Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кое дъно за Intel Core i3 10100 ?

Виж решението Разрешен от ncl,

Препоръчан отговор

Поръчах си значи този процесор
https://www.intel.com/content/www/us/en/products/processors/core/i3-processors/i3-10100.html
и докато го чакам да го пратят ровя да му дърся дъно ATX LGA 1200.
От тука 
https://compatibleproducts.intel.com/ProductDetails?activeModule=Desktop Processors&pcsr_num=i3-10100
рових рових и намерих това
https://www.asrock.com/mb/Intel/H470 Phantom Gaming 4/index.asp

Обаче, сега въпросът е дали има и по-евтини дънни платки с Displayport изход поддържащ 4К видео 4096 x [email protected] и също да има и 1 HDMI изход ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този сокет изобщо няма по-евтини от 200 лева дънни платки като гледам. Ако изчакаш някоя и друга година, може и да има. Защо се набута с на интел боклуците?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този сокет са си скъпи дъната . 3840/2160 не е ли правилният стандарт за 4К резолюция ? Инак аз бих се ориентирал към  преходници или видеокарти с необходимите интерфейси !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колумбиеца пак е в час :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Raze написа:

За този сокет изобщо няма по-евтини от 200 лева дънни платки като гледам.

Защо се набута с на интел боклуците?

Ами дай ги тия дето са по около 200 лв, да ги скиваме.

Интел ти казват че процесорът им поддържа 4К.
А от АМД си мълчат като бебе напълнило памперса с топло ако.
Нали ви питах преи няколко дена за един Rayzen 3 3200 G , ама не ми доказахте че ще работи и най-вече не ми посочихте на какво дъно би могъл да работи, щото те като са с HDMI 1.4 и DVI ще видя 4К на 60 Херца през крив макарон.
Трябва или HDMI 2.0 или Displayport 1.4 да има на дъното, ама Слави май няма такова дъно па вика че бил показвал 4К неговия процесор. Е, на 30 Херца ще му повярвам че му показва. 

И аз като не играя на игри, ми стига само 4К на 60 Херца.

преди 22 минути, JohnTRIVOLTA написа:

3840/2160 не е ли правилният стандарт за 4К резолюция ? Инак аз бих се ориентирал към  преходници или видеокарти с необходимите интерфейси !

Е па от сателита ми ги показва в 3840/2160, ама от Интел като дават малко повечко, нема да им се сърдя.
Преходникът ще е от Displayport  към HDMI и от там у телевизора 4К.
Не вярвам преходник да може да прави от нищо нещо, ако на изхода на HDMI 1.4 излиза 4096 x [email protected]  няма да стане на @60Hz.
Видеокартите са за хората с ниско ниво на проницателност, а аз гледам просто да не дам едни излишни 200 лв , като у процесора си има вградено видео 4096 x 
[email protected]

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали много разбираш, защо не четеш?

https://www.faceofit.com/intel-amd-nvidia-support-4k-native-hevc-decoder/

По-надолу пише

Цитат

Hardware Support: Intel / AMD Processors

като статията е стара, сега всеки Ryzen с вградено видео ще се справи без проблем с 4К видео съдържание. За 4К@60 Hz видео сигнал не вярвам да има проблеми който и да е процесор. Ето примерно за моето дъно какво пише, въпреки че нямам процесор с вградена графика:

https://www.asrock.com/MB/AMD/Fatal1ty B450 Gaming K4/index.asp#Specification

през DP 1.2 без проблеми ще изкара 4К@60 Hz:

Цитат

- Supports DisplayPort 1.2 with max. resolution up to 4K x 2K (4096x2160) @ 60Hz

Относно дъната, цитираното от теб в първия ти пост гледам, че е струвало около 200 лева, но сега като потърсих по-общо, намирам и доста по-евтини:

https://www.pazaruvaj.com/dynni-platki-c3128/socket-1200/?orderby=1

вече дали има това, което търсиш, може и да си е специфично - отваряш сайта на производителя на дъното, което си харесал, и гледаш спецификациите на модела.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Нали много разбираш, защо не четеш?

https://www.faceofit.com/intel-amd-nvidia-support-4k-native-hevc-decoder/

Е, това пак не е сайта на АМД, аз на баячки и коминочистачи не вярвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха чичето си купува видеокарта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Този сокет са си скъпи дъната . 3840/2160 не е ли правилният стандарт за 4К резолюция ? Инак аз бих се ориентирал към  преходници или видеокарти с необходимите интерфейси !

3840х2160 е стандарта за монитори и телевизори 

4096x2160 e стандарта за кино

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Raze написа:

За този сокет изобщо няма по-евтини от 200 лева дънни платки като гледам. Ако изчакаш някоя и друга година, може и да има. Защо се набута с на интел боклуците?

С DP може и да няма но чак въобще? За 160 лв. има дъна с 4 слота за рам - https://plesio.bg/danni-platki-c-69977721/gigabyte-motherboard-b460m-ds3h-1200-b460-ddr4-p-343585.html?orderSource=1

Просто в момента наличностите са мизерни и всички ще зареждат след Н.Г.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, после намерих и по-евтини, писал съм по-надолу, но не съм ги гледал коя какво има/няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

С DP може и да няма но чак въобще?

Без Displayport  няма да има [email protected] и няма да е готина картинката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E, видях ви колко големи разбирачи сте, не искахте да ми кажете кои са по-евтините модели и това си е.
Като не съм шаранче на което можете да му пробутате услугите си да му сглобите компютър за игри, не ви интересувам изобщо.
От същата марка има по-евтин модел, ама го няма в амазоните около мене. По-евтино има този например
https://www.amazon.de/-/en/MAG-B460-TORPEDO-MSI-Torpedo/dp/B08HKJGTS8

Значи за да задоволя любопитството на следващите темата, ето какво съм поръчал:

spacer.png

Естествено при нас е малко по-скъпичко, ама доставката е безплатна и мога да връщам без причина и ми възстановяват парите за около 1 седмица. 

Сега понеже се изложихте яко от страх да не би случайно нещо да сте ми полезни, хайде поупражнявайте се със съвети какви ЦЦД-та и ква РАМ да турям.

Абе това М.2 дето се завинтва, има ли чалъм да му спирам тока и да не го вижда дъното като налично ?
Щото аз много обичам да им спирам тока на твърдите ми дискове, да им се правя на началник.
Па и да не прескачат вирусчета разни от един диск на друг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.12.2020 г. в 21:20, ncl написа:

Защото си мисли, че като на вграденото видео пише UHD, ще може да гледа 4К видео в YT без проблеми.

Като почна да го гледам ще станеш за смях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже и някой от екипа на калдата се издава че го е яд, че не съм шаранче и е кликнал вместо мене да излиза фалшиво решение най-отгоре в зелено.

А с амазонци се получи иненада, поръчал съм аз дъното от холандския за 115 евро пък то трънало от Испания където му измислили цена 160 евро, ха ха ха  егати циркаджиите са тия мошеници.

spacer.png

Значи баламите у Испания го плащат по-скъпо.

Изглежа че холандския амазон се явява нещо като виртуален, без собствени складове, щом като и процесорът тръгна чак от Лайпциг а SSD-то още се чудят от къде да тръгне. Е па нищо, нали като е поръчано от Холандия излиза по-евтино.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не беше такъв надъхан разбирач, че чак да те блокирам, можеше да съм ти казал отначало, че дори и с един атлон за 50-60 евро и едно дъно за около 55 можеше да си постигнеш целите(освен нетфликс HDR). Даже и сега не си струваше времето да ти чета тъпата тема, но постоянно излиза най-отгоре и викам ,хайде да го видя ,какъв му е казуса този път на господин психоаналитика.

Честито, минал си наистина много тънко. Можеш да си горд със себе си.

Ползвай си със здраве ненужно скъпия процесор и тройно по-ненужно  дъно. За тези пари можеше да си купиш графична карта, но ти си много в час и няма да се минеш...

Но като ти гледам отношението към момчетата,които се мъчат да ти помогнат, си го заслужаваш .

Явно че освен от немски закони и от компютри нямаш понятие. Но верен на себе си, обясняваш на хората по в час от теб ,колко са тъпи.

Маркираният отговор е напълно на място!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Tommygun написа:

Ако не беше такъв надъхан разбирач, че чак да те блокирам, можеше да съм ти казал отначало, че дори и с един атлон за 50-60 евро и едно дъно за около 55 можеше да си постигнеш целите(освен нетфликс HDR).

Могло е ама само в твоите сънища.
1. https://www.amd.com/fr/products/apu/amd-athlon-3000g
Никъде не са написали че този двуядрен мъник поддържа HDMI 2.0 и [email protected] Hz.
2. https://www.gigabyte.com/fr/Motherboard/B450M-S2H-rev-10/sp#sp
Тия пък са писали че поддръжката варира според сложения процесор на дъното.
(Note) Actual support may vary by CPU.
Освен това тази дънна платка не е АТХ.
3. Аз купувам само ако са се показали в амазона, та да ги държа за гушата Аз ако не ми пратят стоката, да си ми върнат мангизите амазонци. А ако отида да пазарувам директно на неизвестни ми сайтчета, ще ме разиграват като маймуна и нищичко няма да мога да им направя, швабски не говоря и не ми се учи въобще.
Кутията на компютъра я купих от немски магазин, ама поръчано през германския амазон и платих даже 15 € за доставката по DHL , защото той не я е оставил налична на склад при амазонци, да ми я доставят безплатно. Дойде кутията, горе долу навреме, ама ако не беше дошла щях да си искам парите от амазонци. Един друг германски магазин нямаше обявената от него стока и анулирах поръчката и амазонци веднага ми писаха, че ще ми върнат парите в рамките на 7 работни дни. Абе с амазон клиентът има гарантирана сигурност, а с твоите магазинчета няма сигурност.

Та така, кой е този балък който ще си купи Ryzen или Athlon за които и дедо боже не ги знае каква резолюция поддържат ???

Оная шефката на АМД от азиатски произход първо да се научи да бъде коректна с потенциалните си клиенти, а не да си въобразява че съм някакво хлапе което само си мисли на игрички да играе. Като не казва ясно какво може и какво не може да прави нейният процесор, еми да си го яде тя. Други по-цивилизовани хора обясняват техните процесори какво могат да правят и съответно ми продадоха една бройка, ето я:
https://b.radikal.ru/b06/2012/8e/91d8ba804ff2.jpg

spacer.png
Обаче радиаторчето и вентилаторчето нещо ми малеят, ще трябва да се мисли евентуално за по-голям радиатор за LGA 1200 щото на този дето го имам чарколяците няма да се напаснат за някакви си около 3 мм спрямо дупките на дънната платка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта си им пише 4K HDR. A ето има и хора ,които са го пробвали.

CgH28yT.jpg

Аз лично съм пробвал Атлон 200GE и няма никакъв проблем нито с Youtube 4K,нито със свален филм. Колкото до 60 фпс, много ми е чудно как точно се вижда разликата при филм между 30 и 60 кадъра ако няма дропове на кадри. Лично аз не я виждам, а съм пробвал. Ако е игра има голяма разлика между 30 и 60, за филм явно е въпрос на очи...

Не искам да отварям дискусията наново, просто ти написах да си знаеш. Вече си си купил.Това че едните го имали на страницата а другите не, са пълни глупости. НИКОГА не се гледа за хардуер на страницата на производителя. Там има само реклама, но не и реална картинка за кое колко и какво може. Защото ако им вярваш, ще излезе че и игри можеш да играеш с вградената графика. Или че 4-ядрен процесор е страшно як.

А Амазон е последното място за покупка на хардуер. По-точно предпоследното преди Ибей. Нито цените нито поддръжката са им на нивото на сериозните магазини. Всеки магазин от ранга на Mindfactory ,Аlternate или Caseking са с по-добри цени и дори предлагат за някои стоки смяна до врата с резервна част докато ти я оправят или сменят.За всичко друго Амазон е номер едно и аз нон-стоп пазарувам(днес дойдоха 2 пакета), но не и хардуер.

Ползвай си ги със здраве и другия път може и да ти се помогне навреме ако попиташ като човек. Не че е проблем,просто си дал двойно пари от това ,което е можело да дадеш за същия резултат. А с разлика от 100 евро спокойно си купуваш графична карта ,за която няма чуденки дали може, как може и какво може....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tommygun написа:

В сайта си им пише 4K HDR. 

Това че едните го имали на страницата а другите не, са пълни глупости.

НИКОГА не се гледа за хардуер на страницата на производителя.

Абсолютно нищо не пише на сайта им, дал съм линк към страницата, отвори си я на немски.
Когато производителят нищо не ти гарантира, що да му даваш пари на него ?

Това лято се прецака старото ЛЖ 32 инчово.
И едни големи философи продавачи се оптваха да ми пробутат телевизор който не поддържа DVB-T2 , ама не успяха. 
Нямало било имало значение че не писало на сайта на Самсунляка дали ще ми отвори германските канали на DVB-T2.
Е, аз си намерих Панасоник и на сайта им пише че поддържа каквото ми трябва.

Аз на трети страни тествали нещо си там и писали измишльотини не вярвам.
Единият продавач от Saturn.lu ми отваря френски сайт и ми вика, гледай поддържа го.
Накарах го да отвори сайта на самсунга и там няма написано дали го поддържа или не.
Един от Лж там беше , не го знам какъв е, карат го него да ме баламосва, ама и той не можа да ми покаже на сайта на ЛЖ за един наличен модел какво поддържа.
Еми не ми продадоха нищо бе.

Аз ги питах тука на друга тема неразбиращите фенове на АМД, но те така и не можаха да поднесат достоверна информация. 
Слави вика че бил работел неговия Ryzen 3 3200G ама на друга тема писал, че дъното му е някакво 320 ... ха ха ха .... , е как да вярваш на таквива хора които само се чудят как да се изфукат нещо, ама не си признават с какво дъно са ?

В заключение, тука на този форум никой нищо не разбира от компютри, само дебнат някой да пита за нова конфугурация и се надпреварват да му пускат линкове от къде да си купи.
А когато ги притиснеш с неудобен въпрос, еми разтягат ти локуми до безкрай и черното било бяло, щото точно на тях така им се било искало.

Е няма да си купувам АДМ боклуци на мой риск.
Като не искат да обясняват какво поддържат тъпите им процесори правени в чужда фабрика, щото те тяхна нямат, еми има си геймъри да им ги купуват.
Аз на игри никога не съм играл и видео карта не ми трябва !

-------------------

А тези Mindfactory ,Аlternate или Caseking пращат ли безплатно до Белгия  ?

Леле много големи скъпчии тия германци бе, цели 180 € за процесор искат и после като не поддържа 4К няма да ми върнат парите, щото те не са ми обещавали нищо такова. 

0c192c291565.png

Ха ха ха ... амазон били лоши щото връщат парите без да ти искат никаква причина и пращат безплатно от Холандия, Германия и Франция до Белгия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.amd.com/en/processors/athlon-desktop#-Entertainment

Линка ,който си дал не е за процесора ,за който ти говоря аз.

За много от нещата не си прав ,и очевидно нямаш понятие от хардуер,но не ми е работа да те просветлявам.

Оправяй се и си ползвай със здраве Интела на скъпото дъно.

Няма да имаш проблеми а ако някой друг има подобен казус и си направи тема ще му се помогне, едва ли ще направи като теб напук на всички ,които му говорят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Tommygun написа:

https://www.amd.com/en/processors/athlon-desktop#-Entertainment

Линка ,който си дал не е за процесора ,за който ти говоря аз.

E и ?

От последния ти линк виждам че щедро ми обещават play the most popular esports games in high-definition 720p right out of the box. 
Ама кво ми пука на мене за игрички, не съм хлапе.
От този линк стигам до следния:
https://www.amd.com/en/products/apu/amd-athlon-gold-3150g

където пише черно на бяло OEM Only 
лошо, много лошо, за да го имам трябва да си купя сглобен марков компютър, щото не го дават на простосмъртни като мене.
Абе по-пропаднала фирма от тая прехвалена АМД едва ли има.
Тези хора са неспособни да подават на пазара процесори, щото други им ги правят.
И в момента тука при мене просто не може да си купи човек 4 ядрен Ryzen с 8 нишки който официално да поддържа 4К на 60 Хеирца.
Факт !

Просто тази фирма не се интересува от хора като мен който не играят на игри.
Какво да се лъжеме ?

А иначе, за уж недоразбралите що трябва АТХ дъно.
Еми щото има повече възможности да си турям PCIe  карти на него
https://en.wikipedia.org/wiki/PCI_Express
и има и втори М.2
И има и

USB 3.2 Gen2 Type-A Port (10 Gb/s)

USB 3.2 Gen2 Type-C Port (10 Gb/s)

където да си свързам външни SSD -та

и .... такива работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма човек, който да не е чувал за Бай Ганьо. Но кой всъщност е той? Откъде се е появил този недодялан и нахален хитрец? Читателите на калдейта ще имат възможност да се запознаят с приключенията му в Европа и България. Много от ситуациите, в които изпада героят, будят искрен, но и горчив смях. И предизвикват към размисъл. Всеки народ има своите индивиди. За нас, българите, „Ганьо - Белгиеца“ е един от тях, защото той се опитва да ни покаже какви сме и какви не трябва да бъдем.

Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия — и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец. - из "Бай Ганьо тръгна по Европа".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, bageorgiev написа:

Всеки народ има своите индивиди. За нас, българите, „Ганьо - Белгиеца“ е един от тях, защото той се опитва да ни покаже какви сме и какви не трябва да бъдем.

Абе момче много ти бръмчи вентилатора на процесора та те главозамайва  и не знаеш какви ги бръщолевиш бе.
Вземи го смени с това от тука:
https://www.amazon.de/-/en/SilentiumPC-Fera-HE1224-CPU-Cooler/dp/B01C0L60KU/ref=pd_sbs_147_4/260-5056326-2527429?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B01C0L60KU&pd_rd_r=54417678-056f-41f9-9b89-6c372c65cc44&pd_rd_w=iZhXE&pd_rd_wg=hYxP9&pf_rd_p=17269923-e95e-42b2-b8e1-f208b58f5815&pf_rd_r=V41GNT637EGET4GRCT0T&psc=1&refRID=V41GNT637EGET4GRCT0T

обещават само 15 децибела шум бе
120mm PWM-controlled Sigma PRO fan for quiet operation, 15 dBA only

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване