Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Струва ли си windows 7 след спирането на подръжката?

Kazimotoo_

Препоръчан отговор

преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

Което е странно, защото цените на SSD-тата и особено малките такива паднаха доста. Един 120GB SSD диск, струва, колкото една флашка, която за тази цена, дори ще е 64GB (ако е от бързите)...

Всичко това е вярно, но .. ако говорим за основна машина!
За допълваща машина - даже не купувам втора мишка, а си местя основната!

Е няма нужда от подаяния. Пък и всеки да ползва каквото си иска. Недей да "байтваш" превръщай тема за избор между различни версии на Windows в поредната тема Windows срещу Линукс. Такива има доста. Ай, наздраве!

Не подаяние, а намигване!

Споко - когато се налага, ползвам доста Windows-и. Повечето - от 3.11 до 8.1.

Пп. Термина „байтваш“ ми се губи???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, hbuchtev написа:

Съфорумници, да сте чували нещо за Jingle Bells?

Аз го превеждам като Джин-Гъл-белс, наздраве на всички и весело посрещане на Коледа.

Gordons London Dry Gin 1 liter - Buy spirits online - EU Wide Delivery    +    Уиски Белс 0.7л... странна комбинация!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

7-цата си е красива, мнооого красива. Затова я харесвам и бих се върнал на нея, но лаптопа дойде с лицензиран ъпгрейд на 10 Pro. Коментирате, че нямало еди-кво си там... ами как я карахте преди да дойде 10ката или 8цата? Windows 10 има мега грозен графичен интерфейс. То си дойде от 8цата де. Тия цигани, са го делкали(интерфейса) с теслата и накрая се появило това извергче. Просто е мега грозен. Отделно скандалите с шпионирането, самоволния ъпгрейд, начислените гигабайти мобилен трафик в бедните страни, липсата на възможност да спреш ъпдейтите(което разгеле, замазаха, ама не е що беше преди)...абе да им се изсе*е слон, дано, да видя що е....мазни цигани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Eclipse2G написа:

7-цата си е красива, мнооого красива.

Е, аз казах, че от 7 ми липсва най-много Aero-то именно заради това.

Коментирате, че нямало еди-кво си там... ами как я карахте преди да дойде 10ката или 8цата?

Ми карали сме и никой не го отрича, но сега като има избор, както е в случая аз лично не бих се върнал на нея, защото възможностите на една ОС са ми по-важни от външния и вид.

Windows 10 има мега грозен графичен интерфейс. То си дойде от 8цата де.

Е то под 8-цата дразнят само Metro квадратите заради touch идеологията, която беше пълен провал. С един OpenShell всичко си е ОК. Останалото вече е въпрос на вкус и най-вече на свикване.

Отделно скандалите с шпионирането, самоволния ъпгрейд, начислените гигабайти мобилен трафик в бедните страни, липсата на възможност да спреш ъпдейтите(което разгеле, замазаха, ама не е що беше преди)...абе да им се изсе*е слон, дано, да видя що е....мазни цигани.

Е то щото другите не шпионират - всички големи софтуерни компании и такива, които предлагат някакъв вид онлайн услуги ползват някакъв вид телеметрия. Както няма и анонимност в интернет. Който иска такава да дърпа лан кабела и да лепи камерата с изолирбанд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, adersa написа:

Аз заради графичният дизайн не смея на моят стар лаптоп да му сложа 8.1 аеро и цялата седмица бачка перфектно .

Ако ти е важен само външния вид, няма лошо. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е важен само външния вид, няма лошо. :)

Като си купих старият ми комп , който вече е на 15 години половината от годините бях на ХП . И беше си слаб да му сложа Виста и слагах разни теми само и само да имам аеро но това само вредеше на компа . И като излезе седмицата направо се родих .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, adersa написа:

И като излезе седмицата направо се родих .

Роди се, понеже някои неща по десктопа ти станаха прозрачни?!? :ohmy:  Че каква е ползата от това?...

Когато излизаше Windows 8, бях с лаптоп Asus с параметри: Intel i3-370m, 3GB RAM, ATI Mobility Radeon 5470, 320GB хард. Имах 16MP фотоапарат Nikon D5100, и обработвах снимките с Lightroom. Когато пуснех да конвертирам снимка от NEF в TIFF, за 10-ина секунди лаптопът направо блокираше. Не можех да правя нищо друго на него, освен да местя курсора на мишката, и вентилаторчето му вдигаше макс. обороти. В един момент сложих Win8. Същите снимки, обработвани със същия Lightroom - пак се товареше, но вентилаторът работеше чувствително по-тихо, и можех да си отворя браузъра и да гледам какво става в Калдата, докато чакам. Около половин година си бях направил експеримент - имах и 7, и 8 в Dual Boot. С едни и същи програми и настройки. Просто исках да видя коя работи по-добре. Накрая се разделих с Win7. 

А въпросният Metro интерфейс изобщо не ме дразни, напротив. Кефех се с един бутон или цъкване да си отварям шорткъти към всички приложения и настройки на цял екран.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, adersa написа:

Като си купих старият ми комп , който вече е на 15 години половината от годините бях на ХП . И беше си слаб да му сложа Виста и слагах разни теми само и само да имам аеро но това само вредеше на компа . И като излезе седмицата направо се родих .

Виж сега...тук ти говориш за Vista срещу 7. Много ясно, че 7 > Vista. Както и 8.1 > 8. Но това не дава предимство на 7 спрямо 8.1. Както и да е. Всеки да ползва, каквото си иска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам машина не за да съзерцавам картинка, а да си свърша някаква работа. В интерес на истината почти не опирам до старт менюто - заменено е или от WinX менюто или от препратки тук-там за тук-там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Е то под 8-цата дразнят само Metro квадратите заради touch идеологията, която беше пълен провал. С един OpenShell всичко си е ОК. Останалото вече е въпрос на вкус и най-вече на свикване.

Същото (за вкуса) казало и кучето. След което си облизало ...
Колкото до „touch идеологията“ - изобщо не е провал! Само си погледнете смартфона/таблета или каквото там.
На един сериал (Hawaii Five-0) даже използват вграден в бюрото multi-touch display (поне 40“).
Преди време се бях „навил“ за лаптоп с два touch дисплея и без механична клавиатура, ама ги спряха от производство.

преди 57 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Е то щото другите не шпионират - всички големи софтуерни компании и такива, които предлагат някакъв вид онлайн услуги ползват някакъв вид телеметрия. Както няма и анонимност в интернет. Който иска такава да дърпа лан кабела и да лепи камерата с изолирбанд.

Това - както всяко друго твърдение - не е 100% вярно. Всичко зависи от това - какво искам да покажа и какво - не!

преди 40 минути, adersa написа:

... И като излезе седмицата направо се родих .

Аз се „родих“ доста по-рано. Още когато „графичната среда“ замени „системната конзола“ (така „обичания от @Белгиеца „терминал“)!

преди 11 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Всеки да ползва, каквото си иска.

... стига да може!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И Win7 и Win8.1 са си добри, вече зависи на каква система ще се инсталират и за какво точно ще се ползва тя.

Визията винаги е второстепенна, винаги е имало и ще има програми който модифицират това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

И Win7 и Win8.1 са си добри, вече зависи на каква система ще се инсталират и за какво точно ще се ползва тя.

Визията винаги е второстепенна, винаги е имало и ще има програми който модифицират това.

Даже не само двата Уиндоуса.

Пролетта имаше „голямо мрънкане“, когато LXQt стана постоянна работна среда за Лубунту, оставяйки LXDE в историята.
На мен ... не ми направи никакво впечатление разликата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много странно как е спряна подръжката на Windows 7 , според мене е неква лъжа защото хакерите са измислили нов начин да им се плаща за да се правят че разбират нещо от компютри! За какво им е да спират каквото и да било! :)

току-що, jhoro написа:

Колкото до „touch идеологията“ - изобщо не е провал! Само си погледнете смартфона/таблета или каквото там.
На един сериал (Hawaii Five-0) даже използват вграден в бюрото multi-touch display (поне 40“).
Преди време се бях „навил“ за лаптоп с два touch дисплея и без механична клавиатура, ама ги спряха от производство.

Това - както всяко друго твърдение - не е 100% вярно. Всичко зависи от това - какво искам да покажа и какво - не!

Аз се „родих“ доста по-рано. Още когато „графичната среда“ замени „системната конзола“ (така „обичания от @Белгиеца „терминал“)!

... стига да може!

така е не са провал но и на мен не ми харесва Windows 8 

фаворитите са ми Windows XP или Windows 7 като за
настолен компютър който не е за работа ми за в домашни
условия визията на интерфейса и на двата са много добри! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой има работещо добро решение което да ни оттървава от шпионирането в Windows 10 и след което после да не се налага да преинсталираш, защото след употребата му са възникнали проблеми и повечето от програмите или не работят или се бъгват, ще му бъда безкрайно много благодарен да го сподели!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, grizly написа:

Ако някой има работещо добро решение което да ни отървава от шпионирането в Windows 10 и след което после да не се налага да преинсталираш, защото след употребата му са възникнали проблеми и повечето от програмите или не работят или се бъгват, ще му бъда безкрайно много благодарен да го сподели!

Ако дадеш точна дефиниция за „шпиониране“ - може да има резултат!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, jhoro написа:

Е то, това се отнася за всички.

Грешно съм се изразил. Имах предвид реализацията и в Windows 8 беше провал. Трябваше да си има отделен релийз, който да е само за таблети и смартфони като искаха, а не да правят общ такъв пестейки средства. А и си е вид провал, защото аз не бях фен на Windows Mobile. MAC и Android за мен са в пъти по-добре там. То ако не беше провал MS нямаше да прекратят Windows Mobile и Windows Phone мобилните ОС...

Дали? Знаеш, че това не е вярно. Щом си в нета оставяш дигитални следи. Сега за едни може да са неуловими, за да други да са видими от далеч. Пак си има някаква форма на privacy с дадени настройки (не е като да няма такива наистина), но тук говорим за ПЪЛНА анонимност, която не е постижима. Това е като да си заровиш главата в пясъка и да си мислиш, че си неоткриваем. Щом си част от глобалната мрежа вече не си толкова анонимен.

... стига да може!

Ама разбира се, то е така със всеки софтуер. Но всеки почва отнякъде и никой не се е родил научен. Желание ако има, другото се постига. Предполагам пак намекваш, че се ползва Windows, защото Линукс гроздето е кисело, но тук пак стигаме до кучето, какво си ближело.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Дали? Знаеш, че това не е вярно. Щом си в нета оставяш дигитални следи. Сега за едни може да са неуловими, за да други да са видими от далеч. Пак си има някаква форма на privacy с дадени настройки (не е като да няма такива наистина), но тук говорим за ПЪЛНА анонимност, която не е постижима. Това е като да си заровиш главата в пясъка и да си мислиш, че си неоткриваем. Щом си част от глобалната мрежа вече не си толкова анонимен.

Следи ... да, въпроса е докъде ще те доведат тези следи.

Все едно - говоря от уличен автомат (от квартал, град, държава, в които никога не съм бил) до номер, на който никога не съм се обаждал. Без да се представям и прочие.
С тази разлика - в интернет няма „гласов отпечатък“!

На обществена машина, в интернет клуб или свободна мрежа, без логване с акаунти ... какво ще видиш? Че някой е ръчкал някъде?

преди 4 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Предполагам пак намекваш, че се ползва Windows, защото Линукс гроздето е кисело, но тук пак стигаме до кучето, какво си ближело.

Да се обидя ли? Прекалено елементарно е.

Понякога ползвам MS, друг път - Линукс, Андроид, даже и МАС. Машините, с които се налага да работя (ЦПУ) са с Линукс-базирани ОС - на Sinumerik и DMG Mori.
Изобщо не съм капризен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, jhoro написа:

Предполагам говори за телеметрията. Има програми за изключване на част от нея, но наистина след употребата на повечето такива някои функции стават неизползваеми и не си струва риска. Предполагам става въпрос за инструменти от сорта на Spybot Anti-Beacon for Windows, Blackbird, О&O ShutUp10 и т.н.

Най-добре преди употребата на подобни "творения" е потребителя да си направи IMAGE в случай, че нещо се обърка после или просто ръчно да спира нежеланите услуги. Или просто да не ползва такива неща, защото и без това телеметрия има в повечето програми (антивирусните дори, браузърите, игри и т.н.). Но това си е обширен въпрос. Аз лично спирам само това, което знам, че не ми трябва и наистина предоставя риск за личната информация, а не всички услуги, както смятат авторите на тези инструменти. Ми че то за някои от тях и обновяването на дефинициите на Defneder-a си е телеметрия. Ми дай сега ако ползваме тази антивирусна да стоим със стари дефиниции, за да не пострадат личните данни ли? :)

преди 3 часа, jhoro написа:

Следи ... да, въпроса е докъде ще те доведат тези следи.

Е то пак говорим за условности. Аз говоря глобално и по принцип и ако се ползва личния компютър. Сега, никой не е казал, че няма тактики за заобикаляне, но не говорим в момента за Лиъм Нийсън от Прекалено Лично, Борн, Бонд или за Сноудън. Говорим за обикновения домашен потребител.

преди 3 часа, jhoro написа:

Да се обидя ли? Прекалено елементарно е.

Че защо ще го правиш? Пък и да, елементарен е, но примера не го дадох аз? "Стига да може" поне аз така го подразбрах. Както и да е. Извинявай ако съм те разбрал неправилно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Предполагам говори за телеметрията. Има програми за изключване на част от нея, но наистина след употребата на повечето такива някои функции стават неизползваеми и не си струва риска. Предполагам става въпрос за инструменти от сорта на Spybot Anti-Beacon for Windows, Blackbird, О&O ShutUp10 и т.н.

Най-добре преди употребата на подобни "творения" е потребителя да си направи IMAGE в случай, че нещо се обърка после или просто ръчно да спира нежеланите услуги. Или просто да не ползва такива неща, защото и без това телеметрия има в повечето програми (антивирусните дори, браузърите, игри и т.н.). Но това си е обширен въпрос. Аз лично спирам само това, което знам, че не ми трябва и наистина предоставя риск за личната информация, а не всички услуги, както смятат авторите на тези инструменти. Ми че то за някои от тях и обновяването на дефинициите на Defneder-a си е телеметрия. Ми дай сега ако ползваме тази антивирусна да стоим със стари дефиниции, за да не пострадат личните данни ли? :)

Е то пак говорим за условности. Аз говоря глобално и по принцип и ако се ползва личния компютър. Сега, никой не е казал, че няма тактики за заобикаляне, но не говорим в момента за Лиъм Нийсън от Прекалено Лично или за Сноудън. Говорим за обикновения домашен потребител.

Че защо ще го правиш? Пък и да, елементарен е, но примера не го дадох аз? "Стига да може" поне аз така го подразбрах. Както и да е.

Ами например чувал съм много пъти и от много хора че всичко което правиш на компютъра си се шпионира от микромеките идиоти, включително и това какви филми и клипове гледаш се знае от тях, какви снимки си отварял, с какви програми и файлове ги отваряш всички тези файлове, какви програми използваш - тия всички неща ме притесняват. 

Това че ме подслушват по-скайп не ме бърка изобщо, също и че щяли да ми пуснат камерата без мое съгласие - ами да се пробват пък да видим колко ще успеят, но накрая ще си останат с пръст в уста и с мечтите си само:hush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, jhoro написа:

Това е когато стоиш пред компютъра и знаеш че на него има само това от което има нужда за да функционира добре!

току-що, grizly написа:

Ами например чувал съм много пъти и от много хора че всичко което правиш на компютъра си се шпионира от микромеките идиоти, включително и това какви филми и клипове гледаш се знае от тях, какви снимки си отварял, с какви програми и файлове ги отваряш всички тези файлове, какви програми използваш - тия всички неща ме притесняват. 

Това че ме подслушват по-скайп не ме бърка изобщо, също и че щяли да ми пуснат камерата без мое съгласие - ами да се пробват пък да видим колко ще успеят, но накрая ще си останат с пръст в уста и с мечтите си само:hush:

Ти познаваш ли такива? Нали, и аз така мисля. Няма смисъл освен ако не им плащат да развалят техниката като си мислят че правят нещо полезно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Както и да е. Извинявам, ако съм те разбрал неправилно.

Няма нужда де се извиняваш! Ти си ме разбрал, както можеш!
Аз (позволявам си да кажа)  разбирам всички! Защото - преди да кажа нещо - мисля, как би реагирал човека отсреща.

преди 3 часа, B-boy/StyLe/ написа:

... но не говорим в момента за Лиъм Нийсън от Прекалено Лично, Борн, Бонд или за Сноудън. Говорим за обикновения домашен потребител.

Е ми ... sorry, за „обикновения домашен потребител“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Така е, но с тая 10-ка нашумя много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Eclipse2G написа:

... но с тая 10-ка нашумя много.

Това е, да „плашат гаргите“!
Който се е хванал - хванал се е!

Ти,.що ... вярваш на всичко казано?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, jhoro написа:

Няма нужда де се извиняваш! Ти си ме разбрал, както можеш!
Аз (позволявам си да кажа)  разбирам всички! Защото - преди да кажа нещо - мисля, как би реагирал човека отсреща.

Е браво, сега ме изкара и ограничен. :D Дотук с предвиждането, как би реагирал човека отсреща (освен ако нарочно не си целят това). :D

преди 5 часа, jhoro написа:

Е ми ... sorry, за „обикновения домашен потребител“!

Ми така е, ама за съжаление такива са болшинството от потребителите. Но те пък така или иначе няма от какво да се притесняват, защото не са важни. А иначе всички "смучат" данни...От браузърите и търсачките с техните предсказания в търсенето и Youtube който почна да ми показва клипове на от 2011-та година на играчи по снукър (които пръцкат) и бездомни хора по незнайни причини, до антивирусните и програмите, които уж изпращат данни само за засечените гадини или за крашове на програмите, използвания хардуер и инсталирания софтуер с цел да се подобри качеството на продуктите, до такива, които ти правят пълен профил на интересите и навиците и после те "бомбандират" със спам на препоръчани стоки и услуги. И по-зле ще става, така че свиквайте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване