Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Говорилня или дрън-тема тема

Препоръчан отговор

преди 4 минути, petie1 написа:

В САЩ са със социален номер

Какво иска да каже с това дехуманизирало? Номерът ни откъсва нашата човешка натура ли? Други са факторите, които откъсват нашата човешка натура.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, petie1 написа:
преди 3 минути, acnekt написа:

В САЩ е с данъчна ставка, ако не се бъркам. Нещо с данъци май беше.

В САЩ са със социален номер

По-точно SSN - Social Security Number / Социално осигурителен номер!

В ЮК е с NINo - National Insurance number / Национален осигурителен номер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, acnekt написа:

Какво иска да каже с това дехуманизирало? Номерът ни откъсва нашата човешка натура ли? Други са факторите, които откъсвам нашата човешка натура.

Май нещо такова

преди 2 минути, jhoro написа:

По-точно SSN - Social Security Number / Социално осигурителен номер!

В ЮК е с NINo - National Insurance number / Национален осигурителен номер.

А мерси за данните

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, petie1 написа:

А мерси за данните

За „мерси“ - не ме търси! Поне да беше ...   БОНБОНИ ШОКОЛАДОВИ MERCI 250 ГРАМА / Сладки храни / Храни и напитки / OK  Office | Консумативи, техника и обзавеждане за офиса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, jhoro написа:

За „мерси“ - не ме търси! Поне да беше ...   БОНБОНИ ШОКОЛАДОВИ MERCI 250 ГРАМА / Сладки храни / Храни и напитки / OK  Office | Консумативи, техника и обзавеждане за офиса

Ами бих те черпил и бира ако се знаехме

преди 12 минути, acnekt написа:

Какво иска да каже с това дехуманизирало? Номерът ни откъсва нашата човешка натура ли? Други са факторите, които откъсват нашата човешка натура.

Ето го точния коментар Аспект

на 28.12.2020 г. в 4:34, Anne написа:

ЕГН  е нещо много различно от номерирането на хората при холокоста.

Номерирането на хората при холокоста е било по две причини. Първо, защото за нацистите евреите не са били хора и са искали по всякакъв начин да ги дехуманизират. В лагерите им отнемат не само вещите, дрехите и косите, но и им отнемат самоличността и ги превръщат просто в номера, в не човеци, в списъци за унищожение.

Докато идеята на ЕГН  е съвсем друга. В Източна Европа хората имат три имена - лично, бащино и фамилно, много често има хора с еднакви имена, че и дори рождени дати. С цел да се избегнат всякакви грешки, включително съдебни, въвеждат идеята на ЕГН - то, която според мен е много добра. Разликата с номерата на холокоста е, че този номер не ти го татуират, не започва с буква и не те назовават по номер никъде. Също така този номер е личен, никой не трябва да го знае, той си е само твой, единствен и уникален и друг не получава такъв номер. С ЕГН лесно се определя нечия самоличност, избягват се съдебни и други грешки, също така и по - лесно и по - точно се прави преброяване на населението. Този номер не е унизителен, никой не го знае, и никой не те назовава по номер, а и с него не се плаща нищо. Той просто е същото като номера на адреса, на който живееш, или номера на автомобила. Учениците също имат номера в училище. Стоките имат баркод номера. Нормално. Абсолютно различно е от това с номерата в холокоста.

Като за последното се чудя, сега попаднах на информация, та ми стана странно и се зачудих защо е трябвало новопристигналите в "Берген - Белзен" пак да ги татуират и да получат нови номера.........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Емил Костов написа:

Тя ме е набелязала, че я контрирах за една тема и за едни коментари и те така. Не ме харесва жената, но какво да се прави. C'est la vie!!

Не знам как е решила, че Ането ми е фетиш след като едва ли имам и 50 коментара към нея, в които съм я съветвал да се вземе в ръце. Не ми се мисли какво са и тези дето са я коментирали над 500 пъти.

Иди да прочетеш в нейната тема как кълне  хора и  техни близки   да умрат  и ще разбереш,че  и в пряк и в преносен смисъл Ането е възможно дългата изтеглена клечка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, valkiria1 написа:

Иди да прочетеш в нейната тема как кълне  хора и  техни близки   да умрат  и ще разбереш,че  и в пряк и в преносен смисъл Ането е възможно дългата изтеглена клечка.

Тя да внимава с тези клетви и с тази отрицателна енергия,че всичко се връща стократно към този, който го прави. Това си е неин проблем и ще го разбере, когато вече е късно. Нищо лично към нея!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей да ви питам нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, petie1 написа:

Ей да ви питам нещо?

И какво ще ни питаш?! Дали да ти препоръчаме Windows 10 ли??? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, petie1 написа:

Ей да ви питам нещо?

Питай - без да пиПаш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, petie1 написа:

Ей да ви питам нещо?

Дълъг въпрос ще е? 
Tired Jet Lag GIF by CBC

Ако ти е трудно, давай на английски, немски...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Емил Костов написа:

И какво ще ни питаш?! Дали да ти препоръчаме Windows 10 ли??? :)

Не още по странен въпрос ще е

преди 9 минути, jhoro написа:

Питай - без да пиПаш!

Дадено

преди 4 минути, acnekt написа:

Дълъг въпрос ще е?

Не няма да е длъг

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, petie1 написа:

Дадено

Не няма да е длъг

Jack Nicholson Reaction GIF

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре от няколко дена се чудя какво е нищото?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, пантофка написа:

Три страници очакване

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, petie1 написа:

Добре от няколко дена се чудя какво е нищото?

Къде това? Природата не търпи празно място. Всичко трябва да е пълно, да влезе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, пантофка написа:

Като нещото но с И

Страшен въпрос!

Нали?

Значи викаш е братя на нещото?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, petie1 написа:

Дадено

Не няма да е длъг

Викаш ще си смениш подписа на върл виндоусианец с две леви ръце. Неведоми за пътищата господни ( че казах името му без причина, ама ТОЙ знае, че не е нарочно) ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, acnekt написа:

Къде това? Природата не търпи празно място. Всичко трябва да е пълно, да влезе.

Да де ама все казваме нищо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, пантофка написа:

Като нещото но с И

Страшен въпрос!

Човекът се интересува от метафизика. Етер..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Викаш ще си смениш подписа на върл виндоусианец с две леви ръце. Неведоми за пътищата господни ( че казах името му без причина, ама ТОЙ знае, че не е нарочно) ;)

Извини ме бях ГРУБ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Абе няма да стане тая да стана виндустанец по поскоро яе ти подаря един императорски пингвин

преди 3 минути, acnekt написа:

Човекът се интересува от метафизика. Етер..

Не е етер ами просто нищо който бил брат на нещо :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, petie1 написа:

Да де ама все казваме нищо

Няма нищо( успокоителна фраза към ударило се детенце) ще пораснеш по-голям :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване