Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Говорилня или дрън-тема тема

petie1
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте, на някой случвало ли му се е компютърът му да се стартира сам посред нощ ? Моя съм го настроил да си го включвам от копче на клавиатурата, понеже кутията ми е на трудно достъпно място, и тази сутрин към 3 часа бях буден когато видях да се стартира сам и грейна логото на Windows. С Win 10 съм, редовно ъпдейтван, нямам антивирусна разчитам на вградената. В духове не вярвам 😀 но дали е възможно да е някой вирус, освен това започна и да ми замръзва понякога дадена страни на Chrome и да ми излиза прозорчето 

Говорилня.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 14k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• petie1

2084

• АСПЕКТ

2039

• AAUUXX

1067

• Captain Teemo on duty

1002

преди 7 часа, petie1 написа:

А значи и френските даскали и те бетер българските

https://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=179&WorkID=8224&Level=1

И В ПАРИЖ ИМА ГЪСКИ

преди 22 минути, Росен 2 написа:

Здравейте, на някой случвало ли му се е компютърът му да се стартира сам посред нощ ? Моя съм го настроил да си го включвам от копче на клавиатурата, понеже кутията ми е на трудно достъпно място, и тази сутрин към 3 часа бях буден когато видях да се стартира сам и грейна логото на Windows. С Win 10 съм, редовно ъпдейтван, нямам антивирусна разчитам на вградената. В духове не вярвам 😀 но дали е възможно да е някой вирус, освен това започна и да ми замръзва понякога дадена страни на Chrome и да ми излиза прозорчето 

Говорилня.png

Постоянно ми се включва. Имам и ябълка комп и тя се включва. Особено, когато кажа нещо и Siri мисли, че говоря на нея. И почва да говори и се включва. При Cortana е същото.

преди 7 часа, Bubbles написа:

Абе заплатата е по-добра от българската ама с кралска особа мога ли да се меря?

Майкъл Корс gros. Майкъл Корс ашанте!

67.l.webp

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Росен 2 написа:

Говорилня.png

Здравейте, не мисля че въпроса ти е за тази тема а за антивирусния раздел :) Тука си пишем разни смешки, глупости, спамим, чешем си домашните любимци и т.н. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Profruit написа:

Правиш dump на bios. После редактираш в любим hex-редактор. Дописваш низовете за желаните опции.

Кой ще го направи това? Той не знае, какво е dump.

Ти го караш да чете hex. Той и hex не знае, какво е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, PigMan9 написа:

Колкото и да е умен човек, няма как да създаде опции, които не съществуват в БИОС-а.

Въпросния БИОС не разполага с тези опции. Как, според теб, мога да направя така, че опциите да се появят, ако те НЕ са били програмирани в БИОС-а когато е бил създаден?

Дебел дебил, пак те хванах в лъжа. Реагирай, както обикновено.

Или си ми сърдит?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Captain Teemo on duty написа:

Дебел дебил, пак те хванах в лъжа. Реагирай, както обикновено.

Или си ми сърдит?

За кое съм излъгал?

преди 2 часа, Profruit написа:

Правиш dump на bios. После редактираш в любим hex-редактор. Дописваш низовете за желаните опции.

Като опитах да получа кода, получих само assembly инструкции, но не и програмируем код.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Голямо куче е котката.

Като и замирише на лук и почва да мяучи силно.

Знае, че после ще мирише на месо

преди 47 минути, АСПЕКТ написа:

Той и hex не знае, какво е.

И Путлер не знае, че е джудже на токчета

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Росен 2 написа:

Говорилня.png

Обикновено се получава, от ъпдейти.

Прегледай си настройките, за тях - Adjust active hours

преди 7 минути, PigMan9 написа:

За кое съм излъгал?

За много неща... Последно за апартамента.

Не се коси - само проверявам, дали си нащрек.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Реджеп Иведик написа:

И Путлер не знае, че е джудже на токчета

Не, не е джудже на токчета. Какво печелиш от публикуването на злобни приказни срещу Путин.

И стига с този БИОС... Колко пъти да казвам, че от Phoenix Technologies НЕ са добавили въпросната опция. В 5тата резолюция на HP Setup Utility Rev 5.0, опцията просто я няма.

Толкова ли ви е трудно да разберете, че щом опцията я няма, това означава, че я няма.

И спрете да се опитвате да ме изкарате "некадърен". Аз разбирам, но нямам магически способности за декомпилиране на машинен език и добавяне на новости по програмния код.

преди 11 минути, Captain Teemo on duty написа:

За много неща... Последно за апартамента.

Не се коси - само проверявам, дали си нащрек

Не съм лъгал за апартамента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, PigMan9 написа:

Аз разбирам, но нямам магически способности за декомпилиране на машинен език

Казва се, нямам дезасемблер. И ръцете ти къде са, да си изтеглиш от нета а ?

То пък какво ли ще разбереш като видиш асемблерските инструкции.

Ти ръста на Путлер не виждаш, че е гномски.

Ми щом не го виждаш, значи е гном, затуй не го виждаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Реджеп Иведик написа:

Относно Путин.

Цитат от Парменид.

<<^^Всичко, което съществува, винаги е съществувало. Нищо не може да дойде от нищо. И нещо, което съществува, също не може да стане нищо.^^>>

И пак от него.

<<^°Войната е изкуството да се унищожават хората, политиката е изкуството да ги измамиш.^^>>

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, АСПЕКТ написа:

Относно Путин.

Всичко, което съществува, винаги е съществувало. Нищо не може да дойде от нищо. И нещо, което съществува, също не може да стане нищо.

Хейййй, добро утро! На всички.

Не му/им отговаряй, като малките деца са... Само малко внимание и сиебаломайката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, АСПЕКТ написа:

Относно Путин.

Цитат от Парменид.

Всичко, което съществува, винаги е съществувало. Нищо не може да дойде от нищо. И нещо, което съществува, също не може да стане нищо.

Нищо ново под Слънцето.

Само куфарче за какашки и токчета

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Реджеп Иведик написа:

Я, по-спокойно! Какво ми се блещиш отсреща? 🤣🤣🤣🤣

Няма да тегля подобна програма, тъй като не разбирам от писане на директни функции за комуникация с хардуера. Разбирам от дадени програмни езици, но не и от такива.

Проблема с ACPI грешките го реших като смених версията на Линукс ядрото. И ако поискам версия 5 или по-нова, просто ще си изтегля БИОС модификация от официалния сайт, където се пускат модификациите.

Още от самото начало знаех, че проблема идва от новата версия на ядрото на Линукс. ПОКАЗАХ и ДОКАЗАХ, че аз съм прав, но те не ме послушаха.

Дори и днес, месец по-късно, @petie1 все още твърди, че проблема идва от БИОС-а, а не от нови функционалности, които не са съвместими с БИОС-а. Имам отговор в една тема, където му доказвам, че аз съм прав и не греша. И все пак, той продължава да твърди, че не разбирам как се прави и затова имало грешки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, АСПЕКТ написа:

Относно Путин.

Цитат от Парменид.

<<^^Всичко, което съществува, винаги е съществувало. Нищо не може да дойде от нищо. И нещо, което съществува, също не може да стане нищо.^^>>

И пак от него.

<<^°Войната е изкуството да се унищожават хората, политиката е изкуството да ги измамиш.^^>>

Втория цитат в какъв контекст го използваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, PigMan9 написа:

Разбирам от дадени програмни езици, но не и от такива.

От какви програмни езици можеш да разбираш ти, след като дори от политика не разбираш.

С знаеш ли ?

Знаеш грънци.

А кажи какво е *, ами **, ами ***

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Captain Teemo on duty написа:

Валяло е нещо като сняг.

Супер. Нямам търпение да дойде зимата, че най-накрая да се махнат хлебарките, буболечките, мухите и другите подобни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, PigMan9 написа:

Втория цитат в какъв контекст го използваш?

На първия цитат е поантата, Прасе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, PigMan9 написа:

За кое съм излъгал?

Като опитах да получа кода, получих само assembly инструкции, но не и програмируем код.

Не съм оракул, ни ясновидещ. От едно изречение да гадая по кокали нямам време.
Изтегли си оригиналния bios. Предполагам ще е *.exe файл. Разложи го и търси *.bin файл. Тренирай на воля.

Ако се спече компа леко нагоре става. Вадиш духалката и разпояваш ИС-ма на bios. Не знам какъв dip-формат ще е, но вероятно winbond 25Q32FVSIQ (пример).  Купуваш си програматор CH341A. Шиеш. Запояваш обратно и готово. По същия път шиеш и видоекарти. Там принципа е същия.

ст

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, PigMan9 написа:

ПОКАЗАХ и ДОКАЗАХ, че аз съм прав, но те не ме послушаха.

Показа и доказа, че си седнал.

acer aspire 5542G със Линукс Минт и Прозорец 7.

Ти какво правиш, никой не знае. Включително и ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, PigMan9 написа:

Я, по-спокойно! Какво ми се блещиш отсреща? 🤣🤣🤣🤣

Няма да тегля подобна програма, тъй като не разбирам от писане на директни функции за комуникация с хардуера. Разбирам от дадени програмни езици, но не и от такива.

Проблема с ACPI грешките го реших като смених версията на Линукс ядрото. И ако поискам версия 5 или по-нова, просто ще си изтегля БИОС модификация от официалния сайт, където се пускат модификациите.

Още от самото начало знаех, че проблема идва от новата версия на ядрото на Линукс. ПОКАЗАХ и ДОКАЗАХ, че аз съм прав, но те не ме послушаха.

Дори и днес, месец по-късно, @petie1 все още твърди, че проблема идва от БИОС-а, а не от нови функционалности, които не са съвместими с БИОС-а. Имам отговор в една тема, където му доказвам, че аз съм прав и не греша. И все пак, той продължава да твърди, че не разбирам как се прави и затова имало грешки.

Щом е проблем с ново ядро, махни модулите или си добави твои. Отворен код е. Компилирай си ядро по твой вкус. Щом смяташ от 1 месец вече, че е ядрото. Досега щеше да си готов. А, не за мрънкаш и да се чудиш кого да обвиниш за твоят провал. За твоят компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Реджеп Иведик написа:

От какви програмни езици можеш да разбираш ти, след като дори от политика не разбираш.

С знаеш ли ?

Знаеш грънци.

А кажи какво е *, ами **, ами ***

Аз ли не разбирам от политика? И защо да не разбирам? Кога съм казал нещо грешно? Имам линк в подписа ми - отваряш го и четеш... Ако видиш нещо грешно, посочваш го.

Доколкото знам, тези символи са свързани с поинтери и променливи. Проблема е, че наскоро преживях инцидент и р момента спомените ми са изгубени. Не мога да ти дам повече детайли, тъй като спомените ми за тези детайли все още не са възстановени.

Иначе, преди няколко дни в темата "Войната в Украйна" ти бях отговорил по-подробно относно езиците, които разбирах.

преди 3 минути, Captain Teemo on duty написа:

Показа и доказа, че си седнал.

acer aspire 5542G със Линукс Минт и Прозорец 7.

Ти какво правиш, никой не знае. Включително и ти.

Това не е моя лаптоп. Моят лаптоп дойде с Уиндоус 10, готов за употреба. Уиндоус 7 не е съвместим с лаптопа, който имам.

преди 2 минути, АСПЕКТ написа:

Щом е проблем с ново ядро, махни модела или си добави. Компилирай си ядро по твой вкус. Щом смяташ от 1 месец вече, че е ядрото. Досега щеше да си готов. А, не за мрънкаш и да се чудиш кого да обвиниш за твоят провал.

Нямам време за големи промени по source кода. По тези неща работят цели квалифицирани екипи от програмисти. Наистина ли очакваш, че сам ще тръгна да оправям проблемните кодове на Линукс програмистите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, PigMan9 написа:

Това не е моя лаптоп. Моят лаптоп дойде с Уиндоус 10, готов за употреба. Уиндоус 7 не е съвместим с лаптопа, който имам.

@petie1 помоооооооооощ!

Този е истински олигофрен.

Царя, воеводата, Мойсей на олигофрените.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Profruit написа:

Не съм оракул, ни ясновидещ. От едно изречение да гадая по кокали нямам време.
Изтегли си оригиналния bios. Предполагам ще е *.exe файл. Разложи го и търси *.bin файл. Тренирай на воля.

Ако се спече компа леко нагоре става. Вадиш духалката и разпояваш ИС-ма на bios. Не знам какъв dip-формат ще е, но вероятно winbond 25Q32FVSIQ (пример).  Купуваш си програматор CH341A. Шиеш. Запояваш обратно и готово. По същия път шиеш и видоекарти. Там принципа е същия.

ст

Досега не съм експериментирам с БИОС-и. Ако ще го правя, трябва да намеря начин да е във виртуална машина, че да не ми се прецакат компютрите.

Не, нищо няма да разпоявам. Ако Firmware чипчето се комумпира, купуването на нов компютър ще ми коства по-малко нерви и усилия.

Да, и това с БИОС програмата а съм обмислил.

Само ще те помоля да използваш по-малко метафора, тъй като не разполагам с достатъчно изчислителна сила да разшифровам значението на метафорите. Какво ще рече "шиеш"? Можеше просто да кажеш "променяш кода и/или добавяш нови сегменти към него"

преди 6 минути, Captain Teemo on duty написа:

@petie1 помоооооооооощ!

Този е истински олигофрен.

Царя, воеводата, Мойсей на олигофрените.

Защо ме наричаш "олигофрен"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...