Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Препоръчан отговор

Здравейте, конфигурацията ми е почти на 7 години и съм решил да направя малък ъпгрейд. Тя и сега се справя супер за нещата, които извършвам на нея. Главно се позлва за интерент, филми, работа с принтер и по леки игри от типа на Cs Go, Gta V на нормал графика средно 50-60фпс, HL2, MU, LOL, Diablo и тн. Но дали от скука или нещо друго съм решил да й направя някакъв ъпгрейд та да изкара още 7 години хаха :D :D Ето я и самата конфигурация:

CPU- Intel Pentium G3258

RAM - 2x4GB ddr3 1600

HDD - 1TB

Motherboard - GB H81M-S1 / 1150

PSU - EVGA 430W

VIDEO CARD - RX 560 4gb

Идеята ми е да заменя двете плочки от 4 гб с такива по 8 гб и да стане общо 16гб. Също ще добавя и едно SSD 256gb колкото за windowsa и програмите. Разбира се най-важно ми е да сменя процесора. Нямам голям избор и търсих в нета подходящи и за сга съм се спрял на този i5-4670K. Втора употреба съм го намерил за 100 лева, но незнам дали ще си пасне добре с видео картата и за това искам да се посъветвам с някой, който е по навътре с нещата. SSD ще си купя ново за 55 лева. Но ме притеснява паметта защото намерих две евтини дискети на Hyperx по 8 гб всяка за 100 лева комплекта, но пише, че са 2133mhz. И се чудя дали ще тръгнат на дъното, понеже то подържа до 1600mhz.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

100 лв. е цена по-скоро като за 16GB не за 8GB. Честотите са без значение. Поддържа се до 1600MHz тоест с това дъно ще работи на толкова дори да се сложи такава на по-висока.

В случай че гледаш DDR4 понеже оставам с такова усещане да знаеш че ти трябва DDR3 всичко друго е несъвместимо. 

 

п.с. Парите са много за I5 потърси си някой 8-нишков Xeon еквивалент на I7.

E3-1286V3
E3-1285V3
E3-1281V3
E3-1280V3
E3-1276V3
E3-1275V3
E3-1271V3
E3-1270V3
E3-1246V3
E3-1245V3
E3-1241V3
E3-1240V3
E3-1231V3
E3-1230V3

Модели с буквата L в името не гледай. На по-ниски честоти са. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За DDr3 става на въпрос. Паметта е комплект 2 дискети по 8гб общо 16, но писах на човека и се оказа че ги е продал. Намерих друг комплект пак 2х8гб за 120лева. Чувал съм, че така е по-добре като са две. Не съм запознат въобще със Xeonite. Може ли да ми покажеш някой до 150 лева втора употреба или просто модел да ми кажеш пък аз ще го потъря щом с него ще е по добре? :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не намирам нищо в продавалника което е странно. Процесора задължително трябва да е V3. Примерно E3-1240V3 не V2 или само E3-1240.

Различни поколения са ако не е ясно. Едното е санди другото айви а на теб ти трябва хасуел. 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз на твое нясто бих направил следното - вземам си първо едно достатъчно голямо за нуждите ми SSD (примерно 480-500-512GB), слагам го, инсталирам си всичко както трябва и гледам как работят нещата - със SSD-то системата ще стане по-пъргава, ако сега има наистина недостиг на оперативна памет - ще се усеща по-малко заради SSD-то.

И вероятно ще спра до тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Ignatov123 написа:

Търсих и аз тези модели, но нито един не успявам да намеря. Само няколко V2 ми излязоха.

Ето ти възможностите за ъпгрейд на процесора -> https://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Pentium_Dual-Core/G3258.html

Щом си намерил 4670 за 100 пари, взимай него, че на тази цена са обяви на 4570...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами най вероятно ще взема 4670K. За тези пари не намирам по-добро предложение из сайтовете. Но ме притеснява нещо защото го сравнявах със един друг и пише, че подържа Graphics Video Max Memory 2gb. И понеже видео картата ми е 4гб дали ще върви заедно с процесора щом там пише, че подържа до 2 гб? Сигурно въпроса ми е смешен, но не съм много навътре с нещата :D

Прикачи снимка от URL адрес

catseeeeeeeeeeeerrrt.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това се отнася за вграденото видео. С новия процесор дори ще можеш да поддържаш и по-добра видеокарта от сегашната, като напр. GTX 1650/1660.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картата едва ли ще ги сменям. Тази ги взех изгодно размених старата ми която беше 1030 за нея :D Ами то бюджета ми е около 250 лева. Тъкмо ми се вписва за всичко. Процесора 100 лева, памет намерих 2 плочки по 8 гб за 70 лева и едно ново SSD 480gb за 90 лева. + това и от старта памет и стария процесор ще взема още 50-60 лева като ги продам. Та се нагодиха нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес поръчах процесора и утре ще дойде, но ми излезе една оферта. Един приятел иска да вземе моята видео карта rx560  и да му доплатя 30 лева още за неговата rx580 nitro 4 gb. И мисля да приема,но се чудя добре ли ще върви с процесора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Ignatov123 написа:

Здравейте, днес поръчах процесора и утре ще дойде, но ми излезе една оферта. Един приятел иска да вземе моята видео карта rx560  и да му доплатя 30 лева още за неговата rx580 nitro 4 gb. И мисля да приема,но се чудя добре ли ще върви с процесора?

Странна сделка ... приятел казваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, защо? :D Той я взе преди няколко месеца, но му била силна за процесора и щял да я продава и му предложих тази сделка да ги разменим. Та сега ми писа, че е съгласен само да му доплатя 30 лева и още сега мога да я взема. Има си и гаранция повече от година и половина, а на моята изтече преди 1 месец. Мисля, че си е добра сделка :D Само това ме притеснява дали ще се представя добре със процесора дето съм поръчал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам това той си го решава :D  Тази сделка както и да се погледне не е за изпускане. Една нова върви около 320 лева, а тя е на 5 месеца. Но как мислиш добра комбинация ли ще е с процесора ми i5-4670k? :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами понеже е видял, че аз съм с Pentium g3258 и с тази видео карта RX560 4gb доста игри ми вървят по-хубаво отколкото при него. Той е с Pentium g4400 и RX580 nitro 4GB. Примерно аз подкарвам Gta V на 1920x1080 на нормал графика със 50 60 фпс, а на Low стигам и до 70фпс на моменти, а при него са доста по различни нещата. На нормал едвам 40 фпс хваща и в доста други игри имам по-добри резултати. И е питал някъде и са му казали, че карата е прекалено силна за неговия процесор и да вземе по-слаба. Та му казах, че ще си сменявам процесора с по-силен и едноременно ни дойде идеята за смяна :D Хем той ще е доволен, хем и аз :D 

Ако те притеснява дали е копачка в никакъв случай не е възможно това :D Той кабелите на дъното му е трудно да свърже пък какво остава за копане. 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една бърза карта винаги можеш да я направиш по-бавна.

Като сте такива приятели защо не ги разменихте за една седмица и да видите дали всички сте доволни?

Аз лично не бих минал от RX580 към RX560, има повече логика да си сменя процесора - както теб. Не знам защо при него тази лампичка не работи! А причина за бавно вървене на само една игра може да се окажат доста - да не ти се сърди после, че всичките му игри ще вървят по-бавно, дори тази която при теб върви бързо сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с plamen за мен по-добрия вариант също е да ги размените и да тествате няма логика да иска по-слабата карта освен ако неговата нее прецакана. Или пък да не е видял нито едно клипче и да си мисли обратното след това да не те обвинява, че си му дал боклук. За мен такива сделки няма смисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами така и ще направим. Ще ги разменим да ти тестваме за около седмица. Но сега видях, че тази карта 580 иска 500wata захранване, а моето е 430 на EVGA. Да не вземе да стане проблем като я сложа? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Ignatov123 написа:

Но сега видях, че тази карта 580 иска 500wata захранване, а моето е 430 на EVGA

Максимално само картата стига до 240 вата, а заедно с процесора и останалите компоненти надали ще мине 360. 

9L6RTPDdMbNWpNcSfF6zB4-970-80.png

На захранването му дават, че трябва да осигури 408 вата номинална мощност...

https://www.evga.com/products/specs/psu.aspx?pn=7e14b730-fdd0-4498-8b9c-0bc87cc5ca0d

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, нека да ви информирам какво се случи през последните дни. Със видео картите няма да стане размяната, понеже тя иска 8 и 6 пинов конектор, а захранването ми има кабел само със 6+2. Та продадох старата ми за 120 в олх и сега се чудя между тези двете sapphire radeon rx 580 4gb - 160 лева и sapphire radeon rx 570 4gb pulse - 120лв (има модел и на Aorus gigabyte незнам коя е по-добра). Четох, че разликите между 570 и 580 не са чак толкова огромни, та според вас заслужава ли си да дам още 40 лева за 580 или да взема 570 ако няма да открия огромна разлика? Също така пристигна и процесора i5-4670k и сега съм с него и ползвам и вграденото видео. Проблема е, че охладителя ми е слаб и пробвах да играя малко и вдига 50 градуса и сега си търся и охладител. Спрял съм се на ето тези: 

https://desktop.bg/desktop_coolers-aerocool-aerocool_cylon_4_black_argb#characteristics

https://desktop.bg/desktop_coolers-be_quiet-be_quiet_pure_rock_slim

Огромна ли е разликата между двата, защото на мен повече ми харесва този с RGB-то и бих взел него, но пък четох че онзи на be quiet се представя по-добре? Като цяло търся нещо добро до 50 лева, отворен съм и за други предложения. Към края на месеца ще сменя и кутията. Намерил съм си на be quiet pure base 500DX white за 140 лева. Мисля, че е добра оферта. Знам, че нямам нужда от такава кутия, но ми харесва много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

50 градуса въобще не е висока температура за процесор. До 70-75 градуса си играй спокойно и не се напрягай. Ето ти еднопредложение за охладител от мен. Имай в на предвид, че това са доста стари процесори и вътре между капачката и кристала на процесора има термопаста, която е изсъхнала от доста години и ако щеш и 360мм водно да сложиш, няма да има промяна. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...