Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Искам законна версия на Майкрософт офис,5

Виж решението Разрешен от Bubbles,

Препоръчан отговор

Искам законна версия на Майкрософт офис, може и със заплащане, но да не е 365

Очаквам и да е доста по-евтина, но най-важното е да е законна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • singreflex промени заглавието на Искам законна версия на Майкрософт офис,5
  • Решение

Ами пиши в Ebay Microsoft office и гледай резултатите, купи си който предпочиташ и ччети внимателно описанието преди да вземеш решение да пазаруваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пред Майкрософт, ако проверяват колкото си искат. Първо, защото като преподавател имам нмого важни контакти и второ, защото Майкрософт явно настъпват вече яко за нелегални версии и ме предупредиха, че ако техен продукт се намери при мен, ще ми спре и купения 10...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, singreflex написа:

Пред Майкрософт, ако проверяват колкото си искат. Първо, защото като преподавател имам нмого важни контакти и второ, защото Майкрософт явно настъпват вече яко за нелегални версии и ме предупредиха, че ако техен продукт се намери при мен, ще ми спре и купения 10...

Въпросния W10 е купен лично от вас или от министерството? Вие като преподавател на служебна машина или като обикновен човек в домашни условия?

Как Ви преупредиха? И какво само ще ви спрат купения W10 ... голяма работа, а няма да ви съдят?

Важни контакти къде?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

продадоха ми новата машина - лична, не е за Академията в която преподавам - с платен 10, но и с обяснението, че МС вече започват яко следене, особеон на техни рограмим свалени незаконно. Не искам разправии, не исками покупка о несигурно място. Предложението на предния колега за ebay може ли да се смята надеждно? Аз така мисля...

Имам версия за безплатно като преподавател, но МС искат мейла на самата академия и да става през нея, а не ми се занимава...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
продадоха ми новата машина - лична, не е за Академията в която преподавам - с платен 10, но и с обяснението, че МС вече започват яко следене, особеон на техни рограмим свалени незаконно. Не искам разправии, не исками покупка о несигурно място. Предложението на предния колега за ebay може ли да се смята надеждно? Аз така мисля...
Имам версия за безплатно като преподавател, но МС искат мейла на самата академия и да става през нея, а не ми се занимава...

Ако не е за в училище ще свърши работа, аз от там си купих и си работи отлично.
Създават нов акаунт обаче и го регистрират.
И отново подчертавам четете внимателно описанията и отзивите за продавачите, не купувайте също така от нови(без репутация) защото има и мошеници.
И в никакъв случай не ползвайте в институции, само в къщи, просто за всеки случай.

Envoyé de mon H9436 en utilisant Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Bubbles написа:

Ами пиши в Ebay Microsoft office и гледай резултатите, купи си който предпочиташ и ччети внимателно описанието преди да вземеш решение да пазаруваш.

Струва ми се, че това е сигурното място, нали, ако и Ebay  не са...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, singreflex написа:

това е сигурното място

У дома има четири компютъра с различни уиндоуси, активирани с купени от  EBay продуктови ключове, всичките приети веднага и до сега работят без проблеми. Можеш да си спокоен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали е легален един продукт на Microsoft се определя от две неща - дали имате право да ползвате точно тази версия, и дали имате писмен лиценз от Microsoft.

Това, че сте си купил сериен номер за няколко долара от eBay, с който сте успял да регистрирате по Интернет някакъв продукт, не го прави легален. Със същия успех може и напълно безплатно да ги генерирате ключ с някой кийген. Няма да издържи евентуална проверка. 

преди 5 часа, singreflex написа:

Ами позанимавайте се.

Имате право на безплатен легален лиценз, а сте тръгнал да купувате съмнителни ключове от eBay?!? Много странен преподавател сте :) .

преди 5 часа, singreflex написа:

Струва ми се, че това е сигурното място, нали, ако и Ebay  не са...

eBay - сигурно място?!?  

small.L.gif.bb674e6b88d2e2f91779c5b92029

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, singreflex написа:

В Али експрес има ключове за офис пакетите,вървят по 5 6 долара,а тия за виндовс 10 по 2 3 долара :D За виндовс съм взимал 10 ключа за мен и мой познати,нямат проблем,офис пакетите съм взимал 2 за офис 2016,също без проблем премина активация и всичко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Евгени Богданов написа:

В Али експрес има ключове за офис пакетите,вървят по 5 6 долара,а тия за виндовс 10 по 2 3 долара :D За виндовс съм взимал 10 ключа за мен и мой познати,нямат проблем,офис пакетите съм взимал 2 за офис 2016,също без проблем премина активация и всичко.

Това не ги прави законни/легални! Само активирани към сървърите.

Кой ще ме спре да ползвам OS или Office - с ограниченията, че не е активиран? Ще виждам един досаден надпис - свиква се, ще трябва да кликам още на едно две места - няма проблем. На въпрос - защо го ползваш така - ами вие така сте го направили, а аз тествам дали ще ми върши работа за да го купя, някога евентуално, може би, ще видим ...

преди 8 часа, singreflex написа:

продадоха ми новата машина - лична, не е за Академията в която преподавам - с платен 10, но и с обяснението, че МС вече започват яко следене, особеон на техни рограмим свалени незаконно.

Кой ви я продаде, този който ви ги говори тези неща като какъв се явава - представител на М$ за България или .... някой колко продава Office пакет също и работата му пряко зависи от оборота - тоест той има изгода да Ви продаде нещо.

И още едно нещо - вие преподавате самия MS Office пакет или ви трябва просто софтуер на който да създавате текстови документи, таблици, презентации ...

Защото Света не свършва без MS Office ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, RudeBoy написа:

Това, че сте си купил сериен номер за няколко долара от eBay, с който сте успял да регистрирате по Интернет някакъв продукт, не го прави легален. Със същия успех може и напълно безплатно да ги генерирате ключ с някой кийген. Няма да издържи евентуална проверка. 

Това изобщо не отговаря на истината. eBay продава ключове на бракувани компютри с преносим лиценз. Щом при активацията ключът се приема, това означава (категорично) две неща-че той (ключът) отговаря за инсталираната версия и че е годен за активиране. Каква по-голяма проверка от това? Не бива да се бърка eBay с някой сайт за капуста.ru

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, NEVADA написа:

eBay продава ключове на бракувани компютри с преносим лиценз.

Първо - eBay не продава нищо. Той е виртуално място, където разни търговци продават разни неща. Второ - никъде не съм видял, че тези ключове са от бракувани компютри. Трето - лицензът върви към определена машина, или определен акаунт. Ако машината се бракува, това изобщо не означава, че ключът е "свободен", и може да се слага на друг произволен компютър. Аз съм купувал бракуван в Западна Европа компютър, внесен в България от предприемчив търговец, и продаден ми като "втора употреба". С легален Windows 7, със стикера с продуктов код на кутията.

Щом при активацията ключът се приема, това означава (категорично) две неща-че той (ключът) отговаря за инсталираната версия и че е годен за активиране.

Нищо подобно не значи.

Те и генерираните с кийген ключове се приемат при активация. Това прави ли Windows-а легален? Не.

Каква по-голяма проверка от това?

Писал съм в този форум каква е истинската проверка - обаждате се в местното представителство на Microsoft, и молите те да ви проверят лиценза. Те са единствените оторизирани да го правят. В крайна сметка - Windows е тяхна собственост.

Айде като си толкова сигурен, обади им се, и кажи: "У дома има четири компютъра с различни уиндоуси, активирани с купени от  EBay продуктови ключове, номера ....., ....., ....., ..... . Версиите са  ..... ..... ..... ..... , компютрите са ..... ..... ..... ..... . Нямам фактура за тези ключове, само разпечатка, че съм ги платил на някакъв неизвестен търговец в eBay. Легални ли са?" . И напиши тук отговора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, plamen_petrov_80 написа:

Това не ги прави законни/легални! Само активирани към сървърите.

Кой ще ме спре да ползвам OS или Office - с ограниченията, че не е активиран? Ще виждам един досаден надпис - свиква се, ще трябва да кликам още на едно две места - няма проблем. На въпрос - защо го ползваш така - ами вие така сте го направили, а аз тествам дали ще ми върши работа за да го купя, някога евентуално, може би, ще видим ...

Кой ви я продаде, този който ви ги говори тези неща като какъв се явава - представител на М$ за България или .... някой колко продава Office пакет също и работата му пряко зависи от оборота - тоест той има изгода да Ви продаде нещо.

И още едно нещо - вие преподавате самия MS Office пакет или ви трябва просто софтуер на който да създавате текстови документи, таблици, презентации ...

Защото Света не свършва без MS Office ...

Преподавател съм в Художествената Академия, не преподавам компютърни науки, затова питам за нещата, които не са моя професия.
Уиндоус ми е продаден и качен на новата машина, от която имах нужда - с 16 РАМ и SSD за С, за да мога да си върша работата. Фирмата, която ми направи компа е стара, известна и добра. МС офис ми е изключително нужен, не е въпросът дали свършва светът, а че неговите конкуретни не вършат същите неща по същия начин и имам причини да искам точно това, което искам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега - от Ибей наистина можеш да купиш от човек който го продава... и този ключ наистина може да е легален. Демек - човека може да е закупил легален продукт и в един момент нещо му писва и решава да го продаде.

Обаче остават две големи неизвестни :

- ключа го знаеш не само ти, но - и той ... и той ако иска може да го продава  и на други, колкото си иска пъти
- получаваш имейл от непознат човек от чужда държава /най-вероятно/ и нямаш никакво друго доказателство за сделката и за това, че лиценза е легален и законен

Ключ по този начин може да си закупиш само заради това Windows-a просто да работи и се ъпдейтва коректно, но нямаш доказателство за лиценза пред "проверяващи" от Майкрософт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, singreflex написа:

Майкрософт явно настъпват вече яко за нелегални версии и ме предупредиха, че ако техен продукт се намери при мен, ще ми спре и купения 10...

Кой те е наплашил така? Няма проверки дали се ползва лицензиран продукт. А от MS няма как да спират един продукт заради друг.

Преди над 10 години минаха в министерствата и констатираха, че 80% от компютрите имат пиратски софтуер.

И... нищо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, singreflex написа:

Преподавател съм в Художествената Академия, не преподавам компютърни науки, затова питам за нещата, които не са моя професия.

Предай моите белгийски поздрави на Божидар Бояджиев, знаеш го кой е.
Той ми направи голяма услуга преди време, та заради това аз сега ще ти помогна.
Значи, отиваш на сайта на Микрософт и си купуваш легално от тях лиценз, щом като те е страх и не искаш да ползваш безплатните https://bg.libreoffice.org/

Друг вариант за да си спиш спокойно просто няма.
А аз компютрите си ги сглобявам сам и не давам нито стотинка на Микрософт, нито на никой друг от никакви сайтове.
Ама ти си художник човек, вие артистичните натури не ги разбирате хватките със софтуерите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Белгиеца написа:

А аз компютрите си ги сглобявам сам и не давам нито стотинка на Микрософт

Юнак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:

Кой те е наплашил така? Няма проверки дали се ползва лицензиран продукт.

Хах ,сигурно Кубрат Пулев е станал представител на майкрософт за България, затова така..............:))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, singreflex написа:

Майкрософт нямат законна версия на нищо братле. Всичкото им е криминално. Все едно да искаш законна версия на кокаин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.12.2020 г. в 17:12, singreflex написа:

Струва ми се, че

Поредният, допуснал грешката да се регистрира и да пише нещо, ще си отиде огорчен и с убеждението, че е попаднал в най-идиотското сборище от психопати и ненормалници... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.12.2020 г. в 14:07, RudeBoy написа:

И напиши тук отговора

Май нашият приятел Цър-Вул-а ще излезе (както винаги) прав, че ти отдавна не си в ред. Няма да коментирам твоите грешни умозаключения, само ще попитам:

Като активирането на уиндоус с купен от eBay ключ не е редовно, как така на всичките ми такива активации пише-този продукт е лицензиран от Майкрософт според общите условия на (и тук е моето име в акаунта ми в Майкрософт). Какво повече може да се иска , освен Майкрософт да лицензира този уиндоус на мое име?

Щом eBay не продава, как така в цялата кореспонденция по закупуването той е страна?

Какво ще кажеш за всички компютри, купени с уиндоус от магазина, на които собствениците дори не знаят какъв им е продуктовия ключ, както и версията-и те ли са нередовни?

Аз си купих преди време уиндоус 8.1 на ДВД диск от Технополис за 199лв. На диска има отпечатан и продуктов ключ-той също ли е нередовен?

Бой Джордж, всичко се свежда да имаш уиндоус и продуктов ключ, който съответства на версията и не е зает в друг компютър. Всичко друго са твои фантазии, само се излагаш. Гледай си снимките и остави техниката на техниците.

11.PNG

12.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото, което не ми е в ред е, че все още се опитвам да налея малко акъл в кухите пробити лейки на някои хора ... Някакси все още вярвам, че Калдата е място, където може и трябва да има обмен на полезна информация, а не просто всеки да си излива простотията на воля. Та така, да почнем.

"как така на всичките ми такива активации пише-този продукт е лицензиран от Майкрософт според общите условия на (и тук е моето име в акаунта ми в Майкрософт)"

А ти случайно да си ги чел някога тези "общи условия"? Да припомня - излизат ти всеки пъти, когато инсталираш Windows, и се иска да цъкнеш отдолу на отметката "Прочетох и се съгласявам ...", за да продължиш инсталацията. Ама ти май само цъкаш механично, и даваш нататък. Честно, не ти ли е било любопитно да прочетеш поне веднъж какво пише там? За теб, и за другите като теб:

https://www.microsoft.com/en-us/Useterms/Retail/Windows/10/Useterms_Retail_Windows_10_Bulgarian.htm 

Та, в отговор на въпроса ти, да цитирам тези условия: "Успешното активиране не означава потвърждение, че софтуерът е оригинален или правилно лицензиран." Тоест, лиценз и активиране са две различни неща. 

"Щом eBay не продава, как така в цялата кореспонденция по закупуването той е страна?"  Честно, това е толкова тъпо, че даже не знам как да го оборя. Къде си видял, че eBay е страна по сделката?... Ти от магазин eBay ли купуваш, или от някакъв търговец в него? Я си виж внимателно документацията! Купил си ключ от някойси franckvanderberg, с "писмена гаранция" :D

"Какво ще кажеш за всички компютри, купени с уиндоус от магазина, на които собствениците дори не знаят какъв им е продуктовия ключ, както и версията-и те ли са нередовни?"  Ще кажа, че си нямаш представа какво е OEM издание на Windows, и за какво служи :) .

"Аз си купих преди време уиндоус 8.1 на ДВД диск от Технополис за 199лв. На диска има отпечатан и продуктов ключ-той също ли е нередовен?"  Тъй като съм работил в Технополис, мога да ти отговоря. Ако си прочел лицензионните условия, трябва да си разбрал вече, че има само два легални начина да си закупиш Windows - заедно с устройството, на което е предварително инсталиран от производителя, или като самостоятелен софтуер, директно от Microsoft или упълномощен от него търговец. Е, "Видеолукс холдинг", собственик на веригата магазини "Технополис", е такъв търговец. Продуктите на Microsoft, които продава, са оригинални, закупени директно от представителството в България. И изглеждат така:

13932554289182.jpg

11458351726622.jpg

А не просто сериен номер, изпратен ти на e-mail-а от някакъв търговец от e-Bay. 

"Бой Джордж, всичко се свежда да имаш уиндоус и продуктов ключ, който съответства на версията и не е зает в друг компютър." Бай Баварец 320, поредната ти тъпотия. Всичко се свежда до това, да имаш фактура, че си си платил Windows-а или Office-a, и да ползваш разрешената за теб версия. Я да те светна нещо ;) . Гледам от скрийншота, който си дал, че версията ти на Windows е LTSC. Ти сериозно ли твърдиш, че легално, като физическо лице, имаш право да ползваш корпоративната версия на Windows?!? :D 

"Какво повече може да се иска , освен Майкрософт да лицензира този уиндоус на мое име?" Казах ти - фактура, или друг платежен документ, където фигурира името ти. В момента твоят Windows е активиран (не лицензиран) на e-mail адреса, който си дал, като си си правил Microsoft акаунт. А не на истинското ти име. Не са ти искали копие на лична карта, нали?

Ако имаш и други въпроси - казвай. Обаче първо искам да прочета какво са ти отговорили от Microsoft, за това, което ти казах да ги питаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване