Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова конфигурация с монитор до 3500лв

Препоръчан отговор

Весела Коледа на всички! 

Здравейте, искам да си сглобява конфигурация и да закупя монитор с бюджет 3500лв. Като за начало ще започна, че съм много бос в тази сфера и ми е нужна помощ (мога да заплатя за сглобяването). Целта за използване е игра (cs go) + използване на минимум 20 таба интернет (предимно за това). Разбира се, бих желал да бъде надеждно за години напред, защото изискванията не са ми много. Всяка помощ би ми помогнал, защото найстина съм много бос. Благодаря, предварително. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@arestant Да и други приятели ми го казват, но аз желая да направя хубава машина дето да може поне още няколко години да бъде с актуални параметри. Благодаря за коментара, ако може помощ :) Може би като за начало с Монитора? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Kotov55 написа:

@arestant Да и други приятели ми го казват, но аз желая да направя хубава машина дето да може поне още няколко години да бъде с актуални параметри. Благодаря за коментара, ако може помощ :) Може би като за начало с Монитора? 

- като за начало 3500 само за csgo и браузване е доста... дори с монитор, защото играта си иска един приличен процесор, а видеото може и да е нисък клас и това е...

за монитор, не съм голям фен на nanoips матриците на ЛГ защото съм с такава и съм сменил няколко монитора, но за висока честота на опресняване при ips такъв е изборът - та...Gigabyte M27Q или Dell S2721DGFA 

... а машината горе е с доста нагла надценка освен че е много зле конфигурирана .. ама то гплей какво да очакаваш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Joss Bomon написа:

Само това е достатъчно.

550 лв. за какво?

Захранване, като коледна елха - нужно ли е?

И накрая пише до 3500 и въпреки огромния бюджет > Общо: 3569лв. с доставката.

Не! Не мога да бъда съгласен с твоето предложение!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

И накрая пише до 3500 и въпреки огромния бюджет > Общо: 3569лв. с доставката.

То голямата трагедия за 70лв. при 3500 бюджет! Ще вземе чист 3600 и е в бюджета. В сайта от който са всички компоненти друго захранване със същите параметри няма.

Освен да мрънкаш и да задаваш въпроси, друго впечатление не си оставил в този форум.

преди 15 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не! Не мога да бъда съгласен с твоето предложение!

Ти като какъв се явяваш?! Купувача ли си?! Ти ли даваш парите?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... много светъл празник за спорове ама Джос ти си точно този който се е хващал n пъти за минимално излизане извън бюджета... казвам ти го да си знаеш, въпреки че съм на мнение, че минимално излизане не е проблем, ако е оправдано ... иначе и 3600хт и 10600к са абсурдна покупка за коментираните си цени... тъй че един свестен билд няма в темата, това е.. трудно е да се купи нещо особено адекватно сега за този бюджет, освн ако не се набара r5 5600x и 3060ti/3070  но всичко това са фантасмагории за цс и браузване ... хубава вечер на всички

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако шефа ти, жена ти, дъщеря ти или т.н. ти каже трябва утре до 12:00 да преведеш 100 лв. е сметка Х -> ти ще пратиш парите в 12:30, 99 лв. и в сметка Y, нали?

Това е задание/условие дадено от питащия - до 3500 лв., не около 3500 лв.

Виждал ли си как плаче счетоводител когато е 3500,01 лв. ? Абсурдно е за 0,01 лв., но се случва!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Скъпо било. Сега не бил момента... Пак ще говорим за цени и наличности и след месец и след два, и съм сигурен, че спад няма да има. Появи се сегмент от хора, които купуват само топ компоненти, без цената да е някакъв проблем за избора и това дърпа цените на останалите също нагоре. Цените, които някога бяха за топ хардуер, сега са на средния клас и търсенето не само че не намалява, а се увеличава многократно. Не се заблуждавайте, че цените към днешна дата ще паднат скоро. Видя се, че новите серии повишават не само производителността си, но и цените, в сравнение с предходни серии. Единственото поевтиняване е на по-старите компоненти, след излизане на новите, но новите излизат вече и на по-висока цена. 

Докато се купува на тези цени не чакайте намаление. А ще се купува, въпреки възможността с новите серии да се добавят 5 - 10% повече производителност, защото живота си минава и потребителите си искат желаното сега и веднага.

Въпроса с надвишаването на бюджета няма нужда от коментар, след като има алтернатива със смяна на процесора с 3600. Докато си драскаме и се обясняваме, наличностите намаляват. Такова е положението от лятото насам и не виждам скоро да се промени. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... не е от контингента хора, а от това че биткойна пак лудна и това диктува цените на картите, правят се нови системи среден и висок клас и като го навържеш с отчасти намалени производствени и логистични мощности заради кризата с пандемията се стига до едно голямо нямане и поскъпване не само на картите, ами на редица компоненти... единственото което е сигурно че ще държи добри цени и ще пада още първата четвърт на ‘21 са чиповете памет и вече оперативните памети + SSD устройствата, има вече доклади по темата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване