Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как се прави сайт?

Препоръчан отговор

Здравейте, за много години!

Реших максимално семпло да задам въпроса. 

Иска ми се да си направя сайт, нещо като блог с интересни факти, научни статии, който да развия с времето. До сега обаче никога не съм се занимавал със сайтове и въпроса ми е - какъв е процеса, за изграждането на такъв? 

От къде мога да си закупя домейн? Скъпи ли са? А хостинг, после как да го дам да ми го хоства определена фирма?За "платформа" за изграждане на сайта, съм запознат, че "wordpress" е таква, която е подходяща за начинаещи, за изграждането му. 

Ще съм много благодарен, да получа някакви насоки :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сам може да си го направиш. Трябва да си избереш безплатна програма за направата му. 

За регистрация на домейн аз съм ползвал това. Там може да се ползва и безплатен хостинг. Не съм се задълбочавал, но може би имат и типове за как да изглежда сайта. 

Успех!

п.п. От личен опит = може да ползваш и своя си машина на която да е разположен, стига да ти потръгнат нещата, то за какво да плащаш под наем за хостване?! = Сега се загледах, че в линка който ти дадох получаваш само един месец безплатен хостинг ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен има два варианта:

1. Харесваш си някой безплатен хостинг и започваш да се учиш на него - като инсталиране на системи /WordPresss, Joomla/, например. Хубавото е, че вече всеки хостинг провайдър предлага в своя панел и услугата /така ще я нарека/ Softaculous Apps Installer. След като го стартираш имаш списък с всякакви системи, които можеш да инсталираш. Инсталацията става от самата система - от теб се иска само да избереш кое и къде. След като създадеш нужното - администрираш. Създаваш теми, триеш, променяш ... И да сбъркаш - нали е тестово.

2. Решаваш да навлезеш директно в "дълбоката вода". Купуваш си домейн и хостинг /не е задължително да са от един провайдър/ и правиш същото като в т.1. Но вече си имаш "твоя зона".

От ТУК си купувам домейни за по 5 лв. на година, а хостинг - от ТУК. Ако спазиш ТЕЗИ УСЛОВИЯ при закупуване на хостинг - получаваш безплатен домейн докато си техен клиент.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи искам да ти предоставя някой елементи от мен. Искаш да си направиш сайт или просто да си създадеш уеб сайт с форум заедно.

https://infinityfree.com от тука си направи регистрация за хостинг и то е завинаги. +това получаваш безплатен хостинг от тях. Ако тези не ти харесват можеш да си регистрираш един от тях 5 домейна безплатни. Freenom - A Name for Everyone

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 11.01.2021 г. в 17:01, Харвей Нвм. написа:

Значи искам да ти предоставя някой елементи от мен. Искаш да си направиш сайт или просто да си създадеш уеб сайт с форум заедно.

https://infinityfree.com от тука си направи регистрация за хостинг и то е завинаги. +това получаваш безплатен хостинг от тях. Ако тези не ти харесват можеш да си регистрираш един от тях 5 домейна безплатни. Freenom - A Name for Everкyone

Тея са много добри от 4 години ми стои сайта и не ми го затварят. Гарантирано добри са. Както е казал 2249 сайта завършва на .net

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 15.01.2021 г. в 18:43, Gangosa написа:

Тея са много добри от 4 години ми стои сайта и не ми го затварят. Гарантирано добри са.

Да са добри, колко да са добри, след като са забранили създаването на поща в безплатните хостинг акаунти ?

spacer.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Най-добре да си имаш собствен хостинг или домейн, като цяло е най-сигурно. Винаги можеш да си спретнеш един добре изглеждаш сайт на weebly , wordpress или друга CMS платформа. Аз лично ползвам wordpress от около 5-6 години и доста добре работи и за блог и за сайт - можеш да провериш тук един сайт, който скоро започнах. Но като цяло добре се блогва лесно достъпно и много добре се работи по статиите и снимките. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване