Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, не знам точно какво търся за това приемам и насоки какво/къде да чета.  Гледам, че разни сайтове имат пълен достъп до информацията за връзката и системата ми. Как мога да огранича това, така че да не знае всеки с каква операционна система съм, какъв компютър имам и т.н. Някак е дразнещо да ми знаят дори видеокартата и да ме трупат с безброй реклами....  Дори тук във форума на някои профили фуутъра/подписа или каквото се води има такъв туул/инстромент с който виждат ип, ОС, че и инфо за машината. 

За ИП ясно, че е от доставчика и това не мога да го огранича, но с какво и как мога да си защитя останалата информация?

На ниво рутер или директно на ниво машина, така че да не връща информация към глобалната мрежа? Какво би ми свършило работа или ресурс който да прочета как да се защитя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата и хардуера няма как да го знае браузъра. Другите неща може, все пак ОС докладва каква е, но и това може да се промени (въпреки че какъв е смисъла?).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Bubbles написа:

Като за начало VPN.

А нещо преди VPN? VPN-a  вече е след като е минато през рутери, доставчици и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Думичката privacy e мит. Няма такова животно. Щом си връзан към мрежата, си си свалил гащите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eclipse2G написа:

Думичката privacy e мит. Няма такова животно. Щом си връзан към мрежата, си си свалил гащите.

Да, това ми е ясно.

Но мрежата има точка на "връзване" както каза,. Интересува ме как да направя "завеса" след точката от към моя край.

Поне някаква насока какво да търся.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване