Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тези индикации нормални ли са на дъното?

Препоръчан отговор

Ако имах други компоненти у нас, щях да разбера къде е проблема досега, но имам само тези. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако биоса ми е тази версия отдолу, която ще се води 7C95v20, аз съм изтеглил на флашка най-новата и по мси клипчето мога да го флашна чрез бутона, понеже има още 5 по-нови от нея, но не смея, защото той сякаш издържа 1 минута и се ресва... Не знам дали това няма да спре и флашването и да стане пълен мрмалад. Към версия 22 има  - Improved memory compatibility.

Release Date
2020-06-15

По клипа виждам, че не е нужно да натискаш Power Buttona. Само трябва да си свързвал захранващите кабели и да си пуснал Захранването на 1. Дали да не пробвам, предполагам така няма да има проблем?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, qnkov написа:

Ако биоса ми е тази версия отдолу,

Ти сам си показал със снимка от собствения си биос каква му е версията и на коя дата е бил компилиран.

На третата снимка машината реве, че конфигурацията е променена и има нужда от настройка в биос. Можеш да влезеш и да зададеш някакви default настройки.

Другата снимка ме плаши(тази с кашата от кабели).

С две думи - ти към момента вкарваш системата "в омагьосан кръг", а очакваш някаква нормална работа...

Имаш ли в момента свързан склад с инсталирана операционна система? Не? Ми хващай една флашка и се опитай да инсталираш... Те тогава ще разбереш дали нещо не е наред.

По мое мнение, просто не ти е ясно какво гледаш и всичко те озадачава. Учиш се "по скъпия начин".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти прочете ли нещата, че машината не може да издържи и 3 секунди в Биоса, камо ли да инсталирам уиондолс? Единствено с второ захранване от друг компютър издържа 10тина минути и пак крашна, докато инсталирах уиндолса. Да си каже човек, че не издържат захранванията, някак не иде и то в Биос или инсталиране на уиндолс. Страшно трудно е да разбереш какъв е проблема, когато нямаш други части за проба, а не мога всеки път да ходя при приятел да искам видео карта и захранване. Имам една стара 512 мб-та карта някъде от стария ми компютър и мисля да я ползвам само за картина, като ще пробвам машината без nvme-то. Биоса го ъпдейтнах вчера по указанията на msi. Щеше да е хубаво, ако имах някъде и някое рам ддр4, но нямам. на 4-ти, когато отворят всички, мисля да отида в един сервиз до нас, да тества момчето с друга рам и да даде предложение, ако и тогава нещата не стават, ще връщам откъдето съм взел, да го мислят те. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 2.01.2021 г. в 9:38, qnkov написа:

Ти прочете ли нещата, че машината не може да издържи и 3 секунди в Биоса, камо ли да инсталирам уиондолс? Единствено с второ захранване от друг компютър издържа 10тина минути и пак крашна, докато инсталирах уиндолса. Да си каже човек, че не издържат захранванията, някак не иде и то в Биос или инсталиране на уиндолс. Страшно трудно е да разбереш какъв е проблема, когато нямаш други части за проба, а не мога всеки път да ходя при приятел да искам видео карта и захранване. Имам една стара 512 мб-та карта някъде от стария ми компютър и мисля да я ползвам само за картина, като ще пробвам машината без nvme-то. Биоса го ъпдейтнах вчера по указанията на msi. Щеше да е хубаво, ако имах някъде и някое рам ддр4, но нямам. на 4-ти, когато отворят всички, мисля да отида в един сервиз до нас, да тества момчето с друга рам и да даде предложение, ако и тогава нещата не стават, ще връщам откъдето съм взел, да го мислят те. 

Ходи до най близкия сервиз, не си играй. За диагнистина не трябва да ти вземат толкова много, поне за лека диагностика тоест ако проблема е в теб а не в пц .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Върнах го към никем да си го видят те още на 4-ти. Когато им се обадих, още щели да тестват, дали е дефектно дъното. Според мен проверката е работа за 1 час, но к'вот такова. Нали са по закон 30 дни. Седя и чакам, но пак ще им звънна у сряда. Та до колкото разбрха, май нямат резервно като моето и май ще доплащам за някое по-скъпо, ако така седят нещата. Трябваше да си поръчам от местноте магазинче до нас, ама минало-заминало. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, qnkov написа:

Върнах го към никем да си го видят те още на 4-ти. Когато им се обадих, още щели да тестват, дали е дефектно дъното. Според мен проверката е работа за 1 час, но к'вот такова. Нали са по закон 30 дни. Седя и чакам, но пак ще им звънна у сряда. Та до колкото разбрха, май нямат резервно като моето и май ще доплащам за някое по-скъпо, ако така седят нещата. Трябваше да си поръчам от местноте магазинче до нас, ама минало-заминало. :)

Ами, не доплащай. Вземи си парите и си поръчай от другаде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, qnkov написа:

Ако почнат да ти правят номера искай си парите и вземи от друг сайт. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес им звъннах. Били са пратили дъното към МСИ, защото за тях имало дефект. Докато не ги уведомят за дефект или връщане на парите, няма как да ми сложат друго дъно с доплащане от моя страна, освен ако не реша да си закупя ново дъно за цялата сума. Нямало друг начин, защото последната дума е от мси, демек да не се преебат, ако ония откажат да го заменят или да им върнат парите. Явно ще си почакам още 1-2 седмици, дори месец.

И аутокад проекти ще изпусна, и игрите които играех им свършват сезоните... И те така с нов компютър. ;0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване