Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Има ли някой с iPhone 12?  Без значение точно кой модел.Ако има, моля да даде отзвук.Знаем, че има сериозен ъпгрейд относно екрана и прочие.Кажете, похвалете се дет са вика. Аз на ревюта в тубата не вярвам, предпочитам да чуя мнения на реални собственици.Батерията също е слабо място на iPhone,  има ли и там някакъв ъпгрейд?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 65
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Така като гледам, разликите са: - Дисплей  - 6.1" IPS 828x1792 срещу 5.4" OLED 1080x2340. 12 mini има по-качествен, но по-малък екран. Но пък за теб това е предимство, мисля. - 12 mini е с п

Лицевото разпознаване е иновация на Omron. Мисля, че за пръв път е вложено в Motorola Atrix 2, модел от 2011 г. Първият iPhone с Face ID е iPhone X, 2017 г. На хората със "затлачен"Android телеф

преди 1 минута, RudeBoy написа:

Ти нали току-що си купи iPhone SE 2020?... :)

Може да го е купил за 1000, продал за 2000 и сега да търси 12-ка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, RudeBoy написа:

Ти нали току-що си купи iPhone SE 2020?... :)

Не оправда очакванията ми.Писах в другата тема, не искам да ги повтарям нещата.Мисля да го ползвам макс година и да шътна.И да доплатя за 12.Далаверата при ябълката е , че държат цена на вторичния пазар.И последен модел се продава с минимални загуби, доплащаш малко и дигаш левела.;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в macrumors форума само за Апъл продукти. Тука не търси отзиви за тая марка. И не- не е слабото място на айфона батерията по принцип

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Alon_zo написа:

Мисля да го ползвам макс година и да шътна.И да доплатя за 12.Далаверата при ябълката е , че държат цена на вторичния пазар.И последен модел се продава с минимални загуби, доплащаш малко и дигаш левела.;)

Не знам как са при теб нещата, но в България 12-ката е точно 2 пъти по-скъп от SE 2020. И може и да държат цена, ама като погледнах в Olx-а - има 6300 обяви за продажба на iPhone-и! Не знам защо ги продават толкова тези телефони, уж са най-добрите...

Не знам какво повече искаш да научиш от това, което е по ревютата. Аз гледам канала на GSMArena, според мен са достатъчно добри и подробни. Ще ти понесе ли 6.1" дисплей? В предната тема беше казал, че не искаш таблет :D . Иначе от това, което видях, моделът много ми хареса. Обаче 1800 лв за телефон посмъртно няма да дам :nono: , това си е един фулфрейм фотоапарат, или много як обектив.

Помисли и за iPhone 11. Малко по-слаб процесор има, и дисплеят е IPS с по-ниска резолюция. Но пък батерията държи повече, и е по-евтин. И идва със зарядно в кутията ;) . 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Омръзна ли ти SE-то? 😆😆😆

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

СЕ-то си е скъсан телефон, за хора дето просто искат да имат безпроблемен малък телефон за непретенциозна употреба и не им пречи да дадът много пари за такъв.Ако човек иска реално устройство, което да се конкурира с останалите флагмани - 11 про и всичко над него.И задълже 128гб +

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този смартфон,добрите качества са,че е тънък,лекичък и има качествен дисплей. РАМ паметта му е само 4 гб,което е колкото повечето смартфони,вече от над 2 години!С 12 мп. камера...,която я имат всички смартфони вече 10-тина години!За малката батерия нямам думи. А ако някой си забрави ID-то си в Apple,все едно е без смартфон.Работата с IPhone е просто ограничаваща те отвсякъде. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Димитър 59 написа:

На този смартфон,добрите качества са,че е тънък,лекичък и има качествен дисплей. РАМ паметта му е само 4 гб,което е колкото повечето смартфони,вече от над 2 години!С 12 мп. камера...,която я имат всички смартфони вече 10-тина години!За малката батерия нямам думи. А ако някой си забрави ID-то си в Apple,все едно е без смартфон.Работата с IPhone е просто ограничаваща те отвсякъде. 

iOS е оптимизирана ОС заразлика от Android и не се нуждае повече от 4/6ГБ както при Android са по 8/12гб

Мегапикселите не играят роля те са за резолюцията. За качеството друго се гледа. 

Батерията е възможно да те издържи и 2 дена зависи какво правиш. 

Айфон е бизнес телефон и българина не може да си позволи да даде над 2 бона не че аз ще дам толкова

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе не знам, ама хората масово си ползват още 7-ци и 8-ци, че и по-стари.Всеки сам си преценява за какво ще си даде парите, но е доста глупаво да се плюят ябълките от хора, дето са си купили евтин андроид с надути характеристики и си мислят, че са изиграли системата.И май накрая се оказва, че хейта не е взаимен, а по-скоро андроид юзърите плюят айфоните, докато хората с такива просто си ги ползват и им дреме на шапката колко рам и мегапиксели имат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти защо си мислиш, че на андроид юзърите /потребителите/ им дреме на шапката колко са супер - дупер прехвалените айфони. Просто си ползват андроид телефоните с милионите безплатни приложения за всичко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, andreygg написа:

А ти защо си мислиш, че на андроид юзърите /потребителите/ им дреме на шапката колко са супер - дупер прехвалените айфони. Просто си ползват андроид телефоните с милионите безплатни приложения за всичко.

Повечето от андроид юзерите или са технически неграмотни или познават iPhone само по-сухи данни на производитела, или са разъквали само шоумодели в магазина.Аз до като ползвах андроид, много пъти бях разцъквал шоумодели на iPhone и не ме грабваха.До като ми писна постоянно да ми забива андроида, и не само.Лагове, хиляди проблеми.Ползвах го поради нужда, никакво удоволствие.От зор заман реших да пробвам iPhone.Преродих се. Вече не мога без него.Винаги ми е кеф да го ползвам.И е краста голяма.Като си отвора очите първо искам да си разцъкам айфона.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Alon_zo написа:

Не оправда очакванията ми.Писах в другата тема, не искам да ги повтарям нещата.Мисля да го ползвам макс година и да шътна.И да доплатя за 12.Далаверата при ябълката е , че държат цена на вторичния пазар.И последен модел се продава с минимални загуби, доплащаш малко и дигаш левела.;)

"Нека споделя първи впечетляния от придобивката. Това ми е вторият телефон на Епъл. Първият беше чистата 6. Малко съм разочарован този път от Айфон. Да, влиза мазно, да стабилен е, да красив е. Но дотук. Гърбът е нещо като стъклен, по който остават доста отпечатъци, не е много красиво и може да се напука при изпускане. Самото качество на картината - буквите сякаш ми идват леко размазани в сравнение с Айфон 6. Което ми е най-дразнещото в случая. Вече от рекламите няма отърване при сърфиране. Явно нова политика на Епъл. Главното копче долу вече не е изцяло физическо, ами полуфизическо. Хубавото е, че Айфон държат цена, мисля след година да го продам и да си взема или 12, или 13, ако е излязал дотогава."

Цитираният текст е от друга твоя тема, но редактиран от мен, защото се дразня, когато виждам такава неграмотност. Нищо лично. 

iPhone SE (2020) е идентичен с iPhone 8. Няма го само 3D слоят. Онова ''копче'', както го наричаш е "бутон начало" (home button) и е част от корпуса, но под него има сензор (Taptic Engine). Това се въвежда още през далечната 2015-та. За повече информация тук, ако ти се чете. Като свикнеш с употребата му ще го оцениш. Дисплеите на 6, 7, 8 и SE са идентични, но от 8 насам са добавени екстри като WCG поддръжка, True Tone подобрения и HDR. И от там моето учудване, че усещаш дискомфорт. Според мен си въобразяваш.:D Също така от 8 насам моделите са с гръб от закалено стъкло (което не се напуква толкова лесно). И се влага предимно заради безжичното зареждане. Аз също предпочитам алуминиев гръб, но... Апропо, iPhone 6 е най-тънък от всички и това мен много ме кефеше навремето. Имам такъв в долапа за спомен.:)

П.П. Лично на мен новите хендита на Епъл не ми допадат, но относно удобството на ползване и работа са отлични. Ако твоето SE ти е удобно като габарит е добре да тестваш iPhone 12 mini. Него тествах по-подробно и съм доволен. Батерията при мен издържа цял ден при стабилно натоварване.

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, RudeBoy написа:

Не знам как са при теб нещата, но в България 12-ката е точно 2 пъти по-скъп от SE 2020. И може и да държат цена, ама като погледнах в Olx-а - има 6300 обяви за продажба на iPhone-и! Не знам защо ги продават толкова тези телефони, уж са най-добрите...

Не знам какво повече искаш да научиш от това, което е по ревютата. Аз гледам канала на GSMArena, според мен са достатъчно добри и подробни. Ще ти понесе ли 6.1" дисплей? В предната тема беше казал, че не искаш таблет :D . Иначе от това, което видях, моделът много ми хареса. Обаче 1800 лв за телефон посмъртно няма да дам :nono: , това си е един фулфрейм фотоапарат, или много як обектив.

Помисли и за iPhone 11. Малко по-слаб процесор има, и дисплеят е IPS с по-ниска резолюция. Но пък батерията държи повече, и е по-евтин. И идва със зарядно в кутията ;) . 

Добра идея ми даваш.Често е по-добре да не взимаш последен модел на някаква техника, защото още не са изчистени от бъгове, а предпоследния, който е изчистен от такива.Тука 12 mini e 800 евро, което не го мисля толкова да ли е много, а да ли ги заслужава.Ако да, за мен сметката е проста.С айфон 6 карах 3 години без проблемно, с 12 трябва поне 4 да изкара. Един базов андроид за 200 евро след първата година почва да върви на 50 процента. За 4 години сменям четири андроида, като от горе на това загуба на време и нерви по закупуването им.А с 800 евро за айфон си имам топтупалка в джоба без да я сменям.

преди 1 час, Jorge написа:

"Нека споделя първи впечетляния от придобивката. Това ми е вторият телефон на Епъл. Първият беше чистата 6. Малко съм разочарован този път от Айфон. Да, влиза мазно, да стабилен е, да красив е. Но дотук. Гърбът е нещо като стъклен, по който остават доста отпечатъци, не е много красиво и може да се напука при изпускане. Самото качество на картината - буквите сякаш ми идват леко размазани в сравнение с Айфон 6. Което ми е най-дразнещото в случая. Вече от рекламите няма отърване при сърфиране. Явно нова политика на Епъл. Главното копче долу вече не е изцяло физическо, ами полуфизическо. Хубавото е, че Айфон държат цена, мисля след година да го продам и да си взема или 12, или 13, ако е излязал дотогава."

Цитираният текст е от друга твоя тема, но редактиран от мен, защото се дразня, когато виждам такава неграмотност. Нищо лично. 

iPhone SE (2020) е идентичен с iPhone 8. Няма го само 3D слоят. Онова ''копче'', както го наричаш е "бутон начало" (home button) и е част от корпуса, но под него има сензор (Taptic Engine). Това се въвежда още през далечната 2015-та. За повече информация тук, ако ти се чете. Като свикнеш с употребата му ще го оцениш. Дисплеите на 6, 7, 8 и SE са идентични, но от 8 насам са добавени екстри като WCG поддръжка, True Tone подобрения и HDR. И от там моето учудване, че усещаш дискомфорт. Според мен си въобразяваш.:D Също така от 8 насам моделите са с гръб от закалено стъкло (което не се напуква толкова лесно). И се влага предимно заради безжичното зареждане. Аз също предпочитам алуминиев гръб, но... Апропо, iPhone 6 е най-тънък от всички и това мен много ме кефеше навремето. Имам такъв в долапа за спомен.:)

П.П. Лично на мен новите хендита на Епъл не ми допадат, но относно удобството на ползване и работа са отлични. Ако твоето SE ти е удобно като габарит е добре да тестваш iPhone 12 mini. Него тествах по-подробно и съм доволен. Батерията при мен издържа цял ден при стабилно натоварване.

Поздрави!

Сега ги сравних почти си прав.Само където SE е с доста по нов чип. Само не мога да разбера политиката на  Епъл да пускат най-нов модел за 2020 идентичен на модел 2017. Само с малко по-нов чип.

преди 1 час, Jorge написа:

от там моето учудване, че усещаш дискомфорт. Според мен си въобразяваш.:D

Аве батко телефона има нещо като бъг.Нали се сещаш като на компа  видеокартата е със стар драйвер и от време на времето картината лагва.Нещо като прескачане на кадър.Но, ако го разцъкваш шоумодела в магазина едва ли би го забелязъл.Освен това Adblock plus не работи оптимално сравнение с iPhone 6 За това обмислях вариянт за закупуване на 12 mini. или iPhone 11. Като махнат локдауна ще ходя да разцъкам шоумоделите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има такова нещо с насечената картина и мисля, че е откакто излезе iOS 14.

Може би телефона щеше да си заслужава повече, ако нямаше 12 мини.Сега цената му на вторичния пазар е драстично по-малка, защото не е толкова търсен - 8ца с удължена поддръжка.12 минито е много по-добро но и цената е друга.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, The Negative One написа:

И май накрая се оказва, че хейта не е взаимен, а по-скоро андроид юзърите плюят айфоните

Знаеш ли на колко айфонюзъри съм им пускал първоначално телефоните?Дори след отваряне на кутията на нов,започват спънките и не всеки може да го пусне в експлоатация,за разлика от андроид.После почват мъките,при теглене на приложения,като всеки път им иска ИД в ейпъл.Едно че няма достаъчно приложения,друго е че не работят както при андроид.А за ограниченията,които постоянно се сблъсквам при работа с айфон,не ми се говори,защото е дълга тема.Дори най-простото нещо,което иска всеки потребител е да си изкопира снимката,която е направил с айфона си в компютъра или обратно,но и то не става с просто включване на кабел към компютъра.А колко зор пък е да вкараш любимите си песни от компютъра в айфона...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Димитър 59 написа:

Знаеш ли на колко айфонюзъри съм им пускал първоначално телефоните?Дори след отваряне на кутията на нов,започват спънките и не всеки може да го пусне в експлоатация,за разлика от андроид.После почват мъките,при теглене на приложения,като всеки път им иска ИД в ейпъл.Едно че няма достаъчно приложения,друго е че не работят както при андроид.А за ограниченията,които постоянно се сблъсквам при работа с айфон,не ми се говори,защото е дълга тема.Дори най-простото нещо,което иска всеки потребител е да си изкопира снимката,която е направил с айфона си в компютъра или обратно,но и то не става с просто включване на кабел към компютъра.А колко зор пък е да вкараш любимите си песни от компютъра в айфона...

Това за първоначалното пускане, колко айфонюзъри не могли сами да се справят беше вече удар под кръста ,,ала Кубрат Пулев,,   Бате ти искара голяма част от айфонюзърите с айкю по-малко от на кокошка.Точно айфона е с много по-елементарно меню от андроида, именно поради по-малкото възможности и свобода от андроида.И какви повече възможности има андроида и свобода, песен от тубата да я направиш на рингтон.Дрън! За какъв чеп ми е? Повечето възможности на андроида е ненужна плява! Колкото повече възможности има една техника, толко повече шанс за бъг, да засекне, запецне и прочие.Да има кухи лейки ползващи Епъл, но същите кухи лейки карат и Мерцедес.Това значе ли, че Мерцедеса не става, или сложна машина за управлвние?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Чингис Хан написа:

Бате ти искара голяма част от айфонюзърите с айкю по-малко от на кокошка.

Ти го казваш!Пък като се замисля за такива,които познавам с айфони,наистина Айкюто им е по малко.То умния човек,знае какво купува и дали се оправдават с нещо големите пари,които дава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Димитър 59 написа:

Ти го казваш!Пък като се замисля за такива,които познавам с айфони,наистина Айкюто им е по малко.То умния човек,знае какво купува и дали се оправдават с нещо големите пари,които дава.

Според мен се оправдват, именно заради по-дългата подръжка на операционната система, която е главен фактор за оптималната работа на  устройството.Освен, което повечето вируси се пишат за Андроид.Една близка заклета фенка на Самсунг наскоро ми се оплаква, че постоянно и излизат реклами от секс сайтове или че била спечелила от някаква лотария.Голяма плява, от която не можеш да сърфираш нормално.И аз имах преди тия ядове с Аднрю, от кат преминах на ябълкова диета здравословно съм много добре и пълен с енергия.;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Чингис Хан написа:

Според мен се оправдват, именно заради по-дългата подръжка на операционната система, която е главен фактор за оптималната работа на  устройството.Освен, което повечето вируси се пишат за Андроид.Една близка заклета фенка на Самсунг наскоро ми се оплаква, че постоянно и излизат реклами от секс сайтове или че била спечелила от някаква лотария.Голяма плява, от която не можеш да сърфираш нормално.И аз имах преди тия ядове с Аднрю, от кат преминах на ябълкова диета здравословно съм много добре и пълен с енергия.;)

Тези реклами е много вероятно да идват с някое приложение, което наскоро е качила. Нека да си свали Greenify от Google Play и чрез него да види кое приложение работи на заден фон  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ivottoshev написа:

Тези реклами е много вероятно да идват с някое приложение, което наскоро е качила.

Не е тайна за никой,че рекламите,които се показват във всяко устройство,са резултат от историята на търсене в браузърите...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Чингис Хан написа:

Тука 12 mini e 800 евро, което не го мисля толкова да ли е много, а да ли ги заслужава.Ако да, за мен сметката е проста.С айфон 6 карах 3 години без проблемно, с 12 трябва поне 4 да изкара. Един базов андроид за 200 евро след първата година почва да върви на 50 процента. За 4 години сменям четири андроида, като от горе на това загуба на време и нерви по закупуването им.А с 800 евро за айфон си имам топтупалка в джоба без да я сменям.

Добре, би ли ми обяснил - с какво толкова си заслужава тези 800 евро? За какво ще го ползваш, каква работа ще ти върши, която няма да я върши телефон за 200 евро? 

Питам не да се заяждам, а просто от любопитство, и с желание евентуално да съм ти полезен в темата. Аз не съм на принципа "iOS срещу Android", интересувам се от всякакви марки и модели на телефони, и операционните им системи.

"Един базов андроид за 200 евро след първата година почва да върви на 50 процента." - ами, няма такова нещо :) . Или ако има, е по вина на ползващия го. Задръстил го е с боклуци, ненужни приложения, фонови процеси, и какво ли още не. Това е принципната разлика между iOS и Android. Първата те ограничава - създава ти една среда, в която имаш право да правиш определени неща, по определен начин. Не можеш да излезеш от тази среда. Тя е "безопасна", осигурява ти оптимална работа на телефона. Докато при Android можеш да правиш каквото си искаш, да слагаш всякакви приложения, да мениш настройки, дори да слагаш custom OS. Естествено, при такива действия спокойно може да си оплескаш телефона, и дори да го докараш до неработещо състояние. Но свободата върви с отговорност и компетентност.

Предишния ми телефон изкара 4 години и 2 месеца. И се наложи да го сменям, защото, признавам си - аз го разбих :) . Изпускал съм го, удрял съм го, падах върху него, работих в мръсна и влажна среда. И той издържа колкото можа. Но до края работеше на 100, без лагове и забавяния, и батерията държеше до една седмица. Обаче се грижех за него - внимавах какво инсталирам, почиствах го от временни и други излишни файлове, и т.н. 

В момента имам телефон за 180 евро, който ми върши работа. И не виждам причина да предпочета пред него друг, за 800 евро, който ще ми върши същата работа - независимо от марката и операционната система. Да, сигурно ще работи по-гладко, ама на мен ми е все тая. Аз си купувам телефон да ми служи, а не да ми прави кеф.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър 59 написа:

Не е тайна за никой,че рекламите,които се показват във всяко устройство,са резултат от историята на търсене в браузърите...

Недей да говориш глупости.То излиза,че  мойта близка е порноманиячка и хазартен тип.Не е.На мен защо не ми излизат на айофона? Тия, които ми излизат на някои сайтове са за почивки и спапроцедури.Пък аз въобще не посещавам такива сайтове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване