Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Активиране на iMessage/FaceTime

DjBobo
 Сподели

Препоръчан отговор

Как се активират, записани са ми само с имейла, като цъкна да се активира номера зарежда нещо и след час-два пак нищо? SE2020 на А1, иначе като се замисля съм бил с 8,7,6,5 и 4ки и никога не съм можел да пращам смс-и, то не се е и налагало, но започва да ме дразни вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да беше потърсил информация в нета,преди да питаш: Всичко за безплатните iMessage съобщения през iOS

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, DjBobo написа:

Търсил съм и нищо не съм намерил, затова питам тук, в този линк не пише нищо за активиране. 

Я да видим колко резултата излизат по темата ти в гугъл: Активиране на iMessage/FaceTime

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, DjBobo написа:

Тези всичките съм ги пробвал и нищо не става.

Тогава ,чакаш някой айфон фен,да пише как е разрешил проблема на прехвалената ябълка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не получавам, зарежда уж да се активира с номера и след 2 часа излиза ерор.

Каква грешка ти излиза ?
Дай скрийншот .

Ресетна ли настройките на телефона си ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Преди минути активирах фейс-тайм и ай-месидж на айфон се1.

Никога не съм имал проблем и се изненадах, че при избиране на фейстайм, не ми се усмихна лицето от контактите, а ми светна съобщение, че фейстайм тепърва се активира. Като минаха десетина минути, ровнах тук там, и ми помогна тази процедура. https://support.apple.com/bg-bg/HT201422

Изпращането на смс не се вижда, то става във фон. Активирал съм много пъти айфони, в сметката след време светва такса за 12 стотинки към британски номер. Но в айфона не съм виждал друго, освен предупреждение за евентуална такса. Струва ми се, че при ФТ няма такса, а при аймесидж. Понеже ги активирах едно след друго ръчно.

Това ми се случи, защото при активирането на телефона нямах поставена сим карта. Този телефон ми е само за експерименти, не ми се е налагало да ползвам Фейстайм или Аймесидж.

Значи, ръчно се влиза в меню Настройки. Спират се двете услуги. Рестартира се телефона. Като се рестартира, отново ръчно се активират услугите.

Някъде срещнах съвет - задължително да се вкара втори път акаунта към айклауд. Независимо, че е вкаран, пак се влиза в меню за Име, Номер на телефона, като се препотвърждават - Епъл АйДи, Име и Фамилия и тел номер. Независимо, че са вече обявени.

Направих това и всичко тръгна, дано ви помогне някак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е при мен, като добавям с плюса абонати от контактите, синият цвят указва и подсеща, че отсреща има активирана същата услуга, тоест, ако и отсрещният е настроен ок, съобщенията минават през интернет, а не през оператор, тоест, не се таксуват. Другите, без активирана услуга аймесидж, са със зелен цвят.

Интересното е, че ако избереш един син и един зелен, и двамата стават зелени.

Ето тук, абонат A1 e син,

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=cqs1611340677j.PNG

и като избрах Жорката, и двамата станаха зелени, ебати.

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=jdv1611340799v.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Лелеее, заприличах на оня, който сам си говори. Но ми олеква като се изприказвам.

Значи, искам да се извиня на автора на постинга, за това, че не му изразих съчувствие. От няколко години ползвам айфон, правил съм десетки активации и проби с различни модели. Никога, никога не съм имал ебавки с тези неща. Поставям сим, вкарвам АйДи и нямам грижи. Но от два дни опитвам да активирам аймесидж и фейстайм услуги на една шестица ес, и не става, и не става. Тоест, искам да изразя съчувствие. Не търся съвет. Гърмян заек съм и съм изчел десетки и стотици съвети у нас и в чужбина. Някога просто трябва да се изчака.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...