Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Загубено копие от лична карта

Препоръчан отговор

Здравейте, преди време си  загубих едно копие от личната карата в един парка, Въпроса ми е дали ако някой го намери може да го използва за лоши цели.И с какво може да ми навреди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо какво значи копие? ЛК може да бъде само в единствен екземпляр! Подава се заявление в паспортна служба на местно РПУ. Плаща се глоба, плаща се издаване на нова и се получава след известен срок, в зависимост от платената сума.
Може да се пусне обява в местна печатна медия за невалидност на лк №...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, thegame999 написа:

Здравейте, преди време си  загубих едно копие от личната карата в един парка, Въпроса ми е дали ако някой го намери може да го използва за лоши цели.И с какво може да ми навреди.

Младеж!

Личната карта не може да има копие. Тя е единствена и се носи само от притежателят и. Ако пишеш за ксеро копие, то е невалидно  и не може да се ползва за никакви "престъпления". Отиваш в паспортна служба и се обаждаш за всеки случай за да са известени органите на реда, като ти издадат и разписка, че си подал сигнал за изгубеното копие от личната карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Kolev71 написа:

Младеж!

Личната карта не може да има копие. Тя е единствена и се носи само от притежателят и. Ако пишеш за ксеро копие, то е невалидно  и не може да се ползва за никакви "престъпления". Отиваш в паспортна служба и се обаждаш за всеки случай за да са известени органите на реда, като ти издадат и разписка, че си подал сигнал за изгубеното копие от личната карта.

Kovel71, хайде не се прави и ти на луд. Нали ти правиш копията! Не те е срам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми отиваш в районното, обявяваш за я изгубена/открадната и си вадиш нова, така копието става невалидно, единствено кофти че ЕГН и адрес са ти там и името, ама то за това се внимава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Bubbles написа:

Ми отиваш в районното, обявяваш за я изгубена/открадната и си вадиш нова, така копието става невалидно, единствено кофти че ЕГН и адрес са ти там и името, ама то за това се внимава.

Виж какво е написало момчето в своя пост:  "...преди време си  загубих едно копие от личната карата ". От това се разбира, че личната му карта си е в него, понеже не е дал повече обяснения. Май си пишеш във всяка тема , ей така, за спорта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, thegame999 написа:

Имах предивд ксеро копие, във мен си ми е личната карта,Загубих еднон ксерок копие

Ксеро копие можете да си направите във всеки офис на фирма без проблем след като ви е необходим. Данните от загубеното ксерокопие могат да се ползват от всеки недоброжелател, но последният не може да предприеме нищо, което да ви причини вреда. Още повече, ако наистина си извадите някакво сведение от органите на реда, че сте го загубил. Сведението ще има изходяш номер от паспортна служба МВР, с което ще можете да оборите всякакви нежелателни действия със самото копие.

преди 4 минути, Kolev71 написа:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искал е да пита, но не иска да разберем. Ще отгатна - имал подозрение, че някой му е изкопирал личната карта. Можеше просто да питаш "Може ли нещо да се случи, ако ми принтират картата". Е, познах - баси тъпия въпрос! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе хлапе, защо ни плакнеш?

За какво ще правиш копие, че ще го носиш, че ще го и губиш? Кажи си направо че си предоставил копие на някого и питаш какво може да направи с него? Неносенето на лична карта ти гарантира глоба от 50 лв. И копия не я заменят. Ако няма с теб друг, който да ти гарантира самоличността можеш и да преспиш в районното за установяване на самоличност.

Най- безпроблемното - да си избършв д-то. По-гадното - да се сдобиеш с кредит, освен ако вече ти сам не си го направил. От тези, най-набутващите, които са "само срещу лична карта". Полагал ли си подпис с химикалка или трайно писало? 

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Kolev71 написа:

Виж какво е написало момчето в своя пост:  "...преди време си  загубих едно копие от личната карата ". От това се разбира, че личната му карта си е в него, понеже не е дал повече обяснения. Май си пишеш във всяка тема , ей така, за спорта.

Ами КОПИЕ какво е бря? На теб никога ли не са ти искали копие от лична карта за разни държавни и не толкова държавни дела?
Ай не ме карай да ти обяснявам като на първолак какво е това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По мое гадание автора говори за копие на ЛК направена на "ксерокс". Ако употреба копирна машина дали ще разберете, че става въпрос за формат А4?!

Не, не може да го ползва за лоши цели с изключение в "гримьорната" ... 

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, grizly написа:

Явно тук автора не вярва на никой та е потърсил съвети и от съседния форум:

http://forums.data.bg/index.php?showtopic=2269012

Здравей, не мисля че е проблем че питам за едни и същ проблем на 2 различни места. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, dioib написа:

По мое гадание автора говори за копие на ЛК направена на "ксерокс". Ако употреба копирна машина дали ще разберете, че става въпрос за формат А4?!

Не, не може да го ползва за лоши цели с изключение в "гримьорната" ... 

Успех!

Ох, колко сте оригинални. Сякаш не сте чували думи влезли в речника от фирми. GSM какво е? Или Hoover? Или Памперс?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

През декември една банка ми откри банкова сметка само на базата на две копия пратени до техен сървър от интернет сайт им.
Егати шеметите !!!
Сега вече знам, че ако намеря лична карта мога да си открия банкова сметка с нея, тука в Белгия.
После отивам у банков клон вечер в 21 часа, когато каките ги няма там, ръгам намерената карта у машината им и внасям пари. 
Ха ха ха ...
Абе всичко е направено да няма никаква сигурност, просто защото богаташите капиталисти искат да печелят повече пари, не плащайки заплати на банкови чиновнички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Белгиеца написа:

Абе всичко е направено да няма никаква сигурност, просто защото богаташите капиталисти искат да печелят повече пари, не плащайки заплати на банкови чиновнички.

:offtopic_s:

В бъдеще ще става и с банката за органи. Износва ти се вид орган = мушкаш нейде тялото си и ти правят ъпрейт ... :) ли му се вика ... :)

п.п. Като могат да ти поправят мозъка ми се обади. До тогава ще се забавлявам както си умея с/в тоя свят ... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Петър Ангелов написа:

Гледай нещо такова да не ти се случи.

Преди малко и аз го прочетох в дарик и се сетих за тази тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване