Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Говорилня или дрън-тема тема

Препоръчан отговор

Неадекватните ти постове само издават колко си зле психически и че живееш в абсолютно измислен свят.

Не пиша, защото не виждам за какво да си говоря със откачени националисти, които знаят само да  реват за миналото - за несправедливия Ньойски договор,  за Македония и западните покрайнини, "България на три морета", подкрепят страна, заради която на два пъти сме влизали в национални катастрофи............... Удобно забравяте Берлинския конгрес, немецът Фердинанд, който хвърля страната във Първата световна война, а после бяга от отговорност, като абдикира,  удобно забравяте как "светецът" Борис ІІІ е подписал срамния"Закон за за защита на нацията", правите пропаганда и не желаете социална държава за хората с увреждания, подкрепяте една лицемерна държава, която уж е обещала повече да не воюва, а участваше във войната в Сърбия през 1999 година, готови сте да издигнете един бивш президент отново за поста, оня нагъл очилатко, който даде въздушен и сухопътен коридор на НАТО, постави населението ни в опасност, и не му пукаше, че на нас, тогавашните деца, ни беше страшно, тъжно и обидно да научим, че училищата нямат укрития и че ние трябва да бъдем жертвани заради откачени идеологии. Просто съм отвратена! Отвратена съм, че има хора, които още симпатизират на  окървавената с невинна кръв Германия, че още има хора, които реват за монархическото си минало, отвратена съм, че има хора,които са готови да забравят и да простят на един човек как ни изложи на опасност. Отвратена съм и от факта, че нашите не са ме събудили, като е дошъл/дошла преброителя.  Човек да не може да си каже мнението. Отвратена съм от факта, че обществото предпочита да губи права в името на фалшива и лъжлива сигурност. Отвратена съм от факта, че обществото не ми позволи да водя нормален и пълноценен живот, да имам право на любов и секс. Отвратена съм от средновековното отношение към хората с увреждания. Отвратена съм от факта, че никой не е скандализиран от изнесените факти за нацистите, вярата им и идеите им. Че никой не приема, че те са ненаучни.

Исках да живея в общество, което няма абсолютно никакви връзки с Германия и всяка една друга откачена агресивна държава. Исках да живея в общество, с етика и морал много над германците.

Огорчена съм - българите сме поставени в такова скотско положение от същата тази Германия, както и САЩ, че никой не се засяга и обижда, когато германците ни задават малоумни въпроси от типа на имаме ли телевизор и интернет. Изхарчихме маса пари да се модернизираме технически като нация, а резултатът е, че нито някой рекламира това ни постижение, нито българите схващат нацистката подигравка и отношение към нас. Би трябвало да се засягат и обиждат, но не го правят. Обидно ми е, че нито една източно европейска държава не съди Германия за антисемитско и грозно отношение към нейните граждани. Нито една държава, дори Русия не е поискала да съдят навремето оня нещастник Оскар Грьонинг  за изказването му за Русия. Просто отвратително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Anneliese написа:

Неадекватните ти постове само издават колко си зле психически и че живееш в абсолютно измислен свят.

Моля? Какви неадвекатни постове съм писал пък? Че чак и експерт по психология стана и ми постави диагноза? Последния път кат ме прегледа психолога си бях с трицифрено айкю :lol6:

Кой живее в измислен свят си личи и това не съм аз а форумнатса принцеса която все реве че миналото й пречи да се адаптира и развива и все немците й виновни :)

Огорчена съм - българите сме поставени в такова скотско положение от същата тази Германия, както и САЩ, че никой не се засяга и обижда, когато германците ни задават малоумни въпроси от типа на имаме ли телевизор и интернет. Изхарчихме маса пари да се модернизираме технически като нация, а резултатът е, че нито някой рекламира това ни постижение, нито българите схващат нацистката подигравка и отношение към нас. Би трябвало да се засягат и обиждат, но не го правят. Обидно ми е, че нито една източно европейска държава не съди Германия за антисемитско и грозно отношение към нейните граждани. Нито една държава, дори Русия не е поискала да съдят навремето оня нещастник Оскар Грьонинг  за изказването му за Русия. Просто отвратително.

Какво да рекламираме? Да не сме чудо нация да имаме някаква извънземна техника или наука че да ги рекламираме? Па после аз съм пишел неадвекатни постове :lol6:

Ами нали ти казах на никой не му пука за антисемитизъма та да съди когото и да било освен може би на Израел да му пука ама кат гледам и на тях не им пука та кой викаш живеел в измислен свят?

А дори и на Русия не й дреме те си въртят бизнеса със САЩ и толкоз, играят си театрото за пред такива лапнишаранчета кат берковишката принцеса и толкоз, всичко днес е бизнес другото е прах в очите :)

Аа да бе, щот германците ни смятат за тъпи та затова най добрата немска линукс дистрибуция откри офиси у нас хехе... А и друго вземи научи някой език и си общувай с други хора де, тогава може да разбереш колко ти са криви представите за света

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Anneliese написа:

Отвратена съм и от факта, че нашите не са ме събудили, като е дошъл/дошла преброителя.  Човек да не може да си каже мнението.

Това пък защо? Аз си имам вече номер на ушото кат преброена овца и го давам и един шут на овчаря хич няма да се церемоня да си казвам мнението на някакъв си непознат чантаджия ама ха

преди 3 часа, Anneliese написа:

Отвратена съм от факта, че никой не е скандализиран от изнесените факти за нацистите, вярата им и идеите им.

Е нормално хората си живеят тук и сега а не забили нос в миналото като теб :(

На теб това ти е трагедията че си забила нос в миналото и си спряла развитието си

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако теб не те скандализира изнесеното за " Генералплан Ост", мен ме. Отде - накъде някаква си скапана централноевропейска смотана държава ще решава съдбите на на източноевропейските народи, ще им заличава историята и културата, ще им руши сградите и ще им променя пейзажа? Гадно е как чак сега излизат на бял свят нацистки пропагандни филми и маса държави не реагират. Поляците например били лоши стопани и не умеели да се грижат за земята си............. За Беловежката гора да не говорим.......... Халбщад в Украйна говори ли ти нещо?

Просто е невероятно как тия неща са пазени дълго време в дълбока тайна и излизат наяве чак сега, за да не могат маса държави да съдят германците и да изискват компенсации. Ами историята с "Татра"? Поне чехите са изгонили германците от Судетите. Никой няма право да ги обвинява в геноцид. След като Германия и до днес произвежда "Костенурката" по краден дизайн от "Татра"................

Оригиналната кола поне е в хубаво червено и с 4 врати. Готина и много красива. Сам си потърси кой е моделът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Anneliese написа:

Ако теб не те скандализира изнесеното за " Генералплан Ост", мен ме. Отде - накъде някаква си скапана централноевропейска смотана държава ще решава съдбите на на източноевропейските народи, ще им заличава историята и културата, ще им руши сградите и ще им променя пейзажа? Гадно е как чак сега излизат на бял свят нацистки пропагандни филми и маса държави не реагират. Поляците например били лоши стопани и не умеели да се грижат за земята си............. За Беловежката гора да не говорим.......... Халбщад в Украйна говори ли ти нещо?

Просто е невероятно как тия неща са пазени дълго време в дълбока тайна и излизат наяве чак сега, за да не могат маса държави да съдят германците и да изискват компенсации. Ами историята с "Татра"? Поне чехите са изгонили германците от Судетите. Никой няма право да ги обвинява в геноцид. След като Германия и до днес произвежда "Костенурката" по краден дизайн от "Татра"................

Оригиналната кола поне е в хубаво червено и с 4 врати. Готина и много красива. Сам си потърси кой е моделът.

Ами аз не живея в миналото а тук и сега така че не ми пука особенно за някакъв си план от миналото, ако мислиш че държавите които са били засегнати не са ги знаели тези работи и толкоз години не са предприели действия срещу Германия? Това вярваш ли го изобщо?

Ти защо мислиш че само Фердинанд Порше е крал дизайн? Почти в цял свят по онова време е било характерно да се краде дизайн хехе  :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, petie1 написа:

Ами аз не живея в миналото а тук и сега така че не ми пука особенно за някакъв си план от миналото, ако мислиш че държавите които са били засегнати не са ги знаели тези работи и толкоз години не са предприели действия срещу Германия? Това вярваш ли го изобщо?

Ти защо мислиш че само Фердинанд Порше е крал дизайн? Почти в цял свят по онова време е било характерно да се краде дизайн хехе  :) 

Не са знаели, да. В един филм казаха, че когато руските войници навлезли в Германия и видели спретнатите германски домове, се зачудили защо германците са ги нападнали и какво са искали от тях. Имали си били хубави домове с електричество и парно отопление, топла вода и с няколко стаи, имали радиоапарати и много книги. Зачудили се защо германците са горели техните селски колиби, защо са плячкосвали стопанствата им, защо са им крадели животните. Вярвам им, те не са лъжци.

И намираш за нормално да се краде дизайн и това да остава без последствия? Не съм съгласна.

Днес всички превъзнасят крадецът "Порше". А едва ли всички, особено на изток, са чували историята с "Татра".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Когато Адолф Хитлер обявява конкурс за проектирането на достъпна „народна кола “, той се обръща тъкмо към Порше. Резултатът от това е прословутата "костенурка", или Beetle - най-дълго произвежданият автомобил в историята. Фюрерът е вдъхновен от един модел на чешката Tatra и свързва Порше с неговия конструктор Ханс Ледвинка. Във финалния вариант на Beetle има много черти от Tatra (самият Порше признава, че с Ледвинка взаимно "си надничали в записките") и чехите завеждат дела за десет нарушени патента. След окупацията на Чехословакия през 1938 Хитлер нарежда исковете да бъдат оттеглени и Tatra да се пренасочи към камионите, освобождавайки територия за любимия му проект. Едва през 60-те години Volkswagen изплаща на чехите обезщетение от 3 млн. марки.

Ето затва ли мяукаш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, petie1 написа:

Ето затва ли мяукаш?

3 милиона марки звучат като подигравка. Явно германците са постигнали някакво извънсъдебно споразумение. Жалко, трябвало е да съдят Фердинад Порше и да го разпердушинят финансово. Тогава нямаше да има "Порше", но пък целият свят щеше да е чувал за "Татра"!

Доколкото разбрах от филма, чехите не са знаели и буквално са побеснели, когато разбрали за "народната кола".  Заплашили да съдят Фердинанд Порше. Онзи се изплашил и попитам Адолф Хитлер какво да прави. Адолф Хитлер казал "Нищо". След три месеца нападнал страната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Anneliese написа:

Не са знаели, да. В един филм казаха, че когато руските войници навлезли в Германия и видели спретнатите германски домове, се зачудили защо германците са ги нападнали и какво са искали от тях. Имали си били хубави домове с електричество и парно отопление, топла вода и с няколко стаи, имали радиоапарати и много книги. Зачудили се защо германците са горели техните селски колиби, защо са плячкосвали стопанствата им, защо са им крадели животните. Вярвам им, те не са лъжци.

И намираш за нормално да се краде дизайн и това да остава без последствия? Не съм съгласна.

Днес всички превъзнасят крадецът "Порше". А едва ли всички, особено на изток, са чували историята с "Татра".

Ти правиш ли разлика между обикновени войници и висшето им командване което знае почти всичко за врага? И вече от държавниците които също знаят неща които обикновените войници не знаят зависи дали ще съдят Германия, я пак гледай Хитлер срещу Сталин че заради теб си загубих времето с тия филмчета за детската градина :)

Наистина ли мислиш че няма кражби на дизайн в цялата автобилна индустрия? Дори и днес го има сичкото кеч се краде яко :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, petie1 написа:

Ти правиш ли разлика между обикновени войници и висшето им командване което знае почти всичко за врага? И вече от държавниците които също знаят неща които обикновените войници не знаят зависи дали ще съдят Германия, я пак гледай Хитлер срещу Сталин че заради теб си загубих времето с тия филмчета за детската градина :)

Наистина ли мислиш че няма кражби на дизайн в цялата автобилна индустрия? Дори и днес го има сичкото кеч се краде яко :)

Тогава германците да не се изкарват, че произведат оригинални автомобили, защото не са. Германците изобщо не произвеждат оригинали. Да не ми се правят на важни! Лицензи не плащат, нали? "Костенурката" е известна, а автомобилът на "Татра" тъне в забвение.

Да, правя, само дето точно обикновените войници са най - голямата жертва на войната, защото те са изгубили близки, избити от германците. Нормално е било да се чудят какво са искали тия откачени германски зверове от тях. Точно те, а не политиците или управляващите, най - добре знаят какво заслужава един агресивен народ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Anneliese написа:

3 милиона марки звучат като подигравка. Явно германците са постигнали някакво извънсъдебно споразумение. Жалко, трябвало е да съдят Фердинад Порше и да го разпердушинят финансово. Тогава нямаше да има "Порше", но пък целият свят щеше да е чувал за "Татра"!

Е в твоя свят може не знам не знам :) Само че заводите през 60-те не са били само германски та пак чехите са шели да получат същото

преди 1 минута, Anneliese написа:

Тогава германците да не се изкарват, че произведат оригинални автомобили, защото не са. Германците изобщо не произвеждат оригинали. Да не ми се правят на важни! Лицензи не плащат, нали? "Костенурката" е известна, а автомобилът на "Татра" тъне в забвение.

Да, правя, само дето точно обикновените войници са най - голямата жертва на войната, защото те са изгубили близки, избити от германците. Нормално е било да се чудят какво са искали тия откачени германски зверове от тях. Точно те, а не политиците или управляващите, най - добре знаят какво заслужава един агресивен народ!

Еми както виждаш платили са си друг е въпроса как са го направили или дали е етично хехе :)

То ти ако видиш днес за какво крадене става дума в автомобилната индустрия хич няма да се чудиш

Обикновените войници дори и да знаят тези планове нищо не могат да направят защото не е от тяхната сфера а от сферата на дипломатите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Anneliese написа:

Когато руснаците са влезли в българските земи, знаеш ли какво са правили?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, АСПЕКТ написа:

Не, какво?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.09.2021 г. в 23:37, АСПЕКТ написа:

Уточни периода моля?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.09.2021 г. в 23:37, АСПЕКТ написа:

Конкретно - когато руските крепостни селяни (тогава мобилизирани) са влезли в България 1877 година - са се чудили:

- Тези тук имат собствени къщи и имоти? Тях ли ще освобождаваме?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.09.2021 г. в 18:59, Anneliese написа:

нито българите схващат нацистката подигравка и отношение към нас.

Ти си същата спрямо румънците да речем, не ме карай да вадя цитати как ми обясняваше че още орат с волове :)

преди 2 минути, jhoro написа:

Конкретно - когато руските крепостни селяни (тогава мобилизирани) са влезли в България 1877 година - са се чудили:

- Тези тук имат собствени къщи и имоти? Тях ли ще освобождаваме?

Затва казах да уточни периода, защото има не малко влизания на българска земя от руснаците

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.09.2021 г. в 23:56, Anneliese написа:

Не, какво?

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Преселение_в_Русия_или_руската_убийствена_политика_за_българите

Ми, прочети примерно тази книга 

2616328.jpg

Колкото пъти руските войски са минували Дунава, най-големи опустошения и разорения е притърпяло нашето бедно отечество.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прощавай, но им видях селата по документалните филми. Бедни, мизерни, без пътища, по - зле и от нашите. За вампирската история от 2003 в Маротину се Сус , да не споменавам. Личи си колко са напред румънците.

Мнението ми за тях е съвсем основателно. Предвид, че преди години правих тема в един форум за Румъния и там всички казаха, че всичко в Румъния е зле (говорим за хора, които са ходили там) - пътищата, курортите, хотелите,като добавим и че още вярват във вампири и подобни щуротии, за многото им корупционни скандал, с които проглушха и нашите медии.............

https://www.pbs.org/wnet/secrets/vampire-legend-vampire-slaying-ritual-romania/2343/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прощавай, но им видях селата по документалните филми. Бедни, мизерни, без пътища, по - зле и от нашите. За вампирската история от 2003 в Маротину се Сус , да не споменавам. Личи си колко са напред румънците.

Мнението ми за тях е съвсем основателно. Предвид, че преди години правих тема в един форум за Румъния и там всички казаха, че всичко в Румъния е зле (говорим за хора, които са ходили там) - пътищата, курортите, хотелите,като добавим и че още вярват във вампири и подобни щуротии, за многото им корупционни скандал, с които проглушха и нашите медии.............

https://www.pbs.org/wnet/secrets/vampire-legend-vampire-slaying-ritual-romania/2343/

Ей затова ти казвам че си майсторката на шаржа, а аз съм ходил в български села дет е такава мизерия че си нямаш на идея :)

Кое пречи и германците кат теб да са слушали подобно глупости за България от други германци?

И какво лошо има във вампирите? Чудесен туризъм става от тях

преди 4 часа, adersa написа:

Цървулчо от 2 дена не е писал в форума пак на кой се е разсърдил :giggle1:

Баси майтапа сървъра падна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждала съм българските села, нали пътувам из България, не са чак толкова зле.

Германците не са чували глупости, ами вярват на нацистката пропаганда все още, че хората на изток са некултурни и зли.

Вампирите хич не са забавни. Изгледа ли видеото? Това ли искаш да мислят за нас - че сме пропаднала държава, която осквернява гробовете на покойниците си и още вярва във вампири, таласъми и прочие щуротии? Да ни мислят за средновековни идиоти, които пият човешка кръв? А ние дори не ги правим тези неща.

Добре, че оня "историк" се спомина, че само ни излагаше с вампирските глупости.

Лично аз не познавам и един човек, вярващ във вампири. Всички около мен са християни. Никой не осквернява гробовете на покойниците.

Хелоуинските партита са едно, те са карнавали и забави, но другото вече е..................

Съжалявам, ама не искам хич да ни свързват със средновековните ни съседи! Ние не вършим такива неща!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Anneliese написа:

Виждала съм българските села, нали пътувам из България, не са чак толкова зле.

Германците не са чували глупости, ами вярват на нацистката пропаганда все още, че хората на изток са некултурни и зли.

Вампирите хич не са забавни. Изгледа ли видеото? Това ли искаш да мислят за нас - че сме пропаднала държава, която осквернява гробовете на покойниците си и още вярва във вампири, таласъми и прочие щуротии? Да ни мислят за средновековни идиоти, които пият човешка кръв? А ние дори не ги правим тези неща.

Добре, че оня "историк" се спомина, че само ни излагаше с вампирските глупости.

Лично аз не познавам и един човек, вярващ във вампири. Всички около мен са християни. Никой не осквернява гробовете на покойниците.

Хелоуинските партита са едно, те са карнавали и забави, но другото вече е..................

Съжалявам, ама не искам хич да ни свързват със средновековните ни съседи! Ние не вършим такива неща!

Не знам, къде са пътувала в Румъния, но аз съм я обикалял. От Карпатите до Черно Море и не съм виждал мизерия. Хубави пътища дори и междуселските, свеж въздух, приятни хора. Хубава кухня, близка до българската и турската.

С прекрасна столица, малкият Париж.

https://binar.bg/99418/bukuresth-malkiyat-parizh-na-iztoka/

Родом и изсрастнал съм в Добруджанския край, близо до Румъния.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Добруджа

Тъй, че не знам, откъде имаш тази информация за Румъния.

Костанца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 24.09.2021 г. в 18:52, adersa написа:

Цървулчо от 2 дена не е писал в форума пак на кой се е разсърдил :giggle1:

Мое да са го прибрали с оная бела мантичка без ръкави?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, АСПЕКТ написа:

Родом и изсрастнал съм в Добруджанския край, близо до Румъния.

Ти да не се окажеш мой селски я кажи точно къде Тошево . Кардам ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване