Провери

Няма промяна, рестартирах го за всеки случай, същото, бутона за хронологията не е активен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре. Аз допълних и поста. Направо бях изключил за онзи чудесен пакет, който се обновява ежемесечно. Пробвай и с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Аз допълних и поста

Две от трите се инсталираха, виж за третото. И къде е този "чудесен пакет"? 

Ето какво се е промъкнало-все пак за начало.

33_cr.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, NEVADA написа:

Две от трите се инсталираха, виж за третото. И къде е този "чудесен пакет"?

Нали съм дал линк към него:

https://update7.simplix.info/UpdatePack7R2.exe

Има и пълния файл, но с магнитен линк:

https://blog.simplix.info/update7/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, NEVADA написа:

И къде е този "чудесен пакет"

Толкова пъти е писано за него...
И аз предпочитам web downloader-a на пакета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Нали съм дал

Имаш голяма благодарност от мен-седмицата се напълни с актуализации, даже и ИЕ вече е 11. Сега ще опитам езиковия пакет на бг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, NEVADA написа:

но антивирусната ми се иска да работи.

Не се мъчи с нея. Слагай мечка.

Защо си се наказал с инсталация на неъпдейтната 7-ца, като има толкова читави с последни ъпдейти и вградено всичко необходимо за нормална работа ?

Друг хубав инструмент, който вгражда освен ъпдейти, така и необходимите драйвери за USB 3.0 и nvme, за да може да се ползва на нови машини с "неподдържани" чипсети -> Windows_7_Image_Updater

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Joss Bomon написа:

Защо

Това е изпробван инсталационен диск, просто ми беше под ръка. Между впрочем, канала за актуализиране се отпуши и сега течат нови 13 актуализации. Трябва ми езиковия пакет, дано да стигна до него. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От самосебе си? Виж да си инсталираш и телеметриите... ;) 
https://gist.github.com/xvitaly/eafa75ed2cb79b3bd4e9
https://www.askwoody.com/forums/topic/which-window-7-updates-should-never-be-installed/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Понеже има един готов , от ремонт лаптоп със седмица, сега и аз ще опитам линковете. Жоре и от мен благодарности и лека вечер! 

Joss! Ще опитам и твоя линк. Също благодарности.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване