Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Създаване на Release file

Препоръчан отговор

Опитвам се да си направя локално репо за Дебиан. пуснал съм си Апачи създал съм си директориите всичко до тук е шест но когато си го добавя в сорс кода почва да мрънка че му липсва Release file, създадох го а сега се размрънка че не му харесва дистрибуцията...  Та как аджеба се създава тоя файл? apt-ftparchives release .>Release създава празен файл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, danieli написа:

Май не ами ще го пробвам и след два три дена ще пиша иначе пробвах ей тази щуротия

https://cihar.com/publications/misc/debian-repository-howto/

Иначе на мен ми трябва нещо такова но с мои пакети

https://www.unixmen.com/setup-local-apt-repository-using-installation-media-in-debian-8/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, danieli написа:

Стана ми интересно и утре ще се пробвам и аз и ще пиша

Ще го изучим тоя Дебиан, все пак на него се крепи половината интернет...

"В началото бе Дебиан.. „ :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема се оказа в линковете за връзка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То като го схванах се оказа лесна работа да си имаш репо на локалката

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само от любопитство - колко пакета си качил на локала?

При мен излязоха почти 5000. Това от двд диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, danieli написа:

Само от любопитство - колко пакета си качил на локала?

При мен излязоха почти 5000. Това от двд диск.

1 събрах си го сам а и това ми беше целта да се науча да събирам пакети и да си направя репо иначе пакета е моя програма с Кют

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване