Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да сменя старата 15 годишна кутия с някоя по съвременна. Бюджета ми е към 80 лв. Като изискване е задължително да поддържа моето дъно GA-H81M-S1. По натам ще има ъпгрейд. Другото важно е да има възможност за два харддиска и едно ssd. Мнения за тези, ако някой ползва:

Genesis Titan 700 Red

DeepCool TESSERACT BF

Zalman S4

Zalman Z1 NEO

тази ми е фаворит

Segotep ATX WIND-BK

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, locke написа:

Сега виждам, че тази не поддържа двд, а не искам да хвърлям моето 😐 иначе много добра цена

Не случайно почти всички нови кутии нямат DVD. Ползваш ли го наистина или просто не искаш да го изхвърляш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам го понякога. Засега не искам да го хвърлям. Открих още една:

Segotep X1 ATX Mid Tower

няма шарении, usb-тата не са отгоре на кутията, идва с два вентилатора и опция за още. Мога да си сложа всички дискове и поддържа сегашното дъно както и повечето съвременни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, locke написа:

Ползвам го понякога. Засега не искам да го хвърлям. Открих още една:

Segotep X1 ATX Mid Tower

няма шарении, usb-тата не са отгоре на кутията, идва с два вентилатора и опция за още. Мога да си сложа всички дискове и поддържа сегашното дъно както и повечето съвременни

Този дизайн на кутията ме връща 10-15г. назад във времето... Та за какво го ползваш това DVD, купуваш си филми на DVD дискове ли ако не е тайна да споделиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не ми стига акъла да проумея защо трябва вентилаторът на захранването да вкарва всичкия прахоляк от под кутията в него , както е в новите модели изгъзици, си купих ето тази миналия месец. Беше 10 евро по-евтина.  €44
https://www.amazon.de/-/en/Cooler-Master-Force-Casing-500-KKN1/dp/B00AQQHUK6/ref=bmx_3/258-9706427-7716769?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B00AQQHUK6&pd_rd_r=0437c947-519f-46f3-b825-8f487a22bb48&pd_rd_w=JEXii&pd_rd_wg=hNjAY&pf_rd_p=723ff9a6-d7f2-42b9-a14b-55d09de4de49&pf_rd_r=YN0SQT2PKN6QPRHX6XZE&psc=1&refRID=YN0SQT2PKN6QPRHX6XZE
вътре има място за ВСИЧКО , даже и за каквото не трябва.
Голям радиатор и вентилатор на процесора влиза без ядове, има с кутията един доставен 12 см вентилатор отзад. И предвидено и за още 3 странични, пък и предни вътре и т.н.
АТХ дъното влиза лесно отдолу, а отстрани има ощеееее много място за още по-широко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Белгиеца написа:

Понеже не ми стига акъла 

Прах влиза от всеки отвор (за това се гледа да има филтри) тоест къде ще е без значение.

А захранването дърпа от вън въздух понеже е по-студен от този в кутията. 

В нашия случай не е фрапантно но при геймърите охлаждането е от голямо значение.

Всъщност когато няма видеокарта и процесора не е някъв котлон тия странични отвори и особено ако има горни и са без филтри са минус.

Кутията е желателно да е максимално затворена (полезен е само задния под захранването) а и тоя обем? Защо за бога ти е тоя надупчен гардероб?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма горни отвори, а прахолякът си влиза и пада долу и там си стои.
Трябваше ми да е горе захранването, защото никак не ми се пуска често прахосмукачката в стаята където е компютъра. 
Ако беше долу захранването, всичката прах долу от пода по балатома щеше да бъде засмуквана от перката на захранването и вътре в него щеше да стане едно наслагване, не ти е работа.
А и като не съм геймър, що да следвам тяхната мода с долни захранвания и хиляди разноцветни лампички ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Gaming_Solutions написа:

Този дизайн на кутията ме връща 10-15г. назад във времето... Та за какво го ползваш това DVD, купуваш си филми на DVD дискове ли ако не е тайна да споделиш?

Какво ти влиза в работата човека за какво си ползва DVD-то?
Защо да няма DVD? Това си е екстра и дори да се ползва рядко по-добре да я има отколкото не, има дтруги неща които можеш да си сложиш на тези места, аз например съм си сложил дисплей с който си управлявам перките и си следя температурите, сложил съм и една джаджа която позволява поставянето на карта памет, USB и така нататък.
Ти си точно като ония олигофрени в магазините дето като имакажа че искам лаптоп с диск, почват да ме разпитват "Ама за какво ви е диск?", трябва ми, точка! Днешните лаптопи 90+%  нямат диск, нямат LAN карта, нямат даже и  нормални USB-та, някои имат но само по едно + една букса USB-С, на кратко не лаптоп а монитор с клавиатура. За чих ми е това?:brickwall:

По темата : Nova – BitFenix.com предложена от колегата горе ми се вижда доста добра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Bubbles написа:

Какво ти влиза в работата човека за какво си ползва DVD-то?
Защо да няма DVD? Това си е екстра и дори да се ползва рядко по-добре да я има отколкото не, има дтруги неща които можеш да си сложиш на тези места, аз например съм си сложил дисплей с който си управлявам перките и си следя температурите, сложил съм и една джаджа която позволява поставянето на карта памет, USB и така нататък.
Ти си точно като ония олигофрени в магазините дето като имакажа че искам лаптоп с диск, почват да ме разпитват "Ама за какво ви е диск?", трябва ми, точка! Днешните лаптопи 90+%  нямат диск, нямат LAN карта, нямат даже и  нормални USB-та, някои имат но само по едно + една букса USB-С, на кратко не лаптоп а монитор с клавиатура. За чих ми е това?:brickwall:

По темата : Nova – BitFenix.com предложена от колегата горе ми се вижда доста добра.

Питам го, защото обикновено същата работа (че и по-добра) може да му свърши и една флашка освен в някои частни случаи. За това го питам. Внимавай с епитетите!

ПП. Преди време си бях поръчал няколко 32ГБ флашки за по 4$, какви дискове, какви чудеса 2021г...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Bubbles написа:

Ти си точно като ония олигофрени в магазините

Ти си точно от ония олигофрени клиенти , които си мислят че някой като ги пита нещо иска да им навреди а той просто иска да им помогне!

Като се разбере дали наистина му трябва двд - и ако се установи че не му трябва да (от спомен че някога е било нужно) ще може да избере от останалите кутии които нямат слот за двд. Няма да е ограничен от тези които имат.

При лаптопите е същото само че няма да избираш от 5% от лаптопите.

Като се установи че ти трябва наистина двд ще ти се предложи кутия или лаптоп с двд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Белгиеца написа:

Понеже не ми стига акъла да проумея защо трябва вентилаторът на захранването да вкарва всичкия прахоляк от под кутията в него , както е в новите модели изгъзици, си купих ето тази миналия месец. 

Не са нови изгъзици, има нови модели кутии, където захранването се слаго отгоре, InWin имат такива модели. Този тип кутии е подходящ за водно охлаждане, защото топлината от процесора се извежда към радиатора на водното, а не отива в захранването. И да, събират по-малко прах, но ако не си с водно топлия въздух отива нагоре и захранването го засмуква.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Can Oa написа:

Като се разбере дали наистина му трябва двд ...

Е, аз не купих ДВД записвачка за новата ми кутия, копирах на USB флашка диска с драйверите на друг компютър на който има ДВД четец.
Ама сега тази тема ме подсеща, че имам на тавана около 20 аудиодиска, които няма как да ги пускам на новия компютър, ако не му инсталирам едно ДВД. А имам 2 - 3 работещи, ама не са SATA ... пу ... мамка им тъпи производители, само се чудят как да прекарат потребителите с все нови и нови начини да не е съвместим стар работещ си хардуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Gaming_Solutions написа:

Питам го, защото обикновено същата работа (че и по-добра) може да му свърши и една флашка освен в някои частни случаи. За това го питам. Внимавай с епитетите!

ПП. Преди време си бях поръчал няколко 32ГБ флашки за по 4$, какви дискове, какви чудеса 2021г...

Ами човека иска ДВД, толкоз, на нас не ни влиза в работата за какво му е.
Извинявай ако съм те засегнал с нещо, не е била това целта.

преди 2 часа, Can Oa написа:

Ти си точно от ония олигофрени клиенти , които си мислят че някой като ги пита нещо иска да им навреди а той просто иска да им помогне!

Като се разбере дали наистина му трябва двд - и ако се установи че не му трябва да (от спомен че някога е било нужно) ще може да избере от останалите кутии които нямат слот за двд. Няма да е ограничен от тези които имат.

При лаптопите е същото само че няма да избираш от 5% от лаптопите.

Като се установи че ти трябва наистина двд ще ти се предложи кутия или лаптоп с двд.

ХАХА Ти сериозно ли?
Да си чувал максимата "Клиента ВИНАГИ има право?"?
Идвам и ти казвам - Искам това и това, казваш ми имаме/нямаме, край, ама имам ли ДВД-та, флашки, прашки или просто ще си го закача на стената за украшение, това теб не те грее, аз ще дам парите не ти.

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Bubbles написа:

ХАХА Ти сериозно ли?
Да си чувал максимата "Клиента ВИНАГИ има право?"?
Идвам и ти казвам - Искам това и това, казваш ми имаме/нямаме, край, ама имам ли ДВД-та, флашки, прашки или просто ще си го закача на стената за украшение, това теб не те грее, аз ще дам парите не ти.

като нещеш консултант пазари си лаптопи от лидъл кво ми ходиш в технически магазини... или кликай онлайн.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Can Oa написа:

като нещеш консултант пазари си лаптопи от лидъл кво ми ходиш в технически магазини... или кликай онлайн.

Защо бе търгаша?
Кой си ти че да казваш на клиента какво да си купи?
Ако те питам, ще говориш, като не мълчиш и показваш това за което съм те питал, това ти е работата.
Друг е въпроса ако ти плащат допълнително за да ми пробутваш непродаваемите боклуци.
Даже ще ти дам пример : Отивам в Техномаркет, викам на един от работещите там - Трябва ми мишка за компютър, оня взе да ми показва някакви мишки за по 100+ кинта парчето, тая това била, оная онова била, пита коя предпочитате, викам ще си помисля и го зарязах, поогледах се насам-натам, хоп мишка(доколкото помня самсунг) 10лв., взех си я и работи следващите 6-7 години без да мръдне дори скролера който по принцип се разваля много бързо, после я смених с безжична щото кабелите в нас и без това бяха много.
Това са тия така наречени консултанти, ай мерси.

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Bubbles написа:

Защо бе търгаша?
Кой си ти че да казваш на клиента какво да си купи?
Ако те питам, ще говориш, като не мълчиш и показваш това за което съм те питал, това ти е работата.
Друг е въпроса ако ти плащат допълнително за да ми пробутваш непродаваемите боклуци.
Даже ще ти дам пример : Отивам в Техномаркет, вима на един от работещите там - Трябва ми мишка за компютър, оня взе да ми показва някакви мишки за по 100+ кинта парчето, тая това била, оная онова била, пита коя предпочитате, викам ще си помисля и го зарязах, поогледах се насам-натам, хоп мишка(доколкото помня самсунг) 10лв., взех си я и работи следващите 6-7 години без да мръдне дори скролера който по принцип се разваля много бързо, после я смених с безжична щото кабелите в нас и без това бяха много.
Това са тия така наречени консултанти, ай мерси.

Жив и здрав

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Bubbles написа:

Често клиентите не знаят какво искат и целта на добрия търговец трябва да е да го запознае с продуктите за да може да си избере правилния, а не просто да му вземе парите. Щом автора е пуснал тема в хардуерен форум, явно търси мнения. Иначе щеше да си поръча каквото иска

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно си прав но е изключително дразнещо някой да ти ходи по-петите и да ти предлага глупости дето не ти трябват.

А за консултанти се наемат младежи без опит по-възможност с английски език (така чужденците също ще разберат колко им разбират главите).

п.с. По Н.Г. сменях работата и попаднах на няколко обяви вкл. в Плесио ако правилно помня но не се търсят хора който имат някъв опит а обратното.

А тъкмо реших че има шанс да се мотая и да ми тече заплата. :D В крайна сметка пак се набичих на същата работа ама старците явно само в производството ни искат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване