Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

-55.0 С температура на процесор + 800 оборота вентилатор!

Виж решението Разрешен от nikolay_avr,

Препоръчан отговор

Здравейте,

Датчикът на дъното показва -55.0 С температура на процеса и максимални обороти на вентилатора 800 об/м (през биоса). Реалната температура е сериозна. 
Носих го в сервиз (компа е гаранционен) и чудо - там всичко си работи както трябва: +40-50 градуса и 2000 об/м....

Взимам си компа, прибирам се, пускам го и отново -55 С и 800 оборота... Реалните градуси остват чудовищни, процесора тротълва и дори се гаси сам заради прегряване. 

Ryzen 5 3600XT
Wraith Spire (AMD stock)
Gigabyte Auros B550 elite v2

Помощ! :))

image.jpg

CPU.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Носиш им го пак! Ако трябва да махнат охлаждането пак и да го сложат, като сменят и термопастата. Покажи им и снимките. Ако си със стоковия охладител, смени го с поне такъв: https://www.vario.bg/arctic-freezer-34-esports-acfre00057a

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, nikolay_avr написа:

и чудо - там всичко си работи както трябва

Това пред тебе ли се случва? Или ти казват, че всичко е наред?

Сигурен ли си, че не променят някоя опция в биос-а?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Raze написа:

Ако си със стоковия охладител, смени го с поне такъв: https://www.vario.bg/arctic-freezer-34-esports-acfre00057a

35dB(A) не са ли много ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, plamen_petrov_80 написа:

Сигурен ли си, че не променят някоя опция в биос-а?

Да - пред мен...
В интерес на истината и вкъщи тръгна 1 път (от 10), но уви след рестарт пак се върна старият проблем.

Купих нов разклонител и кабел за захранването, разглобих и претегнах контакта... нищо не помага. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава при тях колко време е тестван - защото по закона на ... един път може да работи коректно и при тях.

За мен дъното има проблем с датчиците си, най-лесно е да се подмени дъното  и да се пробва.

Иначе - смяна на биос, вадене и слагане отново на процесора, проба с друг процесор и последен вариант ръчен контрол на перката - крайно неприемлово за мен, но поне ще имаш работещ компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа - когато температурният датчик работи - вентилаторът върти до 3200 об.м.
Когато седи на -55 С, вентилаторът максва на 800 и съответно CPU-то прегравя.

Та, в този ред на мисли, ръчният вариант не работи. 
Пуснах вентилатора на слот за системен вентилатор и там работи отлично... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо ръчния вариант да не работи?

Ти какво разбираш под ръчен вариант?

АЗ:

- спиране на smart fan control - съответно винаги на максимални обороти

- минаване на перките през хардуерен fan controler - виждаш температурите - въртиш копчето към където се налага

- в добавка към горното - пълен контрол над честотата и напрежението на процесора - така имаш гранични стойности при който знаеш колко оборота му трябват, заключваш го и отиваш да пиеш кафе (образно казано).

Но най-добрия вариант е да ти оправят дъното защото то определено не работи коректно - има си сервиз да се залавят.

Все пак ако се съмняваш от гео локацията - дай го на приятел за ден два да провери при него какво показва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, plamen_petrov_80 написа:

Това ми напомни за 1 случай с старият ми рутер . В нас не работеше заведох го в кварталният сервиз пусна го той и каза всичко работи .Прибирам се в нас и пак греда не работи накрая купих нов .Така че както ти казаха настоявай за профилактика и диагностика .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, plamen_petrov_80 написа:

Все пак ако се съмняваш от гео локацията - дай го на приятел за ден два да провери при него какво показва.

Мисля, че живея в няква електромагнитна аномалия :D Дори не знам как този пост въобще стига до вас. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DDzBe
      Здравейте,от известно време компа започна да забива(цялата картина)на пълно замръзва,и единсвеното решение е рестард някой път даже и това не помага и се налага да го изключа принодително.Днеска съм го рестартирал над 7 пъти и то поради причината че тествам дали е от игра или нещо друго но се оказа че няма значние играта.Попълних анкетата и да подадох....Моля помогнете...

• от Donchevv
      Здравейте днес сложих втора видео карта за кросфайр но вижте какво показва някакви идеи .. подечрртвавам картата е за майнинг .. 

• от KirilPetrov
      Добре заварили
      Както се вижда от заглавието, имам доста въпроси относно една бъдеща конфигурация. Насочил съм се към ATX десктоп, но, ако ме разкандардисате, може да премина и към сървър.
      От известно време "копая" в търсачките и колкото повече задълбавам, толкова повече въпроси ми изникват. Като цяло, разбрах, че Ryzen процесорите имат 24 PCI нишки. 4 се алокират от чипсета, какътво и да е той, евентуално 16 за видео карта и ако има и NVMe SSD - още 4 - всички заети. Логичният въпрос, като има още свободни слотове на дъното, какво ще стане, ако сложа гигабитова NIC? Ще работи ли изобщо и ако да, кой от всичките PCIe ще бъде "кръцнат" откъм скорост?
      И, вторият въпрос, как да разбера коя NIC на какъв PCIe e? На всичките пише, че са PCI, дали са x1, x4 и т.н., но не пише коя версия на PCIe - 1.0 ли, 2.0 ли, 3.0 ли, 4.0 ли.. По подразбиране, ако не е упоменато, по моята логика, би следвало да е 1.0.
      Трети въпрос: 10 гигабитова NIC би следвало да няма проблеми с pcie 3.0 x 1 или, може би, да е една идея по-бърза от капацитета на интерфейса. Има ли такива изобщо за RJ45?
      Въпрос номер 4: На гигабитова карта, примерно, как влияе "full duplex"? И тази скорост на какво е, на уплоуд, на даунлоуд или и на двете взети заедно? Също, NIC като тази , ако да речем от единя порт рутира към другия, ще оказва ли влияние на CPU?
      Пети въпрос, който е по-скоро към хората боравещи с линукс, ако дискъм ми е по-бавен от общата скорост на всички NIC, при пускане на tcpdump какво става? Ще даде грешка, системата ще намали скоростта на трафика или просто няма да "гепи" всички пакети?
      Май с това трябваше да започна, но цялата картинка изглежда така:
      Имам 2 уъркстейшъна с гигабитови карти. Един WiFi access point с 4 портов суич. В него с кабели са включени NAS, двата уъркстйшъна и Windows компът. През WiFi 10-тина устройства . Mашинатa с Windows 10 (без wifi) само за офлайн игри и лигавщини. Сегашният ми рутер има само 2 NIC с по 1 порт, гигабитови. В близките или далечни месеци планирам да сменя рутера и НАС-а. Не ми се ще да са със сървърен хардуер, защото е адски шумен. Като цяло, нищо от тях няма да влезе в употреба (готови Dell и HP конфигурации) като кутии, дискове и т.н. Ще ги пусна за DNS и VPN, които в момента са ми на виртуалки. Файловете ми започнаха да стават обемисти, губя време не само за трансгера им, но и за бекъпи по мрежата. На НАС-а започнах да качвам 4К видео, което има битрейт от около 35 мегабайта/сек и едвам издържа само на 1 потребител. Ще ми се в бъдещият рутер да мога да включа поне 10 устройства с кабел, на 5 от които ще трябва гигабитова или по-бърза връзка. И, естествено, да не се "изплези" рутерът, ако пусна през него да качвам 50ГБ файлове на НАС-а и в същото време съпругата прави нещо подобно или си гледа 4К видео.
      За рутера гледам стандартни дъна с поне 3 броя PCIe 3.0 x1 слота, няма да има видео карта, а само NVM SSD, за да мога да снимфя трафика. Мисля Ryzen 5 2600, 2x4GB RAM (или 2x8GB), но не знам какво да правя с NIC. Две такива, ако станат изобщо и евентуално една с 2 порта. Дайте предложения за дъно с поне 3 PCIe 3.0 x1 порта, ако може и повече - супер. Обезателно за AMD процесор и предложения за мрежови карти. На първо време, за дъно, CPU, RAM, SSD, PSU и само една NIC - бюджет към 900 паунда, после ще добавя още 2 карти. Кутия не слагам в бюджета, защото нямам абсолютно никакви претенции и в ebay има най-различни на символични цени. Видно е, че не съм в България и приемам предложения от официални сайтове на AMD, Asus и т.н. , Амазон и подобни. Но, само за нови части, с гаранция.

• от teodorama
      Продавам домейните computri.net - 100 лв и knijarnica.net - 70 лв.
    • от bissko
      Зравейте,
      Компютърната конфигурация е:
      Дъно: ASROCK B250M PRO 4
      Процесор:PENTIUM G 4560
      Хард: SSD KINGSTON 480 GB
      Рам: KINGSTON 8 GB
      Видео: ASUS RX 470 8 GB
      Захранване:  CORSAIR RM 650 X
      REV.  на биоса  на дъното показва,че е B 2.50
      Питането ми е,ако реша да сложа процесор i3 8100  трябва ли да се актуализира БИОСА  на дънната платка или той сам се актуализира

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване