Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

С какъв монитор ще се комбинира системата?

За какво точно ще се ползва?

Видео картите никога не се мерят в GB! RX580-8GB изпълнява условието, но ми се струва, че е много далече от желаната видео карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Избрани продукти:

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
AMD Ryzen 7 8C/16T 3700X 4.4GHz 36MB 65W AM4 box with Wraith Prism cooler 1 642.29 лв. 642.29 лв.
Arctic Freezer 34 eSports DUO ACFRE00075A 1 68.84 лв. 68.84 лв.
2X16G DDR4 3200 TEAM DARK Z GR M86BG326G260-0021000 / TDZGD432G3200HC16CDC01 1 215.74 лв. 215.74 лв.
ADATA SX8100 1TB PCIE ASX8100NP-1TT-C 1 223.62 лв. 223.62 лв.
2Tb SEAGATE ST2000DM008 3Y Warranty 1 114.01 лв. 114.01 лв.
PSU FD 660W ION+ PLATINUM 1 233.71 лв. 233.71 лв.
Междинна стойност: 1 498.21 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 29.96 лв.
Доставка: безплатна

Обща стойност: 1 468.25 лв. с ДДС

https://www.vario.bg/asrock-b550m-pro4-90-mxbdk0-a0uayz

https://www.vario.bg/deepcool-matrexx-55-mesh-add-rgb-4f-dp-atx-matrexx55-mesh-ar-4f

https://www.vario.bg/gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8g-gv-n3070gaming-oc-8gd

Общо: 3215лв. с безплатна доставка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Мими2020 написа:

Бюджет: 3500лв.

Изисквания

8 ядрен процесор

32 гб. рам памет

ssd поне 1 тб

hhd 2 тб

видео карта 8 гб

- конфигурация за ??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И по-евтин вариант на RTX 3070, ако се потърси още може да има и по-добри оферти:

https://ardes.bg/product/msi-geforce-rtx-3070-8gb-ventus-2x-oc-912-v390-008-192251?utm_source=pazaruvaj.com&utm_medium=Видео+карти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, arestant написа:

- конфигурация за ??

Предимно обработка на видео и снимки, игри...Всмисъл компютър, който ще върши работа няколко години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.. в твой интерес е това да си го кажеш подробно, не питаме ей така просто да се намираме на приказка... и за монитора нищо не каза, а бюджетът не е най-малък 

едит -видях отговора долу ! Мониторът е за задължителна смяна!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, plamen_petrov_80 написа:

С какъв монитор ще се комбинира системата?

За какво точно ще се ползва?

Видео картите никога не се мерят в GB! RX580-8GB изпълнява условието, но ми се струва, че е много далече от желаната видео карта.

Не съм се замисляла за нов монитор, имам един samsung lt 24e310ex. Компютъра ще се използва за игри, видео и т.н., идеята е така да се каже да е актуален поне няколко години. 

Не съм експерт, нямам представа в какво се мерят видео картите. Идеята за карта беше тази MSI RTX 3070 VENTUS 3X OC (8GB GDDR6)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами той дори не е FullHD не че и да беше ти е необходима подобна видеокарта. 

Не знам и доколко е подходящо да ползваш ТВ за работа или каквото и да е освен филми.

п.с. Ползвал съм подобен но LG при това не за работа и очите доста ми се напрягаха.

Съветвам те да обмислиш добре нещата понеже някой неща цена нямат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... тебе май те напуснаха и последните мозъчни клетки .... как може да предложиш машина за 3000 и кусур лева на монитор 1366х768 и после да се отваряш ?? 

... авторката да започне от монитора

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, arestant написа:

... тебе май те напуснаха и последните мозъчни клетки .... как може да предложиш машина за 3000 и кусур лева на монитор 1366х768 и после да се отваряш ?? 

... авторката да започне от монитора

Добре, тотално се обърках вече!

Дайте идея и за монитор за подобна машина тогава...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, arestant написа:

авторката да започне от монитора

Дай да видим сега какъв бюджет ще е "достатъчен" за монитор за видеообработка и игри... и да е актуален няколко години? 

Така или иначе, изискванията за машината са изисквания на софтуера който ще ползва, а не на монитора, който така или иначе не отговаря на машината, а не обратното, г-н Мозъчна клетка!

Следва: "Защо ти е 8-ядрен процесор и толкова памет..." ?! " Ма то и карта като 3070 за какво ти е...?! Я иди си изкарай една нова Дачия и остави това Порше...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Joss Bomon написа:

Дай да видим сега какъв бюджет ще е "достатъчен" за монитор за видеообработка и игри... и да е актуален няколко години? 

Така или иначе, изискванията за машината са изисквания на софтуера който ще ползва, а не на монитора, който така или иначе не отговаря на машината, а не обратното, г-н Мозъчна клетка!

... нито питаш за какво ще се ползва машината нито какъв е монитора и да се прецени дсли трябва нов ! ей ти я липсата на мозъчни клетки !

-изпляскал там нещо и после се заяжда ..... с тоя монитор каква видеообработка ще се прави ? и как може да е адекватно твоето предложение като се разбра какъв е мониторът след това? щото ти си оставил още 200 лева бюджет какъв читав и адекватен за системата монитор да се взима с тях ?? най-лошият сценарий е да беше те послушала и никой да не се обади и да се прибере вкъщи на 24ката 1366х768 с карта за 1500 лева ! аман от хора, дето не могат да си признаят като не са прави !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Мими2020 написа:

Добре, тотално се обърках вече!

Дайте идея и за монитор за подобна машина тогава...

Помислете колко голям монитор би бил удобен за вас и с каква резолюция.

Ако трябва идете и вижте монитори на живо и когато уточните кой допада на вашите очи (добре е да го мерите от разстоянието от което наистина ще го ползвате) - поискайте точния модел на монитора - така ще са ясни параметрите му.

Добре е да се знае това видео което ще се обработва с каква резолюция ще е и какво точно ще му се обработва, снимките също и всичко рова професионално или какво?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, arestant написа:

.. нито питаш за какво ще се ползва машината нито какъв е монитора и да се прецени дсли трябва нов !

Дай да видим какво ще орязваш от предложената конфигурация, че да набуташ адекватен монитор. Времето за питане отдавна мина. Ясно е, че ще трябва да се лиши от качество или производителност, за сметка на нов монитор, но да видим как ще я завъртиш, монитора да не е някой компромис за 500-600лв. Или пък ще разчиташ че не разбира и ще и набуташ "някакъв там". 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... на тебе ли да го показвам как ще стане... значи предлага нещо което никаква връзка с реалността няма и после държи сметка на другите ебаси наглостта бе

осра ли се - осра се, стига се обяснява като булка,  ти просто ставаш втория наглец на който не ми се четат небавилиците и отиваш да правиш компания на jorge при игнорираните, неадекватен и некомпететентен, ама отворил голяма уста

за темата

монитор 1440p IPS 75-144Hz се продават между 600 и 800 лева (Dell S2721D, Gigabyte M27Q, F27Q, LG 27GL850 и др...), същото важи за 4K 60Hz - iiyama XUB2792UHSU-B1, LG 27UL600 и др....) само че и това няма да предложа без да съм чул от авторката какво точмо за видеообработка , пък после ще се вкара и 8-ядрен и 32 памет вътре и всичко останало поради простата причина че няма да се изтъпанва видео за 1500лв което е едва 5% по-добро от 3060ti

проста сметка:

3700х + охладител - 700

б550 дъно - 200-250

32ГБ памет - 250

1Т нвме ССД - 200

2Т хард - 100

кутия - 100-150

захранване - 150-200

остават някъде 1800 лева за видео и монитор и стига да не се слага глупост като 3070 за 1400-1500 лева всичко е точно, има си 3060 ti около 1000-1100

... със здраве, колегите ще се справят с предложението

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, arestant написа:

че няма да се изтъпанва видео за 1500лв което е едва 5% по-добро от 3060ti

:lol6:Пак си неинформиран, защото при 1080р средната разлика е 10%, при 1440р е над 12% и над 14% при 4К, като се стига до 18-20% при игри, а не в разни синтетични тестове.

Дървен философ ли си - да! Изплю някакви 8-битови монитори, нарочи ги за "професионални" и избяга с пожеланието друг да ти сърба попарата. Наглеца видя ли кой е?

Нали вече има готово предложение в темата, аматьорите може да се упражняват в дооформянето и коментарите... стига наличности и цени да ги чакат да се намъдруват!

преди 1 час, arestant написа:

най-лошият сценарий е да беше те послушала и никой да не се обади и да се прибере вкъщи на 24ката 1366х768 с карта за 1500 лева !

Дали пък нямаше да е по-добрия вариант, защото щеше да има по-хубава машина и от там нататък щеше да умува за монитор ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:lol6:Пак си неинформиран, защото при 1080р средната разлика е 10%, при 1440р е над 12% и над 14% при 4К, като се стига до 18-20% “

а на 1366 х 768 колко е бе хахахаах я кажи че там по важно

10бита аха добре то за про видеообработка с куадро ли си говорим ебахти дилетанта .... кво викаш да вземе за 3500 машина на монитор за 50 лева и да събира още толкова пари за 10 битов .... дано да не те срещна някъде , стига съм ти отварял мненията сбогом

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, нали бях в игнора бе, сладур? Що ме четеш? Поредния, дето се плаши от срещи... 

Сбогом за кой път, сладур ? Изсипа си кофата с недоумици и... сбогом... Е, до след малко!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само за справка на някой от вас налагало му ли се е продължително време да ползва подобен телевизор за интернет да чете текст и т.н.?

Хич не ми пука дали е смешно да си купува такава видеокарта но ще си извади очите и е все едно да си вземе много скъпи зимни чорапи и да обуе платнени гуменки за 20 лв. в снега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Roujin Z написа:

Само за справка на някой от вас налагало му ли се е продължително време да ползва подобен телевизор за интернет да чете текст и т.н.?

Хич не ми пука дали е смешно да си купува такава видеокарта но ще си извади очите и е все едно да си вземе много скъпи зимни чорапи и да обуе платнени гуменки за 20 лв. в снега.

.... не е така ти не разбираш, ако чорапите са “porsche” за някои си струва ... това е не само да даваш абсурдни предложения ами като видиш че си се осрал вместо да кажеш ей, вярно бе, пропуснах го момента с монитора да мажеш за да се изкараш прав, велик и как беше... “аматьорите да се упражняват в дооформянето “ ... смех и дебилизъм

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, arestant написа:

ти просто ставаш втория наглец на който не ми се четат небавилиците и отиваш да правиш компания на jorge при игнорираните, неадекватен и некомпететентен, ама отворил голяма уста

aaaа не така! За моя форумен любимец или хубаво или нищо . 😁😁 😁  Човек дал толкова много знания на форума , толкова възпитан , интелигентен , можещ и знаещ . Кои сме ние да го съдим ?   Да се свети името му!  Нека го следваме по пътя на мъдростта и просветлението ! Оооо Велики ''Хардуерен гуру'' , наричан от мен за по-кратко - ''Хосе'' ! 😁

п.п.  Майтапа на страна  . Дано , скоро си го преберат от Карлуково ! Как го изпуснаха тоя човек на свобода още е мистерия за мен?!  Ама се спотайва хиената , не се дава   лесно !   😄

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дядка , колко си грамотен , възпитан и интелигентен остави останалите да преценят. Не се хвали сам , щото определено само ти си на това мнение .  Отдавна дълбаеш дъното в този форум и само липсата на админи е причината утайка като теб все още да е тук и да цапа с ла*на във всяка тема .  Колко си грамотен е повече от видно във всеки твой пост Хосе .  Май се засегна от кратката ми индивидуално-психологическите характеристика , която ти направих в предната тема ? Знам защо е така . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване