Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Струва ли си windows 7 след спирането на подръжката?

Kazimotoo_

Препоръчан отговор

преди 11 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Е браво, сега не изкара и ограничен. :D

Това беше комплимент, ама ..

преди 11 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Ми така е, ама за съжаление такива са болшинството от потребителите. Но те пък така или иначе няма от какво да се притесняват, защото не са важни. А иначе всички "смучат" данни...От браузърите и търсачките с техните предсказания в търсенето и Youtube който почна да ми показва клипове на от 2011-та година на играчи по снукър (които пръцкат) и бездомни хора по незнайни причини, до антивирусните и програмите, които уж изпращат данни само за засечените гадини или за крашове на програмите, използвания хардуер и инсталирания софтуер с цел да се подобри качеството на продуктите, до такива, които ти правят пълен профил на интересите и навиците и после те "бомбандират" със спам на препоръчани стоки и услуги. И по-зле ще става, така че свиквайте.

Верно!
Когато си „Simple user“ ... „кайне кусурен“?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, jhoro написа:

Това е, да „плашат гаргите“!
Който се е хванал - хванал се е!

Ти,.що ... вярваш на всичко казано?

Пич, аз съм го видял! Системата,  буквално следеше всяка операция и чрез специален софтуер, може да видиш, снимки, на това как е действала, без да знаеш. Един руски хакер го показа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Eclipse2G написа:

Пич, аз съм го видял! Системата,  буквално следеше всяка операция и чрез специален софтуер, може да видиш, снимки, на това как е действала, без да знаеш. Един руски хакер го показа.

Видял си ... таратанци!
Да - ако говорим за таргетирано сърфиране - да, ако говорим за продуктово позициониране - да, даже за подслушване, с цел проучване на пазара ... Всичко това е реално.

Обаче - ако реша да хакна  ... нещо - дали ще се идентифицирам реално?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, B-boy/StyLe/ написа:

ПЪЛНА анонимност, която не е постижима.

Постижима, но на каква цена и тази анонимност оправдава ли средствата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, цър-вул написа:

Постижима, но на каква цена и тази анонимност оправдава ли средствата?

Зависи от целта!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До тази година бях на XP, сега съм на 7 и като почнат браузърите да не ми отварят някои от сайтчетата, тогава ще се минава на 10. 7 е тромава, а 10 е бич за RAM-a с тези 50 процеса, които излизат дори при току-що инсталирана ОС... На XP почти нищо не крашва от софтуерите за аудиообработка, които ползвам, но пък на 7 след 10 мин имам not responding, на Win10 - за 2. Да се прави съвместимост с XP от Properties нещо не бачка при мен, тъй че ще се сваля XP Mode... Двойна работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Meloman No 1 написа:

е бич за RAM-a с тези 50 процеса

Ключът на палатката се казва Split Threshold for Svchost - може да се направи ръчно, може и с помощта на инструмент (цък по картинката)

Winaero-Tweaker-svchost-split-threshold.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Meloman No 1 написа:

До тази година бях на XP.....

Интернет въобще ползваш ли ? 

P.S. Тази тема  е клонинг на тази когато на XP спряха поддръжката. Има ли смисъл - за едни да , за други не, само дето вторите не се занимават служебно с КСТ , администриаране, приложен софтуер и т.н. да не изброявам, че смисъла е без мисъл !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Ключът на палатката се казва Split Threshold for Svchost - може да се направи ръчно, може и с помощта на инструмент (цък по картинката)

Хиляди благодарности, не знаех за това! Интернет си ползвам перфектно, от компа с Firefox 48 и ОС XP (Service pack 3) вървят основни портали като YouTube, Instagram, даже с пълна функционалност. Все още към 40% от народа по света е на XP (включително и доста сървъри) и ако ги принудят да си ъпдейтват системите, може да загубят клиентските компютри като потребители на тия портали. При Win7 ще е същата работа след няколко години, а след 10 и при Windows10 (ако изобщо от Microsoft могат да се напънат да измислят нещо добро след него, което ме съмнява).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 25.12.2020 г. в 10:58, Eclipse2G написа:

7-цата си е красива, мнооого красива. Затова я харесвам и бих се върнал на нея, но лаптопа дойде с лицензиран ъпгрейд на 10 Pro. Коментирате, че нямало еди-кво си там... ами как я карахте преди да дойде 10ката или 8цата? Windows 10 има мега грозен графичен интерфейс. То си дойде от 8цата де. Тия цигани, са го делкали(интерфейса) с теслата и накрая се появило това извергче. Просто е мега грозен. Отделно скандалите с шпионирането, самоволния ъпгрейд, начислените гигабайти мобилен трафик в бедните страни, липсата на възможност да спреш ъпдейтите(което разгеле, замазаха, ама не е що беше преди)...абе да им се изсе*е слон, дано, да видя що е....мазни цигани.

Бих се върнал само заради Aero темата просто уникална жалко че не я сложиха в 10-ката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Meloman No 1 написа:

... Интернет си ползвам перфектно, от компа с Firefox 48 и ОС XP (Service pack 3) вървят основни портали като YouTube, Instagram, даже с пълна функционалност. Все още към 40% от народа по света е на XP (включително и доста сървъри) и ако ги принудят да си ъпдейтват системите, може да загубят клиентските компютри като потребители на тия портали.....

Каква функционалност , какви пет лева . Това че някой седи на XP е само от безпаричие и лаишко ползване, говоря в глобален мащаб. Ако не са лаици но нямат средства преминават към съответни линукс дистра с които го заменят . Ако му трябва на някой стар софт тo се ползва VM било по win било под linux ! .... И аз имам стара машинка с катмай на 500MHz и 98МЕ но го пускам един път годишно и го държа от сантиментална стойност , която има за мен !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Това че някой седи на XP е само от безпаричие и лаишко ползване, говоря в глобален мащаб.

Или от мързел, като при мен - като си работи добре, не го сменям... Като "опре ножът до кокала", тогава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Meloman No 1 написа:

Или от мързел, като при мен - като си работи добре, не го сменям... Като "опре ножът до кокала", тогава.

То си произлиза от второто !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все още към 40% от народа по света е на XP (включително и доста сървъри) и ако ги принудят да си ъпдейтват системите, може да загубят клиентските компютри като потребители на тия портали.

Всички знаем, че поддръжката на ХР беше прекратена, но повечето пропускате една подробност.
БЕЗПЛАТНАТА поддръжка на ХР беше прекратена, корпоративната (платена) си върви!
Защото фирми, с хиляди машини и специализиран софтуер на тях, не могат да си позволят системен ъпгрейт.
Каква функционалност , какви пет лева . Това че някой седи на XP е само от безпаричие и лаишко ползване, говоря в глобален мащаб. Ако не са лаици но нямат средства преминават към съответни линукс дистра с които го заменят . Ако му трябва на някой стар софт тo се ползва VM било по win било под linux ! .... И аз имам стара машинка с катмай на 500MHz и 98МЕ но го пускам един път годишно и го държа от сантиментална стойност , която има за мен !

Виртуалката е само временно, компромисно решение.
Как си представяш стара щайга, която се „задъхва” с ЕДНА, по-нова ОС - да работи под Линукс, отгоре VM, и най-отгоре - ХР?
Или от мързел, като при мен - като си работи добре, не го сменям...

Основен принцип - „Нещо, което работи, НЕ СЕ ПОПРАВЯ!”
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, jhoro написа:

Затова и аз съм така:  :). След 4 дни става на 6 годинки милия и не е мръднал откъм скорост или стабилност (е аз си го поддържам де). Дори 3 години застъпа на старата система и вече 3-та е на новата (без преинсталация при това). :)

002.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Бих се върнал само заради Aero темата просто уникална жалко че не я сложиха в 10-ката

Ако бяха я сложили и аз без да се замисля бих сложил на лаптопа 10-ката да я тествам как ще върви . Ама аерото си е аеро страхотен интерфейс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, jhoro написа:

Така е, лошо, че вече си гасне сам въпросният мой любим комп с XP и трябва да го отварям да го видя защо. Засега през safe mode включвам без драйвери и софтуер, зареждан от ядрото, и си пренасям де що намеря ценни файлчета. За 11 години и половина и само 2 носения до сервиз за чистене толкоз...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е, лошо, че вече си гасне сам въпросният мой любим комп с XP и трябва да го отварям да го видя защо. Засега през safe mode включвам без драйвери и софтуер, зареждан от ядрото, и си пренасям де що намеря ценни файлчета. За 11 години и половина и само 2 носения до сервиз за чистене толкоз...
Смени ОС с нещо по-леко.
А за ценното инфо - буутваш от флашка -Линукс или мини ХР от HBCD и „евакуираш”. Или слагаш диска на друга машина.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро минах на 10-ка. В 7-цата вече "влизам" рядко. Не ми остана време в София, за да сложа 10-ката на една машина от 2004 с XP и 7-ца, за да видя дали ще се справи, но определено без значение каква е ОС ще я 'монтирам" на SSD. 

При наличие от твоя страна на достатъчно място на "диска", то слагаш двете и си изграждаш становище дали си струва да си със 7-ца или 10-ка. Моя стил е: На машина да има по няколко ОС в зависимост от възрастта им. Реално вече може да си инсталираш ОС на флашка и където и да отидеш = имаш ОС която ти е най-сгодна на теб.  

п.п. На лаптопа, ако е с добра концепция направен, то смяната на един диск с друг е "две винчета" или при някои кади = 

Dell HDD Caddy Ultrabay, SATA, E6400, E6410, M6500 на цена 39.99 лв. -  rmania.net един "клик" ... 

Успех!

Весели празници!!! Дано Дядо Мраз ти подари нов SS диск! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, цър-вул написа:

Toва за какво се използва казваш? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Meloman No 1 написа:

До тази година бях на XP, сега съм на 7

До тая година и аз бях на 7-ца. За същата вече има Edge. не възнамерявах да "мигрирам" на 10-ка, но след като си взех SSD = го направих. Определено не смятам да се "връщам" на 7-ца, тя дори остана на "стария" диск и дори я клонирах на новия. 

Мечо Пух е казал: Колкото повече, толкова по-добре. ;) ОС-ми не са както преди .... Функциите им нарастват. Говорим за персонални компютри. Бъдещето е на терминалите и на облачните хранилища. В тоя случай просто ти трябва програма за достъп до вид "далечна" машина.

До колко "борбата" на  "браузърите" ще продължи е друга тема. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Meloman No 1 написа:

Хиляди благодарности, не знаех за това! Интернет си ползвам перфектно, от компа с Firefox 48 и ОС XP (Service pack 3) вървят основни портали като YouTube, Instagram, даже с пълна функционалност. Все още към 40% от народа по света е на XP (включително и доста сървъри) и ако ги принудят да си ъпдейтват системите, може да загубят клиентските компютри като потребители на тия портали. При Win7 ще е същата работа след няколко години, а след 10 и при Windows10 (ако изобщо от Microsoft могат да се напънат да измислят нещо добро след него, което ме съмнява).

Няма значение винаги има поддръжка защото когато има нужда от нещо Windowsa ти се активира и сам испраща нещата си на Microsoft и те си стават сами нещата няма значение! Единствено на компютъра му трябва драйвъри за да има хубав звук и хубава картина. Мicrosoft e нещо като сервиз за стандартни Уиндоуси няма значение дали е потребителски или за офис има си стандарт на сервиза не знам какъв е това им е работата те знаят за какво става въпрос ако изобщо има някой който се занимава с това! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Meloman No 1 написа:

портали

Всеки собственик на портал, платформа си определя какви клиенти да ползват ресурсите на неговите машини. Това си зависи до колко собственика инвестира в хардуер. Този който има свой = може да си позволи клиенти с "стари" browser-и ... Всичко е въпрос на организация и наличен екип който да обслужва въпросния портал, платформа и т.н, но най-вече до уменията на Уеб дизайнера. Същия владее ли определени неща ще направи така, че Сайта да може да се ползва от повече потребители независимо каква ОС и/или софтуер за връзка имат. ;) 

п.п. Младите ползват виртуални машини. За въпросните плащат наем на база вид обем. Затова и се ограничават само с "новите" browser-и. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване