Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Активен субуфер към уредба 2+1?!

Препоръчан отговор

Здравейте! Трябва ми пасивен субуфер 150-200ВW до 400лв., който да е на щипки, за да го свържа към ето това https://www.cnet.com/products/sharp-cd-sw330/ тъй като бюджетът е ограничен и идеята ми е да ползвам усилвателя на уредбата, а и функциите ѝ. А по-нататък и колоните да сменя. Но тъй като не мога да намеря пасивен субуфер в моя бюджет, който хем по спецификации да става за усилвателя, хем да е и на щипки, ако може да ми посочите. Или да ми посочите активен и как да го свържа към уредбата, която забравих да спомена е включена към звуковата ми карта на PC-то. Спецификациите на уредбата са :

Amplifier:

Output power Front Speakers: 115 watts minimum RMS
per channel into 6 ohms from 100 Hz to 20
KHz, 10% total harmonic distortion.
Subwoofer: 220 watts RMS into 12 ohms
from 50 Hz to 120 Hz, 10% total harmonic
distortion.
Output terminals Front Speakers: 6 ohms
Subwoofer: 12 ohms
Headphones: 16 - 50 ohms
(recommended: 32 ohms)
Video output: 1Vp-p
Input terminals Game/Auxiliary (audio signal):
500 mV/ 47 k ohms
Game/Video: 1Vp-p

Front speaker:

Type 3-way type speaker system
Super tweeter
2" (5 cm) tweeter
6-5/16" (16 cm) woofer
Maximum input
power
230 W
Rated input power 115 W
Impedance 6 ohms
Dimensions Width: 7-7/8" (200 mm)
Height: 13" (330 mm)
Depth: 9-1/8" (231 mm)
Weight 7.3 lbs. (3.3 kg)/each

Сегашният субуфер:

Type Full Range
8" (20 cm) subwoofer
Maximum input
power
440 W
Rated input power 220 W
Impedance 12 ohms
Dimensions Width: 9-13/16" (250 mm)
Height: 13" (330 mm)
Depth: 11-9/16" (294 mm)
Weight 13 lbs. (5.9 kg)
Tuner
Cassette deck
Frequency range FM: 87.5 - 108.0 MHz
AM: 530 - 1,720 kHz
Frequency
response
50 - 14,000 Hz (normal tape)
Signal/noise ratio 55 dB (TAPE 1, playback)
50 dB (TAPE 2, recording/playback)
Wow and flutter 0.3 % (WRMS)
1 – 2

20201227_142931~1.jpg

20201227_143026~1.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо, искаш да сменяваш сегашният субуфер? Малко мощност ли има?

Ако е неизправен, трябва да търсиш втора ръка  подобен от същата/подобна уредба на 12 ома, 220 W или го занеси за ремонт.

Ако, искаш да подобриш звука на аудио системата и не слушаш музиката силно: правилното е да смениш уредбата със стерео усилвател + чифт качествени ОТ/тонколоните (било те букшелф или подови)

Например ако нямаш "възможност" ,да ги смениш наведнъж,вземаш стерео усилвател и си слушаш със сегашните тонколони. След време добавяш ОТ. Може и в обратен ред.

П.П. Между другото, ако мислиш че ватовете на уредбата са верни (по скоро не). Това им е динамичната мощност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Mr. ?? написа:

Защо, искаш да сменяваш сегашният субуфер? Малко мощност ли има?

Ако е неизправен, трябва да търсиш втора ръка  подобен от същата/подобна уредба на 12 ома, 220 W или го занеси за ремонт.

Ако, искаш да подобриш звука на аудио системата и не слушаш музиката силно: правилното е да смениш уредбата със стерео усилвател + чифт качествени ОТ/тонколоните (било те букшелф или подови)

Например ако нямаш "възможност" ,да ги смениш наведнъж,вземаш стерео усилвател и си слушаш със сегашните тонколони. След време добавяш ОТ. Може и в обратен ред.

П.П. Между другото, ако мислиш че ватовете на уредбата са верни (по скоро не). Това им е динамичната мощност.

Мощността е добра, но не ми харесва звукът и на баса, и на колоните, но няма средства за смяна наведнъж. Няма ли вариант да използвам този усилвател? Да сменя поетапно бас и после колони, после усилвател?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност не мога ли да свържа активен субуфер към звуковата карта, която е Creative sound blaster Z https://en.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-z

при положение и, че уредбата е на звуковата карта и само да разкача от уредбата нейния си субуфер, който само ще разваля звука?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, ssentissim4o написа:

Мощността е добра, но не ми харесва звукът и на баса, и на колоните, но няма средства за смяна наведнъж. Няма ли вариант да използвам този усилвател? Да сменя поетапно бас и после колони, после усилвател?

Щом е така и искаш да слушаш музика ,а не шумотевица сменяваш всичко, както те посъветвах по-горе. Усилвател, ОТ и след това добавяш активен субуфер.

Защото, тези тип уредби са направени за "бум бум" качество. Например: баса им е силно приповдигнат и не е чист. Другите честоти също са "отрязани"

Всякави комбинации със активни субуфери са силно непрепоръчителни. Активен субуфер със високо ниво на свързване (hi-level input) е възможно да се свърже към уредбата.

Но, не си заслужава усилията. Още, повече че за 400 лв. ,не може да се вземе нов добър активен субуфер. Нито, пък чифт букшелф ОТ (с 6.5 инча драйвери), или стерео усилвател.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.12.2020 г. в 15:22, ssentissim4o написа:

Няма как да ползваш този усилвател, защото е направен да работи с конкретните колони и суб на 12 ома. Потърси и ще видиш, че няма пасивни субове с такъв импеданс - повечето са на 4 ома., по-рядко на 8 ома. Щом не ти харесва и звукът на колоните е безмислено да се добавя и активен суб. Мога да ти предложа да продадеш въпросната система и с парите от нея + онези 400 лв. да си купиш две колони примерно като тези Комплект 2 подови тонколони MAGNAT, Monitor Supreme 1002, mocca - eMAG.bg   и стерео усилвател втора ръка. Суб няма да ти трябва ако ползваш подобни колони.

За колони ти предлагам нови защото за втора ръка трябва да ти ги избира и чуе човек дето знае за какво става въпрос, не че и за усилвателя не е така но там е по-лесно.

Весели празници и успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, AGD написа:

Няма как да ползваш този усилвател, защото е направен да работи с конкретните колони и суб на 12 ома. Потърси и ще видиш, че няма пасивни субове с такъв импеданс - повечето са на 4 ома., по-рядко на 8 ома. Щом не ти харесва и звукът на колоните е безмислено да се добавя и активен суб. Мога да ти предложа да продадеш въпросната система и с парите от нея + онези 400 лв. да си купиш две колони примерно като тези Комплект 2 подови тонколони MAGNAT, Monitor Supreme 1002, mocca - eMAG.bg   и стерео усилвател втора ръка. Суб няма да ти трябва ако ползваш подобни колони.

За колони ти предлагам нови защото за втора ръка трябва да ти ги избира и чуе човек дето знае за какво става въпрос, не че и за усилвателя не е така но там е по-лесно.

Весели празници и успех!

Благодаря за отговора! А възможно ли е на Creative Sound Blaster Z да се върже паралелно и активен суб заедно с тези колони на Магнат, които ще са на зеления line out предполагам. Че по упътването на картата аз го разбирам, че може. Не съм аудиофил, но обичам силно и плътно "тубца, тубца" да се чува. То в момента на зеления line out ми е уредбата, останалите изходи са свободни- слушалки, микрофон, 5.1 система.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може и активен суб да сложиш стига да имаш пари. С тези колони според мен няма да ти е необходим. Те са конструирани за да имат в повечко ниски честоти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване