Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

GTA V се тегли бавно!

Препоръчан отговор

Здравейте, махнах пиратската GTA V от компа ми и сега я тегля от Steam, но проблема е, че играта е 100GB и бавно се тегли, уж имам достатъчно свободно място на харда, обхвата на интернета ми е силен, какво да правя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силен силен, колко да е силен? На каква тарифа сте? 100GB игра не се тегли бързо дори при 100Mbps. Остава да чакате или да я пуснете през нощта да се сваля.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Теодор Тодоров написа:

1.png.d336d02e23067bf5fe6517125318aac9.png

Чакаш да се изтегли. Явно от сайта на Steam има ограничения или е просто натоварен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми нормално изглеждат нещата. Сваляте с 6 MB/s и вече има изтеглени близо 12 GB. Остават 4 часа да се свали (плюс, минус). То сега сървърите им са "леш" покрай последните актуализации на CS (Broken Fang) и като цяло са и по-натоварени в момента (доста хора са в отпуска в момента и разцъкват).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Еми нормално изглеждат нещата. Сваляте с 6 MB/s и вече има изтеглени близо 12 GB. Остават 4 часа да се свали (плюс, минус). То сега сървърите им са "леш" покрай последните актуализации на CS (Broken Fang) и като цяло са и по-натоварени в момента (доста хора са в отпуска в момента и разцъкват).

Ами чака се. Ама постващият не е запознат какво значи навремето с Getright да сваляш игра с 5 килобита в секунда ( с прекрасните dial modem) и да чакаш от 1 до 2 седмици.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Ами чака се. Ама постващият не е запознат какво значи навремето с Getwight да сваляш игра с 5 килобита в секунда ( с прекрасните dial modem) и да чакаш от 1 до 2 седмици.

И недай си Боже имаш съсед с който сте в дуплекс какви спорове падат после. Купуваш си ламинирана карта за нет на цената от 3 лв. за 10 часа и една mp3-ка я теглиш близо денонощие и отгоре...идилия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само още 1 въпрос, играта съдържа ли и онлайн версията, защото искам да играя multiplayer, а не singleplayer?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Теодор Тодоров написа:

Само още 1 въпрос, играта съдържа ли и онлайн версията, защото искам да играя multiplayer, а не singleplayer?

Ако е оригинална съдържа всичко!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи...ако си забелязал проблем, може да пробваш стар и изпитан трик - откачаш входящия лан кабел и го закачаш. После тръгва със скоростта, която предполагаш че трявба да е. Мен ми го прави тоя номер през 2-3 дена, дори гигабитовия ми интернет става мегабитов като ограничение от STEAM. ПО-човешки казано, скоростта пада от 18 на 11 MB/s,  а ако се забавя с рестартите, дори почва да имитира скорост отпреди 15 години.  Това стана откак си смених TP-Link-a  с D-Link. Странно, но факт. 

Пак казвам. При съмнения в скоростите на нета, откачаш кабела, после закачаш.  Ако не помогне, сменяш региона на сваляне. Преди години Русия ми бе добрия регион, сега по-скоро е Румъния, щото и нета ми е от там, не от София. 

преди 9 часа, B-boy/StyLe/ написа:

И недай си Боже имаш съсед с който сте в дуплекс какви спорове падат после. Купуваш си ламинирана карта за нет на цената от 3 лв. за 10 часа и една mp3-ка я теглиш близо денонощие и отгоре...идилия.

Когато си прокарах интернет,  една страница, каквато и да е, се зареждаше 2 минути. Обаждам им се на моите и ония ми викат - ти си по въздуха и няма как да осигурим скорост, за която си плащам. А аз свалях с 4 KB/s  :)  Не си изключвах с дни компютъра, за да сваля някоя снимка, да не говорим за калпаво качество филм = едно CD. Добре, че имаше офлайн Far Cry,  а mIRC  не бе толкова взискателна към нета. То като се сетя, тогава и хард диска ми бе нещо от сорта на 80GB,  та не знам къде щеше да се събере тая GTA5.  Аз пак съм добре, ама имаше хора, дето имаха мастодонти отпреди времето на интернета. Ама кво се оплаквам, 2007-ма  си пишех с един американец, дето играехме GRID  онлайн и ми се оплакваше, че има 128к интернет. Аз тогава вече се бях устроил с 3-4 MB/s :) 

преди 6 часа, Емил Костов написа:

Това не е май много точно. Сега е модерно да се печели от игри с какви ли не трикове. Даже може и да не може да си я подкара в STEAM,  ако я е взел за друг регион. Поне не и от раз. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Ъндъртейкър написа:

дори гигабитовия ми интернет става мегабитов като ограничение от STEAM. ПО-човешки казано, скоростта пада от 18 на 11 MB/s

Не че нещо, но ако имаш download със скорост 18MB/s няма как да имаш гигабитова свързаност.

Поздрави и весели празници!:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Jorge написа:

Не че нещо, но ако имаш download със скорост 18MB/s няма как да имаш гигабитова свързаност.

Може да има и 10 гигабитова скорост, но ако от другата страна те ограначат ще сваляш с каквото ти е позлволено. Това доста хора не могат и не искат да го разберат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Емил Костов написа:

Може да има и 10 гигабитова скорост, но ако от другата страна те ограначат ще сваляш с каквото ти е позлволено. Това доста хора не могат и не искат да го разберат.

Нещо се опитваш да ми обясниш ли? Погледни пак какво е написал Кирчо (това, което съм цитирал), а не да бързаш да си на всяка манджа мерудия. Тоест, когато има гигабитова свързаност сваля с 18MB/s, а когато го ограничат от Парата пада на 11MB/s. Така го е написал и мисля го разбирам правилно(че бърка понятията). Освен той нещо да не е уточнил. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Jorge написа:

Нещо се опитваш да ми обясниш ли? Погледни пак какво е написал Кирчо (това, което съм цитирал), а не да бързаш да си на всяка манджа мерудия. Тоест, когато има гигабитова свързаност сваля с 18MB/s, а когато го ограничат от Парата пада на 11MB/s. Така го е написал и мисля го разбирам правилно(че бърка понятията). Освен той нещо да не е уточнил. 

На теб нищо не обяснявам. Просто давам коментар за всички, които го четат. Не зависи само от твоята скорост, а и от там откъдето ти разрешават да сваляш, споделяш и каквото още там се сетиш. Коментарът ми не е насочен лично към теб!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.12.2020 г. в 21:25, Jorge написа:

Да, но няма как и да имаш с над 100  Mbit/s, което е по-важното в случая, понеже разделението идва точно на 100. И за да се пусне скорост над 100Mbit/s,  се правят шашми и с усилвателя до теб. Отделно, че и връзката ти от рутера към компютъра, трябва да позволява скорости над 100Mbit/s.

И това, че те ограничават на толкова, за колкото си платил не означава, че връзката не е гигабитова. Може ли да стигне 1000 MB/s? Може. Тогава няма какво да спорим. Връзката си е гигабитова и това е.

Дребнав си и дребнав ще си останеш. Не мога да разбера защо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.12.2020 г. в 19:08, B-boy/StyLe/ написа:

Затова съм си настроил Стийм да сваля от румънския мирър, евентуално и от гръцкия, но по-рядко. Българският мирър е леш от доста време насам. Тръгне-спре, тръгне-спре и повече от 16 мегабита в сек. не вдига. А от румънския си свалям със 100 мегабита в сек., колкото е лимитът, за който си плащам. :D 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.12.2020 г. в 1:11, Ъндъртейкър написа:

Да, но няма как и да имаш с над 100  Mbit/s, което е по-важното в случая, понеже разделението идва точно на 100. И за да се пусне скорост над 100Mbit/s,  се правят шашми и с усилвателя до теб. Отделно, че и връзката ти от рутера към компютъра, трябва да позволява скорости над 100Mbit/s.

И това, че те ограничават на толкова, за колкото си платил не означава, че връзката не е гигабитова. Може ли да стигне 1000 MB/s? Може. Тогава няма какво да спорим. Връзката си е гигабитова и това е.

Дребнав си и дребнав ще си останеш. Не мога да разбера защо.

Не ме разсмивай с тези "разсъждения". Излагаш се тотално в техническите раздели. И това се опитах да ти подскажа. Няма нищо общо дребнавостта тук. Въобще не съм такъв, но няма как да знаеш тези неща. Бъди здрав и весело посрещане на новата година!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.12.2020 г. в 1:11, Ъндъртейкър написа:

Връзката си е гигабитова и това е.

Дай 1 тест до щатите да видим колко е гигабитова то на хвалби и аз мога да кажа , че имам 10gbps скорост  D 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Jorge написа:

Не ме разсмивай с тези "разсъждения". Излагаш се тотално в техническите раздели. И това се опитах да ти подскажа. Няма нищо общо дребнавостта тук. Въобще не съм такъв, но няма как да знаеш тези неща. Бъди здрав и весело посрещане на новата година!

Ами те хората виждат какъв си. Моето мнение за теб е без значение, но от известно време рабрах, защо навремето един човек имаше големи дразги с теб, а аз се опитвах да балансирам между двама ви. Сега гледам и друг човек от форума си надъхал срещу себе си. Просто си такъв, колкото и да ми обясняваш, че не си.

преди 52 минути, adersa написа:

Дай 1 тест до щатите да видим колко е гигабитова то на хвалби и аз мога да кажа , че имам 10gbps скорост  D 

Нещо не си разбрал спора ни или по-точно спора, който се опитва да създаде другия юзер.  Идеята бе, че гигабитова връзка от край време се нарича тая, дето позволява до 1000 Мбит/с. Това, че нещата се приемат буквално, не е тема на моя първи пост, защото днес има все още разграничение между връзки и хардуер, позволяващи 100 и 1000 Мбит/с. Така ли е? Ако не е, признавам грешката си. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи дефакто по тарифен план си на 100 мбпс ? а самата мрежа на доставчика ти е гигабитова ? това вече е друга бира .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, adersa написа:

Значи дефакто по тарифен план си на 100 мбпс ? а самата мрежа на доставчика ти е гигабитова ?

То няма как да не е гигабитова мрежата на доставчика, иначе няма как да дадат на всеки потребител по 100 мегабита гарантирана и поддържана стабилна скорост. На една улица ако има 15 маймуни на клона и всеки си плаща да го шейпват за по 100 мегабита, няма как да е друго. То е същото като запълването на твоята мрежа, но в по-голям мащаб.

Офтопик: Наскоро открих, че това, което се твърди за 100-мегабитовия кабел от години, вече за втори път с новия ми стар доставчик се доказва като грешно, а именно - че по 100-мегабитов кабел не можело да минава по-голям трафик. Преди години, когато се вързах към сегашния ми доставчик, свалях от дата.бг с 50 мегабайта в сек. (400 мегабита) в продължение на няколко дни. По някое време явно се усетиха, защото ме върнаха на скоростите от договора. След 7 години с тях си взех 5-годишна "почивка" от въпросния доставчик и неотдавна пак се върнах към тях заради денонощната поддръжка. И отново започнах да свалям с 50-60 мегабайта в сек. (от Google Drive), макар че сега това се случва основно в 5-6 сутринта и то не винаги. Но така или иначе е интересно да видиш как 400+ мегабита вървят по 13-годишен 100-мегабитов кабел, когато всички "експерти" ти обясняват, че това било невъзможно. :D

spacer.png  spacer.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.12.2020 г. в 22:01, Емил Костов написа:

не е точно така

за някои неща се плаща допълно екстри се водят 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Petko Simov написа:

не е точно така

за някои неща се плаща допълно екстри се водят 

Нали това написах и по-горе. Гледаш за какво плащаш. Всичко е упоменато в даденият пакет. Иначе съм съгласен с теб!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки малък доставчик купува гигабитов трафик от виваком за да си поддържа мрежата жива . Ако по ланка ви обещаят 100 мбпс стабилни в повечето време не бъдете 100 процента сигурни . Това е уловка я помислете малко вечер след 19 :00 като се  вържат комшиите на суйтча и веднага ще усетиш как от 90 мбпс ще ти падне на 50 и така до 00 или след 1 сутринта , когато се изпразни суйтча пак да си имаш до сутринта 90те мбпс скорост . Ако си на оптика в дома това е друга бира там скоростта е постоянна и стабилна .

Много зависи какъв е суйтча на доставчика монтиран в входа то и да е само с оптика до мазето суйтча няма да е баш оптичен .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване