Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с усилвател.

Препоръчан отговор

преди 8 минути, Тайфун Веиз написа:

Реших да помогна на момчето от един град сме, сменихме диода усилвателя тръгна обаче работи само на highpass ,като превключа на lowpass не свири изобщо иначе работи ,тоест не пука не дърпа мембрана ,не свети protect ?

Проверете предусилвателната част ,частта от нискочестотния филтър ,не случайно го писах по горе. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, -Fu- написа:

Проверете предусилвателната част ,частта от нискочестотния филтър ,не случайно го писах по горе. 

Ако може конкретна част да ми кажете ,кондензатор или нещо друго..?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Тайфун Веиз написа:

Ако може конкретна част да ми кажете ,кондензатор или нещо друго..?

От телефон пиша и немога да видя схемата , ИС или транзистор се търси дефектирал по веригата от това захранване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, -Fu- написа:

От телефон пиша и немога да видя схемата , ИС или транзистор се търси дефектирал по веригата от това захранване.

ИС интегрална схема ли трябва да рече?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

по спомен, имаше някакъв подобен случай във форума
може интеграла да е, а може и да не е

цялата верига дек съм оцветил трябва да се провери...дори ключа

364801194_.JPG.f7522b7030359e5c3b6fbfa35525ca9d.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, -Fu- написа:

Транзистор и интеграл няма дефект ,друго какво да търся ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Тайфун Веиз написа:

Транзистор и интеграл няма дефект ,друго какво да търся ?

KIA4558 как проверихте ? Защото симптома - не свири нищо- ми прилича на изгорял ИС цитирания. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, -Fu- написа:

KIA558 как проверихте ? Защото симптома - не свири нищо- ми прилича на изгорял ИС цитирания. 

Стъпалото работило перфектно ,решил да смени от ключа от lowpass на highpass и когато върнал пак на lowpass дръпнал мембраната и светнал протект. После пак тръгнал само на highpass и след време изгорял въпросния диод ,сега диода е сменен и пак работи само на highpass

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Тайфун Веиз написа:

Стъпалото работило перфектно ,решил да смени от ключа от lowpass на highpass и когато върнал пак на lowpass дръпнал мембраната и светнал протект. После пак тръгнал само на highpass и след време изгорял въпросния диод ,сега диода е сменен и пак работи само на highpass

Това го четох, но изправителен диод гори най често от обърнат поляритет ,а и всички ИС по веригата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, -Fu- написа:

Това го четох, но изправителен диод гори най често от обърнат поляритет ,а и всички ИС по веригата.

Говорим за KiA4558S нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, -Fu- написа:

Да, по горе не съм обърнал внимание че съм изтървал 4 в бързането .

Няма как да ги измеря ,иначе не виждам някаква дупка или нещо да мирише на изгоряло,видно е като чисто ново , и друго да кажа ,преди при смяна от highpass на lowpass дърпаше мембраната и изгасваше ,сега при смяната просто няма звук?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не мога да разбера, хора които се занимават с усилватели, как така нямат малко усилвателче със слушалка за прослушване на линията
и също така едно сигнал генераторче
баси, ено време аз си ги правих, а сега ги има готови

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, дръндю написа:

не мога да разбера, хора които се занимават с усилватели, как така нямат малко усилвателче със слушалка за прослушване на линията
и също така едно сигнал генераторче
баси, ено време аз си ги правих, а сега ги има готови

Ако става въпрос за мен ,аз само с озвучаване се занимавам говорители и филтри ,усилватели не се заемам да правя :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Тайфун Веиз написа:

Няма как да ги измеря ,иначе не виждам някаква дупка или нещо да мирише на изгоряло,видно е като чисто ново , и друго да кажа ,преди при смяна от highpass на lowpass дърпаше мембраната и изгасваше ,сега при смяната просто няма звук?

Пуска се аудио сигнал на входа, на изхода на ИС свърваш слушалки и разбираш дали работи ИС ,това е прост метод при липса на апаратура . С мириз няма да се случи проверката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, -Fu- написа:

Пуска се аудио сигнал на входа, на изхода на ИС свърваш слушалки и разбираш дали работи ИС ,това е прост метод при липса ба апаратура . С мириз няма да се случи проверката.

Слушалките как трябва да бъдат свързани ,имам още един въпрос ,може ли всичко да е от ключа на филтъра?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Тайфун Веиз написа:

когато върнал пак на lowpass дръпнал мембраната и светнал протект

до тук в схемата не видях разделителен кондензатор, така че една ИС да изгори, променя режима на всичко след нея
провери цялата зелена линия дето съм очертал
там са интегралите U3 и U4

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Тайфун Веиз написа:

Слушалките как трябва да бъдат свързани ,имам още един въпрос ,може ли всичко да е от ключа на филтъра?

Свързва се по схемата която Дрънди даде по горе на изхода .

Ключа също може лесно да се провери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, -Fu- написа:

Свързва се по схемата която Дрънди даде по горе на изхода .

Ключа също може лесно да се провери.

Цялата работа е в ключа ,натиснах го малко по-силно почна да хълта мембраната ,това какво ще рече интеграл или транзисторите ?

Мембраната пулсира при усилване и намаляване ,без да пипам седи на едно ниво и после пак пулсира и спира 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Тайфун Веиз написа:

Цялата работа е в ключа ,натиснах го малко по-силно почна да хълта мембраната ,това какво ще рече интеграл или транзисторите ?

Мембраната пулсира при усилване и намаляване ,без да пипам седи на едно ниво и после пак пулсира и спира 

Крайни транзистори ,свалят се и се измерват ,дефектиралите се заменят с нови. Ако се ползват аналози се заменя двойката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, -Fu- написа:

Крайни транзистори ,свалят се и се измерват ,дефектиралите се заменят с нови. Ако се ползват аналози се заменя двойката.

Мога ли да ги намеря в един сайт ,да не плащам две доставки , и какво друго ще ми препоръчате да сменя ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Тайфун Веиз написа:

Мога ли да ги намеря в един сайт ,да не плащам две доставки , и какво друго ще ми препоръчате да сменя ?

Когато се уточни броя и какви са дефектиралите транзистори ги напишете тук ,ще посоча линк за закупуване им. ИС на предусилвателя проверихте ли за изправност ? Защото го приемам че е проверен и изправен когато пиша за проблем в крайните тразистори. Всичко това го пиша, защото при дефектирал ИС на предусилвателя е възможно такова възбуждане на говорителя за което писахте в горния си пост. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Тайфун Веиз написа:

Цялата работа е в ключа ,натиснах го малко по-силно почна да хълта мембраната

хълтането не е нормално за един усилвател, щото и схемата е ненормална
в момента на превключване, за части от секундата, входа на крайния усилвател увисва
трябва да се превклюва при включен MUTE, а най-добре е при изключено положение да си нагласиш предварително ключа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, дръндю написа:

хълтането не е нормално за един усилвател, щото и схемата е ненормална
в момента на превключване, за части от секундата, входа на крайния усилвател увисва
трябва да се превклюва при включен MUTE, а най-добре е при изключено положение да си нагласиш предварително ключа

При изключено положение ,като го включа мембраната се дърпа надолу и отпуска и после по някакъв ритмичен начин помръдва без звук 

преди 6 минути, -Fu- написа:

Когато се уточни броя и какви са дефектиралите транзистори ги напишете тук ,ще посоча линк за закупуване им. ИС на предусилвателя проверихте ли за изправност ? Защото го приемам че е проверен и изправен когато пиша за проблем в крайните тразистори. Всичко това го пиша, защото при дефектирал ИС на предусилвателя е възможно такова възбуждане на говорителя за което писахте в горния си пост. 

Напълно съм сигурен ,че са в изправност ,но може и тях да сменя заедно с транзисторите 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване