Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro телефона отваря само спешни телефони

Препоръчан отговор

2417.jpg.5989923cb707c71fde9633849913bee6.jpgИсторията - телефона го купих преди месец и половина от сайта на Skyfon. От известно време не ми даваше да запиша нов телефон в сим картата. След това започна като ми звънне някой , щом бутна точката на дисплея за разговор екрана става черен и излиза съобщение : Не закривайте с ръка микрофона, за да продължите натиснете бутона за усилване. Натискам бутона и тогава отново трябва да плъзна зелената точка за разговор. Това продължи около седмица. След това като преима обаждане след изпълнението на горните операции, екрана моментално става черен и дори да дръпна телефона от главата си остава черен и нищо не мога да направя. При приключването на разговора екрана си остава черен и ако се опитам да плъзна по екрана нищо не се случва. Трябва да натисна два пъти по копчето за активиране за да светне екрана и да стане активен. Това започна да ме дразни и реших да му върна фабричните настройки евентуално да се оправи. Това стана вчера. Направих му първоначалните настройки, пробвах го как работи при обаждане и беше наред. Оставих го и до сутринта не съм го ползвал. Тази сутрин като се опитах да го активирам се отваря  номератор на черен екран за спешни телефони и нищо друго. Пробвах с карта, без карта все тая, няма промяна. Жената ми се обади от нейния телефон и моя реагира адекватно, отвори се страницата със зелената точка, приех разговора и щом го приключих екрана пак стана черен и не се активира освен тоя номератор. Някой има ли представа какво може да се направи, щото не ми се праща телефона по Варна, че като прочетох отзивите за тоя сайт. Ето снимки на трите стъпки , които мога само да направя. Нещо се разместиха снимките.2418.jpg.d18c24932ee644bab427756706af65f5.jpg

2417.jpg

2419.jpg

2420.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам си идея къде е сензора за близост. Нищо не съм променял откакто го купих. Отзад е със оригиналната си силиконова калъфка и отпред има нещо като протектор дето не съм го пипал. Работеше си преди да започнат номерата. Не е имал никакви интервенции за да се повреди. Стои ми в джоба и го ползвам основно за разговори и понякога за фейсбука.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде в горната част на екрана трябва да е - до предната камера или слушалката. Щом телефона е на месец и половина го пращай към търговеца за гаранционен ремонт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвахте ли да вадите сим картата и да я поставите на ново в телефона, сякаш някакъв проблем има с нея?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да изключиш сензора за близост ? Аз по принцип съм със същия телефон,ама не ми прави такива проблеми,може просто при теб да има фабричен проблем,ако не се оправи след изключването на сензора за близост,по добре го върни да го оправят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С карта и без карта положението не се променя. Горе съм писал като сложа картата приема разговори, но само толкова. Как може да се изключи сензора за близаст ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в Гугъл плей някоя програма за калибриране на сензори. Пробвал съм една такава точно за калибриране на сензора за близост, но беше отдавна и не и знам сега името.  Тогава помогна и телефона вече изключваше и включваше екрана.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си настроил ПИН код за отключване на екрана?

На снимка 2419.jpg.e0796ddd4bc8dd7cfaa13c222aa68c43.jpg ми се вижда такова нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване