Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нещо не може да се инсталират драйверите на видео картата

Препоръчан отговор

Ами ето. Имаш неинсталиран драйвер на видеокартата. Сега пак ще питам, сигурен ли си че си с външна видеокарта или използваш вградената?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GTX 1060 3 GB ИМА ЛИ ВГРАДЕНИ ?

Под вградена разбирам Intel HD Graphics 4600 примерно 

Поправи ме, ако греша нещо

Да имам мисля, че е Intel HD 2500 вградената

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Green6 написа:

GTX 1060 3 GB ИМА ЛИ ВГРАДЕНИ ?

Под вградена разбирам Intel HD Graphics 4600 примерно 

Поправи ме, ако греша нещо

Отвори кутията и направи една снимка, за да видим какво ползваш. Освен това дай десен бутон на video драйвъра и накарай Windows 10 сам да го намери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, влез в сайта на производителя, свали драйверите и ги инсталирай. Преди това виж и какво ти е написал hbuchtev

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това се опитвам цял слеобед и се чудя защо не става като не засича картата показва едно Failed 😂

image.png.42c10c96cbb8153802a59bb1f6ea3e13.png

Това е от Nvidia Control Panel

Освен да го преинсталирам и да вида какво ще стане

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То за да се качи драйвер би трябвало поне и Windows да я види и с неговия си Generic драйвер. Да не би да не си я вързал като хората (провери дали влиза в слота плътно) и дали не си забравил захранващия и кабел да включиш.

Проверена ли е картата на друга система дали работи? Да би не тя да е нещо дефектна? Чак след това като "светне" в Windows-a вече мини с един DDU в Safe Mode и махни всички драйвери на nVidia и ги инсталирай начисто. По време на инсталацията е добре да спреш ако имаш някакви защитни програми (от ранга на Comodo Firewall или Kaspersky), защото те често изискват специални правила или настройки за да допуснат инсталацията на драйверите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картата не съм я сложил днес а преди повче от половин година може би да не и повче до вчера съм играл PUBG 

Еми то в Intel пише че всички драйвери са налични ?

image.png.557cc759a4a577200687c7bd2a65e307.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Green6 написа:

Картата не съм я сложил днес а преди повче от половин година може би да не и повче до вчера съм играл PUBG

Това не означава, че не може да е "изпаткала" или нещо да се е извадила от слота или разхлабила там в гнездото (ако кутията е местена по някаква причина - чистене или друго). Първо провери на хардуерно ниво нещата, после на софтуерно. Защото не можеш да инсталираш драйвер за устройство, което го "няма".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я удари една проверка на системните файлове...Тук е имало подобен проблем и така са го решили:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/288955/issues-installing-driver-for-gtx-1070-solved/

https://www.windowsdigitals.com/not-enough-memory-resources-are-available-to-process-this-command/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Green6 ти май изобщо не четеш какво ти пиша? ОС ти е стара, обнови си я! В момента актуалния windows 10 е този:

1eVJLoH.png

как искаш да му инсталираш на твоя version build 2009 последния драйвер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Raze написа:

как искаш да му инсталираш на твоя version build 2009 последния драйвер?

Няма значение това. Същия този последен драйвер става и за 8.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Display Driver Uninstaller(чистиш и intel и nvidia видео драйвъри под safe mode): https://www.wagnardsoft.com/DDU/download/DDU v18.0.3.5.exe

Драйвър на интелското видео в процесора: https://downloadmirror.intel.com/29969/a08/win64_15.33.53.5161.zip

Драйвър на невидийското видео: https://us.download.nvidia.com/Windows/461.09/461.09-desktop-win10-64bit-international-whql.exe

Виж му hardware id-то на този pci comm controller, че е болезнено за гледане с тоя триъгълник.

Забиваш се на 461.09 и повече не ъпдейтваш. Няма смисъл. Никой няма да седне да пише код за 1060.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е оправено явно съм деинсталирал драйвера на видео картата с Nvidia Experince а после изобщо не можеше да я открие, но след преинсталацията си я засече 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Green6 написа:

Всичко е оправено явно съм деинсталирал драйвера на видео картата с Nvidia Experince а после изобщо не можеше да я открие, но след преинсталацията си я засече 

Ами според грешката, която ти даваше отделно си имал и прецакани системни файлове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване