Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на бюджетен телефон

Препоръчан отговор

преди 13 минути, Mr. ?? написа:

Разгледай си характеристиките в gsmarena. Там може да намериш как се справя камерата на единия или другия. Има и ревюта в тубата-та.

Според изискването за голямата батерия бих избрал 9S. Но, ако играеш игри 6s, 90 Hz, екран.

Другата есктра на Realme, е че екрана че телефона е прахоусточив и устойчивост на  водни пръски (вече колко е вярно не мога да потвърдя).

Недостатък: Realme 6s, няма вградено FM Radio.

9s , се води Note. (и е доста голям и тежък телефон) 6,67 инча екран (почти колкото 7 инча таблет)

Хубаво е и ръка да види око да пипне. както казват хората .Отиваш в някой магазин и гледаш/сравняваш.

Благодаря ти за разясненията! По принцип аз не играя игри, телефона го ползва повече за браузване в интерент, радио през интернет, музика от телефона, приложения с които обработвам снимки и снимане с камерата но не толкова често.  Мен също ме привлече в смартфона Realme, че екрана е прахоусточив и устойчивост на  водни пръски въпреки, че и аз особенно не мога да повярвам. Що се отнася до това, че няма FM радио за мен не е проблем, защото си предпочитам радио през интернет и музика от телефона. Сетих се това, че ако взема по принцип какъвто и да е смартфон с Bluetooth, версия 5.0, също така, както споменах в темата, че имам Bluetoot колонка JBL Flip4 и слушалки JBL Tune 500 Bluetooth, версия 4.2 с A2DP. Поради тези различни версии Bluetooth и различните особенности в работата при слушане на музика от смартфон Bluetooth 5.0 към аудио устройства с 4.2 ще има ли загуба на звук и съответно по- ниско качество!https://www.youtube.com/watch?v=QnMKa5tCi8s 👀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 73
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Разлика няма да има в загуба на качество между Bluetooth 4.2 и Bluetooth 5.0.

До колкото ми е известно при 5.0, има по-малко консумация на енергия.

Разлика ще има само ако блутута (не зависимо дали е версия 4 или 5) е (aptX, aptX HD) и файла да е  Flac или друг lossless формат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Mr. ?? написа:

Разлика няма да има в загуба на качество между Bluetooth 4.2 и Bluetooth 5.0.

До колкото ми е известно при 5.0, има по-малко консумация на енергия.

Разлика ще има само ако блутута (не зависимо дали е версия 4 или 5) е (aptX, aptX HD) и файла да е  Flac или друг lossless формат.

Благодаря ти за разяснението! За използването на по- малко консумацията и аз това съм чел но за качеството на звука съм забравил какво съм чел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Толчо, няма да ти кажа да си купиш конкретен модел. Но те съветвам да се придържаш към по-известни и наложени марки, които имат официални представителства и сервизи в България. Защото по-неизвестните китайци, ако се развали нещо, просто ги хвърляш, и си купуваш друг. Другата ми препоръка е да купуваш от големите вериги магазини за техника. Те имат на разположение оторизирани сервизи, и се стремят да спазват ЗЗП. Така че в случай на нужда можеш да разчиташ да ти удовлетворят рекламация безпроблемно. Докато разни малки търговци с гаражни сервизи може да не са много надеждни в подобни случаи.

Galaxy M11 е много приличен телефон, ама да си го беше купил на черния петък, като го бяха пуснали за 200 лв. 

От трите, които си изброил, Xiaomi Redmi 9 е най-добър като технически характеристики - голям FullHD+ дисплей, много издръжлива батерия, приличен хардуер (особено ако се спреш на версията с 4/64GB). Обаче чета по форумите, че давали разни тъпи технически проблеми. Аз лично бих ги избягвал.

Huawei също имат добри предложения. Ако не те притеснява липсата на гугълски услуги - Huawei Y6P заслужава внимание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За които не знае Realme, е дъщерна компания на Oppo (произвежда също и OnePlus).

Относно ако ще е  Huawei, и човека не го притеснява, че няма Google Service (официално), телефона който трябва да погледне е:

Huawei P40 Lite 128GB 6GB RAM

Недостатък :липсва видео заснемане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Mr. ?? написа:

За които не знае Realme, е дъщерна компания на Oppo (произвежда също и OnePlus).

Относно ако ще е  Huawei, и човека не го притеснява, че няма Google Service (официално), телефона който трябва да погледне е:

Huawei P40 Lite 128GB 6GB RAM

Недостатък :липсва видео заснемане.

Това за Realme не го знаех и поради това ми сълуди интереса и намерих тази статия: https://mobisector.com/blog/koya-e-firmata-realme/

А какво мислиш за предложения от RudeBoy Galaxy M11?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Mr. ?? написа:

Мен като евентуален купувач не ме интересува коя компания на коя е дъщеря. Аз няма да купувам компанията, нали? Мен ме интересува, ако се развали моят телефон, дали ще има къде да го занеса да го поправят. И ако не могат - дали търговецът ще ми уважи правата по ЗЗП. Или просто ще се окаже, че съм хвърлил едни пари на боклука.

Кой е сервизът на Realme за България? Къде ще трябва да го занеса, ако съм си го купил от Ozone.bg например, както предлагаш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Mr. ?? написа:

Грешка! Това едно. Второ, не се изрази правилно защото си написал двусмислица. По-просто се казва:
BBK Electronics Corporation предлага смартфони под марките Oppo, Vivo, OnePlus, Realme и iQOO.

преди 29 минути, RudeBoy написа:

Мен като евентуален купувач не ме интересува коя компания на коя е дъщеря. Аз няма да купувам компанията, нали? Мен ме интересува, ако се развали моят телефон, дали ще има къде да го занеса да го поправят.

От значение е производителя! Когато разбереш, че даден производител успешно продава продукта си, това означава доволни потребители.
"През първото тримесечие на 2017 г. BBK Electronics достави 56,7 милиона смартфона, надминавайки както Huawei, така и Apple, за да се превърне във втория по големина производител на смартфони в света, точно зад Samsung."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, adersa написа:

Аз съм с самсунг галакси а20е вече 1 година и съм много доволен .Удобен , тънък супер е .

Батерията от 4000 mah колко дни издържа. 8 ядрения процесор Qualcomm Snapdragon 450 как се справя при различно натоварване. Основната задна камера как се справя с снимането и качествени ли са направенти снимки. Благодаря предварително! 😊

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, толчо написа:

Батерията от 4000 mah колко дни издържа. 8 ядрения процесор Qualcomm Snapdragon 450 как се справя при различно натоварване. Основната задна камера как се справя с снимането и качествени ли са направенти снимки. Благодаря предварително! 😊

SD450 е ниско бюджетен процесор не очаквай кой знае какво

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, толчо написа:

Батерията от 4000 mah колко дни издържа. 8 ядрения процесор Qualcomm Snapdragon 450 как се справя при различно натоварване.

Батерията на Galaxy A20e e 3000 mAh. Чипсетът е Exynos 7884 (14 nm), процесорът - 2x1.6 GHz Cortex-A73 & 6x1.35 GHz Cortex-A53. На AnTuTu вади 88710 точки (за сравнение: Xiaomi Redmi 9 - 203078, Galaxy M11 - 74800). Камерата, като във всеки друг евтин телефон, е гадна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@RudeBoy може ли препоръка за телефон с отлична камера? Разбира се с условие да може да записва и на бавен каданс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Бонбон с катран! , от всички модели, които съм гледал, най-хубави снимки видях от Xiaomi Poco X3 NFC. Моделът предлага видео [email protected] и [email protected] . Предполагам, че и доста флагмани ще имат подобни възможности, но са ми прекалено скъпи, и не съм им обръщал внимание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, RudeBoy написа:

@Бонбон с катран! , от всички модели, които съм гледал, най-хубави снимки видях от Xiaomi Poco X3 NFC. Моделът предлага видео [email protected] и [email protected] . Предполагам, че и доста флагмани ще имат подобни възможности, но са ми прекалено скъпи, и не съм им обръщал внимание.

Да, бях се нацелил на тях точно, но понеже видях, че липсва оптичен стабилизатор, малко се разколебах. Смятай, че този стабилизатор е най-ценната екстра, защото зрителите им е най-сладко да гледат плавно видеото, а не с трепети и подскоци. Тогава зрителя няма да се задържи. Но когато всичко се движи като лодка ти прави удоволствие и ти е драго да продължиш да наблюдаваш. Кой модел да търсим?

Всъщност, изненадан съм колко слаба е OIS пред EIS. Дано е същото и при телефоните!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано бих избрал HTC като марка, цените са добре и телефоните, които съм имал, издържат по 4-5 години и повече. Останалото е въпрос на вкус, но със сигурност можеш да се вместиш в бюджет до 300 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди наколко дена от емаг си поръчах смартфон: Realmi 6S и днес пристигна обаче искам да питам първоначално колко време трябва да се зарежда батериата? В книжката с инструкциите е написано: "Warning: Please do not charge the battery over 12", което на български преведено: "Предупреждение: моля не зареждайте батерията над 12 часа". Зачи батерията трябва да я изтощя напълно до като напълно угасне смартфонът, след това да включа чрез зарядното в електрическата мрежа да се зарежда до като изпише: "Напълно зареден 100%". Ще съм благодарен за кратко и ясно обяснение, не дълги романи. ☺️

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш, че "smartphone" в превод означава "умен телефон"? ;)

Тоест - слагаш го да се зарежда, когато ти излезе предупреждение, че трябва да се зареди. И го изключваш, като е стигнал 100%. Никакви такива "докато напълно угасне".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, RudeBoy написа:

Нали знаеш, че "smartphone" в превод означава "умен телефон"? ;)

Тоест - слагаш го да се зарежда, когато ти излезе предупреждение, че трябва да се зареди. И го изключваш, като е стигнал 100%. Никакви такива "докато напълно угасне".

Много благодаря за точния отговор!☺️ 👍 За всекидневно зареждане, след като отново ми изпише, че трябва да заредя телефона и го сложа да се зарежда, отново ли трябва да го зареждам до 100% или до 90% защото съм чел различни мнения. ☺️

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си роб на "смартфона" че да го следиш дали се е заредил до 90% 

Когато искаш тогава го зареждаш, и по колкото % искаш.

Както написа колегата горното съобщение- не е нужно да го изтощаваш до 0% и после до 100% За Li-Po такива "процедури" не са нужни. Дори и в момента както ти са го доставили между 50-70% можеш да го оставиш да се зареди до 100% пре спокойно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, PsyManDelic написа:

Не си роб на "смартфона" че да го следиш дали се е заредил до 90% 

Когато искаш тогава го зареждаш, и по колкото % искаш.

Както написа колегата горното съобщение- не е нужно да го изтощаваш до 0% и после до 100% За Li-Po такива "процедури" не са нужни. Дори и в момента както ти са го доставили между 50-70% можеш да го оставиш да се зареди до 100% пре спокойно

Благодаря! 👍

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, PsyManDelic написа:

Дори и в момента както ти са го доставили между 50-70% можеш да го оставиш да се зареди до 100% пре спокойно

По принцип това е вярно. 

Обаче в перспектива батерията има живот, който зависи от броя цикли зареждане-разреждане. Така че е желателно да я ползваш до надписа "Зареди телефона" (възможно е и след това, остава запасен заряд, но не и до нула), и да зареждаш до 100% . 

Така съм се отнасял с предишния си апарат, и след 4 години батерията не показваше признаци на износване. Живя повече от устройството :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Броя цикли зависи и как се разрежда и зарежда. Ако я изтощиш до 0 и я заредиш до 100 това е 1 цикъл от 200 да речем. Нещо такова трябва да е.

Batteries - Why Lithium-ion? - Apple

Тука може да се погледне последния параграф с цикъла на батерия как действа. Това е за Li-Ion не знам дали и за Li-Po се отнася също.

И на български за всеки случай

Батерии — Защо литиево-йонни? - Apple (BG)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, RudeBoy написа:

По принцип това е вярно. 

Обаче в перспектива батерията има живот, който зависи от броя цикли зареждане-разреждане. Така че е желателно да я ползваш до надписа "Зареди телефона" (възможно е и след това, остава запасен заряд, но не и до нула), и да зареждаш до 100% . 

Така съм се отнасял с предишния си апарат, и след 4 години батерията не показваше признаци на износване. Живя повече от устройството :(

Снощи веднага на 20 % като светна червения индикатор и изписа, че трябва заредя и го сложих до 100 %, като това зардяно много бързо зареди телефона, само за 1 час, след това изключих да се зарежда. Прочетох на няколко места, че не било хубаво с течение на времето да се зарежда до 100% а до 90 %. Все пак ти благодаря за изчерпателния отговор!

преди 18 часа, PsyManDelic написа:

Броя цикли зависи и как се разрежда и зарежда. Ако я изтощиш до 0 и я заредиш до 100 това е 1 цикъл от 200 да речем. Нещо такова трябва да е.

Batteries - Why Lithium-ion? - Apple

Тука може да се погледне последния параграф с цикъла на батерия как действа. Това е за Li-Ion не знам дали и за Li-Po се отнася също.

И на български за всеки случай

Батерии — Защо литиево-йонни? - Apple (BG)

Благодаря за статиите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко пояснение за състоянието на батерията.

Снощи към 23 и наколко минути падна на 20 % при което светна червеният индикатор и излезе съобщение, че трябва да се включи да се зарежда. Сложих го да се зарежда и към 00 часът и няколко минути някъде беше зареден на 100%. От почти 00 часът до 11 часът днес (не използван телефона и включен икономичен режим на батерията и намалена яркост на дисплея) стоеше на 100 %, след 11 часът някъде падна 99 % а сега в момента часът е 16: 47 и индикаторът показва, че батерията е на 96 %

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване